Mark Hoffman (Costas Mandylor) pokračuje v krvavém odkazu svého mentora Jigsawa (Tobin Bell), jenž před léty celou zvrácenou hru odstartoval. Kdo si pro tentokrát zaslouží bojovat o svůj život? Jaké hračky čekají na ne zcela nevinné oběti? A hlavně, řekl už mrtvý Jigsaw své poslední slovo? Jednu z rolí v šestém dílu slavné krvavé série získala vítězka soutěže Scream Queen hudební stanice VH 1 Tanedra Howard. Název soutěže odkazuje na titul scream queen, který kdysi nosila herečka Jamie Lee Curtis za účinkování v hororech jako Mlha nebo série Halloween. (oficiální text distributora)

SaMaeL98

Už mě to nebaví komentovat. Saw mě nikdy nepřestane bavit a toto byl další výborný trhák plný těch pochoutek co mám rád. ()

MiSHeC

www.csfd.cz/film/263612-saw-vii/ mozno je posledny, ale len na tento rok ;) tiez sa tesim, Saw je proste Saw a ked sa niekomu pacila len jednotka, tak ja som presny opak, saw planujem pozerat tak cca do saw XXII :)) ()

lord_zail

Jakožto milovním celé série je tento díl pro mě srovnatelný s jedničkou (kvalitativně), každopádně filozofie JigSawa je geniální (ne, že bych byl fascinován vrahy) a ještě líp zpracovaná. Už se těším na sedmičku a poslední dílky skládačky... ()

Freakyy

Ohodnotím to spíš jako celek – všecky Saw filmy, protože psát ke každýmu dílu zvlášť pro a proti nedokáže přesně vystihout o co tam jde. Mně osobně se to (od jedničky do sedmičky) líbí kvůli provázanosti a tomu jak to do sebe dokonale zapadá - scény z jedničky máte v sedmičce, konec čtyřky se odehrává zároveň s koncem trojky a podobných okamžiků jsou tam desítky. Určitě spoustu lidí potěší pestrost hereckého obsazení, že tam jsou zatím neokoukaní herci, což dává filmům o kapku víc na realističnosti. Každej určitě zmíní krvavý scény a vraždění, jo, to tam je, ale na druhou stranu, potom co sem viděl znovu všecky díly, tak sem se víc zaměřil na příběh a na to co se tam říká a proč. A z tohoto hlediska si z těch filmů můžem brát my všichni jenom dobrej příklad. Na hlavní motto „Važ si života“ je upozorňováno u každé hry a ti co ji přežijí nakonec Johnovi (Jigsaw) děkují jak jim změnil život. Příkladem scéna ze Saw 6, jak se John baví s ředitelem zdravotní pojišťovny a jak mu odmítne jeho žádost na pojistku. Tam se hezky ukázalo, co je ten ředitel zač a že vlastně svýma rozhodnutíma zabíjí lidi a to jenom pro prachy. Z toho důvodu potom skončil ve hře, kde hrál nejenom o svůj život ale i o život ostatních, kteří s ním pracují. O to jde ve všech filmech Saw, změnit život k lepšímu, vážit si ho, snažit se taky občas pomoct někomu jinýmu, než jen sobě. Krev a utrpení představuje jenom trest za činy, co ti lidi dělali a cenu za to začít žít líp... (musíte odmyslet detektiva Hoffmana, ten potom skutečně jen vraždí) ()

mikehoblog

A zase je to jiný. Mám prostě sérii SAW rád. Opět je to z jiného úhlu pohledu a opět jsou tu vymakané pasti. Takže už počtvrté dávám pětihvězdičkové skóre. (1, 2, 3 a 6). Jsem rád že SAW nespadl do (pod)průměru více než jednou (ve čtvrtém díle). ()

Pollini

Je pravda, že strojírenské hračky a klíče zašité do těla se opakují. Pro mě jsou ovšem zásadní zvraty ve filmu, kterých je tam podstatně více, že v podobných filmech. Scénář je skvěle udělaný a při sledování jsem "měla úplně nervy". Taky je fakt, že jeden díl navazuje na druhý a místy jsem nevěděla, co jsou vzpomínky a co běžící příběh. Moc jsem si užila efekty, hudbu, vypracované postavy i hororu (podle tolika krve), atmosféry. Já jsem se moc moc bavila. ()

