poster

Ostrov pokladů (TV film)

 • Velká Británie

  Treasure Island

Dobrodružný

Velká Británie / Irsko, 2012, 2x90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • slunicko2
  ***

  Další z mnoha filmových zpracování nesmrtelného příběhu...a vůbec ne špatné. 1) Příběh je vyprávěn pomaleji, než tomu obvykle bývá, trochu polopaticky. Postupně jsem však režisérově pojetí přišel na chuť. 2) Na rozdíl od předlohy je film určen dospělejšímu divákovi (viz např. prostituky, zloději a oběšenci na bristolském nábřeží). Rovněž etnický mix je pro dobu dost nepatřičný. Film obsahuje další zápletky, které v knize nejsou a naopak. Ale jako celek mi přijde, že tato verze funguje docela dobře. 3) Z herců mě zaujal charismatický 50letý Eddie Izzard (John Silver) a pěkný 21letý Toby Regbo (Jim).(12.1.2015)

 • Splasher
  ***

  Silverem pro mě navždy zůstane Brian Blessed. Eddie Izzard to pojal po svém a ani ho nemůžu moc kritizovat. Obsazení E. Wooda do role Ben Gunna je hodně ludicrous, ale překvapivě to nakonec taky není takovej průšvih. _ Navíc jsem rád, že i Sky se občas rozhoupe a nebojí se investovat do věcí pro TV obrazovky (viz adaptace Pratchetta).(16.3.2012)

 • Fr
  **

  ,,A PAMATUJ JIME, NEHLEDEJ ŽÁDNÉ RYCHLÉ ZBOHATNUTÍ“..... /// (věděli jste, jak Silver přišel o nohu?...já už moc ne...) Tohle zpracování zdá se mi poněkud televizní... (to je kurva překvapení!!!) A nejvíc mě štve ten casting – divný lidi (Piráti? Vím že maj bejt divný, ale tohle je divný jinak...) Faktem je, že už si na žádný pořádný pirátský dobrodružství ani nepamatuju. Poměrně dlouho čekám, že se ,,to“ zlomí a že piráti (kteří budou chtít získat zpátky svoje nakradený prachy) vnesou do příběhu trochu vzrůša. Moc se to nedaří, ale musím uznat – nevypadá to směšně. Film nebo spíš pohádka pro dětský dopoledne o touze po lepším životě, než pirátská dobrodružná výprava (a nezapomeň na tu touhu po bohatství), s okamžiky, který děti napětím přinutí nedejchat a jejíž dýlka má za cíl jedině zabít televizní čas. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám mapu kapitána Flinta! (Hmm, tak to je fakt trapný....páč jseš druhej. Vlastně třetí.). 2.) Chci zase vidět běhat Frodo Pytlíka po lese. 3.) Thx za titule ,,kvakkv“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(4.3.2012)

 • MartinezZ
  **

  Neuvěřitelně dlouhé, díky tomu neuvěřitelně protahované a díky tomu místy neuvěřitelně nudné. Po hodině jsem už vyhlížel konec a ono to mělo ještě další dvě. Vynechat některé zbytečné části příběhu a tak o 40 minut, klidně hodinku sestříhat, mohlo to být mnohem lepší. Stejně tak by filmu prospěl kameraman, který si nehraje na cool záběry a epileptickou kameru, ale umí ji používat. Jinak obrazový filtr, kulisy, výprava i herci sem zapadali, jak doktor a kluk, tak hlavně námořníci, obsazení výborné. Tu neúměrně přepísknutou stopáž to ale nevyváží.(8.8.2012)

 • WinnJets
  ***

  Nejlepší zpracování to samozřejmě nebylo, ale vzhledem k tomu, že se jednalo o TV film u kterých jsou rozpočty vždy velmi omezené, tak se s tím Steve Barron vypořádal docela se ctí. Naopak mi zde vůbec nevadilo (jako některým zdejším komentujícím), že piráti nejsou jako ti z karibiku (coz byla vlastně jen přihlouplá akční pohádka) a už vůbec ne, že fim není prošpikován nesmyslnými efekty moderní doby, jejihž neopatrné dávkování tyto snímky častokrát zbavuje jakékoli špetky věrohodnosti. Co se týče herců, tak Eddie Izzard jasná jednička, naopak Elijah Wood mě jako již několikrát nepřesvědčil (není to jeho chyba, ale chyba toho kdo jej do této postavy obsadil) a fakt nechápu proč vůbec bere role ve filmech jako jsou třeba Hooligans či tohle, když se hodí na úplně jiné věci. Celkově 50%(8.9.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace