Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Greg25

Tak tihle představitelé do hereckého důchodu nepatří ani omylem - chtěla bych mít fyzičku Bruce Willise, být sexy stejně jako Helen Mirren, přesvědčivá stejně jako John Malkovich a energická jako Morgan Freeman. Nejen, že herecké obsazení strčí do kapsy celou mladou hereckou generaci, ale táhnou tenhle film do výšin akčních komedií. Pravda, jsou tam sem tam některá hlušší místa, ale ta nadsázka a znova hlavní jmenovatel tohoto filmu - herci, představují film, který nasazuje laťku zábavy na maximum. Snad jen škoda, že tam Morgan Freeman nedostal o trochu víc prostoru. 85% ()

Illy

Důchodci nám ukazují že stárnout se má s grácií, bouchačkou a minimálně jedním průstřelem. A klidně nám nakopou prde.... 80% ()

Simgal

Na Red jsem se hodně těšil a k mé naprosté spokojenosti jsem se v kině skvěle bavil. 5 hvězd jsem nedal proto, že by se jednalo o dokonalý film, ale proto že v rámci žánru se jedná o to nejlepší co jsem letos viděl. Samozřejmě má Red i nějaké mouchy a slabší pasáže, ale na druhou stranu je tu totálně ujetý John Malkovich nebo Helen Mirren s kulometem. Na vrcholu toho všeho je navíc starý dobrý Bruce Willis, který se nebojí rozdat si to na férovku s Karlem Urbanem. ()

LaGomme

Za pět už jen z toho důvodu, že Expenďáci mají lepší hodnocení. Narozdíl od nich, zde jse spousta vtipu, vynikající Willis-Freeman-Malkovich, výborná akce (Helen a MG). Má to spád, má to charisma, má to styl. 90% ()

Gore

Moderní oldschool napěchovanej tolika už dávno zapomenutelnejma hvězdama ve vedlejších rolí a čtveřící ještě nezapomenutelnejma hvězdama v hlavních rolích plus Urbanem navrh, kterej se zde vůbec neztratil. Skvělá zábava, skvělá akce, Parker je stejně krásná jako kdysi před 20-ti lety ve Smažených zelených rajčatech. Pro mě skvělá oddychovka. ()

sedlo03

Expendables, Machete a bůh ví co ještě dalšího. Rok 2010 obrovsky bohatej na návraty slavných akčních hrdinů. Navíc se dá spekulovat i nad tím, že to není i tak ubohé, ale tohle jsem viděl jako poslední z řádky "z mrtvých vstání" akčnáků, tak už musím říct DOST! Ano zabavil jsem se nad všemi těmi filmy, ale už mě to prostě stačilo. ()

RomanHyde

Smůla pro RED byla ta, že jsem nedávno viděl Expendables, kteří mi sedli mnohem více... Měl jsem tendenci hodnotit Red dvěma hvězdama, ale to už bych nebyl asi příliš objektivní.. Žánr akční komedie pro mne není příliš lákavý, ikdyž vidět hvězdy filmu, jak si utahují sami ze sebe je zajímavé. RED hřeší na příliš moc mluvení a omáčky kolem. Než se jde na věc, trvá to.. a pokud snímek, co by komedie, postrádá logicky chvíle napětí, udržet pozornost dá opravdu práci. ()

Pawlisman

Chvílemi lehce naprůměrný usa akčňák. Ale blíže a blíže ke konci klasicky nudný shit. Komedie? Haha. Koho to ještě baví? Neviděli jsme toto na 101 způsobů? děkuji nechci.. 6,5/10 ()

Martinius

okrem ansamblu velkych hviezd (willis, freeman, malkovich) toho film vela neponuka. straca sa totiz v prilis slaboduchom scenari a v prilis detinskej zapletke. niet divu, kedze predlohou bol dalsi vymlety komiks. snimok nezachranuju ani akcne sceny (najsvetlejsie momenty prinasa john malkovich. nebyt jeho, film by bol o triedu horsi). ked si chcete pozriet ozaj dobry akcny masaker, siahnite po stalloneho expendables. tvorcovia REDu by sa mohli od neho mnohemu priucit. celkovo sotva priemer. ()

betyn

Red je akční komedie.Bohužel nic víc,nic míň.Mnoho tvůrců si myslí,že stačí angažovat hvězdy a mají vyhráno.Není tomu tak a mě se zde nabízí srovnaní s fotbalem.Tým plný fotbalových kouzelníků neznamená vítězství a to potvrzují leckteré týmy.Bez příběhová,mnohdy (ne)vtipná akční jízda,která ovšem neurazí.Jediné co mne opravdu potěšilo,byl opět viděný Bruce Willis,tak jak ho známe :-). ()

BreHas26

Po shlédnutí tohoto filmu si nebudu dělat legraci z důchodců, kteří čekají u Kauflandu a hlavně né z těch, kteří vlastní brokovnici. ()

Erik7595

Dobrá zábava, ktorá síce mohla využiť svoj humorný potenciál o niečo viac, ale aj tak je film veľmi zábavný. Skvelá herecká zostava na čele s Brucom Willisom ukazuje, že i v pokročilejšom veku rozhodne nepatria do starého železa. Fajn akčné scény s pár zaujímavými nápadmi, herecky skvelé najmä Malkovich je fakt k popukaniu ( rola paranoidného psychopata sa mu skvelo hodila:)) a celkovo fajn svižná akčná jazda. Síce príbehovo celkom pritiahnutá za vlasy, ale tak to je takmer v každom akčnom filme. Dávam 4* za dobre strávený čas a dvojke sa rozhodne nebránim, naopak.. ()

Silviaxx

Bruce Willis v akčných komédiách nie je pre mňa to pravé sústo, keďže si ho pamätám skôr ako seriózneho klaďáka alebo záporáka. Preto som sa aj po väčšine vyhýbala jeho filmom ladeným práve do tohto žánru. Kedže som s ním však dlho nič nepozrela, tak toto bolo príjemným závanom v jeho podaní. Samozrejme v každej scéne pôsobila tá jeho typická sebaistota, drsnosť a musím povedať, že aj v jeho rokoch je stále veľmi pôsobivý ako chlap. To, že bola väčšina scén až maximálne nereálna mi absolútne nevadí a samotné hlášky ma jednoducho bavili. Som vcelku prekvapená a odhodlaná pozrieť si aj dvojku. ()

LukyNike

RED je pohodová akční komedie s Willisem, Freemanem, Mary-Louise Parker a dalšími holywoodskými hvězdami. Film staví čistě na nich a já to beru. Co více si přát, než je vidět hezky pokupě, plné elánu a vtipu. ()

arcticsky

To, co jsem od tohoto filmu očekával jsem ve vrchovaté míře dostal. Od skvělého obsazení až po vtip a nadsázku, kterou to v něm přímo hýří. Velká spokojenost! ()

cskomando

Důchodci v podání Bruce Willis aspol. :D opět dobré střelené hlášky, úseky tenhle film mě prostě dostal, nikdy jsem nic podobného neviděl neustále mladá akce a napětí, tentokrát stáří nezná hranice. Na odreagování je to skorem pecková záležitost o zabíjení ..a zabíjení :D ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)