Maza2222

Můj komentář z postavy.cz Konečně můžu opět Saw dát 90 procent (po těch slabších dílech 3,4 a 5).Herecké výkony se povedly a je to příběhově mnohem lepší než 4 :D. SPOILER Ta první hra (sekání rukou) mi byla celkem nepříjemná.Čekal jsem, že v ní zemře ta holka (neměl jsem ji rád) a on zemře muž. Nějak jsem však nepochopil,o čem byla 2.hra (William vs ten muž naproti němu). 3 hra(Šibenice:D) byla nic moc. Opět jsem nečekal,že zabije toho kluka. 4.hra,kdy zachraňuje tu sekretářku se celkem povedla.Opět jsem nečekal, že sekretářka zemře.5.hra (kolotoč) se mi líbila nejvíc. Čekal jsem opět, že nezabije dívky :D.To, že William zemře jsem věděl už dřív (Nahrál jsem video :-). Konec s pastí na medvědy je perfektní.Zatím 2.nejlepší díl saw. 90 procent ()

PORTER44

Opět další díl a opět další dílo   vizuálně a napínavě propracováno.Opět nové   zajímavě vymyšlené pasti pro nové oběti. ()

VojtaHradec

Jeden člověk který se vždy rozhodoval podle svého peněžního blaha bude potrestán tím že musí zachraňovat své kolegy a vybírat si mezi nimi a pasti jsou dobře promyšlené a o něco brutálnější až se mi chtělo i zvracet ale i jsem byl příjemně překvapený. ()

J*A*S*M

Po problematickém čtvrtém a pátém dílu takřka neuvěřitelně milé překvapení. Saw VI samozřejmě opět ždíme originální první díl, nicméně příběh je konzistentní, bez extra velkých logických děr, dává smysl jak samostatně, tak i v kontextu předešlého - a tentokrát by se v ději neměl ztratit ani ten, kdo předchozí části neviděl vícekrát než jednou. S flashbacky se to nepřehání, jeden navíc dává poměrně důležitý nový pohled (konkrétně na závěr trojky). Výběr nových herců se také povedl (taková dřeva jako ta pětice v pětce zde budete hledat marně), a i změna režiséra byla dobrým tahem - fakt jsem se nestačil divit, jakou sílu pod Greutertovým vedením některé scény mají, a to nejen co se brutality týče, ale i z emočního hlediska (zázrak!). Postavám se zkrátka dá konečně znovu věřit, nepůsobí, jako by jim to, že se ocitli "ve hře", vůbec nevadilo. Pointy neohromí (jedna z nich je jasná de facto od začátku), ale potěší - Saw se znatelně pohnulo kupředu. Vzhledem k úplnému závěru se dá celkem jasně odhadnout, co bude náplní sedmého dílu, a kdyby se tvůrci odhodlali i ke změně žánru (k čemuž to, kdo a jak přežil, celkem logicky vede), mohlo by to do celé série vnést tolik potřebný svěží vítr. I když tím byl - svým způsobem - již díl tento. Ti, co podlehli módní vlně nadávání na Saw, budou zcela jistě nadávat dál, ale pro fanoušky bude šestka potěšením. Mé pořadí oblíbenosti: S1, S2, S6, S3, S4, S5. ()

Tom Riddle

The game comes full circle. A ono to tak opravdu je! Jsem spokojený. Velice. Nemyslím si, že samostatně jako film by šestka fungovala, je to dílek... puzzle. Krvavý. Ale ne detailně. Ne tak, že by se vám z něj udělalo špatně. Možná to bude uvolněnějším střihem, který snad už umožňuje i epileptikům se podívat... Je předvídatelný. Stačí se podívat na kousek, a je jasné, jak bude vypadat zbytek. Co je ale mnohem důležitější, dokonale padne na svoje místo, a dotvoří celý obrázek. Obrázek, na který pár magorů čekalo. Jste-li jedním z nich, přestaňte číst a jděte do kina. Jestli nejste... Tak zřejmě tenhle komentář stejně nečtete. 70% s příklonem ke čtyřem. Na truc ignorantům. ()

