Archer

(seriál)
  • USA Archer (více)
Trailer
Animovaný / Akční / Komedie
USA, (2009–2022), 49 h 41 min (Minutáž: 21–24 min)

Tvůrci:

Adam Reed

H. Jon Benjamin, Judy Greer, Chris Parnell, Aisha Tyler, Jessica Walter, Jeffrey Tambor, George Coe, Maggie Wheeler, Adam Reed, René Auberjonois (více)

Série(13) / Epizody(134)

James Bond není jediným agentem pod sluncem, dalším takovým bojovníkem je Sterling Archer. Atraktivní agent slavné tajné služby ISIS. Avšak Archer není jen tak obyčejným agentem. Místo toho, aby neustále zachraňoval svět před zničením, raději utrácí většinu prostředků z konta přiděleného k čerpání při plnění misí za alkohol, stylové oblečení a hlavně za luxusní lehké děvy. Vše mu prochází jenom díky tomu, že jeho matka je šéfkou celé tajné organizace ISIS. (oficiální text distributora)

Trailer

Fiftis

Toto je absolútna bomba. Asi som objavil seriál presne na mieru. Nechápem, že som sa o tomto seriáli dozvedel len tento rok. Milujem každú jednu postavu. Nenútený humor, úžasná akcia, skvelé príbehy, sem tam tie najtvrdšie nadávky, sex alebo aspoň sexuálne narážky v každej časti. Seriál nestráca na kvalite ani po novších sériách, ktoré urobili celkom odvážnu zmenu a síce, že sa celé série venujú jednému príbehu a vždy v inej dobe. Naozaj som si už po prvej časti tento seriál obľúbil. Animácia je veľmi príjemná. Na každej postave mám niečo rád. Pochváliť môžem aj český dabing, kde sa objavujú hlasy mnohých mojich obľúbených dabérov ale hlavne dabériek so sexi hlasmi. Kiež by tento seriál nikdy neskončil. ()

kulyk

Zásadní informace - nehodnotit a ani nepřestat sledovat po prvním dílu. Během druhého již zpozorníte - a od třetího se začnete spokojeně tlemit. Vhled do zvláštního houmra tvůrců potřebuje svůj čas. Seriál je obzvláště vhodný pro kvalitní angličtináře, protože kadenci hovoru či břitkost jazyka titulky nedokáží vystihnout, případně vy nestíháte čísti je. A bykoz já ingliš docela gud, ale not zas tak veryvel, sem fpyčy. ()

Tom Riddle

Archer je (údajně) jeden ze světově nejlepších tajných agentů. Údajně proto, že neexistuje den, kdy by se nějaký případ nepokazil jeho promiskuitou, alkoholismem nebo užvaněnou hubou. Zázračně se skoro vždycky podaří to nějak napravit (obvykle s pomocí sexy agentky Lany Velkoruké), případně všemocná šéfka (moje favoritka) matinka Malory zamete nepříjemnosti pod koberec. Archer je v první řadě animák určený fandům sitcomu Arrested Development. Je to z něj poznat na pohled první (Jessica Walter, Judy Greer, Jeffrey Tambor nebo David Cross jako dabéři), druhý (poměrně dost running joků), i třetí (Chicken dance!, Malory a její „buster“). Problém je bohužel v tom, že ve všem je mnohem slabší. Ať už se týče svižnosti děje, prokreslení charakterů, nebo kadence joků, v ničem se AD ani zdaleka nevyrovná. Díky prdlým vedlejším postavám (zavalitá hláškující HR „specialistka“ Pam Poovey a podivínský Dr. Krieger se svojí virtuální nevěstou FTW), a působivému vizuálu (občas to vypadá jak vodovky, občas jak cel-shade) přesto poskytuje docela vyhovující alternativu. Danger zone! ()

TeeAge

|| Scenár: Adam Reed | Hudba: Scott Sims, Mel Young, The Killer | Distribúcia: FX | Štúdio: Floyd County Productions, Radical Axis, FX Productions || Napriek čirej sprostosti a samoúčelných dejových postupov je Archer zábavnou záležitosťou vďaka premyslenému príbehu a hromade slovných a činných vtipov. Vzľadom k tomu, že je seriál animovaný, zážitok je silne závyslý od dabingu. Maďarský je viac, než podarený. 85% --- Po siedmych sériách pre mňa kultová záležitosť, ktorá sa bude za 20 rokov premietať na nočných školách :D | Blu-Ray, THX, HU DTS | ()

Arachneuss

Archer, Sterling Archer aneb, jak by vypadaly „bondovky" zahnané do extrémů. Supertajný agent peníze na ochranu země raději utrácí za luxusní děvky, chlast, ultrastylové roláky... a ještě luxusnější děvky. A proč ne, když za šéfa má vlastní matku, bejvalku mu klátí pozér z účetního a svět jeho pomoc potřebuje téměř každou chvíli. Zní to absurdně, ale funguje to dokonale. Studená válka nikdy nebyla tak zábavná. ()

• Vzhled postav seriálu je inspirovaný skutečnými lidmi, obvykle přáteli scénáristů či herců ze seriálu. Amber Nash (Pam) má za sousedku Candi McElhannon, "skutečnou" Pam, Lucky Yates (Krieger) je skutečným předobrazem pro postavu Raye. (Tom Riddle)
  • Tvůrce a hlavní scénárista seriálu Adam Reed propůjčuje svůj hlas postavě Raye. (Tom Riddle)

Související novinky

Seriálové popravy a znovuzrození

Seriálové popravy a znovuzrození

23.12.2011

Skončila nám podzimní televizní sezóna a kabelovky vyhodnocují čísla sledovanosti. Které seriály dostanou povolení pokračovat a které budou nemilosrdně zaříznuty? Nejdříve k těm úspěšným: Dexter bude…