Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

carly

záverečná scéne filmu? neskutočne úžasná. film má veľmi dobrú prácu s kamerou. a neuveriteľne silné obsadenie. nebol tam jeden slabý výkon. ale ak by sme sa hrali na favoritov, tak u mňa vyhráva o prsia John Malkovich. páčilo sa mi, že to bolo over-the-top, ale nie príliš. že tie emócie boli uveriteľné a že oni neboli dokonalí. boli len lepší, než nepriateľ. a tie hlášky. a tá akcia. a tie pohľadnice. holt, bola to jazda. ()

agathon

Ale proč ne? Takové obsazení a elegance staré školy mi přišla sympatická. Tónem vyprávění mi to připomnělo Pravdivé lži, režijně je to ovšem bohužel trochu jiná liga. Rytmicky nevyrovnané, ale jako oddychovka na nedělní odpoledne Vás to u kávy a zákuzku zabaví. ()

magnolia

jedna hvězdička za bruce, druhá hvězdička za johna, třetí hvězdička za prasátko a čtvrtá za zbylé absurdnosti... ()

sulimo

Willise sice moc nemusim, ale tohle mě bavilo, dokonce hodně bavilo. Takže tomu odpustim místy trapnej scénář, kýčovitost a americkou demenci a dám tomu za 4....a vůbec mě to nemrzí. Veliké překvapení. ()

Gaaron

Red má svoje momenty ("Mění ho každých 6 hodin. Nedá se rozlousknout...") a svoje tváře (M-L Parker pomilovat a starým pánům aspoň pusu na čelíčko), ale k té čtvrté hvězdě už ho to nedotáhne. Těsně za třetí brunátní, sípá a nakonec ztrácí dech. Ale člověku je s ním rozhodně fajn. ()

Wormboy

Retired Extremely Dangerous :) Superopsadena oddychovka jak svina, ktora bohuzial ani z polovice nevyuziva ponuknutu sancu...toto mohlo byt nieco nezabudnutelne...nie je...skoda prevelika. Malkovich Malkovich bol GENIALNY!!! 3,5/5* ()

Flynn

Obsazení slibovalo zajímavou podívanou a ta se taky konala. Těšil jsem se na svoje oblíbence. Malkovich je tu prostě skvostný :) úlítlý blázen, jakého jsem v komedii potřeboval. Willis je stylový a Freeman je to pověstné pohlazení po duši. Příjemná komedie, která si u mě získala sympatie a určitě se na ni s radostí ještě někdy podívám. ()

zette

Celkem vystylizovana a vtipna zanrovka, me to tedy moc nebere (vcetne hereckeho obsazeni), ale asi pravem si tento film nasel radu fanousku. ()

Juto

Priemerný film. Herecky vyniká John Malkovich. Režia, scenár i kamera bola dobrá, ale nie výnimočná. 6/10 ()

Jermann

Maximálně zábavné a bez jediného hluchého místa. Neodolatelná Helenka Mirrenová je dokonalá dáma i s obrovským qérem v ruce .. a vůbec celá ta partička staroušů je nářezová .. Pánové Postradatelni, mějte se na pozoru! ()

Šimpy

Neuvěřitelně zábavná a nabušená akční jízda. Po pomalejším začátku se to rozjede a má to koule. Takhle vtipní, kdyby byly expendables, mohli být o dost lepší. Všichni si své role užívají a i když se najde ve filmu pár scén, které jsou absolutně přitažený za vlasy, že posílají do kytek i celej akční slepenec v novém Resident Evilu, tak se u toho neuvěřitelně a hlavně na úrovni bavíte. A ano, B Willis je skutečně RED! ()

c.tucker

Celé je to takové výborně komiksově nasazené (např. vystupování z auta se střelbou), že nemohu jinak než za plný počet hvězd, i když mě trošinku ze začátku štvalo, že je to méně drastické než komiksová předloha, které je mimochodem výtečná, ale určitě je na filmové zpracování dost krátká, takže se ji scénáristé upravili velice vtipně a dobře. V předloze nejsou žádné další vedlejší postavy jako zde, je tam jen Frank Moses, nejlepší zabiják světa, a ředitel se zástupcem ředitele CIA, kteří se ho rozhodli odstranit a on místo toho odstraní je ()

Maty85

Když si divák řekne Willis a Freeman pohromadě v jednom filmu, tak to přeco nemůže dopadnout nikdy špatně. A taky že ne. Na druhou stranu to mohlo být i lepší. Takhle to skončilo na statusu mírně nadprůměrné zábávné akční komedie. Btw...já osobně se těším na to, co nám Bruce ještě předvede v Die Hard 5 :) ()

campix

Ne že bychom měli těch týmových akcí tento rok málo. Nebudu se opět opakovat s jejich výčtem, ale bych jich mnoho a Red jsou jednou z nejlepších. Staříci se nám vracejí do akce a vidět pohromadě (Willise, Freemana, Helen Mirren nebo Malkoviche) musí být pro každého fanouška filmu balzámem na duši. Nějak přehnaná očekávání jsem neměl a byl jsem dokonce i vcelku příjemně překvapen, samozřejmě další Inception to není, ale strašně příjemně se na to kouká a chvilky strávené u RED příjemně utíkají. Klasická nadstandartní popcornovka. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)