*CARNIFEX*

Adam a Eden. Láska na prvý pohľad. Všetko je presne tak ako by si obaja priali. Milujú sa a ich jedinou túžbou je zostať spolu a zostarnúť. Má to však malý háčik. Obaja žijú v inom svete. Paralelnom. Svet je rozdelený na dve časti. Ľudí žijúcich hore a ľudí žijúcich dolu. Ich pohľady sa tak môžu stretnúť jediným spôsobom, dolu hlavou. Má vôbec láska v stave beztiaže šancu? Neskutočne originálny príbeh. V tomto smere pred Diegom Solanasom - klobúk dolu. Vložiť romantickú "slučku" do takto zamotaného príbehu chcelo dávku odvahy. Film ma zaujal najmä z dôvodov, ktoré som už uviedol, ale ... nejaká nuda nie? Film si rozpráva svoj príbeh bez akéhokoľvek výkyvu emócii. Bolo to akési nemastné neslané. Pritom herecké obsadenie je viac ako slušné. Snáď, ale po tomto filme režisér dostane šancu na repete a väčší priestor na svoju tvorbu. Rozhodne si druhú šancu zaslúži. S odretými ušami 3 hviezdy. ()

Hild

Takový promarněný potenciál. Skvělý námět, velmi zajímavé vizuální zpracování a i hudba je velmi příjemná. Jenže celé je to tak strašně špatně napsané. Juan Diego Solanas v sobě možná má nějaký režijní potenciál, ale už by nikdy neměl psát scénáře. Od úvodní sekvence mi bylo jasné, že nás pravděpodobně čeká sci-fi pohádka, ale myslela jsem si, že půjde o neškodnou oddechovku, omyl, ten film vůbec nedává smysl. Zaměstnávat mozek tím, jak v tomto filmu funguje fyzika, vůbec nemá cenu, logické přešlapy mi ale ani tak nevadily, co jsem nedokázala překousnout, byla ta neskutečná banalita hlavní romantické linie a vůbec celého vystavěného příběhu. A ten konec, to bylo jako co? To už můj mozek vážně přestal stíhat, nedokážu pochopit, že něco takového někdo mohl hodit na papír. Ty závěrečné minuty mě dostaly tak, že jsem měla chuť dát filmu jen jednu hvězdu, ale ten vizuál filmu by si to nezasloužil. Ztráta času. ()

Spooner

K čemu je slušný námět a výborný vizuál, když z toho nakonec vyjde totálně podprůměrná romantika, která navíc každou chvíli podkopává svoje vlastní sci-fi pravidla. Režisérsky marné, herci nemají co hrát a nepamatuji se, kdy naposled jsem se u sci-fi tak ukrutně nudil.30% ()

gogo76

Fyzika a zemská príťažlivosť mi tu často vŕtala hlavou viac ako love story na pozadí zvláštnych paralelných svetov. Myšlienka iste zaujímavá a možno tvorcovia skutočne verili, že sú súčasťou niečoho veľkého a že vytvárajú niečo prelomové a pokoria i napr. Matrix. Mňa to však nejako nebralo. Chvíľu trvá kým, človek na takéto svety pristane a vlastne celý čas som mal taký pocit, že filmu niečo chýba, alebo skôr že si ukrojil príliš veľké sústo. Film na chvíľu oživil iba T. Spall. Na jedno pozretie fajn, ale nedokázal ma vtiahnuť do deja natoľko, aby som si ho lepšie užil. 60%. ()

pepo

Zabitá príležitosť na budúcucu klasiku. skvelý námet, krásny vizuál, výborný herci ale to je vážne taký problém postrážiť si scenár?Je to veľmi fajn, ale....škoda 7/10 ()

Xmilden

Romantická pohádka, kterých známe mraky, která se ovšem odlišuje od ostatních hlavně zajímavou sci-fi myšlenkou a také krásnou vizuální stránkou. Ústřední herecké duo nenadchne, ale také neurazí. Film je vyvážený dobrými nápady, stejně jako omšelými klišé. Trošku škoda, že tvůrce nepřitlačil trošku na dramatickou pilu. Několik scén si o tohle jednoznačně říkalo. ()

