Černá hodina

• USA The Darkest Hour (více)

Američané Ben a Sean přiletí do Moskvy, aby zde prodali svůj software pro vytváření sociálních sítí. Po příchodu na jednání však zjistí, že je jejich švédský obchodní partner Skyler zradil. S Rusy už dohodu uzavřel a software jim prodal. Ben a Sean jdou večer na diskotéku, kde se seznámí s Američankou Natalií a její australskou kamarádkou Annou. V klubu najednou zhasnou světa a vypadne elektřina. Všichni vyjdou ven, aby zjistili, že z nebe padají kulatá světýlka a po dopadu mizí. Když se přivolaný policista chce obuškem světla dotknout, rozpadne se na prach. Všichni zpanikaří a začínají utíkat. Ben, Sean, Natalie, Anne a Skyler se schovávají sedm dní v jednom domě. Po sedmi dnech klidu vyjdou ven a zjistí že celé město je liduprázdné, všude jen samý popel a prach. Po útoku neviditelné mimozemské síly se schovají v obchodním centru. Sean zjistí, že žárovky a různé elektrické technologie dokážou útok mimozemšťanů odrazit. Dále zjistí, že za sklem je mimozemšťani nevidí. Všichni běží na americké velvyslanectví, ale to je v troskách. Najdou noviny, ve kterých se píše, že invaze zasáhla celý svět. Najdou také vysílačku, kde se neustále přehrává zpráva v ruštině. Skylera mimozemská síla zabije... (TV Nova)

Disease

Vcelku příjemná oddechovka s osmdesátkovým nádechem. Klady jsou především v celkem rychlém nástupu a příjemné stopáži. ()

Milodar odpad!

Docela slušný film do chvíle, kdy se z nebe snesou zářivé, zlé pampelišky, lidi se začnou štěpit na atomy a prchat v panice před neviditelnými, přesto trochu viditelnými, mimozemčany. Triky v hlavní roli. Smekám před tím genitálním nápadem, vypínám to a doufám, že příště budou mimozemčíňani opravdu neviditelní. ()

J*A*M*A*L

Docela zajímavý sci-fi snímeček, který po celou dobu působí neutrálně.Žádné nad ani podprůměr, jen čistý průměr.Chvílemi dost zajímavé, některá scénka trošku přibírá plusy a některá zase mínusy.Opět jiný film o invazi mimozemšťanů, ovšem průměrný a to se mi moc na takových filmech nestává.Oproti Spielbergově War of the worlds je to odpad. ()

Piri

Ďalší katastrofický film ala ufónska invázia. Nie je to najhoršie, SFX bolo dobré aj vizuálne efekty ušli, keby to nebolo tak jednotvárne, mohol z toho byť slušný sci-fi film. Trochu mi to pripomínalo niektoré video hry ako Fallout 3. Tento film je dobré si porovnať s podobným filmom, ale so sci-fi hororom Hmla - tu je vidieť, že dobrý film sa dá natočiť aj na jednom mieste. ()

sona123

Mám ráda námět Dne trifidů. A dala jsem si ho poměrně i s chutí ve verzi pro teenagery. Nejslabším místem jsou určitě dialogy, ale neberou se tu vážně, viz poslední záběry. Moskva - proč Moskva? Anebo vlastně - proč ne? Dostala jsem přesně to, co jsem čekala v traileru - a ano, 3D samozřejmě opět zbytečné. Kdy už ho začnou využívat, nebo s ním přestanou jednou provždy? ()

Cement73

...je to vykradnuté ...nie je tam nič originálne (no snáď neviditeľnosť votrelcov) ...Moskovské klišé je nevydarené ...výkony ruských "hercov" sú až na elektrikára príšerné ...ale že som fan sci-fi tak dám slabé 3 hviezdy tejto miešanke Mad Maxa, Dňa nezávislosti a Vojny svetov. ()

mosnak

Tak za prvé; Má rád sci-fi! Proto jsem dal ty dvě hvězdy. Moskva bez lidí byla parádní. Takže v tomhle ohledu jsem byl skopojený. Za druhé; Zbytek byl neskutečný odpad. Celý svět je obsazen,ale po Moskvě se pohybovalo maximálně 5 vetřelců (elektrických výbojů),divné? To není vše! Nejhorší byl konec. Když hlavní postavy odjížděli za svitu měsíce v jaderné ponorce za lepším :-) A to si nedělám prdel - 30% ()

22matelko

Nápad dobrý, konečne niečo nové. Jedná sa o film ktorý má pobaviť, takže nejakú veľkú hĺbku by som v ňom nehladal, no ako vidím hodnotia sa tu veci ako pointa príbehu, jeho nereálnosť a podobné sprostosti. Veď je to Sci-fi. No nič nechajme " filmových odborníkov " nech si trápia hlavy nad rozoberaním filmu do detailu namiesto toho aby pochopili že filmy tohto druhu sú určené na odreagovanie a odpútanie sa od reality. Mňa osobne tento film zabavi,l nápad bol skvelý, čas mi pri ňom ubehol ako voda. Škoda že trval le 90min. dávam 9 z 10. ()

mazadlo odpad!

Nejhorší na tomto snímku je fakt, že ho někdo zaplatil. Banda obtloustlých feťáků z nádraží co žebrají denně o drobáky by jistě napsala zábavnější film. Aneb snímek černá hodina je patos a maglajz roztírající miliardu žánrových klišé na zeď jako opičí lejno. Usnul jsem 752x a když jsem viděl příbytek s Faradayovou klecí uprostřed Moskvy začínal jsem si ťukat na čelo, stehna, podbřišek, játra ale i mozek. Co je moc to je moc....( některé filmové pásky by se měli hned po natočení spálit) ()

Imrwere

Ten Horor bych do žánru asi nedával, ale možná je to jenom rozdíl mé představy od hororu, jak si jej představuju. Každopádně, ikdyž na Sci-Fi moc často nekoukám, tohle dílo mě celkem zaujalo a napínalo až do konce, přesto ale různé okamžiky a rozuzlení bylo předem jednoduché odhadnout. Stejně mě to ale bavilo a dávám 75%. ()

Stanley619

To, že se k podprůměrnému filmu přidá 3D efekt fakt nestačí, ještě když to je úplně zbytečné, protože film postrádá sebemenší známky akce, takže je 3D absolutně nevyužité. K tomu navíc dialogy na úrovni školního divadla. Navíc mi to trošku přišlo jako vykrádačka Války světů. Moskva je sice hezké prostředí k filmování, ale to je asi tak všechno. Myslím, že náklady na film se nevrátí ani z poloviny (a to určitě nesoudím jenom podle toho, že na film dorazilo jenom 6 lidí). 49% ()

ursinko

Ha ha ha. Počúvať dialógy americkej mládeže v Moskve je väčšie utrpenie ako mimozemská invázia a svet ponorený v tme. Nik nepotrebuje jesť, s...ť, pohoda. Ale.... nádej umiera posledná, pretože Volgou pláva ponorka.... ()

Illy

Strašný. Scénář je retardovanej, logické chyby buší do očí a zpracování televizní. Strašný. ()

PhillM.

Snad jen Tyler Bates si splnil svoje, zbytek je prepubescentní film za 3 miliardy amerických centů pro pubescenty s hmotností nad cent . Režisér docent Durak nakládá diváka do centrifugy hovadismu a točí a točí, až se chce zvracent... Kolik asi procent? Maximálně třicent. ()

Flopik

No konečne som to pozrel a zase som sklamaný vašimi hodnoteniami. Čo by ste chceli, netvrdím že to je skvelé to nieje ale určite nie 47 %. Ja dávam silné 3 hviezdy , určite aj kvôli Hirschovi ktorý bol super . Zničený Moskva sa mi v celku páčila . Ďalej banda lovcov nemala chybu občas som sa aj zasmial . Akurát nechápem čo to ma spoločné s Hororom . Ale inak ma to kvalitne pobavilo.Oproti vojne svetov je toto podstatne lepšie ! ()

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

Wahlberg a spol. prchají z Afghánistánu

25.07.2012

Akční drama Lone Survivor není nový projekt, ale až teď se vyrýsoval konkrétněji. Peter Berg se po popcornové Bitevní lodi opět pustí do něčeho vážnějšího. Konkrétně to bude adaptace non-fiction… (více)

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

Mumie vstane z mrtvých... úplně nanovo

09.04.2012

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

RoboPolda zřejmě našel svou čelist

01.03.2012

Natáčení pod taktovkou brazilského bouchače Josého Padilhy začne už zanedlouho, takže bylo načase, aby nový RoboCop našel svého představitele. Nejdřív se operovalo se zvučnými jmény jako Michael… (více)

Mimozemšťané ovládli Kreml

Mimozemšťané ovládli Kreml

12.04.2010

My ve východním bloku to víme už celá desetiletí, západní publikum to brzy zjistí také. Emzákům totiž konečně došlo, že Spojené státy nejsou pupkem světa. Loni přistáli v Jižní Africe, brzy zaútočí… (více)