BOURQUE

Keby mi niekto položil otázku, ako by som charakterizoval jednou vetou film Single Man, tak by som odpovedal takto: herecký koncert v podaní C. Firtha. Tento Oscarový herec veľmi dobre pochopil charakter človeka, ktorého mal stvárniť. Asistencia od J. Mooreovej je dobrá, avšak v tomto filme tak trošinku zostane v pozadí. Film, kde nečakajte happy end! Osobné hodnotenie: 75% (***) ()

Eluin

Režisér tohoto filmu - Tom Ford - de facto ani režisérem není, profesí se jedná o módního návrháře (a ano, na filmu to je poznat). Jo a mimochodem, je to buzna (a i to je na filmu poznat). To však rozhodně neznamená, že by Single Man byl špatný film, naopak. Příběh (který je adaptací Isherwoodova románu) není zrovna z těch narativně květnatých. Vysokoškolský pedagog George Falconer (Colin Firth) se už dlouhodobě potáci v depresích, jeho partner zemřel při autonehodě (ano, hlavní postava je také buzna) a George se z toho stále nemůže vzpamatovat a uvažuje o sebevraždě. To vše se odehrává na pozadí kubánské raketové krize... Velmi dobrými atributy filmu jsou zejména herci (Juliana Moore, Colin Firth se svoji úžasnou anglickou výslovností) a pojetí obrazu, kde střih i kamera dělají opravdové divy, když například postava potká jinou postavu jež je jí sympatická (obvykle to znamená, že Colin Firth natrefí na nějakého atraktivního muže, a propos, všichni atraktivní muži ve filmu jsou buzny, což možná lze chápat jako podprahové sdělení současným ženám :-)) tak se celý obraz jakoby "rozzáří" teplejšími barvami (žádn asociace). Single Man je velmi dobrý film, který se více než většina jiných snímků musí vnímat okem, a to zejména okem s citem pro detail. ()

sarinka

Tom vytvořil dílo, které je klasické, jemné, čisté, elegantní a nekýčovité stejně tak, jako je každá lesklá stránka v časopisu VOGUE. Vintage Mercedes-Benz skóroval na plné čáře a Julianniny černo-bílé sloupové šaty bych poslala Audrey Hepburn tam nahoru. Body navíc za originální obálku na knize Truman Capote - Beakfast at Tiffany's. Nemluvně o hudbě a Colinovi; tomu jsem vážně nechtěla uvěřit, že JENOM hraje. Rozhodně to není film pro každého a též ho dostatečně neocení ten, pro koho je jméno režiséra velkou neznámou. ()

Qeo

Sečteno a podtrženo: Filmové orgie, kamerová extáze, scénáristická libůstka a režijní třešnička nakonec. ()

anatheman

Slabší 4*. Výborně natočený film s brilantními záběry a úžasnou hudbou od mistra Korzeniowského. K tomu nabízí silné myšlenky a Firthův fascinující herecký výkon. Docela mě překvapilo, že nebyla vyprodukována jakási "menšinová" agitka. Jediným výraznějším záporem je občasný výskyt nudy, respektive pocit jistého natahování. To ale nemění nic na tom, abych tento film mohl doporučit. Za zhlédnutí nepochybně stojí. ()

Harts

psychologické drama o pocitech a životě homosexuála, občas jsem se na to ani nemohl divat, ne, že bych měl něco proti, ale bylo to už na mě opravdu moc ()

dainio

Silný film. Colin Firth se do role muže, který ztratil svého přítele vžil dokonale. Nedivím se, že byl nominován na Oscara. Úžasným plusem snímku je nádherná podkreslující hudba, která je v úžasné harmonií s kontrasty barev a dějícími se situacemi. Výtvarné stránce filmu se nedá vytknout vůbec nic. Přemýšlel jsem, jak snímek zhodnotit. Asi tak po první hodině sledování jsem si říkal, že film vlastně postrádá děj a kompenzuje se to vizuální stránkou věci. Ale ke konci filmu jsem si uvědomil, že tohle dílo, je vlastně o samotě a hledání smyslu života v jednom jediném dni. Závěrečné finále bylo jakýmsi logickým vyjádřením všeho, co se odehrálo v celý den. Single Man není film pro každého. Leckdo ho nepochopí. Není to film, který byste hltali každým douškem a u kterého byste chroustali pop-cornem a popíjeli colu. Single Man je něco, co musíte pochopit a dostat to do sebe. Na konec se rozhoduji pro čtyřhvězdičkové ohodnocení -- a to hlavně za úžasnou výtvarnou stránku věci a výborného Colina Firtha. ()

Mr.FreeZer

Typicky oscarový snímek se vším všudy. Colin Firth si svoji nominaci bezesporu zasloužil, protože odvádí skvělou práci. V takovéto dramatické roli ho vidím poprvé. ()

Porp

Filmy o teplých veľmi nemusím, aj k tomuto som sa musel dokopať. Je to skôr príbeh o človeku, ktorý citlivejšie prežíva rôzne okamihy života, čo už samo o sebe je celkom zaujímavý námet aj bez tej homosexuálnej tematiky. ()

Desdemone

Učebnicový příklad vizuálně a především hudebně geniálně zvládnutého snímku, který ale bohužel i přes všechny myšlenky a otázky, které vás bolestivě naplňují během jeho sledování, vyzní naprázdno. ()

Nail

Colin Firth to dobře zahrál i zpracování je dobré leč téma jde absolutně mimo mě. A popravdě mě nudilo se dívat na starého homosexuála a jeho život. ()

candy_daze

Jak už bylo řečeno, nejedná se o film o homosexualitě, ale o osamělosti a co se té týče, na sexuální orientaci přeci nesejde. Single man je vizuálně nádherná, ne-li chytrá, melancholická a místy ohromně povznášející a optimistická podívaná. Jedná se taky o první film, kde jsem byla schopná konečně spatřit Firthovu genialitu, o které se pořád mluví. Rzohodně jsem nečekala takový zážitek. Úžasnost! Těším se na další Fordův výtvor. ()

Mukunda

Je pravda, že to vlastně nemá moc příběh. O tom to také není. Je to dokonale vykreslená samota, která z toho dýchá každým okamžikem. Podobně citlivě zpracovaný snímek jsem už dlouho neviděl. Colin Firth je vynikající herec, to zde jen potvrzuje. Moc se mi rovněž líbil výkon Nicolase Houlta, jeho postava jako symbol tajemna a určité, i když mlhavé naděje, se mu více než vydařila. Celkový zážitek skvěle podtrhuje hudba, zde skutečně skvělá, obstojná i sama o sobě. Lehká výtka tak snad může směřovat jen k faktu, že snímek jako celek nedává téměř žádnou naději, což může někoho poněkud vyděsit. Rozhodně stojí za vícero shlédnutí, množství hádanek a napůl vyřčených poselství k tomu vyloženě svádí. ()

VerenaLord

Ten film byl tak dojemný, úžasný! Znovu se mi potvrdilo herecké nadání Colina Firtha! A musím uznat, že mě velmi mile překvapila i Julianne Moore. Perfektní, víc není co říct!!! ()

kersten

Colina Firtha zbožnujem a toto je seriózne jeho najhorší film aký som videla. Nemôžem si pomôcť. Ja som sa nudila jak v škole. ()