V Benátkách mušketýři Athos, Porthos a Aramis s pomocí Milady de Winter kradou plány vzducholodí od Leonarda da Vinciho. Milady je však zradí, omámí a plány prodá vévodovi z Buckinghamu. O rok později d'Artagnan opouští svou vesnici v Gaskoňsku a míří do Paříže v naději, že se stane mušketýrem jako jeho otec. Tam se ale dozví, že mušketýři byli z finančních důvodů rozpuštěni. Ve venkovské hospůdce vyzývá kapitána Rocheforta, vůdce stráží kardinála Richelieu', k souboji poté, co ho kapitán urazil. Rochefort nechce bojovat, a tak ho pouze postřelí. Když se chystá d'Artagnana zabít, objeví se Milady a zabrání mu v tom. Jakmile je d'Artagnan v Paříži, potkává se postupně s Athosem, Porthosem a Aramisem a nechtěně všechny tři urazí. S každým si tak naplánuje samostatný souboj. Athos přivádí Porthose a Aramise k souboji jako své sekundanty. D'Artagnanovi dochází, kdo jsou muži vlastně zač. Richelieuovy stráže souboj překazí a chtějí je všechny zatknout, ale mušketýři proti nim bojují a vítězí. Všichni čtyři jsou předvoláni před mladého krále Ludvíka XIII. Richelieu na něj naléhá, aby je potrestal, ale i na královnu Annu zapůsobila jejich statečnost a společně s králem je místo toho odmění. Richelieu instruuje Milady, nyní svého komplice, aby umístila falešné milostné dopisy do komnat královny Anny, ukradla její diamantový náhrdelník a odnesla ho do Tower of London. To by usvědčilo královnu, že má poměr s Buckinghamem. Král Ludvík by ji nechal popravit a vyhlásil by válku Anglii. V tu chvíli by lidé požadovali silného a zkušenějšího vůdce, samotného Richelieu. Aby se pojistila, Milady požaduje, aby Richelieu písemně prohlásil, že pracuje jménem Francie, což on udělá a potvrzení jí předá. Falešné dopisy jsou nalezeny a předány králi Ludvíkovi, kterému Richelieu doporučí uspořádat ples, na který si královna Anna bude muset vzít náhrdelník – dar od svého muže. Pokud to neudělá, pak je její poměr skutečností a musí dojít k válce. Služebná královny Anny, Constance Bonacieuxová, odhalí Richelieuův plán a prosí d'Artagnana, aby ho zastavil. Mušketýři se rozhodnou mu pomoci... (TV Nova)

corpsy

Zmes z ktorej sa varili aj PIRÁTI Z KARIBIKU, v tomto prípade nechutí každým sústom. Preháňa sa tu v každom rohu, to je pravda, ale ako dnes prilákať ľudí do kín? Old school sa už netočí ( teda aspoň minimálne ) a tak nám neostáva nič iné, len okúsiť to, čo nám pripravia. Film je ako tak skvelý, ale tvoria ho len okamžiky. Rozhodne nejde o stopercentnú zábavu, ale Paul Anderson bol stále popcorňák a je to tu vidno. Herci sadli, akcia je cool a všetko to maže kupredu ako s naolejovaným zadkom. Len to 3 D bolo zbytočné. ()

draculca odpad!

Tak tohle předčilo všechna má očekávání (ale bohužel v tom špatném slovasmyslu). Co to jako mělo být? Totální výsměch staré klasice? Možná i úpný výsměch celé filmařině? Co scéna to absurdita. Rozhodně se jedná čistě o parodii, o hodně přepísknutou parodii. Sice jsem se každou chvílí smála, ale smíchem typu: Proč se to děje???:D Tohle je největší odpad všech odpadů co jsem kdy dala... ()

PauloZ

V podstatě jsem nedostal nic, co bych od tvůrce Rezident Evil nečekal. Anderson si točí svoje věci a když ne svoje, tak alespoň podle sebe. Tohle jsou akční, zábavní a v rámci možností také moderní (da Vinciho vychytávky) Tři mušketíři pro nenáročné publikum, kteří absolutně neřeší nějakou předlohu a i samotný význam a váha slovního spojení Tři mušketýři mi tu trošku scházela. Zazlívat to Andersonovi ale asi nemůžem, on tohle prostě točí, točí na efekt a pro akci. Herce obsadil skvěle do jednoho a mám zato, že je tahle verze pojata úmyslně jako akční a uvolňující podívaná oživena o 3D, které zde bylo spíše reklamním tahem, ale i ve filmu se pěkně projevilo. PS: opět geniální Waltz a vskutku dobrý Bloom. ()

