Archer (TV seriál)

Archer

Archer Vice

Animovaný / Akční / Komedie

USA, 2009 - 2017, 34 h 6 min (Minutáž: 22 min)

Po dvou sériích musím konstatovat, že je to překvapivě povedená záležitost, velmi rafinovaně, zručně a vkusně balancující na hraně mezi několika propastmi. Ano, je to sprosté, ale úderně a chytře. Ano, je to nekorektní, ale urazí to jen blbce. Ano, je to absurdní úlet, ale pořád si to drží hranu příčetnosti. Ano, animace je stylizovaná a strohá, ale perfektně funkční.... Ať už po haluzi nebo z šikovnosti, Archer je namixovanej hodně výživně.... PS: Nevěřil bych, že to ještě někdy řeknu, ale český dabing se v tomhle případě povedl na výbornou.(1.9.2017)

Aspoň, že je to jiné než sitcomové modly naší generace. Zlá stejnost vaší naší matky a velkého třesku je tady zadupána zajímavou animací, sexy holkama a vtipy proti židům, američanům,britům, černochům rusům i mixem daných stereotypů. Na druhou stranu, na prdel jsem si z toho taky nesedl...což by nemusel být problém s přibývajícími sériemi. //(14.6.2010)

Právě jsem viděl autentický seriál o tom, jak se doopravdy chovají tajní agenti. Tohle je jako rána do koulí pro všechny filmy s agenty a tajnými operacemi. Totálně ze všeho si dělaj prdel a hlavní hrdina Sterling Archer je ten největší dement, jakýho jsem v animáku viděl, samozřejmě v dobrým slova smyslu :D Jeho hlášky jsou nezapomenutelný. Scéna u bomby, nebo jízda autem jsou naprosto dokonalý. Jediná věc, co mi ze začátku vadila je zvláštní animace, ale na to jsem si za chvíli zvykl. Konečně jsem našel nový animák, u kterého se směju celou dobu. Jak už řekl 6th Sun, seriál obsahuje nejvíc hlášek v poměru hláška/stopáž. Jestli takhle skvěle bude pokračovat i druhá série, tak zvedám na plný počet, teď jsem to neudělal jen proto, že se bojím, že se to časem podělá. Uvidíme co vymyslí..... Tak se to nepodělalo. Humor je ještě brilantnější a brutálnější. Archer je ještě větší tupec a jeho narážky na všechno jsou vynikající. Pomalu ale jistě si zamilovávám tenhle seriál a konečně jsem objevil nový kvalitní animák, na který se dá koukat a pořádně pobaví, pokud jste tak trochu hajzl a smějete se cizímu neštěstí a brutálnějším vtipům. Třetí série pokračuje v nekompromisních vtípcích na úkor nějaké určité menšiny a pořád si drží 5* kvalitu. Já už to nebudu prodlužovat, prostě každá série je výjimečná jiným způsobem a všechny jsou boží.(23.1.2014)

Zbožňuju Sterlingův charakter. Archer je něco jako mix mezi Hankem Moodym, Benderem B. Rodrigezem a Petrem Griffinem, a dělá co může snad jen proto, aby parodoval všechno co mu přijde pod ruku, v čele pak samozřejmě se špionážními filmy a obdobím studené války. Zaměstnanci agentury ISIS jsou pak přehlídka těch nejujetějších, na alkoholu, sexu, drogách a jiných fetiších závislých individuí, kteří v nekorektnosti a bourání všech tabu za Sterlingem ani trochu nezaostávají. Tenhle bizarní nevyspěle dospělý humor, který podpírá hromada running gagů (kam se hrabe HIMYM, na tohle se vyloženě vyplatí dívat popořadě), se mi brutálně trefuje do noty, takže po chvilce, než jsem se trochu rozkoukal a dostal se na jeho vlnu, nadšeně Archerovi napaluji absolutní hodnocení a pěstuju si závislost. Update: No, dodíval jsem pátou řadu a seriál putuje do topky. Místo Simpsonů. Tak moc mě dostala. I když byly díly i doposud celkem provázané, tak tohle nemá obdoby. Spangebob má celovečerák, Futurama čtyři, ale co se týče vyždímání zavedených postav, zkoncentrování všech esencí seriálu na maximum a přidat ne jednu, ne pár, ale kotel nadstavených hodnot (sociální i politická satira, emoce, popkulturní odkazy atd...), tak to si můžou fakt jít tahat kačera. O humoru musím ještě říct, že je navíc ještě neuvěřitelně inteligentní. Nevím jestli já jsem se tak moc přiblížil k Archerovi nebo Archer ke mě, ale tohle je od teďka, ačkoli hodně čerstvá, tak neoddiskutovatelná srdcovka.(20.3.2015)

Nejlepší zpracování tajných agentů, co jsem kdy viděl. Ani na chvilku se nenudíte protože super hlášky vás bombardují téměř každou vteřinu, je to zábavné a pro mě jeden z nejlepších seriálů. Mimochodem to opravdu není pro děti, přesně jak je řečeno na začátku každého dílu. Seriál si nechodí pro sprostý slova a nechutnosti daleko. Takhle nějak si představuju vtipného Bonda, kterého mi zatím nabídl pouze Kingsman ve filmové podobě. Hudba je výborná a dabéři pasují přesně do svých postav. Kresba je moc vydařená, všechny postavy jsou povedené, prostě radost sledovat, určitě můžu doporučit, zábava je zaručená.(1.5.2015)

• - V časopisech, které postavy v seriálu čtou, jsou obvykle naznačené zápletky budoucích dílů. (Tom Riddle)

• - V každé epizodě se alespoň jednou ozve zvuk kostek ledu cinkajících o sklenici. (Tom Riddle)

• - Ve 3. sérii ve 4. epizodě s názvem „The Man From Jupiter“ se objevuje postava Burta Reynoldse, kterou i sám namluvil. (Rominator)