Přenašeči

V tomto apokalyptickém příběhu postihla Spojené státy americké děsivá virová pandemie. Čtyři přátelé (Piper Perabová, Chris Pine, Emily VanCampová a Josh Berry) se jí snaží uniknout, ovšem brzy zjistí, že jsou si navzájem nebezpeční více než nákaza hrozící ze vzduchu. Čtyři přátelé jedou napříč pouští na pláž. Ovšem tohle není radostná oslava konce semestru. Snaží se utéct konci světa a také jeden druhému. Aby unikl smrtícímu viru, který nemilosrdně zabíjí všechny kolem, se Danny s bratrem Brianem, přítelkyní Bobby a kamarádkou Kate vydávají na cestu napříč jihozápadem USA. Hrají o čas a každá minuta je velmi drahocenná. Během čtyř dnů se skupinka studentů potýká s těžkými morálními rozhodnutími. Přátelé nakonec zjišťují, že největším nebezpečím nejsou smrtelní mikrobi, ale temná stránka jich samotných. (HBO Europe)

MikO_NR_1909

No neviem ako ostatní, ale či už film o prenášaní chorôb alebo o ľudských hodnotách dopadol pri katastrofálnom scenári, prehnane nedokončených pasáží a gestikulácií,mimík... absolútne zle. Posledná tichá scéna isto mnohých zmäkčila ale v kontexte som už dlho nevidel slabší film. A ešte k tomu to stojí na filme Som Legenda (snaha o "menší" kopirák)... ()

Macejko

Problémom Carriers je to, že neobsahujú jedinú napínavú či strašidelnú scénu, dokonca ani len prachsprostú ľakačku. Ako-tak sa to dá povedať napríklad o scéne s bazénom a skokanským mostíkom, ale to je všetko. Mohol by som nad tým mávnuť rukou a povedať, že film je silný v iných aspektoch, ale keďže boli Carriers evidentne točení ako horor, nemôžem inak. Keď sa však oprostím od sklamania z hororovej časti snímku, ostala mi tu časť druhá, v ktorej je na tom film lepšie. Sú ňou scény, v ktorých sú hrdinovia postavení pred príšerné rozhodnutia. Nedá sa povedať, že by boli nejako svetoborné, ale sú rozhodne na úrovni a hercom som to veril (vedie Chris Pine). Stále to ale nie je nič iné, než poslabšia dráma, ktorá vo mne dlhodobejší dojem rozhodne nezanechá. ()

kaylin

„Přenašeči“ nejsou filmem, který bych označil za naprosto skvělý, ale tu tíživost prezentovaného světa zobrazuje snímek naprosto skvěle a na vás z toho všeho padá ten správný, depresivní pocit, který byste měli dostat. Jsou katastrofy a katastrofy a tahle je hodně zlá, protože stačí opravdu malá chybička a nemáte jak bojovat. Tuhle nákazu nejde porazit baseballovou pálkou. ()

slunicko2

The rules are simple. One, avoid the infected at all costs. Their breath is highly contagious. Two, disinfect anything they´ve touched in the last 24 hours. Three, the sick are already dead, they can´t be saved. You break the rules, you die. You follow them, you live. 1) Mladí sympatičtí španělští režiséři David (31) a Alex (28) Pastorovi si napsali scénář a stvořili vzácně kompaktní dílko v době, kdy hororový zombický nevkus řádí filmovou produkcí jako ve filmu zmiňovaný vir. 29letý Chris Pine v roli Briana a 24letý Lou Taylor Pucci jako Danny podávají i s děvčaty přiměřené a přesvědčivé výkony. Správně zvolená je i hudba, kamera a klidný střih. 2) Spoiler. Příčiny virové pandemie se nedozvíme, ani po nich nikdo nepátrá. Na rozdíl od jiných snímků mi to nevadí. Film totiž primárně není o postapokalyptickém světě či jak se s katastrofou vypořádají hlavní postavy. Film je komorní drama (určitě ne horor) o dvou bratrech a jejich vzájemných vztazích. Virová nákaza jako katalyzátor vývoje obnažuje jejich povahu a charakter. Hlavní hrdina Brian v tomto měření sil obstojí, i když umírá, smysl jeho smrti dává skutečnost, že dokázal předat schopnosti pro přežití svému bratrovi. 3) Spoiler. Film lze vnímat i jako příběh o přežití. Na otázku po povaze nové morálky, kterou si vyžaduje doba a okolnosti, odpovídá nejrychleji a nejlépe Brian. Bez ohledu na nesouhlasné komenty útlocitných diváků, pohoršených přímostí a otevřeností Brianova počínání, nelze, než s Brianem souhlasit. S ním opravdu skupina přežije, pokud ovšem všichni budou respektovat novou morálku. Bobby umírá právě proto, že to nečiní. Nejenže nedodrží životně důležitá bezpečnostní opatření, ale navíc sama svým nezodpovědným jednáním nakazí Briana. Její vyloučení ze skupiny je pak logickou reakcí na její zradu. 4) Spoiler. Rovněž scéna u ohně s již nakaženým Brianem umožňuje více interpretací. Měl se zastřelit sám anebo je v pořádku, že k tomu přiměl svého bratra a tím jej procvičil v nové morálce? Anebo chtěl jen a jen přežít a pravidla měnil podle vlastní aktuální potřeby? Oba výklady jsou možné a obojí chování je v dané situaci oprávněné. Přežití je to nejdůležitější. Argumenty typu - ano, přežít, ale za jakou cenu - jsou nepoužitelné. V dané situaci nelze licitovat o ceně nebo o podmínkách. 5) Reakce komentátorů zřetelně poukazují na vnímání filmů a potažmo i kultury vůbec. Tento lakmusový papírek jasně ukáže, kdo je z mé skupiny a kdo není. S kým si mám, co říci, a s kým nikoli. ()

