Oživit mrtvou hmotu a stvořit z ní živou bytost dokázali zatím jen Bůh a Viktor Frankenstein. A právě o tom druhém vypráví náš příběh odehrávající se ve století, kdy se čerstvě probuzená věda, nové technologie a tradiční víra a náboženství sbližují, aby změnily zákony, jimiž se řídí život a smrt. V časech, kdy se zdá, že nic není nemožné. Radikální vědec Dr. Viktor Frankenstein (James McAvoy) a jeho pomocník Igor (Daniel Radcliffe) mají společnou vizi o uměle stvořeném životě, který může změnit svět. Victorovi se však výsledky jejich společné práce vymknou kontrole a dokonce hrozí, že se dostanou do rukou lidem, kteří s nimi budou chtít uspokojit své mocenské choutky. Zatímco Frankenstein chce ve vynalézání pokračovat bez ohledu na možné následky, Igor si uvědomuje, k jakým hrůzným koncům mohou vést. Jedině on může nakonec Viktora zachránit před sebou samým a svět před smrtelně nebezpečným monstrózním stvořením. (CinemArt)

HiddenDragon

Neni to spatny film, ale vpodstate dost tuctovy, nicim nevycnivajici. Problem je uz v tom, ze Frankensteinu je ve filmovem archivu strasne moc. Pritom moc nechapu, co filmare na teto Shelleyine povidce tak fascinuje. Clovek chce prekonat smrt. Pouzije blesk, aby ozivil zombika. Bum. No a to je vse. V ruznych zpracovanich pak zombik vypada lip nebo hur, nekdy je to dokonce ve forme parodie/komedie...proste uz je to takovy folklor, neco jako Drakula. Osobne jsem sice videl jen asi tri verze, ale treba Branaghova s R. De Nirem (1994) mi pripadala nejpovedenejsi, protoze se zabyvala pocity samotneho monstra. Cimz trochu filosoficky pripominala "Blade Runnera" (1982). Tohle zpracovani to bere trochu "vedecteji" a feroveji, nebot se snazi, aby lidi pochopili, ze Frankenstein samozrejme neni ono monstrum, ale doktor (zde medik), ktery ho stvoril (dokonce zde pripomenou spravnou vyslovnost jmena). Navic pomohl postavit se na nohy take cirkusovemu hrbaci (Radcliffe), kteremu da jmeno Igor a protoze ho bavi anatomie, pomaha mu s pokusy. Jelikoz ale takove kejkle s prirodou zanechavaji stopy, brzo maji v patach zbozneho a zarputileho inspektora Turpina (aka Moriarty z noveho Sherlocka). Scenar bohuzel neni uplne poutavy, nektere dialogy vpodstate nesmyslne a krecovite (napr. navrat Igora na hrad ve Skotsku a nasledne (ne)prozreni Frankensteina) a dokonce jsem film pauznul a sel delat neco jineho, coz se mi nestava. Triky i kulisy jsou sice hezke (napr. roztomila opicka), ale neco tomu chybi. Nejaka tresnicka. Mozna vic desu nebo presvedcivejsich scen o moralnich dilematech, o ktere se tvurci snazi. I kdyz pravda monstrum vypada velmi dobre, i s prvky klasickeho vizualu puvodnich cernobilych "frankensteinu" (plocha hlava :) Bohuzel to ale neprebije, ze ve dvou hlavnich predstavitelich vidim Pottera a Xaviera :) ()

bloodline

Jednooký mutant medzi živými. Genialitu pána Frankensteina pochytil s výťažkom pol percenta pod absolútnou nulou a komplexným spracovaním pripomínal o niekoľko tried mazanejšieho Sherlocka. Obsahovo chytal za chvost nepodarok menom Abraham Lincoln: Vampire Hunter a podľa toho aj hodnotenie zastavené na 2 a 1/2*. Okrem výpravy aspoň ženské osadenie pookrialo spleť zbytočného zážitku. ()