-bad-mad-wolf-

Překrásná galerie kýčovitých obrázků. Fajn detaily a hrátky s gravitací (gravitacemi). Až je škoda, že se všechna tahle paráda ztrácí vedle přeslazeného a hlavně absolutně dementního příběhu. ()

juta

Spoiler v komentáři! Když se opomene všudypřítomná nelogičnost, tak jde určitě o zajimavý počin, kde rozhodně hodně dobře působí vykreslení odlišných světů, kteří jsou si tak blízko sebe. Jim je sympatický, jen kdyby jeho výraz ve tváři vypadal ve vyhrocených situacích, jako že jde opravdu o něco vyhroceného. Chyběla mi tam nějaká dramatičnost. Přeci v takových situacích se lidé stávají šílenými a zuřivými. Ááá, zas hledám chyby... :D Těsně před koncem jsem si říkal, jak by to asi bylo, kdyby měli spolu dítě, no a hned za pár sekund, řekla Kirsten, že je těhulka a jak to s tím dítětem bude. :D ()

Shakers

Fajn nápad, ale odstráňte vizuál a opačný svet a dostane nezaujímavý príbeh, ktorý moc nemá čím zaujať. Nemám nič proti jednoduchým príbehom, ale celý film som len čakal kedy sa tam začne niečo diať. Prechádzanie s jedného sveta do druhého bolo zaujímavé, ale to bolo asi tak všetko. Herci sú fajn a vizuálna stránka sa tiež podarila, ale ten dej je v podstate nudný a na konci si keď sa nad tým zamyslíte, tak sme veľa toho nedostali. Škoda, pritom to mohlo byť fakt zaujímavé. 65% - 3* ()

Jhershaw

Vymysli svět se svými pravidly.. a div se, že se ti v tom diváci budou šťourat! Vztah k Upside down mám dvojí. Na jednou stranu jsem byl okouzlen vizuální stránkou, nápaditostí, kdy se oba světy prolínají. Na stranu druhou, nejde vyhnout se přemýšlení, jestli se zrovna neděje něco, co ony stanové zákony a zákonitosti popírá. (Pominu-li fakt že samotná dvojí gravitace je blbost; a že mi mě docela zajímalo, zda jsou obě planety placaté.) Ke chvále tvůrců lze říct, že jako bullshit mi přišla až poslední půlhodina a předtím jsem se bavil a kochal. Ke kritice tvůrců lze říct, že takhle naivní hrdina si jen stěží získá sympatie diváků. 7/10 ()

playboxguest

Úplně se mi z toho zatočila hlava! V kůži Johna Malkoviche potkává Věčný svit neposkvrněné mysli, aneb tenhle film je jako to nejlepší z Charlieho Kaufmana :) A i když příběh není tak promakaný, jak by mohl být a spousta zásadních věcí se tu řeší takřka střihem, prostředí je natolik úžasné, že si to plnej počet zaslouží. Pro mě film roku. ()

Boogeyman

Vynalézavé, nápadité a přitom primitivní, blbé a nelogické. Scénář měl dostat do rukou někdo rozumnější. Vypadá to však zatraceně dobře. ()

Pilda17

Upside Down je originální romantický snímek s velmi dobrými nápady. Dva světy, opačná gravitace, proč ne? To tu ještě nebylo a díky krásné vizuální stránce je na co koukat.. 8/10 = 88% ()

S.Quentin QUALE

Tady se jaksi rozepisovat nebudu, protože jde o romantiku, takže zaláskovaní jedinci opačného pohlaví bojují za své miliskování proti dokonce dvěma velice pěkně a originálně vyobrazeným světům. Za poslední zmíněné a sympatické herce jsou hvězdy, za sci-fi Romea a Julii samozřejmě odpádek. :) 60% ()

Foox

Kdyby se v tomhle světě, vlastně světech odehrával jiný příběh, o něco zajímavější, bez logických kiksů a hlavně lépe propracovaný, mohla se z toho vyklubat jedna z největších pecek roku! ()

misterz

Veľmi dobre sa na to pozerá, je to pastva pre oči, pekné vizuálne efekty. Dej je zaujímavý dostatočne aby udržal divákovu pozornosť, aj keď by som uvítal trocha viac akcie a napätia. A tiež treba uznať, že je to niečo nové, originálne, čo tu ešte nebolo. Ja som celkom spokojný. Neviem však presne čo, ale niečo mi bráni dať plný počet. ()

