• Wlck

Archer je totální seriálový šmejd. Každá jedna postava s výjimkou kozaté afroameričanky se chová jako naprostý idiot a někde mezi 2-3 sérií se do extrému zaženou i všechny vedlejší postavy. Díky tomu nakonec všechno pohání jen všudypřítomná idiotskost a sám Archer, který napočátku působil jako největší retard na světě, se tak ocitá ve společnosti bandy daleko větších kokotů a stále ještě ucházejícího šíleného vědce Kriegera. Bonus nakonec: Archerovi jsem zařadil 666. hodnocení.(8.1.2014)

Velké překvapení. Seriálu obrovsky prospívá zasazení do prostředí ala James Bond, situace a hlášky vyplývající z tohoto nápadu působí v porovnání s trochu unaveným South Parkem, Family Guyem a spol. svěže a originálně. Navíc se jede na plný plyn už od prvního dílu a nastavená laťka se v půbehu nesnižuje.(14.9.2011)

Archer je (údajně) jeden ze světově nejlepších tajných agentů. Údajně proto, že neexistuje den, kdy by se nějaký případ nepokazil jeho promiskuitou, alkoholismem nebo užvaněnou hubou. Zázračně se skoro vždycky podaří to nějak napravit (obvykle s pomocí sexy agentky Lany Velkoruké), případně všemocná šéfka (moje favoritka) matinka Malory zamete nepříjemnosti pod koberec. Archer je v první řadě animák určený fandům sitcomu Arrested Development. Je to z něj poznat na pohled první (Jessica Walter, Judy Greer, Jeffrey Tambor nebo David Cross jako dabéři), druhý (poměrně dost running joků), i třetí (Chicken dance!, Malory a její „buster“). Problém je bohužel v tom, že ve všem je mnohem slabší. Ať už se týče svižnosti děje, prokreslení charakterů, nebo kadence joků, v ničem se AD ani zdaleka nevyrovná. Díky prdlým vedlejším postavám (zavalitá hláškující HR „specialistka“ Pam Poovey a podivínský Dr. Krieger se svojí virtuální nevěstou FTW), a působivému vizuálu (občas to vypadá jak vodovky, občas jak cel-shade) přesto poskytuje docela vyhovující alternativu. Danger zone!(20.12.2014)

James Bond, Johnny English, Austin Powers a nyní Sterling Archer. Jediný animovaný, ale díky tomu jako jediná humornější verze Jamese Bonda si v sobě může dovolit i bohatě propracované akční scény, kolikrát pořádně přitažené za vlasy, ale to jen dodává na humoru. To a kontrast s ne zrovna bondovskými nebo family friendly hláškami. Každá postava je dostatečně osobitá, nikdo tam není jako absolutní straight man, každý má své pro a proti a každý by mi chyběl (viz když se ze staré dobré Pam stala otravná závislačka na kokainu). Archer Vice nebyla ale taková tragédie, jak někteří lidé dávají najevo. Archer a Lana, jeden z nich vypadá úplně jako postava v seriálu, jeden ne, odhalení nechám na vás. Doporučuji sledovat bez titulků kadence vizuálních vtipů i těch slovních je totiž největší co jsem kdy viděl, takže byste o něco mohli přijít.(20.1.2015)

Asi nikdo nemůže popřít, že Archer je nevyzrálý kokot, idiot, debil a zmrd na úrovni 10tiletého dítěte a že animace kolísá od geniální (někdy) k naprosto hrozné (většinou). Ale pak přijdou situace, hlášky a naprosto šílené postavy a seriál se prostě nedá jen tak zatratit. Nakonec se člověk (když promine ty dva zmíněné nedostatky, což po pár dílech už není problém) jen královsky baví. Navíc jeden z mála seriálů/filmů, které berou v úvahu ohlušení při střelbě (z čehož samozřejmě také vyplývá spousta parádních situací).(26.1.2014)

• - Ve 3. sérii ve 4. epizodě s názvem „The Man From Jupiter“ se objevuje postava Burta Reynoldse, kterou i sám namluvil. (Rominator)

• - Vzhled postav seriálu je inspirovaný skutečnými lidmi, obvykle přáteli scénáristů či herců ze seriálu. Amber Nash (Pam) má za sousedku Candi McElhannon, "skutečnou" Pam, Lucky Yates (Krieger) je skutečným předobrazem pro postavu Raye. (Tom Riddle)

• - Seriál se měl původně jmenovat Duchess (Vévodkyně) podle Archerova krycího jména. (Tom Riddle)