MATADOR

Jestli se tenhle podprůměrný a nudný thriller líbil Stephenovi Kingovi, tak asi viděl nějakou jinou verzi. A ne tuhle nedodělanou matlaninu, která vlastně nemá nic, co by měl mít správný film zahrávající si s obdobnou tématikou. Herci jsou toporní, nevěřil jsem jim a jejich osud mi byl absolutně jedno (až na scénu u benzínky), nedotažený příběh a ten konec. No ten konec je marnej, až je to k smíchu, ale docela to byla zábava, mohlo se to jmenovat "Boj o benzín" bo tak něco. ()

Easykk

Dobrej horůrek, užil bych si ho víc, ovšem to bych nesměl celej ten krátkej film čekat ty přiblblý zombíky, kteří tam prostě a jednoduše vůbec NEJSOU, takže jsem se čekáním málem po...., a až po utření dočista do čista jsem pochopil, že nemůžu od každého hororu s do-Zombie-volajícím názvem čekat páchnoucí hromadu úžasně rychlých, pár-končetin-postrádajících a z poloviny otvorů cákajících a konečně sympatických lidiček/zombiček. I tak ale Carriers bavil a jsem s odstupem moc moc rád, že jsem takovýhle film viděl - a nechám si to uzrát v hlavě ještě chvilku a možná zvýším hodnocení, přeci jen o něm dost přemejšlím a pár scén v hlavě stále vidím.....no uvidíme jestli uvidím či neuvidím :) ()

Vampireman

Asi nejsem moc indie aby mi jako nosné téma filmu stačila nostalgická cesta k pláži se serfařskejma prknama. Ostatní motivace a chování postav ok, ale tímto prostřednictvím tvůrci především tlačí na pilu v emocionálně vypjatých scénách. A potom se nemám u filmu nudit. P.S.: s kámošema jsme se shodli, že Carriers vypadají jako sequel ke Cabin Fever (2002). ()

m@rz

Docela depresivní. Celkem nudné. Nic nového se nikde nestane. Film nepřekvapí, ale naštěstí ani neurazí. ()

Aiax

Vražedná pandemie už zase vybila většinu lidstva a ten zbytek se už zase vybíjí navzájem. Tentokrát ale nejde o vyvražďování zombíků či jiných nakažených živých mrtvol, nýbrž o studii lidskosti. Jak hluboko sahá naše civilizovanost, solidarita, soucit? Je to jen vrstvička laku? Kdy přesně se aktivuje starý plazí instinkt, který člověku říká "Přežij bez ohledu na cokoli"? A když se to povede, přežije člověk, nebo plaz? Nechápejte mě špatně, carriers není inťoušské existenciální drama, které by mohlo vyhrát Zlatého medvěda, ale oproti svým tematickým bratříčkům obsahuje velkou porci přidané hodnoty, kvůli které uděluji slabší čtyři hvězdy. ()

grogodil

Obavu z nákazy z toho filmu cítiť vďaka neustálemu dezinfikovaniu všetkého, to áno. No možno keby pritlačil v tých dvoch-troch kľúčových scénach režisér trošku viac na pilu a vyhrotil situáciu do nejakého vypätejšieho momentu, možno keby nahliadol trošku ďalej než za interiér auta, možno keby bolo ozrejmené trošku viac z pozadia vzniku alebo priebehu celej nákazy, možno vtedy by šlo o ničo viac ako o trošku dusnejšiu roadmovie v ktorej má partička pomerne sympatických postáv za pätami nejaký nasraný bacil. ()

