Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

holka218

Opět jeden skvělý film. Celý příběh filmu je velice zajímavý a děj je po celou dobu napínavý. Celou dobu jsem čekala, jak to s holčičkami dopadne a co se jim stalo. Musím říct, že z počátku mě docela děsila délka filmu. Ale nakonec vše ubíhalo velice rychle, což mě mile překvapilo. Jasně že bez pár věcí bych se obešla, ale i tak všechno skvěle ubíhá. Herci jsou skvělí. Celý film má dost ponurou atmosféru a perfektně to k němu sedí. Je jedině dobře, že roli detektiva nakonec dostal Jake Gyllenhaal. Ten jeho tik.... něco tak rozkošného. No a jako detektiv byl prostě úžasný. Pár chyb film má, ale i tak patří mezi ty nejlepší. ()

PaTeXx

Jedním slovem - drsné. Nemyslel jsem si, že se Gyllenhaal s Jackmanem k sobě budou tak hodit, ale opak je pravdou. Depresivní, ponurá, temná atmosféra je hlavním mottem těchto 153 minut a tito dva tomu umí sakra přispět. Nejsem fanouškem otevřených konců, ale tady mi to ani nijak nevadilo. ()

Lampasak

Jackman a Gyllenhaal to zahráli opravdu jako největší profesionálové. Radost na to pohledět, jen co je pravda. Scénář byl každopádně hodně kvalitní i když to mělo malé trhlinky, tak nic co by si nezasloužilo plné hodnocení. Stopáž každopádně úplně ideální a za delší bych se nezlobil, protože tady se nenudíte. Každopádně tento film mě přesvědčil, že mám asi taky instinkty detektiva, když některé věci mi dojdou dřív jak Lokimu hahaha. SPOILER: Jediné co mi nejde do hlavy je to, co tam teda dělal ten druhej týpek? Že by tam prostě byl jen nastrčený, aby kryl ježibabě záda? ()

technokrat

Na první pohled se může zdát, že Prisoners nejsou ničím větším, než pouhým exhibicionistickým spektáklem fenomenálních hereckých výkonů, který vznikl pouze za tím účelem, aby na nás mohli Jackman s Gyllenhaalem flexit své herecké umění. Ale ačkoli jsou herecké výkony skutečně největšími tahouny celého filmu, nese se jím i určitá podprahová pochmurnost, tolik podobná filmovým kulturám východní Asie, která vás natolik vtáhne do děje, že si ani neuvědomíte, že skutečný únosce vám celou dobu civí do tváře. Pokud od tohoto filmového počinu očekáváte zapletené krimi drama s nečekanými zvraty, které náležité protáhne vaše mozkové závity, Prisoners těmto očekáváním nedostojí. Pokud však od filmu neočekáváte vůbec nic, podobně jako já při mém prvním zhlédnutí, dostane se vám naprosto mrazivého zážitku se srdcervoucí premisou a odzbrojujícími hereckými výkony, který vám nedá spát - a to z nejednoho důvodu. ()

hematop92

Kulervoucí thriller, který patří mezi mé nejoblíbenější. Herecké představení Jackmana z kterého marnost o nalezení své dcery jen pramení a Gyllenhaal, který je jako ukoktaný, ale tvrdý policajt perfektní. Paul Dano má zde taky perfektní roli a opravdu tady není co vytknout. Délka stopáže taky za mě v pořádku. Zvrácencům a únoscům dětí, zdar! ()

Fin_429

Asi kašlu na veškerá tiktoková doporučení. Začal bych asi tím, že mě to neuchvátilo tak,  jak mi málem vybouchla hlava u Zmizelé. Kromě závěru, to nemělo takový spád a bylo to dlouhé. Musím vychválit atmosféru, která byla úžasná a našponovaná na maximum. Ovšem doufal jsem v jiný konec, třeba aby se z toho bludiště, okolo kterého se příběh z části točí, bylo něco víc  - třeba fyzický návod jak se k obětem dostat. To, že za to může vlastně jedna postava a stal se z toho běžný krimi film mě mírně zklamalo. Samozřejmě dokonalého Paula Dana nesmíme zapomenout. Za mě - za nádech, natočení, atmosféru, herecké výkony, nepředvídatelnost, závěr a i fakt, že by se to dalo brát jako podobenství - silných 8/10. vlastně jsem i nadšen.. ()

Elessar.

