Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení. Keller Dover (Hugh Jackman) čelí asi nejhorší noční můře každého rodiče, jeho šestiletá dcera Anna a její kamarádka Joy jednoho večera na Díkuvzdání zmizí. Jejich hledání nebere konce, hodiny se vlečnou a dívky jsou stále pohřešovány. Do objektu zájmu se při pátrání dostane zchátralý karavan, který parkoval před jejich domem a u kterého si dívky naposledy hrály. K případu je povolán detektiv Loki (Jake Gyllenhaal), který zatýká řidiče karavanu, retardovaného Alexe Jonese (Paul Dano), ale pro nedostatek důkazů je Jones po nějaké době propuštěn. Oficiální pátrání sice stále pokračuje, ale Dover se cítí bezradný, jeho strach se mísí se vztekem a zlobou. Bere spravedlnost do svých rukou a bez ohledu na následky se rozhodne vyslechnout jediné pojítko k případu sám, po svém a bez rukaviček. (Bontonfilm)

Kub_ees

Toto je presne ten typ filmu ktorý mám rád. Dokonalá zápletka, napätie až do konca a dokonalý krimi príbeh. Temná atmosféra tu robí svoje. Jake Gyllenhaal v role detektíva, Hugh Jackman v role otca, ktorý je ochotný spraviť všetko preto, aby našiel svoju dcéru. Po celú dobu nie je jasné kto stojí za zmiznutím dvoch malých dievčat a nasleduje tak drsný príbeh, so scénami z ktorých mi behal mráz po chrbte. V skratke, je to perfektne natočené a takýto štýl mi presne sadol. ()

lobo87

Konečne tu máme konkurenciu pre Finchera. Konečne tu máme režiséra, ktorý dokáže majstrovsky vybudovať atmosféru kvalitného thrilleru, vie si vybrať skvelých hercov (Gyllenhaal vedie, ale slabší výkon som nevidel...) a ponúknuť prvotriednu žánrovú zábavu. Skvelý thriller, ktorému k dokonalosti nechýbalo veľa... 80% ()

JuveIt

Naprosto brilantní thriller s famózním Jackmanem a ještě lepším Gyllenhaalem v hlavním rolích. Hodně mě zaujala přeměna Jackamanovy postavy z normálního chlapa na brutálního násilníka, ale v tu chvíli jsem s ním soucítil a tu změnu chápal. Přece jenom si myslím, že by to změnilo každého z nás. Dano i Dastmalchian jsou správně úchylní a po celou dobu filmu máte pocit, že víte, kdo je mozek akce. Pravé pochyby jsem měl asi v půlce filmu a vše jsem pochopil ve stejnou chvíli jako Jackmanova postava. Celý film je našlapaný, nemá slabé místo a závěr je bravurní. A úplný konec je dokonalý, i když jsem doufal v trochu jiné ukončení. Pět hvězdiček zasloužených. Kdybych mohl, dám deset. ()

Domas88

Napinavý příběh, který je velmi dobře doprovázen hereckými výkony. Byl jsem pořád v pozoru a chtěl vědět co se stalo, po stopách jsem sledoval a sám si sestavoval kdo kdy a kde.. Moc dobrý.. ()

Lucbric

Film super, děj hrozně napínavý, Jackman a Gyllenhaal byli naprosto boží, hudba tematická, ale ten konec.. :D chápu, o co tvůrcům šlo, ale stejně bych byla radši za dvouminutový přídavek vedoucí k jasnému konci.. :D ()

m.xFuck

V půlce to ztratí tempo a pak už se to tak nějak dovleče do finále. Chybělo tomu něco, z čeho bych si sedl na prdel. Navíc nechápu, proč neřekl detektivovi, kde byl... Nakonec jen průměr, ale zase celkem dobrý :) ()

stafino

Film, pri ktorom sa mi v niektorých napínavých momentoch až zastavilo srdce a potom po pár vynechaných úderoch znovu naskočilo. Jack Gylenhall by mal určite s Hughom Jackmanom spolupracovať častejšie, je to geniálne duo, ktoré dokáže ohúriť, prekvapiť, potešiť a v niektorých momentoch aj vystrašiť. 100% ()

megajalec

Hneď na úvod musím napísať, že Prisoners má geniálnu atmosféru. Príbeh by mohol byť rutinný, ale práve atmosféra dotvorená počasím, tmou, hudbou, napätie vo filme sa dá proste krájať, je to, čo odlišuje Zmiznuzte od ostatných thrillerov. Trošku slabšia bola krimi stránka, vyšetrovanie ako keby náhodné, spojivká nachádzal detektív viac-menej len tak. Pohnútky "padoucha" sa dali tiež trošku viac dotiahnuť. Celkovo ale veľká spokojnosť, nevadila mi ani stopáž, čo pri 2 a pol hodinách už je čo povedať. Záver nesklamal, pri jazde autom v meste som ani nedýchal. ()

Plaque

Zvykol som si, že Jake si vie vybrať projekt a okoreniť ho natoľko, že sa stane ikonou snímku. Stačí aj taká blbosť, ako neustále žmurkanie a jeho postava sa stane nezabudnuteľnou. A inak ide o film s naozaj dlhou a ťaživou stopážou, ktorý však nestráca na pochmúrnosti a mrazivom náboji. ()

