Aspoň, že je to jiné než sitcomové modly naší generace. Zlá stejnost vaší naší matky a velkého třesku je tady zadupána zajímavou animací, sexy holkama a vtipy proti židům, američanům,britům, černochům rusům i mixem daných stereotypů. Na druhou stranu, na prdel jsem si z toho taky nesedl...což by nemusel být problém s přibývajícími sériemi. //(14.6.2010)

Môže toto byť? Niečo tak neskutočne vtipné!! Normálne som sa pritom zasmial asi tak veľmi, ako na mojom milovanom South Parku, hoc samozrejme ide o dve úplne neporovnateľné veci, ide však o kategóriu komediálny seriálový animák pre dospelých. Treba však podotknúť, že som nehodnotil piatu sériu s podtitulom Archer VICE....tomu proste nechápem, bol to úlet, ktorý sa nedal pozerať, ostatné série sú však naprosto dokonalé a nezaslúžia si pošpiniť hodnotenie od tohto jednosériového Vice experimentu. Archera si proste zamilujete!(6.5.2015)

Archer je skrytý poklad. Pôsobí, akoby nemal s tvorbou klasických kultových seriálov pôvodom z USA nič spoločného. Hlavné postavy niesu konečne rodinka či priatelia, nevystupuje tu tučný hlúpi otec a starostlivá utrápená matka. Animácia pôsobí príjemne, celý seriál vyznieva ako komix. Každý dialóg je dotiahnutý ku dokonalosti, nepôsobí umelo a možno aj to je jeden z dôvodov, prečo som počas sledovania nepocítil ani jedno miesto kde by nastalo ticho alebo by sa akcia, či svižné dialógy pozastavili. Konečne "amíci" vydali niečo čo je iné, dačo kde sú vtipy stále drsné, ale viac sofistikované, niečo čo možno nieje také jednoduché ako simpsonovci či family guy, ale o to viac zaujímavé. Neskrývam svoje nadšenie: 95%.(5.1.2013)

|| Scenár: Adam Reed | Hudba: Scott Sims, Mel Young, The Killer | Distribúcia: FX | Štúdio: Floyd County Productions, Radical Axis, FX Productions || Napriek čirej sprostosti a samoúčelných dejových postupov je Archer zábavnou záležitosťou vďaka premyslenému príbehu a hromade slovných a činných vtipov. Vzľadom k tomu, že je seriál animovaný, zážitok je silne závyslý od dabingu. Maďarský je viac, než podarený. 85% --- Po siedmych sériách pre mňa kultová záležitosť, ktorá sa bude za 20 rokov premietať na nočných školách :D | Blu-Ray, THX, HU DTS |(28.8.2014)

Hodnotenie po 7. sériach: 70% Archer začal v prvej sérii ako jednoznačné osvieženie žánru, a to či už kreslených seriálov alebo špiónskej komédie. Bohužiaľ doplatil na to, na čo väčšina seriálov - nekonečné naťahovanie. Po najnovšej sérii to so seriálom vzdávam, pretože mu definitívne došiel dych, už neponúka ani tých pár vtipných momentov, ktoré boli prítomné v sérii 5 a vyššie. S daným žánrom sa už nedá zájsť niekam ďalej a byť stále originálny alebo vtipný, fakt, ktorý siedma séria dokázala takmer dokonale.(24.7.2016)

• - Spoiler: ISIS je zkratka pro "International Secret Intelligence Service" (mezinárodní tajná zpravodajská služba). Tvůrci seriálu se rozhodli pro šestou sérii ISIS sloučit s CIA kvůli skutečné spojitosti zkratky ISIS s džihádistickou skupinou neblaze proslulou násilnými akcemi na středním východě. (Tom Riddle)

• - 1. epizoda 4. série byla tzv. "crossover". Archer se po ztrátě paměti oženil s Lindou, která má 3 děti, mají spolu bufet s burgery a nechává říkat Bob. Seriál tím poukazuje na animovaný projekt Bob's Burgers (od r. 2011), s nímž má společného dabéra hlavní postavy H. Jona Benjamina. (Agita)

• - Tvůrce a hlavní scénárista seriálu Adam Reed propůjčuje svůj hlas postavě Raye. (Tom Riddle)