Preklad je trochu zvláštny, ale niet sa čo diviť. Má vynikajúcu mrazivú atmosféru. Má film svojich hrdinov? Určite. Je to mimoriadne temný a znepokojivý filmík. A pritom mi to neraz pripomenulo Gone Baby Gone alebo niečo podobného.  Alebo nejakú Fincherovku. ()

Matamoroz

Slušné psycho. Na plný počet tomu ale přece jenom chybí několik dovysvětlení motivů postav a poněkud komplikované finále, které bylo trochu jako škrabání se levou rukou za pravým uchem...Jinak palec nahoru. ()

wowylgu313

Já vím, ... Já vím .... Hugh Jackman, Jake Gyllenhaal ... A už to vám přeci musí hodit na stůl perfektní snímek ... A podle čsfd to tak i je ... Jenže, ale ... Takhle obsazení je tu víc než dobré o tom žádná a dokonce i dobře odehrané v obou hlavních případech. Protože jeden dokázal perfektně zahrát dezektiva úplně na hovno a druhý zahrál tatínka co vše vzal do svých rukou. Jen ta stopáž byla taková že se našlo spousta hluchých míst, které jste museli prostě nějak "vydržet" ... Zápletka jako už v x jiných filmech byla "dostatečná" ale né nijak nadprůměrná a to si myslím byla zásadní chyba. Ubrat půl hodinku a myslím si že by to efektivně utíkalo lépe. Viděl jsem na toto téma promakaňejší. Tady to si zakládá víc na debatě a "temnotě" Dávám 60-65% ()

HouseFan

Tento snímek lze charakterizovat jen dvěma přívlastky, krutě realistické. Konkrétně se jedná o tříhodinový až lehce dokumentární počin, který ukazuje realitu a život jak je – bez jakýchkoliv příkras. Film je plný dlouhých a neměnných záběrů, které jsou pro dnešní styl filmografie opravdu neběžné. Nicméně to neznamená, že film by kvůli tomu ztrácel na kvalitě. Naopak je zajímavé, že tento druh záběrů film zvláštně prokresluje do skutečnosti každodenního života a vy máte místami pocit, že sledujete film/dokument inspirovaný skutečnou událostí (byť je celý scénář pouze výplodem mysli). Rád bych se ještě pozastavil nad scénářem, konkrétně nad dialogy herců. V některých scénách si totiž můžete všimnout toho, jak si herci až divně „skáčou do řeči“. Měl jsem nutknání a stále jej mám, pokládat si otázku: „Oni snad improvizují?“ Buď to, a nebo se režisér rozhodl přidat ještě více na autentičosti. K hereckým výkonům snad ani není potřeba se vyjadřovat. Hugh Jackman mi v roli běžného „chlápka“ a starostlivého „tatíka“ přišel opravdu přesvědčivý a po filmu Wolverine 3D jsem si příjemně spravil náladu. Terrence Howard měl sice menší roli ale dokázal ve filmu udržet tu „reálnost“. Jake Gylenhall byl velice zvláštní, líbil se mi jeho „jednoduchý“ herecký projev. Zkátka a dobře nikdo z herců neporušil jakousi hranici autentičnosti. Ať vedlejší či hlavní postavy. Na závěr mohu dodat, že se může najít spousta lidí, kteří budou o tomto snímku tvrdit, že je nudný a že se za 3 hodiny nedočkali žádné akce. Možná mají pravdu, ale tohle mi spousta lidí tvrdila i Kmotrovi (F.F.Coppola, 1952) a všichni víme jak nakonec skončil. ANO! Naznačuji, že by to mohl být další snímek, který by se chtěl ucházet o zlatou mužskou sošku.Nicméně na to vše máme ještě čas a proto nyní nezbývá než říct, že realistické, pravdivé a vydařené drama Zmizení byste si měli nechat zaútočit na city a jít na něj do nejbližšího kina. ()