Dubro

Dorastenecké duo pána Pastora staršieho po úvodnom hvizde nasľubuje kopec zábavy na tému prasacia chrípka a iné klobásové katastrofy, no zrejme na túto pandémiu im pošiel aj scenárista a tak v tom ostali sami. Nezvládli to, pretože mister Pastor starší svojim synátorom ani raz nepustil Blindness, aby chlapci videli, ako má vyzerať solídna psychologická dráma. Na chvoste je tak sľubná horor road movie len smiešnym pokusom o nejakú sondáž do hlbín teenagerskej duše, pri ktorej som skoro skončil hore hydrantom. 50 prasacích percent. ()

Petroff

Film to není z nejlepších, ale v čem nad průměrem vyčnívá, je jeho dopad na člověka. Je to silný, velice silný zážitek. Vykreslení světa, kdy musíte zabít, abyste přežili. Jasně, tohle je klišé, tady ovšem podaný v několika scénách natolik realisticky, že klobouk dolů. Evidentně to jde i bez zombíků a šílenejch akčních scén. Etické zásady musí stranou, dodržuj pravidla, nebo zemřeš... ()

Eldrick

Takže, copak to tu máme tentokrát? ZOMBIELAND bez zombies, vtipů, akčních scén, zato pravidla zůstala, je tu jedna DIVOKÁ KOČKA, Kapitán Kirk, hnusák ze ZAHULÍME, UVÍDÍME, pak moře nudy a pár dramatických scén. Takový rodinný road-trip drama s virovou nákazou. ()

Sheldra

Sice netuším, proč jsou v tomhle filmu všichni blond, ani proč se Carriers prezentují jako horor, když se jedná spíš o drama, ale dobrý, nemusím všemu rozumět, že jo. Kdyby tvůrci trochu přitlačili a vyždímali z toho víc emocí, trochu rozvedli psychologii postav, mohla být atmosféra hutnější a moje hodnocení vyšší. Jenže nehodnotíme potenciál, ale výsledek... ()

StrYke

Poměrně kvalitní snímek, abych citoval komentář uživatele Pumiiixe: Celou dobu čekáte, až se to rozjede, a když už se tak začíná stávat, je konec filmu. A abych citoval z komentáře uživatele Obituse: Carriers je něco jako Zombieland a 28 dní poté, já bych ještě dodal, že mi to trochu připomínalo Cabin Fever. ()

Lischai

Tohle je jeden z těch "má to podivně nízké hodnocení ale je to fakt dobré" filmů. Pokud máte pochybnosti, pocity během filmu jsou: Hezky napsané dialogy a exponovaný svět s nemocí - scéna u které nedýcháte - scéna u které nedýcháte - scéna u které nedýcháte - dojemná scéna - konec. ()

Martin741

Po filmoch ako REC 1 a 2 konecne prichadza dalsia kvalita zo Spanielska. Chvalim rezisersky talent, slusny pribeh a poctivo vybudovanu atmosferu. 69 % ()

Petoss1

Oproti môjmu predchádzajúcemu stretnutiu s apokalyptickou témou sú Carriers oveľa lepšie. Dej nemá hluché miesta i keď princíp je jednoduchý (prežitie), veľmi dobre sa na to pozerá a pritom obsahuje ešte niekoľko menších dejových odbočiek a otáznikov. Svet, kde prestali existovať akékoľvek morálne zásady. Záverečné Kain - Ábelovské poňatie scény je trochu očakávané, ale ako ukončenie príbehu dokonalé. 75% ()

WoWoW

Slušné. Jenže nic víc, jen prostě slušné. Možná to bude tím, že filmů kde nás zabije zhoubná nákaza ( teda většinou po nakažení ještě stále chodíme, tady však ne), je už opravdu mnoho. Navíc mi v tomhle filmu trochu chybělo vysvětlení toho, co se vlastně stalo. Vím, že to byl určitě záměr nám divákům ohledně té nemoci vše zatajit, aby to scénáristi neměli moc složité :D, ale já jsem na to vysvětlení tak nějak celý film čekal. Slušné, nic víc. ()