Přání smrti

• USA Death Wish (více)

Lékař Paul Kersey (Bruce Willis) má všechno, co si jen člověk může přát – zajímavou práci, krásnou rodinu a nádherný domov. S násilím se setkává pouze na operačním sále pohotovosti, kde pracuje jako chirurg. Jednoho dne se však všechno změní. Po brutálním napadáním v jeho vlastním domě, manželka (Elisabeth Shue) umírá a dcera (Camila Morrone) zůstane v nemocnici ležet v kómatu. Hroutí se mu celý svět a policie jen bezmocně krčí rameny, protože podobných případů řeší desítky denně. Poháněný touhou se pomstít, Paul vezme zákon do vlastních rukou a ozbrojený vyráží do ulic, aby nevinným životy zachraňoval a zločincům je bral. Chicago má nového hrdinu, který věří, že spravedlnost ještě existuje. (Forum Film CZ)

phoenixer

Zena mu umre, dceru poslou do komatu. Policie je neschopna, tak to doktor vezme do vlastnich rukou. Krasnej devadesatkovej akcnak, kterej me bavil, ackoliv je ten scenar ohrany stejne jako Man in Black od AC/DC ()

feryk

Na tuhle dobu, kdy je vše strašně korektní a sluníčkové, docela slušný film. Sice to vypadá jako rozpracovaná postava z filmu Vyvolený, ale to vůbec nevadí,naopak. Škoda jen, že celý film je tak nějak divně sterilní, chudý, vlastně o postavách a jejich motivech skoro nic nevíme, vývoj postavy tak divně skáče... škoda, možná to mohlo být i delší a lépe zpracované. ()

TomStrom

Super, mohl té kriminálnické verbeže postřílet o něco víc a rafinovaněji a bylo by to na pět hvězd, protože o moc líp už to asi zvládnout nešlo. Originální to není, ale poctivé a přímočaré ano. Z mýho pohledu i o něco lepší než původní Bronsonovy filmy. ()

Patrik200s

Drahý Bruce, zo začiatku by to celkom šlo a klapalo ale musím ti prezradiť tajomstvo. Dokonca ani v americkom sne by sa dcéra nedostala mávnutím ružovej paličky Harryho Pottera zo smrti matky. Tobôž nie z tak štýlovej. Tento "dont worry by happy" štýl neherečky Camily Morroneovej si dovolím tvrdiť pochoval inak celkom svieži nádych dôchodcu Bruciho do hlbky priemeru až podpriemeru. ()

rublik05

Jedno milé akční překvapení roku 2018. Nečekal jsem od Bruce Willise v tomto filmu žádné velké zázraky, vzhledem k jeho posledním filmům nevalné úrovně a těžce upadající kariéře. Nicméně mě osobně snímek velmi mile překvapil. Konečně smysluplný děj, dobré akční scény, které jsou doplněné lehkým humorem a vtipnými hláškami . Role Willisovi pěkně sedla, film nenudí a má spád. Přání smrti jako takové hodnotím lepšími 3* plus 1* za soundtrack v podání pánů z AC/DC. Za mě jednoznačně palec nahoru, se snímkem jsem vcelku spokojený. 7/10. ()

netWoor

Nebejt tam Bruce, neštěkne po tom pes. S ním je to alespoň trochu koukatelný, ale nějak zázrak nečekejte (osobně mě to moc nebavilo) ... ()

Zevon

Kdybych před dávnými a dávnými časy v předalekém komunismu na třikrát kopírované kazetě VHS večer nesjížděl tento brak, asi bych o současné provedení ani neměl zájem. Filmy s panem Pasťákem jsou všechny jak přes kopírák a doby, kdy těžil těžké love za smrtonosné ságy jsou už dávno pryč. Jen ze sentimentu jsem se dokoukal až do konce, protože znám tisíc jiných způsobů, jak ztrácet čas. Je totiž opravdu únavné snažit se stále dokola rabovat téma příběhů "na rodinu mi nesahej" o následné pomstě a sbírat ty poslední drobečky, které ještě někde zůstaly opomenuty a ještě těžší to potom vsáknout a tvářit se překvapeně. Příběh spořádaného pacifisty, který se švihnutím proutku promění v chladnokrevně plánující a fungující monstrum, aby vykonal svou pomstu, napravil pokřivenou společnost a vrátil se zpátky do své multikulturní ulity už totiž jaksi vyčpěl. ()

Psycho.R

Je tomu 7 223 let, kdy Bruce Willis natočil film, kde by neměl devadesát minut seagalovský poker face. A nyní je asi nějaké výročí, ale skutečně u něj můžeme zaznamenat alespoň snahu o herectví. Nepopírám, že jsem se u filmu bavil. Nebránil bych se ani pokračování, které je dle mého, naznačováno na konci. Eli Roth si neodpustil pár nechuťáren, což je ovšem na škodu. Původní adaptaci s Bronsonem jsem viděl nedávno a musím říct, že tam by se dala ta tísnivá atmosféra krájet i bez vystřelených mozků. Inu obě verze mají něco do sebe a po dlouhé době nemám s Willisem problém. ()

ER

Proč....někdo natočí tak zbytečný remake. Jediná novinka oproti originálu je "účast" sociálních sítí a to je hodně málo. Ani Willis nepůsobí v roli zabijáka kdo ví jak,myslím si,že D´Onofrio by to zvládnul lépe. ()

