Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Spacecore

Komiks jsem četl čerstvě co vyšel a přišel mi vynikající (na to, jak byl útlý - 3 sešity). Že o tom natočili film jsem se dozvěděl až nedávno a těšil jsem se, aniž bych si moc sliboval. No, musím říct, že nejlepší akčňák poslední doby a nejlepší komiksová adaptace snad za dekádu. Mám opravdu radost a hodlám zajít ještě do kina. Bruce Willis je pořád v dobré formě, žeru ho. Účast Mary-Louise Parkerové, Morgana Freemana a Johna Malkoviche byla výborná, pořád bylo na co koukat.. Režie a akční sekvence bravúrní, bez zbytečných popcorn zbytečností. Co bych vytknul (a proč nedávám pět hvězd) tak trochu zamotanost scénáře (museli něco k původnímu komiksovému scénáři od W. Ellise, dopsat, to dá rozum) a trochu nostalgický stesk, že už Bruce přece jen nebude tak ultimátní jako dřív. Např. počáteční vztah k M. Parker byl podobný jako ve filmu 12 opic, ale tam to mělo tu hustou hereckou šťávu, dnes už je to jen kvalitní standart. Až to budou dávat na HBO, nenechám si to ujít. ()

Charon11

Našláplé hereckými hvězdami, lehce zábavné, chvílemi nudné, nic mimořádného. Pro všední večer použitelné, do kina-škoda peněz! ()

TheKiw

Red je hlavně velká prča. Herce to baví, scénář to drží jakž takž pohromadě, režisérovi to nikde neujíždí nebo neutíká a tak to všechno sakra příjemně odsýpá a občas se vyskytne nějaká povedená třešnička (nebo Malkovich, který je naprosto neuvěřitelný. 11 let na LSD ještě nikdy nebylo tak povedených). ()

1945

Vidět Willise a další staré páky zase v akci je zkrátka nepřekonatelné... Retired Extremely Dangerous! ()

Mouzon

Rád bych přitvrdil, ale fakt, že snímek v podstatě nevyužil svůj nejslibnější potenciál (neudělal z hrdinů důchodce, ale pouze "extrémně nebezpečné"), je velkou škodou. Jinak je tu vše: Willisovská klišé, absurdní humor vyplývající z absurdních situací, výteční herci (ALE nevyužitý Freeman), perfektní vizuální a hudební stránka. Škoda, že tak dobrý film není vlastní vinou ještě o stupeň lepší. ()

Ricky_CZ

Film, ve kterém postavy nejsou proto, že je tam někdo obsadil. Jsou tam proto, že si to sakra užívají a baví je to. Až je pak radost ten kousek sledovat. Celkově film plyne v duchu pohody a žádného tlaku,nebo snahy o bůhví co. Prostě pohoda, klídek, automatické zbraně a úsměv Bruce Willise :) ()

maly_kapo

v tomto filme je aj okrem ineho podla mna najlepsia scena z akcnych filmov aka kedy bola, ako Bruce Willis suverenne vystupi z otacajuceho sa auta ()

Zombi

Pohodová akční komedie o agentech v důchodu, kteří jsou nuceni se vrátit do akce, nakopat prdel mladé generaci ze CIA a hlavně si to pořádně vychutnat. Film má pomalejší tempo, kdy se často nostalgicky vzpomíná na staré časy, studenou válku apod. Herci si užívají své ulítlé role a do toho občas přijde vydařená akční sekvence, škoda že jich není víc. Willis je zase jednou mašina na zabíjení a tahle poloha mu sluší, ještě k tomu víc hláškovat a máme tu McClanea. Malkovich hraje magora, ale tady je v pohodě, narozdíl např. od Jonaha Hexe. Mě pomalejší tempo nevadilo, slabší 4 hvězdy. ()

sona123

Pochopila jsem - asi to nebude tak, že bych se dívala na jiný film, prostě nemám smysl pro humor, zejména ten, který je nutný při sledování žánru akční komedie (parodie). Willis je poslední dobou parodií sám sebe, Malkovichovi to na stará kolena taky jaksi nevychází. Helen Mirren s kulometem mě nepobavila, spíš naopak. Slušný byl snad jen začátek. Ach jo. No, nemůže se všechno líbit všem, že. ()

peto580

Penzisti ako agenti. Preco nie? .Podla mojho nazoru konecne poriadny ,,akcnak,, Rezijne som cakal trosku viac kedze film je plny ,,nestarnucich,, hviezd. Pomerne linearne na to aky to malo potencial. Aj napriek tomu skvela vec ktoru si myslim ze sa oplati vydiet a klidne slabsich 5☼ +za genialne herecke vykony (malkovich amazing) + kamera ()

Ollie235

,,Old man? My ass!" S těmito staříky budou filmy fungovat vždycky. Willis, Freeman, Malkovich jsou tak ostříleným triem, že je těžké s nimi natočit špatný film. Red není žádnou špičkou, ale vynikající herci ho drží nad vodou. Ale i přes hvězdné akční chlapíky u mě nejvíce zazářila Mary-Louise Parker. Krom herců bych rád pochválil hudbu, ale příběh mě nijak neoslovil. Celkově lepší 3*. ()

Ukko

Ale jo... koukatelný to bylo. Sice se nejedná o žádnou pecku, ale příjemně mě překvapila hudba, Karl Urban a Helen Mirren. Dokonce jsem se i párkrát zasmál. Takže celkově za tři, i když těsně. ()

Cement73

Po priemernych The expadables bola RED príjemná chuťovka. Dobre zahrané, s peknou kamerou hoci s malo inteligentným pribehom. ()

Mikino00

Už poněkud přestárlí herci se dali dohromady, aby natočili film jako ze začátku 90. let. Willis to má pořád v sobě, děj za moc nestojí a přemýšlet nad tím nesmíte ani minutu, ale to u filmu tohoto typu platí vždy. ()

zelvicka.

Svižná akce, příjemné obsazení, Malkovichovo "Jdu si pro prasátko." mě nechalo minuty v nadšeném očekávání, co je uvnitř, Willis standartní drsňák a klaďas, Freeman mi vždycky vykouzlí laskavý úsměv na tváři sotva se objeví, dámy parádně nadšené. Film pro ošklivé odpoledne. ()

Milky.

Když já tyhle old-school stylovky (typu Expendables, Machette) prostě miluju a jestli mě něco donutí sledovat důchodce a dokonce si je i užívat, tak si to zaslouží ještě hvězdičku navíc. Toť vše z mé strany a jdu si pro prasátko!! ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)