Frank Moses (Bruce Willis) je penzionovaný agent CIA, který nyní žije poklidným životem na venkově. Až do té doby, kdy se jej nové vedení CIA rozhodne zlikvidovat. Jeho tajná identita je ohrožena, proto znovu sestaví svůj bývalý tým, aby ukázali, že ještě stále mají pár triků v rukávu. Název filmu je zkratkou označení Retired Extremely Dangerous (v důchodu, extrémně nebezpečný), a právě takovým se náš hrdina ukáže. Výbušná akční komedie režiséra Roberta Schwentke natočena na motivy stejnojmenné komiksové mikrosérie tvůrců Warrena Ellise a Cully Hamnera. (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Rudyamon

Bruce Willis - to rozhodlo, proč tento film chci vidět a nelitoval jsem. Parádní komedie, ve které se dozvíme, jak si žijí speciální agenti v důchodu. Bruce Willis balí přes telefon holky, Morgan Freeman v domově důchodců se holkama nechá obskakovat (scéna s televizí je fakt boží), John Malkovich si hraje na tajného agenta v nikdy nekončící válce no a Helen Mirren pěstuje květiny. Jenomže když bývalým agentům něco skříží cestu a chce je dostat pod kytičky dřív, než je zdrávo, to pak začíná mela. Tato komedie nemá nějak exkluzivní děj, je spíš docela jednoduchý, ale složený ze skvělých akcí, prostě má všechno, co akční komedie potřebuje. V dalších rolích jsem byl potěšen Karlem Urbanem, Brianem Coxem a docela se mi líbila i Mary-Louise Parker. Red je zcela jistě komedie, která pobaví i po mnohých shlédnutích a mě potěší kdykoli, hlavně když se opět setkám s jedničkou jménem Bruce Willis ... ()

dEst28

Bruce Willis, Morgan Freeman, John Malkovich, Helen Mirren... To nemohlo dopadnout jinak než kvalitně. Opět se potvrdil můj zvyk, že pokuď ten film dlouho odkládám, tak mě nikdy nezklame. ()

marek86

Bruce Willis, Morgan Freeman a John Malkovich, řeklo by sázka na jistotu a světe div se, opravdu tomu tak je. Akční komedie s humorem, který se nám necpe nějakými nucenými gegy či alá komickými scénkami , ale který přichází úplně jinou formou a dokáže několikrát opravdu hodně rozesmát. Film který mě rozhodně nenudil. Doporučuji všem milovníkům akčního žánru. Moje hodnocení 9/10. ()

netWoor

je poměrně chytré označit bláznivý akčňák za komix (či dle komixové série), neboť se tím omluví lecjaké šílenosti. Neméně chytré je takový film obsadit top herci, neboť ti dokáží zachránit nejeden dějový paskvil. Celkově ... není to úplně špatné, ale i autor věděl, že úplně dobré to také nebude a tak byl chytrý, jak již jsem uvedl. Pěkná trojka ... ()

Luckyman

Skvelý film plný akcie a čo by človek nečakal tak humoru v správnej chvíli. Paranoidný Malkovitch nemá chybu. Bruce Willis a Morgan Freeman sú skvelí rovanko ako aj ostatní herci. ()

Durgas

Tak tento film ma ozaj pobavil. Tón strieľania si „samého zo seba“ sa pekne spája s nie najhorším príbehom, jedna postava „superagenta v dôchodku“ lepšia než druhá (Willis a Malkovich sa mi asi rátali najviac), film šliape a ani na chvíľu nenudí. V tomto smere mu človek rád odpustí chybičky ako napríklad nelogickosti v rozuzlení. Parádna jazda. ()

danny_21

Jaký film tomhle měl vlastně být - jestli komedie - nebavil jsem se, jestli špionážní film - tak to ani náhodou, snad jen ta akce byla přítomná. Lépe než Stanix bych to vlastně nepopsal. 30% ()

Petulka88

Herci výborní (hlavně John Malkovich), akční scény mají spád a je to docela sranda. Nemůžu se ale zbavit pocitu, že celý film kolem mě naprosto neškodně profičel aniž by na mě zanechal jakékoliv následky (ať už pozitivní nebo negativní). Na jedno podívání je to fajn, ale vícekrát Red vidět nemusím. ()

Franc1s

Expendables důchodci? Proč ne, je tu nadsázka, slušní akce, vtípky a hlášky taky nechybí. Občas sice moc zdlouhavé až nudné, ale jako film k pohodové relaxaci poslouží slušně :) Zatím 7/10 a jde se mrknout na 2.díl. ()

MilesTeg

Kouzelné svou jednoduchostí a výborným hereckým obsazením, šílený Malkovich, klidný Willis, roztomilá Mirren a Cox a slizký Dreyfuss. "Proč si myslíš, že tě chci zabít?" "Protože jsem se tě před deseti lety pokusil zabít já?" ()

Dartdevil

Hezky jsem se pobavil, u Malkoviche přímo umíral. Ale přišlo mi, že by šlo udělat ještě mnohem více, navíc druhá půlka už se poměrně táhla. ()

ExpertAsie

Film táhne jen jméno Bruce Willis, jinak v celku opakované akce, které se už mohly vidět v mnoha akčních filmech tohoto typu. ()

Oonika

Bruce je prostě nejlepší! A to další osazenstvo mu pěkně šlape na paty. Přesně takové akční filmy, které si ze sebe umí udělat srandu, mám ráda. Jsem zvědavá na pokračování! ()

ZnalecH

Přečtěte si první dvě herecká jména a potom se zamyslete, jestli to může být kravina. Ne, odpověď zní ne. ()

Likan7

Je pěkný, že se na stará kolena sešla taková parta hvězd. Výčet nich je opravdu skvělý, jenže jak jsem si na začátku myslel, že mě to nebude bavit, tak....mě to fakt nebavilo..Nudný, nezábavný, utahaný. Trochu víc brutální, než jsme zvyklý, a moje oblíbená Helen Mirren je ze všech nejlepší, jenže ani ta tuhle kravinu nezachrání. Red je hodně přeceňovaný průměr. ()

Nebezpeční stařešinové znovu v akci

01.08.2011

John Malkovich jako ruský kmotr

John Malkovich jako ruský kmotr

12.07.2011

Podle jeho výkonů v Red a Transformers 3 se zdá, že je v dobré herecké formě. Kromě hollywoodských blockbusterů si ale rád zahraje i v něčem menším. Třeba v italsko-litevské koprodukci Educazione… (více)