tchempi

Přeceňovaná věc. Tuctová a zbytečně dlouhá detektivka, jakých vysílá Nova po půlnoci mraky. Jedinou nadstandardní položkou je brilantní herecký výkon Hugha Jackmana. Ten je na Oscara. Vše ostatní je průměrné. Celkový dojem 50%. ()

peaceNwar

Rozhodne som také niečo neočakával, ale úprimne váham, či je toto alebo mexický počin ten snímok roka. Má to taký ťažký pocit a tému, že dokonca prekonáva v epickosti a váhe aj tohtoročný Pines a minuloročný Zero Dark Thirty. Potrebujem ešte jedno zhliadnutie, potom možno budem vedieť. Rozhodný nominant na najlepší soundtrack, strih a réžiu. ()

halberdier

Hodně kvalitní a napínavý kriminální thriller se skvělým Jackmanem a Gyllenhaalem a slušně zamotaným scénářem. Špička ve svém žánru řadící se po bok Zodiaca, Gone Baby Gone či Sběratele polibků. ()

Evbad

Kam až je schopen jinak slušný člověk zajít, aby zachránil svoje nejbližší? A můžeme mu mít za zlé, když vezme "spravedlnost" do vlastních rukou? Kromě napínavého příběhu i trocha morálních dilemat k zamyšlení. ()

fafejt001

Stačilo se dočíst , že režíruje Denis a kamera Roger včetně scénáře od Guzowskiho , tak jsem si říkal , že tohle bude solidní dílko . A také , že ano ! ! Děj se pomalu rozvíjí a jsme vtaženi do něj , aniž chceme . Jenom ten Jake se mi opět nezamlouval v této roli . Já jej vidím stále ve Zkrocené hoře . To je ovšem můj problém . Budu se muset odprostit od něj , tedy od problému a bude vše - rychtik . Jaja . A také jste čekali na tu píštˇalku na konci ? ? - já tedy ano . A tuším , že nás bylo více . Tak to je fajn . Závěrem tedy musím říci , že dávám čtyři a půl hvězdy . OPRAVDU VELMI SOLIDNÍ FILM . DOPORUČUJI VŠEM ZNALCŮM FILMOVÉHO UMĚNÍ . Tož tak nějak v tento ten . ()

bezprezdivky

Hutný dvouapůlhodinový kus na pomezí detektivky a psychologického thrilleru, přičemž obě polohy naplňuje vrchovatě. Skvělý Jake Gyllenhaal v roli svědomitého a pečlivého detektiva, bez prvků supermanství, naopak s nervozním tikem v obličeji. Skvělý scénář, překvapivé zvraty, a to včetně konce, který je nečekaný, ale přesto logický. Už dlouho jsem si takhle neužil kino. ()

wick

Velmi kvalitní thriller...s výbornou atmosférou. Bohužel pointa je hodně přitažená za vlasy, až zkratkovitá, celkově konec v sobě má dosti náhod a nelogičností. Jinak ale jeden z hodně povedených filmů poslední doby. ()

čertíček

pro toho, kdo má doma děti ani netřeba film obsahově rozebírat. Skvělé herecké obsazení a nasazení hlavních i vedlejších postav na maximum ! Smekám před výkony herců, kteří dokázali ve firmu tak autenticky ztvárnit dané postavy. Pro mě silný zážitek na plný počet ! ()

Willynka

Na začátku neuvěřitelně sugestivní film s hutnou atmosférou zabije klišoidní konec, jemuž chybí jakákoliv katarze, která by umocnila celkovou mrazivost. Propadu do vod průměru zabraňuje jen a pouze solidní herecký ansábl. ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina