Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

ravalah

Velmi velmi zabavne, abych se priznal, tohle jsem tak nejak cekal od Expendables. Ale nelituji...vznikly dva odlisne filmy a presto je kazdy z nich velmi zajimavy. Expendables svou akci, RED svymi vtipnymi dialogy. ()

Krustyburg

Red je o tom, jak taky může dopadnout jedno rande - z vašeho partnera se vyklube plešatej agent CIA v důchodu a unese vás. Pak vás čeká dost srandy a taky akce. Byl jsem příjemně překvapenej. 3,5*. P.S.: "Old man my ass!" ()

VasaX

trošku pocta žánru, trošku pocta hercům a trochu komediálně-akční vzpruhy se "starými pákami". Retired je klíčové slovou, už jen pro to, jak se film nese... akce, odpočinek, akce, odpočinek, a tak dále. Takové důchodové tempo, které trošku koketuje s nudou, naštěstí to vždy vytluče nějaká komediálně-akční zábava. A to od počátku do konce. ()

sochy.zirafka

Jelikož jsem na film šel úplně naslepo, má očekávání jaksi nebyla výrazná. Po zhlédnutí mé dojmy vypadaly asi takto: Postavy? Nic s výjimkou. Akce? Nic s výjimkou. Dialogy? Nic s výjimkou. Scénář? Kde je? Úroveň zábavy? Nižší než průměrná. Výjimka? John Malkovich. Jediný, kdo mezi tak zvučnými jmény vynikal, a kdo do scén, jichž se účastnil, vnášel alespoň něco z toho, čím měl být scénář přesycen. Je mi líto, ale tenhle film buď neví, kam se zařadit, nebo je prostě nedobrý. A ačkoliv opravdu, ale OPRAVDU nemám rád Willise, přeci jen ponechám "lepší" hodnocení. ()

BetuSKA

Stejná situace jako s Expendables (až na dokonalou scénu s mým milovaným Arnoldem, kterážto - nebo některá jí podobná - zde bohužel chybí).... prostě nic moc. ()

Trustme

Akční film, těžící z kontrastu - neobvykle ozbrojený senior zpestřující si důchodový čas svým bývalým zaměstnáním a snahou zemřít nikoliv stářím... Ač je film napěchován slušnou partou známých hereckých jmen, tím opravdu nejvýraznějším zjevem je zde John Malkovich. Opravdu tato postava je pamětihodná. Jeho vyšinutý přístup k misi a deformační následky z minulosti způsobující naprostou averzi k životu druhých, stejně tak jeho zbrojní arzenál nosící nikoli po kapsách či pouzdrech, ale v útrobách růžového vaku v podobě prasete. Druhým úžasným členem je naopak noblesní dáma (H. Mirren) v které by nikdo netušil ráznou střeleckou podporu. Scéna, kdy v bílých plesových šatech, vojenských botech a s výrazem Margaret Thatcher pálí z těžkého kulometu (ano, tím stejným co John Rambo redukoval barmské nájezdníky) se též jen tak nevidí! Za pozornost stojí ještě velmi parádní režie akčních scén (Willisův rotační výstup z auta!) a hlavně ona vtipnost, kdy v rolích odhodlaných agentů jsou prostě starší ročníky. Příběh je nedůležitě nezajímavý a děj nudný... pokud se neobjeví v akci Marvin & Victorie. ()

Aven

Málo akční a málo využívající Bruce Willise. Je vidět, že herci si tenhle film užili, i proto je to fajn oddychovka, ale já čekal podstatně víc (sakra, poslední dobou to píšu nějak často, tak nevím, jestli je chyba u mě nebo ve filmech). Btw třetí hvězďák je za scénu, kdy Bruce vystoupí na křižovatce z roztočený auta a bez mrknutí začne pálit - to bylo vážně über cool. ()

sskrblik

Vtipná akční groteska s poněkud stárnoucími hollywoodskými hvězdami. Zábavný potenciál je splněn na jedničku, nechybí tomu výborná akce, dobré hlášky a je znát, že to má úroveň. Malkovich měl nejzajímavější postavu. Willis působil herecky přesně. Freeman coby inteligentí staroušek a Helen Mirren to seklo se zbraní v ruce. Karl Urban byl nepřítel jak má být. Má to sice neduhy, to je určitě jasné. Nicméně to považuju za kvalitní snímek. Po Expendables další akční nářez s návratem k oldschoolu... GREETINGS FROM MOLDAVA! HAVE A NICE DAY :-) ()

Danny F.

Kupodivu solidní film s Willisem. Znovu typický vážný a klidný Bruce Willis i přes to že mu jde po krku celé komando a on cesto do bezpečí likviduje s přehledností své soupeře. Toto se ale vážně povedlo a dost se mi líbil i správně ujetý John Malkovich. Děj je divoký a dost mě dostala (i když přehnaná) scénka, kdy Willis vystupuje z dojíždějícího policejního auta. Tato digitální ''pěst na oko'' mě potěšilo. Celý film je povedený a mě překvapil, i když jsem měl před shlédnutím pocit že půjde o další tuctový efektní maglajz a opak byl pravdou. 75% ()

zdenny

Co mám říct k této nešťastně vysokohodnocené komedii? Věřím, že diváky přilákalo vskutku skvostné obsazení. A ti si potom řekli, že těmto klukům přece nemůžou dát méně než čtyři hvězdy. Ale ruku na srdce, opravdu byl tento film tak dobrý? Čekal jsem trochu akce a hodně, opravdu hodně komedie. Hláškami nabitý film, tak, jak se na staré frajery sluší. Zatím to byl nasílu udělaný film, asi aby se kluci nenudili. Už teď přesně nevím, o čem ta celá celkem blbost byla. Ale vím, že až tak hrozné to nebylo. S úcty k hlavním protagonistům dávám neutrální tři hvězdy a svým hodnocením kopíruji film "Staří a neklidní", který taky nebyl nějaký zázrak, ale hráli v něm také staří matadoři, kteří si dvě hvězdy prostě nezaslouží. ()

shantim

Švédský káčko, to je ale kocourek! Pohodovka, sympatické obsazení a skvělá zábava bez hluchých míst. 80% hvězdiček ()

dANo

Je mi jasné, že sa jedná o mainstreamovú zábavu, ktorú až tak nemusím, ale v tomto prípade som si dosť dobre užíval. Hlavne kvôli fantastickému hereckému obsadeniu, ktoré "brutálne" (doslova:) oživilo tak trochu tuctový príbeh. A musím priznať, že aj komické prvky ma niekoľkokrát dostali a ja som sa fakt dobre bavil... ()

skretik

pomoooooooc... tam bolo toľko hlúúúpych prehlúpych scén, až sa človek nemohol prestať smiať... na zlepšenie nálady prudko odporúčam :) ()

hroubek

Příjemný akční výplach. Je to velmi osvěžující, když hlavní hrdinové nejsou žádní mladoši. Film díky tomu působí, jako něco neobvyklého. Bruce Willis je ve své roli uvěřitelný a akční scény stále zvládá na výbornou, jako je souboj s mladším Karlem Urbanem. Freeman toho k hraní moc nemá a proto si všechny scény pro sebe krade John Malkovich jenž je nejzábavnější postava filmu s nejlepšími hlášky. Pozadu nezůstává ani Helen Mirren a její kulomet. Akční scény jsou fajn a závěr připomene akčnější verzi Dannyho parťáků. Hodně mě vadil pomalejší a nudnější rozjezd. Na sobotní večer parádní film, u kterého se budou bavit všichni a na věku nezáleží. ()

Terzeus

Slušná zábava, nejednotvárne postavy a predovšetkým uvoľnený prúd príbehu. Pozerá sa na to skrátka dobre (aj vďaka skvelo zvolenej farebnej škále) ale sú tu isté nedostatky. Prvým a najzávažnejším je fakt, že "pohľadnicové" presúvanie sa z miesta na miesto filmu vyložene neškodí no činí ho nekompaktným, ako keby bol pospájaný z veľa krát na seba len ľahko nadväzujúcich situácií. To mi trochu pokazilo feeling hlavne ku koncu kedy som už chcel aby sa to dokončilo čím skôr. Z hercov najviac bavil Malkovich a chaotická postava Sarah bola v podaní výkonu Mary-Louise Parker jednoducho oku lahodiaca. Čo ma privádza k výborne napísaným postavám, avšak scenár ako celok mohol byť vybrúsenejší. Myslím, že dvojka - ak sa Parisot rozhodne poučiť z Schwentkeových chýb, bude oveľa lepší film. PS: ak by sa pridalo o 80% viac akcie, bol by z toho taký senilný Expendables. ()

harryy

RED je akčná komédia a na vážne momenty si vyhradí prvú polhodinu, keď prakticky nevedno čo čakať. Pohľad na Willisa pripomína pomaly ľudskú drámu a úvodná akcia, kde sa strieľa s veľkou kadenciou rovnako veľa vtipu neobsahuje. Ale je natočená celkom zručne. Až keď sa dá dokopy Bruce s telefonistkou vznikne priestor na trošku humoru a pomrkávanie. Potom však príde cca 35. minúta a na scénu nastúpi odzbrojujúci magor v podaní Johna Malkovicha. No garantujem vám že potom už bude veselo. 3* hlavne za Malkovicha. 60% ()

Sany33

Typický americký film o dôchodcoch čo nevedia žiť bez svojho zamestnania. Jednak sú donútený sa vrátiť opäť do akcie a nič iné ako poriadna akcia, kopa smiechu a dobrých hlášok s toho vzniknúť ani nemôže. Vynikajúce herecké obsadenie je taktiež predzvesťou veľmi kvalitného filmu. Ja osobne som sa bavil aj keď niektoré scény boli za hranicou gravitácie a zdravého rozumu ale ako som už povedal to je Amerika a keď sa vám to nepáči tak to nepozerajte mne sa to páči aj aj preto 82%. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)