Corpsegrinder

Tak tohle mi sedlo. Už parádní cirkusovej úvod navodí tu správnou atmosféru která se pak naplno projeví v tom nejlepším provedení viktoránský Anglie co jsem ve filmu viděl. McAvoy to hraje hodně dobře, čáryfuk už moc ne a moc mu nepomáhá ani ten nejteplejší filmovej účes od Willyho Wonky. Příběhově to směřuje k jasně danýmu výsledku kterej všichni známe, před kamerou se míhaj všemožný orgány a nakonec na scénu napochoduje pan Špepík osobně. Ta zápletka se zlým spolužákem mi přišla trochu zbytečná. Nečekal jsem že to bude horor takže mi soustředěnost spíš na dramatickou stránku nevadila. ()

Litvicek

Má to tolik negativních chyb/špatně natočených scén/nedomyšlených nebo naopak myšlených velkolepě k ničemu, že se to nechce ani podrobně popisovat. Jediný plus v celém filmu bylo setkání na konci s monstrem a obrovské herecké schopnosti Jamese McAvoye přidávají filmu na kvalitě. Nic jiného pozitivního nevytáhnu, protože není z čeho tahat. Radcliffe a Jessica Brown Findlay ve filmu asi tak užiteční, jako pěstování mrkví ve filmu Turnaj zabijáků. Delší komentář není třeba psát. Rok jsme čekali s očekáváním, že by to mohla být vynikající podívaná a nakonec nám tvůrci předloží tuhle "hororovou" sračku. Možná příště! Pokud vás někdo zafinancuje... ()

SpaceOdyseus

Hezky se na to kouka, jako na vypravnou steampunkovou podivanou, ale jako film to moc nefunguje. Nahodne se stridaji pohadkove, hororove a nechutne momenty. Nekterym zajimavym podzapletkam je venovano minimum casu (leceni hrbace), v nekterych absolutne nezajimavych se reziser vrta az beda (cela etuda s plesem) a pribeh nedava ani moc smysl. McAvoy tu je fajn, jinak snad nic dalsiho. ()

ti88na

Ani tento pokus Paula McGuigana oživiť najznámejšie literárne monštrum nedopadol veľmi dobre. Stále som mala pocit, že sa až príliš inšpiroval Sherlockom Holmsom Guya Ritchieho, no tomuto príbehu to absolútne nesvedčalo, skôr ho zosmiešňovalo. Predovšetkým úvodná akčná scéna bola úplne mimo misu a ani ďalej film nenabral tú správnu hororovú atmosféru, akú by som od Frankensteina čakala. McAvoy ani Radcliffe nepatria medzi mojich vyhľadávaných hercov, no ich výkony boli tu asi tým jediným pozitívnym momentom. ()

Belatris

S bídou dvě hvězdy - jedna za McAvoye (jeho expresivita spojená s niterností mě nikdy neomrzí), druhá za výpravu: mizanscéna úžasná, hned bych se do ní nastěhovala. Jinak místy vyloženě komediální, ale jindy prostě jen směšné - zpomalené záběry nervydrásajícího boje ve finále. ()

noby

Victor Frankenstein není špatný horor, není to vůbec horor. Je to jednoduchý zábavný film, a jako takový se povedl. Ve srovnání se staršími klasikami sice příliš neobstojí, ale to srovnání není na místě. ()

Hanys_

Vizuál jako od Ritchieho Sherlocka...ale tady asi veškeré klady končí. Takový kočkopes, který je málo strašidelný nebo napínavý a osobní problémy Igora byly podány dost nudně na to, aby se z toho stalo zajímavé drama. ()

kolemjdouc

jestli jste někdo nikdy neměl depresi tak do ní teď , při zhlédnutí filmu ,spadnete.McAvoy a Radcliffe plnili pokyny režiséra asi za jedna.Byli vynikající takhle by dva pošuky asi ztvárnil málokdo.Oba moc příležitostí nedostávají a je to škoda.Mají větší potenciál.McAvoy je můj oblíbenec ale tady to nešlo ustát ()

juliekrocova

I když jsem měla vysoká očekávání, musím říct, že jsem vcelku nebyla zklamaná. Film se mi líbil - úžasné barvy, do kterých byl laděn, vzhled "monster", proměna hlavních postav, celkově ztvárnění hlavních postav,... Hudba nebyla moc výrazná a ve mně nezanechala žádný hlubší pocit ani mě nijak extra nezaujala. Naopak k některým scénám mi tak úplně neseděla. Ale celkově se mi film líbil a hodnotím ho lépe než průměrně. ()