AndrewNewman

Komorná trilerová žánrovka s fantastickým Jackmanom, ktorému solídne nahráva Gyllenhaal. Úžasná Deakinsova kamera je už len akoby doplnkom precíznej réžie Denisa Villeneuvea. Nie je to pre mňa dokonalý film po všetkých stránkach, ale jeho vysoká kvalita je nesporná. ()

minimalism

Skvelý kriminálny film so skvelým hereckým obsadením. Tento film mi zábermi, príbehom a koncom prišiel akoby od Finchera. 5* ()

papuchalk

Hodně se mi líbilo to postupné podsouvání indicií divákovi. Bravurní dávkování a zasazení indicií do záměrně klamavého kontextu mohlo/mělo kdekomu zamotat hlavu. A tak to má být ! Pěkné bylo to, že takovým prvním předmětem, kterým celý film začíná, to nakonec i skončí (tou píšťalkou). To si ale musíte pustit ještě jednou, abyste tyhle oblouky zplna docenili. Nicméně po skončení jsem cítil lehké zklamání ze zakončení. A když mi začaly docházet další souvislosti, například že i ten týpek co spapal kulku, byl obětí únosu, na svobodě, a měl dávno něco proti tomu dělat... jsem začal uvažovat o třech hvězdách. Tak honem rychle to odeslat ať to hodnocení už nestihnu snížit. Po stránce provedení ale naprosto stylové - zvuk(hudba), kamera, stříh - TOP. Villeneuve nepoužívá lacinné lekačky ale poctivý filmařský postupy. ()

Amoen

Když tu vidím ta hodnocení... budu se na to muset asi podívat ještě jednou. Po prvním shlédnutí jsem měla dojem, že to bylo neskutečně na metry, uřvané a bez konce. ()

solisoli

Napínavý kriminálny príbeh s príliš prekombinovaným dejom o únose malých dievčat, so snahou ich vypátrať, kedy spleť udalostí rozuzlí ďalšie nečakané prípady, ktoré sa prevalia v súvislosti, s vyšetrovaním. Evidentnou snahou scenára a réžie, čo najsilnejšie vtiahnuť diváka do deja, plného zvratov a samozrejme s čo najneočakávanejším rozuzlením. Pomerne slušné herecké výkony tomu hodne prispeli. Veľa prvkov z dávnejších kriminálnych príbehov tu bolo skĺbených do tohto, vcelku zaujímavého stóry. ()

Ne7ermind

Psychologické drama o tom, co dokáže s mužem udělat ztráta dítěte spojená s nadějí v opětovné shledání. Dlouho se mi nestalo, že by mě temná atmosféra filmu a svízelnost námětu natolik pohltila a uvrhla do úzkostného napětí. Ono to totiž asi nemá slabou stránku. Herecké výkony Jackmana, Gyllenhaala i ostatních jsou neuvěřitelné a příběh, motivy postav a samotný vývoj naopak až děsivě uvěřitelné. Byť jde o dvě a půl hodiny dlouhý počin který postrádá šidítka v podobě akce nebo jiných zbytečností, nemůžu říci, že bych se nudil. Vše se odvíjí v takovém spádu a napětí je tak velké, že na přestávku na toaletu tady není místo. Nechtělo se mi ani do ledničky pro další pivo. Celé jsem to proseděl se sevřenými útrobami (z různých důvodů) abych se dočkal konce který vlastně nebyl nijak utěšující. Pokud máte žaludek na čistokrevné lidství a tři hodny volného času doporučuji obojí investovat do tohoto snímku. ()

patbat

Zasazení do pochmurné podzimní Pensylvánie, vizuálně nádherná Deakinsova kamera a herecké výkony Hugha Jackmana a především mého oblíbeného Jakea Gyllenhaala – to dává dohromady tento úžasný thriller. Doporučuji dívat se pozdě v noci, úplně po tmě a samozřejmě s dobrým pitím! Takovou atmosféru člověk u současných filmů jen těžko hledá. ()

holka218

Opět jeden skvělý film. Celý příběh filmu je velice zajímavý a děj je po celou dobu napínavý. Celou dobu jsem čekala, jak to s holčičkami dopadne a co se jim stalo. Musím říct, že z počátku mě docela děsila délka filmu. Ale nakonec vše ubíhalo velice rychle, což mě mile překvapilo. Jasně že bez pár věcí bych se obešla, ale i tak všechno skvěle ubíhá. Herci jsou skvělí. Celý film má dost ponurou atmosféru a perfektně to k němu sedí. Je jedině dobře, že roli detektiva nakonec dostal Jake Gyllenhaal. Ten jeho tik.... něco tak rozkošného. No a jako detektiv byl prostě úžasný. Pár chyb film má, ale i tak patří mezi ty nejlepší. ()

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

Villeneuve se ujme další velké sci-fi

16.12.2021

Režisér Denis Villeneuve (Příchozí, Duna) se v Hollywoodu rychle stává expertem na významné sci-fi. Jen co tak filmař dokončí adaptaci druhé poloviny knižní Duny, ujme se oceňovaného… (více)

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

Spider-Man vs. Jake Gyllenhaal?

22.05.2018

Gyllenhaal si zahraje Bernsteina