ConanVJ

Pěknej filmek, který mi přijde spíš jako parodie na Klasický Mušketýry. Je to pěkně udělaný, parádní efekty a mušketýři používají pěkný vymoženosti při boji. Soubouj válečných zducholodí je parádní. Za mě 75%. :) ()

Marsik

HBO 2 - Nejprve jsem to ani sledovat nechtěl, protože už úvodní scéna mi naznačila, co to bude zač. Nějak jsem tomu dal prostor a čekal, jestli mě první dojem neklamal. A představte si, že neklamal :) Potrhlá, rádoby vtipná, akční romantická podívaná, kde humor a nadhled ani tak nevadí. Hlavním problémem je totiž akce, která je fakt přehnaná (bojová scéna 4 proti 40, atd.) a střílení ze vzducholodí mi přišlo extra přetažené za vlasy. Jenomže jsem přečkal až do konce, což je známka toho, že to zas tak hrozné nebylo a nějakým zázračným způsobem mě to i bavilo. Asi to dělala ta romantická stránka (jestli D'Artagnan nakonec získá srdce mladé služebny :)) Ba ne, obsazení bylo atraktivní a CZ dabing mě držel. Nemusel jsem číst titulky, a tak jsem zaplácl jedno nedělní odpoledne při mé každoměsíční činnosti. 60% ()

DEXTER099

Už je tolik Mušketýrských verzí,že by mě další musela hodně zaujmout...a tahle byla teda přeplácaná...za mě maximálně 60 % a tři hvězdy. ()

monsieurR

Tak na úvod musím říct že je to děsná ptákovina a s původním románem od Dumase nemá nic společného. Je to tupá americká komedie, u které je potřeba vypnout mozek a budete se pěkně bavit. 110 minut uteklo jako půl hodiny a ani jsem se nenudil. *** ()

Džany

Vykrádačka Pirátů z Karibiku, 300 : Bitvy u Thermopyl a Resident Evilu. Film funguje pouze na komediální rovině a to v momentech, kdy to není zamýšleno. Anderson by se měl vzpamatovat a konečně natočit něco pořádného. Nadhodnocené tři za Waltze, perfektně natočený první šermířský zápas a jednu neskutečně vtipnou ''chybu'' v dabingu. ()

hous.enka

Bavila jsem se výborně. Filmu výrazně pomohlo, že byl natočen ve 3-D, protože to mu dodalo ten správný říz. Myslím, že už od začátku dává režisér jasně najevo, že nejde o natočení dalších "mušketýrů" - myslím tím úvodní představovací scény, kdy mušketýři padají z mostů jako Batman a vynořují se ve skafandrech jako James Bond. Paul W.S. Anderson se zkrátka jen volně inspiroval Dumasovými postavami. A to je dobře, protože jedině tak mohl vzniknout film, kde D'Artagnan létá vzducholodí, francouzský král je maniak do barevných kreací Buckinghama a Milla Jovovich je pružná jako v Matrixu a ukazuje stehna skoro lépe než Sharon Stone :) ()

draggo

Už spojení jmen Paula W. S. Andersona a Milly Jovovich s klasickým příběhem Tří Mušketýrů snad dávalo dost jasně najevo, že po tomhle zpracování bude Alexandre Dumas doslova rotovat v hrobě. S tímhle vědomím jsem se na film vydal. A z výsledku jsem doslova nadšený. Noví Tři Mušketýři se předlohou inspirují více než volně, a původní příběh přetváří do na první pohled hloupého, ale na ten druhý mimořádně zábavného hávu. Už úvodní představovačka postav dává jasně najevo, že tohle bude spíš taková poloparodie, než vážně míněný film. A díkybohu je zde téměř vše na jedničku. Obsazení je skutečně luxusní, je vidět, že všichni zúčastnění si své role neuvěřitelně užívají. Milla Jovovich má podobnou úlohu jako v Resident Evil (tzn. spousta salt a co nejméně na sobě), Christoph Waltz jakožto Richelieu dokonalý a Logan Lerman mě nakonec po všech těch negativních reakcích příjemně překvapil. Jak jsem již zmínil, tak příběh se románem inspiruje jen velmi volně, ale to vůbec není na škodu, protože od začátku do konce šlape jako hodinky bez jediného hluchého místa a při tom stíhá velmi dobře pobavit (ať už úmyslně nebo neúmyslně). Ale co mě skutečně dostalo, byla akce. Ta je opravdu libová, má nádherně stylovou choreografii a místy až bere dech. 3D už jen umocňuje téměř perfektní zážitek, a český dabing se tentokrát opravdu povedl (hlasy perfektně sedí, spousta hlášek, zkrátka paráda). Film jsem si perfektně užil, a vzhledem k tomu, jaká vládla na čsfd předpremiéře (za kterou opět moc děkuji) atmosféra (výbuchy smíchu každou chvíli, včetně jednoho nezapomenutelného okamžiku, zasvěcení vědí :)) mě celkem mrzí, když vidím tak nízké skóre. Já dávám zcela jednoznačně plný počet za jeden z nejlepších filmů roku. /90% a 5*/ ()

Kryton

Anderson prostě chtěl natočit svýho Sherlocka nebo Piráty. Prostě mu chyběla nějaký moderně akční velkofilm, kde se hvězdy předhání v hláškách, krkolomných akcích a scény jsou velkolepé. Tři mušketýři jsou vděčné téma a natočeno bylo mnoho verzí. Někde se drželo předlohy http://www.csfd.cz/film/5940-tri-musketyri/ a někde se vycházelo volně jako třeba u http://www.csfd.cz/film/37144-ctyri-sluhove-a-kardinal/ či http://www.csfd.cz/film/37140-ctyri-sluhove-a-ctyri-musketyri/. Vše to co jsem zde vypsal je daleko lepší než plastově umělý hovínky od P.W.S.Andersona. Herecký ansámbl je opravdu bez hvězd. Celý film táhne Jovovichová, která zde má až moc velký prostor (vyplácí se souložit s režisérem). Orlando Bloom v roli Buckinghama je stále ten pirát. Zbytek bezejmenné party herců se buď ztrácí jako mladý D´artaghan nebo přehrává jako celé trio mušketýrů. Nejhorší případ je nevyužití potenciál v kardinálovi Richalie (tady je volba Watlze povedená), který je spíše jen postava vzadu. Co se týče hudby, pak větší kopírování hudby z Sherlocka Holmese se jen tak neslyší. Ohledně vizuálna jsem čekal, že se tam už pomalu vynoří i kapitán Nemo a přiletí i baron Prášil. Vzducholoďe fajn, Da Vinciho trezor ušel...a to je tak vše. Digitální Paříž nezaujme. Vše je pak hloupě podáváno divákovi a vrcholem je scéna pokakáni sluhy ptákem. Tři mušketýři je tak nejhloupější blbáster, jaký tu dlouhý roky nebyl. ()

VojinRyan

Paul Anderson a jeho stálica Mila Jovovich nám predviedli ukážku toho, čo už veľmi dobre poznáme. Pri pozeraní ma asi 17x napadlo " veď tento motív a štýl som už videl v Rezident Evil ". Anderson zobral RE a prelepil to nálepkou The Three Musketeers. ( len tam nehrajú zombíci ). O čom hovorím?? Vzducholode v 15. storočí, sklenné vlákna a neviem čo ešte. Scénar úplne mimo. Nasilu tlačené " Andersonské " spomalovačky ( podobne ako v REA ) sa tam vôbec nehodili. Žiadna snaha o eleganciu, opakované motívy, štýl a hudba vynikla len vtedy, ak chcel upozorniť na nejaký príchod alebo dôležitú scénu. Milu Jovovich mám rád, ale nech si tie výskoky schová pre ďalší diel RE. Ak chce Holywood i naďalej takto pokračovať v remakeoch starej klasiky, tak bude potrebné asi kúpiť náboje. Ale aby som iba nenadával, tak musím pocvháliť, že herci sa svojích úloh zhostili veľmi dobre, pekné kostými a akcie celkom v pohode. Prosím, už viac nie. Slabé 3* - 50%. ()

frashmaker

Jo jo jo. Kravina na entou ale nebylo to bezduchý a místy i docela pěkně promyšlený. Ale ne zase moc.. To aby to nezabředlo někam jinam ale stále to bylo pouze v kolonce "Oddechovka na nudný večer". Ale tohle si pusťte když bude opravdu nejhůř. Pomůže to. ()