E lan

Je to za 3 a to jen díky Bruceovi. Nadějný scénař odhaluje neschopnost Bruce se vžít do této role a zároveň dost rozporuplně glorifikuje volné držení zbraní. To je to špatné. Jinak se ale dá na film dívat. ()

bearmeedek

Ve filmu Tenkrát v Kalifornii mě Willis vyděsil, proto jsem měl před tímto filmem trochu obavy. Naštěstí to dopadlo dobře. Téma je známé, i mírně opotřebované, ale dalo by se říct, že v dnešní době i potřebné. Na film se dobře dívalo, „popravy“ byly dost naturální, akorát když Bruce vyrážel do terénu v kapuci, působilo to jemně úsměvně. Celkově mohl být film víc temný a napnutý. Zvlášť když jej do světa vypustil Eli Roth. 75%. ()

Likan7

Zatím jsem předešlé verze neviděl (a ani o nich nevěděl). Upřímně jsem od toho přinejlepším čekal béčko, ale spíš jsem čekal v další zářez do Willisovi kariéry. A tak spokojeně musím uznat, že jsem se spletl. Přání smrti není bůh ví co. Pokud se začne řešit psychologický stav hlavního hrdiny, je to trapný a Bruce to prostě nezvládá (on hrát ani nikdy neuměl). Jenže zhruba po hodinovém (!) rozjedu, ve kterém se setkáváme s rodinou, začne pořádná řezničina. Eli Roth nenatočil parádní akční film, se skvělou kamerou a přehlednou akcí. Akce se tady skládá ze scény, kdy Willis někam jde a někoho chladnokrevně popraví. Na papíře možná nic moc, ale syrovost a přehlednost je, zvlášť v dnešní době, tak překvapující, že to diváka dokáže zaujmout. Žádný střih, Bruce přijde, něco řekne a nemilosrdně popraví nějakýho parchanta, protože to je prostě správný. Willis si to zase po dlouhý době užívá, jeho Kersey mu sedí, sedí mu i akce a v béčkových akčních vodách se stále cítí jako ryba ve vodě. Tady bych si klidně dal hned další dva nášupy s tímhle chirurgem, který ví, kde říznout, nebojí se být brutální a přitom mu to vlastně celý neskonale přejete, protože tak nějak cítíte, že je v právu. Dobrý béčko. ()

Inozuka

Remake Přání smrti byl odsouzený ke kritice dřív, než dozněla první klapka. Z kdysi originálního námětu se totiž za těch pár desetiletí stal celý subžánr a v něm s něčím překvapit je prakticky nemožné. A tak může každý nový film, který se pustí na tenký led osamělého mstitele beroucího právo do svých rukou, stavět jen na kvalitním řemeslném zpracování. A to se dle mého názoru Eli Rothovi povedlo. Celé je to sice děravé jako břicho drogového dealera po zásahu brokovnicí, ale takové chlapácké a přímočaré, že člověk leccos odpustí. Zvlášť když má rád Bruce Willise a může si ho po dlouhé době vychutnat v roli tvrdýho borce. No nic, jak že je to u nás s tím zbrojním pasem? ()

gemi

Jasně, není to nejoriginálnější, vlastně to není originální ani trošku. Je to remake, ve kterém nepřekvapí absolutně nic. Ale baví. ()

papadoce

Od "Knock Knock" prešiel Eli Roth čoby režisér kus cesty. Ešte nie je v cieli, ale rozhodne už občas beží po trati. Plus, toto je presne ten film, ktorý ešte dovolí zažiariť aj starému otcovi Brjusovi, vykreslí ho akčne, ale pritom nie trápne. Ak ku tomu prirátam veľmi chutné násilné scény a hlavnú myšlienku, ktorá stojí minimálne za diskusiu, tak mi z toho vychádza jasných 70. No a keďže ste to zatiaľ dojebali, tak to tu zase idem naprávať. ()

dj.coffee

Bavil jsem se, to nemohu říct :-). Willisovi se proste nepodarilo ze sebe udelat slusnaka. Hned od prvnich zaberu bylo jasne, ze by radeji bouchacku nez skalpel. Takovy naturálnější akčňák z 80tých let. ()

celticek

Nemůžu si pomoct, hodně dobré. Žádné velké filosofie, jde se zrovna na věc. Zdařilý remake originálu, pobavilo i závěrečné gesto, prostě klasika v novém hávu. Willisovi to sedne, Elizabeth Shue už je taková vyzobaná slunečnice, ale za to dcerka moc povedená. Přerod z doktora na "Punishera" je bleskurychlý a Bruce klasicky nekompromisní. Super je poslední kill a taky jsem se vysmál u Fishe. Bethany a její kouzelný stoleček taky do děje zasáhl a právě to očekávání jsem si užil. Všechno dobré už tu bylo, žádné vymýšlení, švác, švác, jak by řekl SPOFA. Super. ()

Clark_Kent

Děda Willisů opět na scéně, ovšem už to netáhne. Eli Roth podle mě točit filmy prostě neumí, nemělo to dostatečný žár jako původní snímek s Bronsonem. Jednoduše to nedává dostatečný a velký koule, takový blbinky umí kdejakej amatér. Bože a jěště ty trapný dialogy, tohle fakt netáhlo a hlavně došli dobrý nápady na pestřejší akci. Willis zklamává a dost silně a taky přesně od tý doby kdy mu vypadaly vlasy. ()