Peytl

Tak zhruba dvakrát do roka mám pocit a nutkavou skoro jistotu, že musím se svým životem něco udělat, zamknu krabicák a rum z likérky Drak do kartonového sejfu, zakóduji mazaně na 12345 a ten těžký čas se snažím překonat nasáváním umění všemožného druhu. Tentokrát padla kalba na film. No, to jsem si pomoh, Nešpore, ty voe, makovice se mi točila jak po litru zelený na ex a výměna mého sériového světa za ten paralelní probíhala více než bouřlivě...lezl jsem po zdi a měl jsem nucení zvracet ve všemožných úhlech. Navíc jsem si opět potvrdil známý fakt, že krása viděná námi muži u žen a jiných entit se rovná množství vypitého metylu. Šeredná Kirsten se díky této kompozici a pokřivené perspektivě zdála výjimečně, ale opravdu jen chvílemi, téměř šukatelnou. Nicméně ani tenhle bonus nemohl zachránit to, i když jsem na hodiny fyziky ve své církevní škole dost chyběl a raději jsem chlastal měšní víno po litrech, že bylo vše neskutečně blbé a pohádkově nedomyšlené stejně tak, jako předčasně ejakulovatelný závěr, kde se během asi 7 minut stačilo (jakoby) vysvětlit téměř vše a nevysvětlené hodit na "jiný" budoucí příběh. Logika a aspoň částečná dotaženost skvělého námětu na úkor vizuálu...ovšem bravurního, vynikajícího, přepychového !!!! Film je zkrátka vhodný pro náctileté panny a ne hospodskými větráky ošlehaného sráče jako jsem já. ()

mzss1

Tak jsem byl dlouho zvědavý jak tenhle film dopadne až si na něj udělám čas. No a musím říct, že to dopadlo opravdu dost dobře. Když jsem sledoval trailer, ohlasy, fotky atd ... tak jsem si říkal, že to bude asi trošku ujeťárna, dva světy, lidi na sebe koukají vzhůru nohama, ... mýlil jsem se a to jsem rád. Ještě připomínám, že romantické filmy moc nemusim, avšak nějaké výjimky se najdou, zde mi i tato část žánru překvapivě sedla. I jako drama to místy v určitých částech snímku přesvědčivě fungovalo. Takže to jdu nějak trochu rozebrat. Úvod filmu je zajímavý, stručné seznámení dvou světů - je to zde popsáno velmu stručně, ale stačí to. Příběh je vydařený, baví od začátku do konce. Zamilovaný pár Adam a Eva - ti pochází každý z jiného světa. Adam z dolního (toho chutšího) a Eva zase z horního (toho bohatšího). Po dramatické události, kdy se tajně stýkali (což je zakázáno, příliš v tělesném kontaktu se stýkat z dolního světa s horním) uplnynulo 10 let. Adam poté nastupuje do velké firmy v dolním světě. Avšak doví se, že blízko od něj v horním světe v téže firmě pracuje i Eva. Ta ale utrpěla při oné nehodně zranění, což ji způsobilo dočasnou amnésii. A tak se Adam protizákoně pokouší navázat styk s Evou. Takže takhle asi vypadá příběh. Následujou napjaté a napínavé chvilky, kdy Adam musí několikrát unikat před zákonem. Takže scénář, scény - to vše je v pořádku, baví to ohromně. Hudba je dobře zvolená, baví po celý čas filmu. Herecké obsazení je na tom dobře. Hlavní hrdinka Eva - tu zahrála Kristen Dunst. Bavila mě, hlavně byla dost hezká! :-) Zato Jim Sturgess nehrál vyloženě špatně, ale někdy mi přišel ujetej jak byl tou Evou posedlej, jak se styděl a koktal, ale ke konci už se to dalo s ním přežít. :-) Timothy Spall mě překvapivě také bavil, byl to takový sympaťák-ošklivec, jehož postavu jsem si furt spojoval s postavou Petera Petigrewa (Červíčka) ze slavné série Harryho Pottera. Zbytek herců v pořádku. Technická stránka také ok. Zato vizuální stránka byla naprosto excelentní. Jako ten scnář byl jednoduchý, až obyčejný, ale fakt to fungovalo. Začnu trochu se zápory. Třeba hlavní hrdina Adama mě moc nezaujal a vše mohlo být proloženo trochu velkolepěji - myslím tím, že mohlo být více nápadů se světy. A také chybí nějaká ta větší logika, hlavně na konci filmu, ale tak nevadí. Takže ve výsledku jsem nesmírně spokojen. U mě rozmezí mezi 4 a 5 hvězdou. Ale zase to mohlo být velkolepější, něco doladit atd. Celkově hodnotím na skvělých 88% = **** ()