Archer

(seriál)
Trailer
USA, (2009–2023), 53 h 53 min (Minutáž: 21–65 min)

Tvůrci:

Adam Reed

H. Jon Benjamin, Judy Greer, Chris Parnell, Aisha Tyler, Jessica Walter, Jeffrey Tambor, George Coe, Maggie Wheeler, Adam Reed, René Auberjonois, Joan Van Ark (více)

VOD (1)

Série(14) / Epizody(143)

James Bond není jediným agentem pod sluncem, dalším takovým bojovníkem je Sterling Archer. Atraktivní agent slavné tajné služby ISIS. Avšak Archer není jen tak obyčejným agentem. Místo toho, aby neustále zachraňoval svět před zničením, raději utrácí většinu prostředků z konta přiděleného k čerpání při plnění misí za alkohol, stylové oblečení a hlavně za luxusní lehké děvy. Vše mu prochází jenom díky tomu, že jeho matka je šéfkou celé tajné organizace ISIS. (oficiální text distributora)

Trailer

Mikino00

Výborná, místy hodně absurdní, zábava postavená na postavách, kde každá z hlavních postav představuje rozdílného magora a vzájemně se doplňují a tvoří tak nejhorší špionskou organizaci všech dob. Humor s jakým jsou děj, scény i jednotlivé vtipy vystavěny mi naprosto vyhovuje, seriál navíc paroduje můj oblíbený žánr. Až do konce páté série jsem nezaznamenal výraznější pokles kvality, takže i přes naprostý dějový odklon v páté sérii, který byl zábavný a zajímavý, panuje stále spokojenost. Jako nejsympatičtější postava se mi jeví bláznivá sekretářka mající miliardy a zamčeného ocelota v obrovském domě. Šestá řada nezklamala, nebyla sice tak dobrá jako ta předchozí, ale i tak držela svůj standart vysoko. Úroveň řady sedmé byla velmi průměrná a seriál již nedokázal moc zaujmout. Za to osmá řada naprosto odbočila do noirových retro vod a byl to zásah do černého. Vtipná a nevyzpytatelná jízda jako na začátku seriálu. I devátá řad potěšila, změna postav i prostředí vyšla na výbornou. ()

Blazkowicz

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Nejdřív musím poděkovat panu Fukarovi, že mě přivedl k tomuto víceméně povedenému dílku. Skvělý humor, skvělé hlášky. Problémem je, že ne vždy. První tři série jsou asi nejlepší, ale potom to upadá. A to fest. Všechno se začíná opakovat, včetně otravně vracejících se postav (ano, dívám se na tebe Barry) a nic nového nepřichází. Přitom by stačilo ještě víc přidat, hlavně v úchylnostech. Seriál na to má. Opravdu už není zábavné, když se Archer skoro v každém díle zmůže jen na "blbku". 3+* ()

cheonsacz

Asi je nad moje lidské chápání jak se podobné seriály dokáží stát tak rychle masově oblíbené. Mám ráda humor a to i humor černý, ale seriály kde humor je hlavně na bázi sprostých slov nebo fekálii, není prstě zrovna můj šálek čaje. Občas na podobné seriály kouknu, sem tam se i dobře zasměju a některé se mi i celkem líbí (Futurama, Griffinovi), ale osobně spíš vyhledávám jiné typy humorných animovaných seriálu (Simpsonovi). ()

zdepapepa

James Bond, Johnny English, Austin Powers a nyní Sterling Archer. Jediný animovaný, ale díky tomu jako jediná humornější verze Jamese Bonda si v sobě může dovolit i bohatě propracované akční scény, kolikrát pořádně přitažené za vlasy, ale to jen dodává na humoru. To a kontrast s ne zrovna bondovskými nebo family friendly hláškami. Každá postava je dostatečně osobitá, nikdo tam není jako absolutní straight man, každý má své pro a proti a každý by mi chyběl (viz když se ze staré dobré Pam stala otravná závislačka na kokainu). Archer Vice nebyla ale taková tragédie, jak někteří lidé dávají najevo. Archer a Lana, jeden z nich vypadá úplně jako postava v seriálu, jeden ne, odhalení nechám na vás. Doporučuji sledovat bez titulků kadence vizuálních vtipů i těch slovních je totiž největší co jsem kdy viděl, takže byste o něco mohli přijít. Počet nekvalitních sérií se však nebezpečně blíží počtu těch kvalitních. ()

Firebug

Správně nekorektní seriál, který může asi nejvíce lidí odradit těžce vymaštěným hlavním hrdinou, jež je jen tak mimochodem nejlepším super tajným agentem na světě. Archer je neustále chlastající a děvky nahánějící blb, který má neustále za zadkem svou máti - šéfku špionské agentury. Je to však borec :-) Humor je sexistický, rasistický, politicky nekorektní, homofóbní, perverzní a převážně slovní. Určitě doporučuji koukat kontinuálně (a nenechat se odradit první sérií s otravným Cyrilem), protože si tvůrci budují své universum, a některými vtípky neváhají narážet na události několik sérií nazpět. ()

• Nahý Barry / Dutch (Dave Willis), který je kyborgem, v baru plném motorkářů řekne: „...so I need your clothes, your boots and your motorcycle,“ tedy „Potřebuju tvoje šaty, tvoje boty a tvůj motocykl.“ Ve scéně nechybí country muzika a výsměch motorkářů. Tuto frázi řekl, Arnold Schwarzenegger jako Terminátor ve filmu Terminátor 2: Den zúčtování (1991). (Rominator)
  • Ve 3. sérii ve 4. epizodě s názvem „The Man From Jupiter“ se objevuje postava Burta Reynoldse, kterou i sám namluvil. (Rominator)
  • Vzhled postav seriálu je inspirovaný skutečnými lidmi, obvykle přáteli scénáristů či herců ze seriálu. Amber Nash (Pam) má za sousedku Candi McElhannon, "skutečnou" Pam, Lucky Yates (Krieger) je skutečným předobrazem pro postavu Raye. (Tom Riddle)

Související novinky

Seriálové popravy a znovuzrození

Seriálové popravy a znovuzrození

23.12.2011

Skončila nám podzimní televizní sezóna a kabelovky vyhodnocují čísla sledovanosti. Které seriály dostanou povolení pokračovat a které budou nemilosrdně zaříznuty? Nejdříve k těm úspěšným: Dexter bude… (více)