poster

Ostrov pokladů (TV film)

 • Velká Británie

  Treasure Island

Dobrodružný

Velká Británie / Irsko, 2012, 2x90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • ProfesorLotr
  ***

  No, na to že to není bůh ví jak kvalitní, tak se to docela drží předlohy. Nesedělo mi obsazení, kostýmy a make-up. Především největší chyba byla obsadit Elijaha Wooda jako Bena Gunna ( měl to být starý potrhlý blázen a né mladý "domorodec" ). Hudba, nijak úchvatná. Zajímavé bylo např. jak na začátku přišel Silver o nohu, nebo Slepejš o oči. Jen škoda, že to nebylo tak napínavé, ani strašidelné, jako verze z roku 1990. Doufám, že někdy brzo natočí nějaký dobrý hollywoodský režisér celovečerní, napínavý, tajemný a hlavně dobře obsazený film. 50%(8.9.2013)

 • WinnJets
  ***

  Nejlepší zpracování to samozřejmě nebylo, ale vzhledem k tomu, že se jednalo o TV film u kterých jsou rozpočty vždy velmi omezené, tak se s tím Steve Barron vypořádal docela se ctí. Naopak mi zde vůbec nevadilo (jako některým zdejším komentujícím), že piráti nejsou jako ti z karibiku (coz byla vlastně jen přihlouplá akční pohádka) a už vůbec ne, že fim není prošpikován nesmyslnými efekty moderní doby, jejihž neopatrné dávkování tyto snímky častokrát zbavuje jakékoli špetky věrohodnosti. Co se týče herců, tak Eddie Izzard jasná jednička, naopak Elijah Wood mě jako již několikrát nepřesvědčil (není to jeho chyba, ale chyba toho kdo jej do této postavy obsadil) a fakt nechápu proč vůbec bere role ve filmech jako jsou třeba Hooligans či tohle, když se hodí na úplně jiné věci. Celkově 50%(8.9.2013)

 • Tommassi3
  **

  "Měl jsi nás krejt, Johne !!" - "Vždyť jsem vás kryl !! Kryl jsem vás palbou.. Co jinýho jsem měl dělat ?? Ukulhat je k smrti ??" ;) Nesmírně šikovný režisér Steve Barron mě zvlášť svými nápady většinou dost baví, za tuhle syfáckou rozmáchlou báchorku, co přes všechna ta žánrová ozvláštnění připomíná spíš dost bizarní Jane Austen - Ty motivace mě vážně bavily.. John Silver by totiž chtěl adoptovat mladýho Hawkinse, Frodo by chtěl pro změnu sýr a všichni do jednoho vlhnou po pokladu.. Teda až na sedmiminutovýho Donnieho Sutherlanda, ten by totiž nejspíš nejradši do Guinessovky s milionem zbytečných rolí a roliček..;) - by ho nejspíš Robert Luis Stevenson nakopal pahýlem Dlouhýho Johna Silvera, mimochodem zde dost zajímavého Eddieho Izzarda, do zádi..(12.5.2016)

 • Karlas
  ***

  Je to snad nějaký sport dnešních tvůrců, křivit knižní předlohy? Hezké zpracování se závěrem filmu sesunulo do hlubin tropického moře a utonulo jen v beznaději dalších přihlouplých adaptací. Postava pana Trelawney dostala prapodivný ráz, který jen přispěl spolu s dalšími nesmyslnými zásahy k znehodnocení filmu.(8.9.2013)

 • hammer_head
  ****

  Tento dvoudílní snímek sice nepředčil ten z r. 1990 (podle mého nejlepší), ale jistě patří k těm nejzdařilejším zpracováním vypravujících o slavném dobrodružství Jima Hawkinse. Herci byli sympatičtí, výprava perfektní a příběh se vcelku držel předlohy. Díky omezenému rozpočtu je vidět (v určitých okamžicích docela dost), že se jedná o televizní film. Osobně bych to nepovažoval za nedostatek, spíš naopak, právě takové "laciné" okamžiky člověku připomenou, že se dívá na televizní film a je pak více shovívavý, než u snímku za stovky milionů. Právě kvůli tomuto důvodu jsem dal silné 4*. Jediné co mi na filmu opravdu vadilo byl E. Wood (který mi nesedí jako člověk ani jako herec), jeho postava zde působila spíš jako parodie na Bena Gunna.(12.3.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace