V Benátkách mušketýři Athos, Porthos a Aramis s pomocí Milady de Winter kradou plány vzducholodí od Leonarda da Vinciho. Milady je však zradí, omámí a plány prodá vévodovi z Buckinghamu. O rok později d'Artagnan opouští svou vesnici v Gaskoňsku a míří do Paříže v naději, že se stane mušketýrem jako jeho otec. Tam se ale dozví, že mušketýři byli z finančních důvodů rozpuštěni. Ve venkovské hospůdce vyzývá kapitána Rocheforta, vůdce stráží kardinála Richelieu', k souboji poté, co ho kapitán urazil. Rochefort nechce bojovat, a tak ho pouze postřelí. Když se chystá d'Artagnana zabít, objeví se Milady a zabrání mu v tom. Jakmile je d'Artagnan v Paříži, potkává se postupně s Athosem, Porthosem a Aramisem a nechtěně všechny tři urazí. S každým si tak naplánuje samostatný souboj. Athos přivádí Porthose a Aramise k souboji jako své sekundanty. D'Artagnanovi dochází, kdo jsou muži vlastně zač. Richelieuovy stráže souboj překazí a chtějí je všechny zatknout, ale mušketýři proti nim bojují a vítězí. Všichni čtyři jsou předvoláni před mladého krále Ludvíka XIII. Richelieu na něj naléhá, aby je potrestal, ale i na královnu Annu zapůsobila jejich statečnost a společně s králem je místo toho odmění. Richelieu instruuje Milady, nyní svého komplice, aby umístila falešné milostné dopisy do komnat královny Anny, ukradla její diamantový náhrdelník a odnesla ho do Tower of London. To by usvědčilo královnu, že má poměr s Buckinghamem. Král Ludvík by ji nechal popravit a vyhlásil by válku Anglii. V tu chvíli by lidé požadovali silného a zkušenějšího vůdce, samotného Richelieu. Aby se pojistila, Milady požaduje, aby Richelieu písemně prohlásil, že pracuje jménem Francie, což on udělá a potvrzení jí předá. Falešné dopisy jsou nalezeny a předány králi Ludvíkovi, kterému Richelieu doporučí uspořádat ples, na který si královna Anna bude muset vzít náhrdelník – dar od svého muže. Pokud to neudělá, pak je její poměr skutečností a musí dojít k válce. Služebná královny Anny, Constance Bonacieuxová, odhalí Richelieuův plán a prosí d'Artagnana, aby ho zastavil. Mušketýři se rozhodnou mu pomoci... (TV Nova)

berusche

Až budete mít náladu na spoustu barev a vykradaček, zajděte si na Mušketýry. Pozor, v žádném případě se to nedoporučuje lidem, kteří ctí klasiku a mají rádi starou knižní verzi A. Dumase.Tohle má společného s knižní předlohou asi tak ty jména, dobu a příběh (nicméně i ten do určité míry odbíhá). No, a teď, proč tady pan režisér vykradl své o dost známější kolegy netuším, ale vím, že se mu povedlo vytáhnout něco z Matrixu (úvodní scéna v kryptě), Mission Impossible (Mila a její výkon), Dannyho parťáků (plánování vpádu do Toweru), Pirátů z Karibiku (přídě lodí) a Julese Verna (ten sice není film, ale až uvidíte, pochopíte). Určitě jich tam bude víc. Jenže pokud se vám tohle nebude příčit a nebudete příliš hledat historické souvislosti, můžete být jako já unešeni triky, barvami a především výpravou, která musela stát mraky peněz. Za tuhle snahu já to ráda ocením. ()

Cl3ricK

Co mě na tomhle sralo asi nejvíc? Asi ta dementní hudba. Zněla, jako by ji dělal sám Patlal Anderson. Ani ve snu by mě nenapadlo, že tahle béčkově vypadající snůška, stála celých 75 mega. Zelené plátno je hnus, když ho neumíte dobře využít. Anderson je sračker a odteď už nesnáším Jovovichovku. Ani Waltz to nezachránil a proto palec dolů. ()

mikinhoo

Tak to je největší blbost, co sem zase jednou viděl. U tohoto filmu musíte totálně vypnout a nepřemýšlet nad tím a říkat si: "co to kur... je?" Nechápu ale, proč se to musí zrovna jmenovat Tři mušketýři, dost to znevažuje předchozí filmy a knihu. Dávám dvě, protože sem se něčemu zasmál. ()

Fíla

Nevím co si o tom mám myslet. Přijde mně to jako parodie na mušketýry, ale vtipná. Chvílemi zábavné, poté zase nudné. Od každého jsem si vzal kus. ()

maverick10

W.S je silenec, ale na jeho filmy se hezky kouka. Na strane jedne tu mame velmi sviznou akcni podivanou, kde pro me naprosto nepochopitelne exceluje Orlando Bloom oproti Ch. Waltzovi, kde se divak ani chvili nenudi a ceka co originalniho nam tvurci do klasicke predlohy zase nasroubuji. Na strane druhe je ovsem nutne poukazat na fakt, ze si z nas reziser dela prdel a smeje se divakovi do ksichtu. Vykradl co mohl a film slepil z kousku jinych filmu, nemluve o rade nelogicnosti. Je jen na divakovi samotnem, zda mu k pobaveni staci jednoducha zabava, kde Plancheta posere holub, nebo se s takovouto exkremenci nespokoji a budou vyzadovat trochu pile od tvurcu. ()

M.i.k.e

vzhledem ke jménu režiséra Mušketýři moje očekávání naplnili měrou vrchovatou.Ano,s původní předlohou to nemá moc společného a ano,ve skutečnosti to je vlastně celkem blbost,ale já se pobavil a nutno poznamenat,že podobný druh "bezmozkového" filmu jsem potřeboval.Velká škoda,že Anderson víc nevyužil Christopha Walze,který si mohl přidat do sbírky dalšího uberzáporáka.Ze zbytku obsazení jinak jasně nejlepší Ray Stevenson,kterého mám čím dál raději a standartně sexy Milla Jovovich.Ta sice jede podle residentní šablony,ale myslím,že jí to většina ráda odpustí...70% ()

MartinNDL

Fakt zajímavý. V podstatě 3 úhly pohledu, kdy 2 z nich někoho dost urážej a ten třetí je cool. Prvně by mě zajímal názor na film některé z "uvědomělých" dam. Anderson natočil svůj nedospělý sen - vlhký, onanistický, hloupý, zábavný, ale hlavně neskutečně macho. Ženy jsou znázorněny jako cíl, poklad. Sexy vagíny bez názoru - chráněné a uctívané. Jedinou výjimkou je postava Jovovichové (ne náhodou družka režiséra), ta se chová jako muž, jenomže výsledek je krutý - dvojité pokoření. Nejdřív je poražena a prakticky zabita, což značí "jako muž dostaneš na prdel" a poté ještě jednou - "zachránil jsem tě, ženo, buď mi vděčná". Toto dvojité znásilnění - nejprve anální s pořádným protržením konečníku a následně vaginální doprovázené fackama a výkřiky "mrdej mě, ty děvko" musí zasáhnout každou divačku. Ostatní femine postavy jsou typu "vykuř mě a běž si hrát s panenkama". Druhý pohled je urážející pro cílovou skupinu a nejvíce komentovanej. Jde o sprostej tvůrčí kalkul, kdy autor kombinuje zcela tendenčně osvědčené modely, vykrádá, co se dá, maže to karamelem a tenhle genitál cpe dětem do krků pod záminkou sladké chuti v 3D. Překecávat nedospělé chlapečky před obecnou školou je snad až příliž laciné. Pojďme si jenom připomenout, kde všude jeho péro bylo, než okusilo kdejaké mléčné zoubky. Hlavní postava ne náhodou připomíná mladýho Ledgera, Casanova byl pro Andersona základ, dále tu máme pochopitelně oblíbené počítačové hry, americké komiksy i Tenkrát v Mexiku. Opravdu hóóóóódně je tu Pirátů z Karibiku a něco i z Resident Evilu. Fajn. To všechno zní hrozně na píču a není důvod k radosti, ale naštěstí Anderson není až takovej kretén jako Randy Marsch a tak si exkrementálnost svýho díla kriticky přiznává a hodlá se jí veřejně vysmát. Není to z nouze, jedná upřímně. Právě proto se pták vysere dvakrát, proto se Jovovich podívá do kamery, když si přeje utéct pryč, proto některé akční scény jsou snímány tak, aby vypadaly ještě více přehnaně a nereálně. Extrémním pozitivem filmu je též obsazení a chování herců, které místy až připomíná seriál Extras. Anderson jim dovolil udělat si ze sebe prdel, když už si dělají prdel tím, že tu hrají. A tak neobdařený Mille koukáme zpravidla do výstřihu. Mads Mikkelsen nemá oko, Gabča Wilde je stupidní blondýna a nejvíc si to užívá asi Orlando Bloom, který září v situacích vykrádajících Piráty, kdy jeho hraje Lerman a dává mu na prdel, zatímco on neguje své Pirátské alter ego. To není vše a ke konci filmu se ještě vysměje konci Pána prstenů ve stylu Kiss Kiss Bang Bang. Hodnocení je zcela o přístupu diváka - good luck. ()

Joe321

Celé bláznivé a nezajímavé. Pokračování nechci a doufám, že Logan Lerman nezačne kazit dobré filmy, protože ho nedokážu vystát ani u podobných bezmozkovek. Chudáci Waltz a Mikkelsen. Snad si díky tomuhle budou moci vybrat další film bez starosti o peníze. ()

Meridius

Hodně sem se bavil, nepamatuju si snad minutu, kdy bych se nudil. Hudba je super, i když strasně neoriginální. A Gabriella Wilde je neskutečná roštěnka. Pokračování? Bring it! ()

HappySmile

Já vím, ty 4 hvězdičky se zdají dost přehnané. Ale já jsem dostala přesně to, co jsem očekávala - šermířskou akci,pěkné kostýmy a kulisy, dokonce i srandu. Ano, sice je to dost americky přehnané, povrchní a některé scény jsou dost prvoplánové, ale jak říkám, moje očekávání to splnilo. ()

Martin741

Reziser Paul W. S. Anderson /Resident Evil1, Vetrelec vs. Predator a Death Race/ natocil podla mna len dalsi nudny film bez akejkolvek pointy, herci nemaju ziadny psychologicky profil /plochost suverenne vladne/. Skoda : 20 % ()

Sinn

"Paul W. S. Anderson ve své moderní interpretaci ctí reálie příběhu a své novodobé ztvárnění hodlá přiblížit výpravnosti původního literárního díla. (oficiální text distributora)" - lol...ale jinak povedená parodie, jen bych klidně přidala těch komických prvků víc, takhle se to občas ještě tvářilo zbytečně moc navážno. Bitky parádní, ale to neustálé zpomalování si mohli odpustit, toho bylo vážně moc. A proč chtěl teploulinký král s malinovou rtěnkou sbalit nepříliš pěknou královnu? A KDO JE KURVA TEN BERND? ()

bourec

ˇUplně mě rozesmějou nářky některejch rádobyfandů filmu,jak Anderson zprznil knihu od Dumase,a co je to za paskvil.Já myslim,že kdyby to natočil staromódně doslova podle knihy,ztratí to smysl.Kdo se chce koukat na jedno a to samý pořád dokola.Anderson si to udělal podle sebe.Je dospělej a nepotřebuje ani od Verbala ,ani od ostatních radu,jak na to.Myslim ,že to je dokonce i zábavná pohádka,jen je na můj vkus dost dětská.Měl přitlačit,trochu vokysličit krví a brutalitou,a dobrej film je na světě.Škoda.60%. ()

Rodriguez odpad!

Tři mušketýři? Vážně? Chudák Alexandr Dumas by se v hrobě obracel! Paul "Resident Evil" Anderson ať zůstane u čeho umí být mistrem a nes*re se do historické klasiky a i když si ji předělá k obrazu svému, tohle prostě nemůžu akceptovat! Klasika je klasika a ani humor sršící proudem tohle dílo nepozvedne jako vzducholoď. ()

Nach

Normálně filmová zpracování Tří mušketýrů nemusím, ale tohle se mi svým akčním, typicky hollywoodským pojetím zamlouvalo. Je to sice kravina do nebe volající, ale zatraceně zábavná kravina, plná zajímavých záběrů, úžasných kostýmů, nápaditých akčních scén, prostě typická popcornovka. 70% ()

cariada

Od toho dle jsem čekal nově natočenou klasiku a proto to několik měsíců čekalo než jsem tomu dal šanci. Až pak jsem se někde dočetl, že je to pojetě hodně moderně a neváhal jsem si to pustit. Čekalo mě příjemný překvapení plné akce a humoru. Krásné vzducholodě (ani nevím jestli v té době už vůbec existovaly), ale to není podstatný, skvělá podívaná a dobrý herci, tak se má točit to co už tu bylo x krát, ale přece je to úplně něco "nového" a neokoukaného. ps-druhý díl bych si dal rád, ale kdoví, aby to nedopadlo jako s mumií taky ticho po pěšině..... ()

enjoi

Co k tomuhle říct? Tupý americký mainstream popcorn... To je přesně to, co dostanete. Že existuje nějaká předloha od Dumase? Na to pan Anderson zcela zapomněl. Jediné co zůstalo jsou jména postav. Na druhou stranu pokud byste neznali původní předlohu tak se vám to líbit (film se nese v podobném duchu jako třeba poslední Piráti z Karibiku). Já ji sice znám, ale na tu hodinu a třičtvrtě jsem na ni zapomněl a dávám 4*. ()

DruidKarel

1198. hodnocený film: Ať se jdou ty hvězdičky a představitelé hlavních rolí hrdinů v tomhle filmu vycpat, protože Til Schweiger je strčil do kapsy takovým způsobem, že z nich nezbylo téměř nic. Prachbídné herecké výkony, ukrutně špatně vybraní herci a hlavně vůbec nevyužitý potenciál Milly Jovovich. Jinak by film měl na víc, než jen na podprůměrné hodnocení. Skvělé kostýpy, pár dobrých scén a občas trocha vtipu nazaškodí. Tenhle film prostě udělali Til Schweiger a Mads Mikkelsen filmem, jinak by to nestálo ani za zmínku. 3* ()

Crawler-D

Příslib totální debility a zneuctění látky, které iniciovaly upoutávky, nebyl naplněn. Nejspíš je to tím, že všechno šílené, co bylo ancpáno do trailerů, je nakonec rozředěno, a tak se jedná o podobnou modernizaci látky, jako to udělal Guy Ritchie. Jen s tím rozdílem, že tomu chybějí skutečně nosné nápady. ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

14.02.2021

Klasiku Alexandra Dumase Tři mušketýři už jsme tady měli na mnoho způsobů. Mezi poslední adaptace se řadí například britský seriál od BBC, v němž si zahrála Emily Beecham nebo Peter Capaldi, a ještě… (více)

Tak kdo si pochutná na člověčině?

Tak kdo si pochutná na člověčině?

06.06.2012

Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC… (více)

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

29.05.2012

Hrdina je jen natolik dobrý, jak kvalitního zlosyna dokáže zdolat. Pokračování komiksových hitů dostala v tomto směru mimořádně vydatné posily. Penzionovaní agenti ze složky Red (vrátí se Bruce… (více)