Wysch

[ČSFD projekce] mají dycky svoje kouzlo. Přijdeš do kina a víš, že jsou tam někde lidi, kteří hodnotí stejný film, vidí stejnou věc, ale přesto v tom vzorku "filmovejch labužníků" najdeš pár, který se tvářej, že viděj jinej film. A ve výsledku to takhle funguje i v celém osazenstvu ČSFD, nikoliv jen při premiérách, kterými nás POMO zásobuje jak na běžícím pásu. Na Tři mušketýry jsem se fakticky těšil, protože miluju knižní předlohu (byť Hraběte Monta Christa o poznání víc) a byl jsem zvědavej, jak se velký dítě Paul "dabljůes" Anderson s tímhle popasuje. Ono už jen ve chvíli, kdy víš, co Anderson všechno natočil, jsi připravenej na všecko. Anderson je hračička a miluje hry a točí filmy podle her a tihle mušketejři nejsou rozdíl. Všechno začne úvodníma titulkama, kdy máš před sebou normálně hrací desku hry Risk a v 3D průletu nad tou hrací deskou se připravuješ na samotnou hru. Potom přijde první supr scéna, v níž je Athos, Porthos a Aramis super protiteroristickým komandem, Jackem Bauerem i Jamesem Bondem a Indianou Jonesem a k tomu připočti Millu Jovovich a lá Matrix; pak přijde druhá scéna, v níž D'Artagnan šermuje se svým tátou a najednou se tam zčistajasna objeví máti a přivede koně, kterýho následně urazí jednookej Mads Mikkelsen a lá Rochefort a hlavní zápletka (a vlastně jediná) je v plným proudu. Víceméně viz knižní předloha, děj ji jakoby kopíruje a upravuje a k tomu Anderson přidává velkou várku chtěnýho i nechtěnýho vtipu. Vzducholodě, rotační děla, cool Orlando Bloom a nevýraznej Christoph Waltz. Nádherná Gabriella Wilde s luxusním korzetem, výtečnej Freddie Fox jako král Ludva XIII. a ke všemu naprosto estetický 3D. Co víc chtít? Akce se povedla, šermuje se dobře, přehledně, vzducholodě létají jedna radost, Milla Jovovich se svlíká, mladej Lerman je kupodivu i celkem málo nesympatickej a pomalu dospívá, spousta vtipných hlášek, sranda, chyba v dabingu s kouřením, na níž vzpomínají asi všichni, a pak hlavně samozřejmě samotnej závěr filmu, kterej byl vlastně věnovanej... komuže? Whatever. Tři mušketejři jsou nejlepší patetickej a klišovitej výplach od dob Battle: Los Angeles, a jako takovej film funguje tak výborně, že hrozí několikanásobná opětovná projekce. Věta závěrem: Tři mušketýři jsou nehorázná prdel, kdy si nejsem jistej, jestli to je prdel záměrná nebo ne, a jako takovej je film prostě neúnosně koukatelnej. A to vaše pozérství s předlohou, kterou jsem četl nejspíš víckrát než vy, mě trošku mrzí. ()

MartinezZ

Tenhle film jsou dvě naprosto různé části, spolu naprosto nespolupracující, a je tak na vás, kterou část budete ignorovat, ovlivní to váš zážitek z kina. ~ 1) Potrhlá nereálná akční fantasy komedie - Vypadá to hezky, hýbe se to hezky, zní to hezky, sem tam nějaký vtípek (tu lepší, tu vyčpělejší), je to úchylně moderní a cool, na což dnešní mladší generace uslyší. Navíc 3D tu není nijak násilně vtíravá a přesto si ji všimnete, tedy rozhodně více než u jiných pseudo-3D snímků. Tady je těch několik vrstev do hloubky poznat, a ač pro samotný příběh nemá tento efekt pražádný smysl, efektně dění na obraze doplňuje, včetně těch pár extra efektů. Navíc všechno odsýpá, nic nenudí, všechno jede jak po másle (byť lehce halucinogením), herci cíleně přehrávají a i na ty skoro dvě hodiny je délka tak akorát. Plusem je ještě i hudba, která k potrhlému snímku celkem pasuje, Mila, která překvapila, protože, ač ji skutečně fakt nemusím, sem celkem sedla, a Paul W.S. Anderson, díky jehož jménu jsem ( tentokráte neprávem) čekal něco odporně blbě pitomého. Jednoduše moderní "historická" akčňárna. ~ Slovo "historická" je v uvozovkách záměrně, jelikož 2) Zprasenější adaptaci tří mušketýrů nikde nenajdete (snad jedině, že by někoho napadlo z nich udělat sci-fi romantickou komedii, zasazenou do světa Star Wars). Postavy se chovají naprosto a úplně jinak, než byste od mušketýrů, hraběnky, kardinála, koní i sena na valníku čekali. Atos, Portos a Aramis jsou na zabití, d'Artagnan je floutek, který by potřeboval řádně vyprášit kožich, a do nezkušeného uchazeče o místo u Královských mušketýrů se zdravým sebevědomým má tenhle nafrněný blb daleko asi jako laracrofťácká hraběnka de Winter k ženě za pultem. Samotné postavy nemá cenu ani popisovat, všechny mají od starších a vážněji míněných filmů naprosto jiné chování. Jediný "sympaťák" v tomhle ohledu je snad jen hrabě Rochefort, který je stejná sviňa v jakékoliv adaptaci. Z tohohle pohledu jde tedy o zrůdnost a doslova kálení na Dumasův hrob. ~~~ A to je právě ta chvíle, kdy záleží na vás, co od filmu očekáváte, a co jste ochotni přehlédnout. Já se nakonec celkem bavil, ačkoliv alespoň o ždibec logiky ve scénáří více by neuškodilo. Přesto mi zůstávají milejší ony "nudnější" adaptace ze '61 a '73. Ale pokud vás tohle nijak nežere, klidně si tu další * navíc k hodnocení přidejte. Vy zrůdy ;) ()

