Ostrov pokladů (TV film)

Treasure Island

Dobrodružný

Velká Británie / Irsko, 2012, 2x90 min

Na chvíľu som sa vrátil presne tak, kde som to mal rád. K lodiam, moru, hodnostiam, pirátom a kope zlata. Do toho poplašený Frodo a desivý John Silver a dostane presne tento film. Nič prevratné, ale vskutku pekne spracované. Musel by som si prečítať knihu, aby som mohol vypichnúť absolútne chybičky, ale bavilo ma to, malo to pekné kulisy, špinavých pirátov a stále sa tam niečo dialo. Dobrý televízny počin na sobotné dopoludnie. 3 z 5(17.8.2018)

Silverem pro mě navždy zůstane Brian Blessed. Eddie Izzard to pojal po svém a ani ho nemůžu moc kritizovat. Obsazení E. Wooda do role Ben Gunna je hodně ludicrous, ale překvapivě to nakonec taky není takovej průšvih. _ Navíc jsem rád, že i Sky se občas rozhoupe a nebojí se investovat do věcí pro TV obrazovky (viz adaptace Pratchetta).(16.3.2012)

No, na to že to není bůh ví jak kvalitní, tak se to docela drží předlohy. Nesedělo mi obsazení, kostýmy a make-up. Především největší chyba byla obsadit Elijaha Wooda jako Bena Gunna ( měl to být starý potrhlý blázen a né mladý "domorodec" ). Hudba, nijak úchvatná. Zajímavé bylo např. jak na začátku přišel Silver o nohu, nebo Slepejš o oči. Jen škoda, že to nebylo tak napínavé, ani strašidelné, jako verze z roku 1990. Doufám, že někdy brzo natočí nějaký dobrý hollywoodský režisér celovečerní, napínavý, tajemný a hlavně dobře obsazený film. 50%(8.9.2013)

Je to snad nějaký sport dnešních tvůrců, křivit knižní předlohy? Hezké zpracování se závěrem filmu sesunulo do hlubin tropického moře a utonulo jen v beznaději dalších přihlouplých adaptací. Postava pana Trelawney dostala prapodivný ráz, který jen přispěl spolu s dalšími nesmyslnými zásahy k znehodnocení filmu.(8.9.2013)

Nejlepší zpracování to samozřejmě nebylo, ale vzhledem k tomu, že se jednalo o TV film u kterých jsou rozpočty vždy velmi omezené, tak se s tím Steve Barron vypořádal docela se ctí. Naopak mi zde vůbec nevadilo (jako některým zdejším komentujícím), že piráti nejsou jako ti z karibiku (coz byla vlastně jen přihlouplá akční pohádka) a už vůbec ne, že fim není prošpikován nesmyslnými efekty moderní doby, jejihž neopatrné dávkování tyto snímky častokrát zbavuje jakékoli špetky věrohodnosti. Co se týče herců, tak Eddie Izzard jasná jednička, naopak Elijah Wood mě jako již několikrát nepřesvědčil (není to jeho chyba, ale chyba toho kdo jej do této postavy obsadil) a fakt nechápu proč vůbec bere role ve filmech jako jsou třeba Hooligans či tohle, když se hodí na úplně jiné věci. Celkově 50%(8.9.2013)