Arach.No

Opět mi tu zoufale chybí možnost hodnotit po deseti procentech. Od zamýšlených 70 % jsem se v tomto případé přiklonil nahoru, i když je mi jasné, že film docela nadhodnocuji. Viktor není úplně sourodé dílo a měl jsem z něj pocit, že bylo buď sestříháno, nebo na poslední chvíli přepisováno (Charles Dance má jednu zcela nepodstatnou scénu, jako kdyby ho tvůrci v poslední chvíli zlanařili a tak mu něco připsali, aby o něj nepřišli). Landis ale pojal známé postavy z nového, svěžího úhlu pohledu a napsal prequel k Frankensteinovi, kterého všichni známe. Herecké obsazení je přesné - McAvoy zvládá svého psychopatického génia s přehledem, Radcliffe se definitivně zbavil potterovské herecké polohy, a Scott je příjemně znepokojivý. Jen lady Sybil nemá moc co hrát, a překvapilo mě, že jí to nesluší tolik jako v Downtonu. Camea Gatisse a Dance potěšily, stejně jako monstrum připomínající zeměplošského pana Pumpu. Celkově se jedná o film s řadou zdařilých nápadů a vtipů, který rozšiřuje frankensteinovský mýtus, ale trochu působí, jako by nad ním režisér neměl úplnou kontrolu. Ale přesto si ho rád někdy pustím znovu a přesvědčím se, zda funguje i při opakovaném zhlédnutí, a stane se z něj jedno z mých guilty pleasure, nebo jestli se přidám k řadám spíše nespokojených diváků. ()

bloodcountes

Spokojenost. Tahle adaptace je netradiční, s novými prvky a jde směrem, který mám raději než všechny ty romantické profláknuté oplétačky. Máme tady vynikajícího skřeta, ze kterého se vylíhne krásný (navíc inteligentní a moudrý) mladík, máme tady posedlého maniaka a vynikajícího, zvláštně sebeukázněného ochránce přirozenosti a etiky, která maniakálním vědcům vždycky chybí. Tři charaktery, tři výborní herci, kztré mám ráda. Monstrozní podívaná a výborná hudba. Co od toho chtít víc? ()

Elyonka

Celkově nic extra, ale má to zajímavou kameru, místy dobrou atmosféru a hlavně McAvoy je tam výborný. Hezky se na to dívá, když o tom moc nepřemýšlíte. Já jsem si užila hlavně kulisy, prostředí a kostýmy a taky animaci anatomie.^^ ()

H4ku11

O tom, že Daniel Radcliffe nevie veľmi hrať som vedel, ale teraz mu úspešne sekundoval aj James McAvoy. Blbosť. ()

bobstock

Ač nejsem zrovna příznivec legendy o panu F. Zde se celkem zajímavě podívate pod sukni vědě o oživování mrtvol v dobách, kdy se neléčila tělesná poškození, ale rovnou amputovala. Tím líp pro Viktora Frankensteina. Film soudobý, vizuálně slušný a především skvěle zahraný ústřední dvojící McAvoy-Radcliffe. Výtku mám proti popisu hororu. Ten, co to navrhl asi ještě skutečnej horor neviděl. 65% ()

Phorbo

I přes to, že jsem nikdy žádný film o Frankensteinově příšeře pořádně neviděl, i přes to, že mám rád zrovna tuhle dobu s všudypřítomným bahnem, kravatami a fešnými obleky, i přes to, že mě baví hraní Radcliffa, Mc Avoye, potažmo i Scotta (který má ve všech filmech asi stejnou grimasu pro všechno), tak je toto jeden z nejnudnějších filmů, co jsem za poslední dobu viděl. Zajímavý je jen začátek s Radcliffem v cirkuse, ale potom to jde jenom dolů a dolů a takový odporný happyend není ani na zamyšlení... Nemluvě o tom otevřeném konci, čehož se opravdu bojím, že druhý díl "Igor Strausmann a jeho šílený kamarád V.F." bude za rok v kinech... to jako fakt nee, díky. ()

Radcliffe u FBI

Radcliffe u FBI