RasputincZ

Znásilnění předlohy v přímém přenose. Heslo: ,,jeden za všechny, všichni za jednoho" nebylo použito ještě nikdy tak prázdně a bezúčelně. Celá recenze na www.realfilm.cz ! ()

SaNcHeZ_cz

Paul to opět zvládl. Jeho verze Tří mušketýrů je totální šílenost srovnatelná možná tak s jeho předešlým dílem Resident Evilu. Aneb takhle to vypadá, když se někdo moc dívá na Piráty z Karibiku a nového Sherlocka Holmese, zatímco píše scénář k rádoby epické historické podívané. Tři mušketýři jsou šílení jak v jednotlivých detailech tak v dvouhodinovém celku. Tupý scénář, ploché a stupidní postavy, otravná hudba a hnusné triky. Ale očividně stačí mít souboj dvou vzducholodí nad Pařížem v 17. století a tvářit se přitom ultradrsně a projde vám úplně vše. ()

kareen

Mám ráda knižní předlohu, viděla jsem mnoho filmových adaptací, ale tento film, to je tedy vážně něco. Protože udělat z tak výborného dobrodružství tak nehoráznou nemastnou neslanou nudu, to je svého druhu umění, to vám tedy povím. Kdyby se Anderson nezabýval takovýma blbostma jako jsou vzducholodě apod. a raději se víc soustředil na postavy a příběh, mohlo to i přes režisérovu neschopnost dopadnout přeci jen o trochu lépe. Těšila jsem se na svého oblíbence McFaydena, ale ten zkrátka neměl co hrát a ostatní herci také ne. ()

Praxis

V tomhle filmu je zlé uplně asi všechno. Zmateně se chovající postavy, dialogy zcela postrádající logiku, všichni herci tak odporně nesympatičtí a scénář pravděpodobně napsaný desetiletým děckem ujíždějícím pravidelně na lysohlávkách. Ještě že ty akční sekvence jsou místy pěkné. Anderson opět potvrdil, že je hravý teenager, a tak na nás valí jednu akční sekvenci za druhou podpořený mohutnými digi kouzly. Ach jo, proč jsem se rozhodl se na to podívat??? 30% ()

Zemřel herec Ray Stevenson

Zemřel herec Ray Stevenson

22.05.2023

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

Tři mušketýři se dočkají nové epické verze

14.02.2021

Klasiku Alexandra Dumase Tři mušketýři už jsme tady měli na mnoho způsobů. Mezi poslední adaptace se řadí například britský seriál od BBC, v němž si zahrála Emily Beecham nebo Peter Capaldi, a ještě… (více)

Tak kdo si pochutná na člověčině?

Tak kdo si pochutná na člověčině?

06.06.2012

Hannibal Lecter má novou tvář, k tomu konec Spartaka a seriálový Vřískot. Ale popořadě: seriál Hannibal, který na motivy thrillerů Thomase Harrise, zejména pak Červeného draka, připravuje stanice NBC… (více)

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

Padoušský casting: Thor 2, Red 2, Iron Man 3

29.05.2012

Hrdina je jen natolik dobrý, jak kvalitního zlosyna dokáže zdolat. Pokračování komiksových hitů dostala v tomto směru mimořádně vydatné posily. Penzionovaní agenti ze složky Red (vrátí se Bruce… (více)