sniper18

Je to celkom dobrý hororový thriller z tejto vydarenej série. Má dosť dobrý príbeh o mužovi z poisťovne, ktorý so svojim tímom prešetruje poistné zmluvy, aby nespravodlivým systémom spoločnosť neprišla o viac peňazí na úkor klientov a tak sa stane súčasťou hry, v ktorej môže rozhodnúť o živote svojich najbližších a priateľov. A zatiaľ sa detektív Hoffman snaží zviesť vyšetrovanie na zlú stopu, aby mohol nerušene pokračovať v hre. Spracovanie je celkom slušné, ale aj tak sa z toho ešte dalo získa aj o trochu viac. Ako celok to pôsobí dobrým dojmom, opäť výborný úvod so zaujímavou pascou, dve hlavné zaujímavé línie, nejaké flashbacky a záver, to všetko pri úplne ideálnej dĺžke, takže nudiť sa tu nedá, ale všade sa nájdu nejaké detaily, ktoré mi to trochu narúšajú na rozdiel napríklad od predchádzajúceho dielu, ktorý to mal doladené lepšie. A hlavne ten záver, ktorý je síce nečakaný, ale ani ma to až tak moc nezaujalo, no to sa týka hlavne línie s pascami, tá detektívna je v poriadku. Ale celé to vynahradzuje opäť postava Hoffmana, ktorý ma tu skutočne baví a tak sa na to dobre pozerá po celý čas. Celkom spokojný som aj po hororovej stránke, niektoré pasce ma už vo svojej podstate až tak moc nezaujali, napríklad dlhý beh cez paru, ale tá úvodná je aj v rámci série skutočne zaujímavá, toto bol dobrý nápad, páči sa mi aj pasca s dýchaním, ktorá je aj slušne napínavá a bavili ma aj situácie, pri ktorých sa má hlavný hrdina rozhodnúť, kto prežije a kto nie, síce tu chýba nejaký lepší nápad, ale zaujme to. A poteší aj Hoffmanova ručná akcia. Čo sa týka hereckého obsadenia, Tobin Bell tu už ani nemá moc čo ponúknuť, ale aj tak niektoré flashbacky s ním zaujmú, najlepší je opäť Costas Mandylor v úlohe Hoffmana, ale nesklamú ani zvyšné postavy a hlavne tie z predchádzajúceho dielu. Réžia a technická stránka sú bez problémov. Oproti predchádzajúcemu dielu je to o trochu slabšie, ale stále je to plnohodnotný diel, ktorý si dobré hodnotenie zaslúži. 72% ()

Faustka

Symbol „nekonečna“ se mění v neúprosnou realitu. I ze záhrobí „Jigsaw“ dál neúnavně ovládá svou mašinérii přisluhovačů, a to s jediným záměrem; pomstít se. ..Až do „nevyhnutelného“ závěru..(?) Pasti řízené sebedestrukce jsou stoupající číslicí vynalézavější a krutější, jen výsledný efekt žít/zemřít je neměnný:) Vychytávka „Seznam se… s Strahmem“, převzatá z filmu Stav milosti, též splnila to, pro co byla určena. A tak můžeme volat po VII, VIII, IX, X, …. ()

Xmilden

Ne ne, minulý díl nebyl náhoda. Propad série se podařilo zastavit a máme tady docela povedenou šestku. Na začátek si opět zopáknem o co šlo minule a jde se na věc. Tentokráte si John Kramer vzal na mušku jednoho vykutáleného pojišťováka, který mu kdysi zatrhl alternativní léčbu v Norsku....Detektiv Mark Hoffman se za každou cenu snaží utajit svou skutečnou identitu. Líbila se mě atmosféra, děj i postavy. 70% a z mého pohledu druhý nej díl série. A spolu s jedničkou jedinný který si zaslouží archivaci. ()

darkrobyk

,,Vy si myslíte, že o životech druhých rozhodují živí. Nu, možná se budete divit." Zatímco v kinech řádí Jigsaw, já se pustil opětovně do šestky. Kromě originální jedničky jsou samozřejmě všechny díly postaveny na vynalézavých pastích a šťavnatém gore - uřezávání si kusů těla, drcení trupů, provrtávání lebky, veselý kolotoč či nevyzpytatelná kyselina, avšak zde funguje dobře i samotný příběh. Snad jen těch flashbacků mohlo být méně. Na podruhé to sice není už ono, ale čtyři hvězdy ponechám. ()

Hrabka

Jedno z nejmilejších překvapení roku! Děj se hnul kupředu a je třeba uznat, že to, co se ve filmu odehraje je v rámci "seriálu Saw" velmi zajímavé. Na šesté pokračování je nám nabídnut opravdu pikantní příběh, jehož závěrem mohl Saw už jednou provždy skončit. Škoda. Pokračujeme dál... 65% ()

juta

O něco horší než pětka, o něco lepší než čtyřka. Nic mi tady nevadilo, ale to vygradování je o poznání horší než v předchozím díle a proto dávám jen čtyři hvězdičky + půl hvězdičky k tomu. :-) ()

Ruut

Podstatně lepší než hrůzná pětka a zhruba stejně dobré jako 2 + 3 + 4. Stačí? Líp to asi v rychlosti shrnout nejde. ----- update po druhém shlédnutí: přidávám jednu hvězdičku a řekl bych dokonce že tenhle díl je snad i o kousek zajímavější než kterékoliv jiné pokračování původní Pily ... ()