Přání smrti

• USA Death Wish (více)

Lékař Paul Kersey (Bruce Willis) má všechno, co si jen člověk může přát – zajímavou práci, krásnou rodinu a nádherný domov. S násilím se setkává pouze na operačním sále pohotovosti, kde pracuje jako chirurg. Jednoho dne se však všechno změní. Po brutálním napadáním v jeho vlastním domě, manželka (Elisabeth Shue) umírá a dcera (Camila Morrone) zůstane v nemocnici ležet v kómatu. Hroutí se mu celý svět a policie jen bezmocně krčí rameny, protože podobných případů řeší desítky denně. Poháněný touhou se pomstít, Paul vezme zákon do vlastních rukou a ozbrojený vyráží do ulic, aby nevinným životy zachraňoval a zločincům je bral. Chicago má nového hrdinu, který věří, že spravedlnost ještě existuje. (Forum Film CZ)

Olafsson

Zasloužený čtyři hvězdy, taťkovi Willisovi to jde od ruky, film mě vtáhl do sebe, probudil ve mě emoce a já fandil. ()

horor2

Na originál to nemá, Bronson je jenom jeden! Jedná se ale po dlouhé době o dobrého Willise a nejlepší film Eliho Rotha. Jsem rád, že neobšlehl všechnu krásu z 1974 a šel vlastní cestou. R-ko zůstalo R-kem a já se bavil. ()

Kortexo

Zbytečný remake, který spíše uráží podstatu a myšlenku originálu, jediným přídavkem je brutalita.Nerozumím, jak Bruce Willis mohl na tohle přistoupit. Eli Roth, není Quentin Tarantino i když se snaží sebevíc, jeho filosofie o točení filmů, jako poctě svých oblíbených filmů nikdy Roth nepochopil a nepochopí.Je o to scénách, je to o hláškách, skladbách, je to o předmětech s oblíbených filmů, které brilantně dolaďují vlastní projekt, vlastní scénář a dělají s Quentina Tarantina osobnost filmů. Eli Roth tohle nikdy nedokáže, protože nedokáže nad jakýmkoliv filmem přemýšlet a vidět jeho podstatu a vizi autora a hlavně důvod, proč byl natočen.Jediné na co se zmůže je remake bez vlastních myšlenek... ()

george82

Myslím, že od Bruce se už nedočkáme ničeho víc než průměrného a o tom je přesně tento film. Průměr. Do kina ani náhodou a na doma tak jednou podívat a dobrou noc. 65%. ()

johnsnow

Rozhodne vydarený remake. Síce o niečo slabší a snažiaci sa ísť po viac dramatickej linke čo síce nie je zlý nápad ale Willis sa na to nehodí. proste Bronson vedel hádzať smutné ksichty, ale Willis nie. Čo sa týka akcie tak som spokojný, je dobrá a krvavá ako je na Rotha vraj zvykom, keďže toto je prvý film od neho ktorý vidím. takže ak by došlo k dvojke tak viac akcie a menej dramatickej vsuvky. za 4* ()

JosefTomas

Willis je zpátky. Po dlouhé době vidíme Willise v něčem, co nevzal jen kvůli penězům, ale i kvůli tomu, aby si spravil trochu image. A ono to jde, Eli Roth ždímá z jednoduché premisy co se dá a jeho vraždy jsou naprosto žaludek přeházejíc masakry. Sice jich není tolik, ale když na ně dojde, jde o opravdu něco. To vše ale podkopává slabý scénář a delší rozjezd, který trvá na tento typ filmu (a jeho délku) až zbytečně dlouho (45 minut). Potom to ale nabere drive úderného akčního béčka, které to dlouho nebylo. 70% ()

Pitryx

hnusná hudba+++Bohužel ani na podruhé jsem neodhalil, jak dopadl onen taxikář, který to způsobil, a ani kdo byl onen borec na konci v tom výtahu. Mínus za zbytečný monolog. Trošku zdlouhavější úvod, ale pak už se to nese v duchu prvního snímku s panem Bronsonem. Zde to máme ještě okořeněno několika splatterovými okamžiky. *** A PŮL ()

Pete

Tak i Vyvolený má své Přání smrti, ale tady se hraje bohužel nižší liga. Stokrát viděná zápletka není ničím ozvláštněna, herecké výkony jsou pro mě zklamáním. Občas to ale umí zabrnkat zase na tu správnou ochranitelskou strunu, hajzlové dostanou brutálně na frak, a tak je to vlastně takovým zvráceným způsobem zábavné a "feel good". ()

huzgi

Velmi slušná trojka. Tento typ filmů je asi už zcela vyčerpán. Těžko k tomu přidat něco nového a natočit napětí po novu. Willis je lepší zabiják než doktor, filmy, kde občané berou spravedlnost do vlastních rukou rád nemám, ale někdy je to ve filmu třeba. ()

borohub

Přání smrti z roku 1974 mám hodně rád, tak jsem se těšil i na tohle. Nakonec jsem nebyl ani tak zklamaný, první půlka filmu se +/- fakt toho původního filmu drží, druhá polovina už je taková slabší a sklouzává to do takového toho akčního stereotypu. Poslední boj byl naprosto předvídatelný. Konec se mi líbil více v původní verzi tohoto filmu. Lehce pokulhávala uvěřitelnost, chápu že v roce 1974 nebyly všude bezpečnostní kamery a ty forenzní metody nebyly tak pokročilé, ale v roce 2018 by někdo takový asi moc dlouho neutíkal. Musím si zase někdy pustit původní přání smrti, abych si to připomněl. 70% ()

Fajt

Nevím proč se stále opakují ty nesmyslné přestřelky, kdy hlavní hrdina ze všeho vyvázne s pouhou náplastí. Zrovna tak nesmyslné rvačky typické pro americké sra-ky. Na jednu stranu je vše absolutně a nutně naturalistické (vyhřezlý mozek atd.) ale ostatní nelogické nesmysly mají požehnání. Viděl režisér někdy co dokáže střelná zbraň, nebo jediný plně postačující úder do hlavy, určitě ne... ()

subic

Film od jednoho z režisérů Hanebných panchartů (2009). Původní Přání smrti mě teda úplně minulo, resp. první díl jsem nějak strpěl a ty další už jsem ani nevyhledával, Bronson mi nikdy moc neseděl. Proto nebudu srovnávat. To podstatné je, že můj oblíbený Brůs Wiliž má oholenou hlavu, nakoupí si spoustu zbraní a munice a začne ze sebe dělat mstitele. A nutno říct, že je to rázem ten starý dobrý Brůs Wiliž. 7/10 ()

Chromeskull

Super filmeček,ještě že jsme nakonec s tátou vyrazili do kina.Fakt to stálo za to,Bruce Willis u mě po dlouhý době zabodoval!Výborná podívaná!Eli Roth nezklame.Snad bude dvojka.80% ()