Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

psychous3

Je to vše takové "důchodcovské" ale pořád akční, moc natahované a mohlo to dopadnout rozhodně líp - vzhledem k obsazení - minimálně od třídu. ()

P-puma-

Správný americká akčňák, ale John Malkovich je naprosto úžasný, šílený, bláznivý a při scéně kdy má na sobě bombu s obrovským budíkem je naprosto dokonalý. :oD ()

Meteorista

Tenhle film nemá hluchá místa! Alespoň ne ta výraznější. A není to ani taková kravinka. Akce je svižná a je dobře rozfázována, vtípky jsou decentní a vhodné; plus poměr akce-vtip je neuvěřitelně rovnovážný. Konečně Bruce, jak ho mám rád; a nejen on - nejvíc se mi snad líbil Malkovich, ten byl skvělej! ()

Gastovski

Příjemná oddychovka s trochou akce, humoru a dynamickým dějem. Že ti pánové (a dáma), co zde tak dobře hráli, patří do starého železa? Vůbec ne! ()

kailik

Clovek by si rekl, ze se z tohodle nametu neda moc vytriskat a ejhle, opak je pravdou. Velice povedena akcni honicka od pro me, neznameho rezisera. Uz obsazeni hlavnich predstavitelu rika, ze to bude stat za to. Klasicky akcni hrdina Bruce Willis, ktereho dokonale doplnuji staroch Morgan Freeman, sexy krasna Mary- Louise Parker, vyLSDovany John Malkovich, sarmantni Helen Mirren a na zaver charismaticky Karl Urban. Vsechny postavy krasne sedi, zapletka doplnena vtipnymi a originalnimi scena a k tomu vsemu skvela hudba. Urcite to stoji za to ()

El-Barto

Najde se hned několik důvodů, proč Red snížit hodnocení. Velké ale, herecké obsazení je famózní a každý si v něm najde svého oblíbence, nebo rovnou všechny legendy - já osobně jsem byl nadšen, když jsem viděl Morgana, Johna a Bruce pohromadě, jak blbnou a vtipně hláškují. Karl Urban byl výborný záporák a určitě se vyplatí ho dál sledovat. Film má spád a hlavně chybí výraznější nudná místa. P.S.: S odstupem času, mi to nepřišlo jako pětihvězdičková podívaná, ale pořád dost zábavná na čtyři. ()

goniss

zbožňuju Malkoviche! Nejlepší postava z celého filmu, jeho hlášky neměly chybu. Co vytknout je, že po dobu celého 'mega akčně působicího děje' mi to spíš připadalo jako pohodička, při kterej se nic neděje. A to nevím, jestli hodnotit dobře, či normálně, neli špatně. ()

jane1106

Rozpačitý úvod s poněkud přestřelenou akční scénou komanda x Willis (ten se vždy zjevil odněkud ze tmy a jednoho po druhém zpacifikoval) mě navedl k dojmu, že se Bruce ve filmu asi příliš nenadře a výsledný dojem za něho obstará technika. Chyba lávky, souboj s Karlem Urbanem (velmi slibný výkon) byl vyveden do maximálního detailu a s patřičným naturalismem. Celkově se jedná o poměrně zábavnou, poněkud čitelnou, avšak kvalitně odvedenou práci, která vybočuje především věkem hlavních představitelů, s jedním efektním duelem (Malkovich x blondýna - pocta Leonemu) a milostnými zápletkami v pozdějším věku (roztomilý je především okouzlený "ruský Igor" Brian Cox). Nejvtipnější a zároveň nejujetější postavu si s gustem střihl John Malkovich. 75% ()

Milwa

Pobavilo, mám ráda když si herci umí dělat srandu sami ze sebe:) A tohle je príma hláškovací odpočinkový film ()

KoleckoR

Klasická dobrá akční podívaná. Chyběl mě tady trochu typický Willisovský humor. Návrat zabijáků ve výslužbě do akce trochu připoměl Postradatelný, ale tohle bylo mnohonásobně lepší. ()

blue.claire

S přítomností Morgana Freemana jsem fakt očekávala hodně a jsem zmatená. Pár scén vtipných, ale jinak nic moc nového a uchvacujícího. Zase si říkám, že snad to je nějaká parodie na akční filmy, ale nevím nevím. Plno nesmyslných náhod a kýčovité scény. Pro mě nic převratného, ale jinak docela příjemné. ()

TaanStari

První cca hodinka by byla klidně i na 5*, ale ten zbytek je tak zoufale nudný... No, pořád lepší Willis/Parker než Cruise/Diaz. ()

KOZEL84

a půl.To sem teda čekal fakt víc.Našlápnuto je celkem slušně,ono takové obsazení slibuje nášlap předem,pak příjdou asi dvě pěkné akční scény ala Wanted,no a pak už se film akorát,sice hladce,ale neslaně,sveze do totálně nezajímavého finále.Z obsazení se mi nejvíc líbil Cox a Malkovich,ale režisér je prostě fakt rutinér.Rutinér z Německa?Koho mi to jenom připomíná?Hlavně at' mu nikdo nedá do pracek Řecké pověsti. ()

Pidzey

Kombinace klasické Willisovky a jakékoliv teamovky dopadla nečekaně dobře.Je to sice klasické klišé“chtěj mě zabít a tak před nimi zdrhnu,pár jich sejmu a při tom přijdu na to proč po mě jdou.“ Jenže když ono to je pojato tak krásně vtipně.Obsazení je asi největší klenot:Bruce je zase prostě boží,John je krásně střelenej a nedůvěřivej,Karl důstojný soupeř,Mary-Louise půvabná,jen ten Morgan si mohl zahrát víc.Je tu skvělá režie především při akčních pasážích a má to jeden z nejlepších soundtracků co jsem za poslední dobu slyšel.Radost se na to dívat. ()

godycz

Bavil jsem se, bavil jsem se, bavil jsem se. Hudba, Parkerova ma uzasnou mimiku, Malkovich roste do vybornych protivnych dedku !!!!! ()

piranha

Chvílema mě to bere tak, že bych dala třeba i čtyři hvězdičky. Ale vzhledem k tomu, že jsem se vcelku pobavila, občas zaplesala nad originálním záběrem nebo střihem a občas si zakrejvala oči nad tou absurditou, tak si myslim, že současný moje hodnocení neni nadsazený a přitom je každá hvězda skutečně zasloužená. ()

Monisek

Tak tenhle film mě opravdu bavil. Po pár vážnějších či méně povedených rolích se Bruce vrací ke komediální verzi akčňáku, kde vždy byl a nejspíš i vždy bude prostě k sežrání. Akce stíhá akci, střílečka střílečku, lítají kulky, pěsti a do toho všeho se ještě stihnete zasmát. Každou postavu si oblíbíte, i zprvu jasnému záporákovi budete přát úspěch. Vše je přesně tak, jak být má a vy jim to věříte. 80% ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)