poster

Ostrov pokladů (TV film)

 • Velká Británie

  Treasure Island

Dobrodružný

Velká Británie / Irsko, 2012, 2x90 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Karlas
  ***

  Je to snad nějaký sport dnešních tvůrců, křivit knižní předlohy? Hezké zpracování se závěrem filmu sesunulo do hlubin tropického moře a utonulo jen v beznaději dalších přihlouplých adaptací. Postava pana Trelawney dostala prapodivný ráz, který jen přispěl spolu s dalšími nesmyslnými zásahy k znehodnocení filmu.(8.9.2013)

 • hammer_head
  ****

  Tento dvoudílní snímek sice nepředčil ten z r. 1990 (podle mého nejlepší), ale jistě patří k těm nejzdařilejším zpracováním vypravujících o slavném dobrodružství Jima Hawkinse. Herci byli sympatičtí, výprava perfektní a příběh se vcelku držel předlohy. Díky omezenému rozpočtu je vidět (v určitých okamžicích docela dost), že se jedná o televizní film. Osobně bych to nepovažoval za nedostatek, spíš naopak, právě takové "laciné" okamžiky člověku připomenou, že se dívá na televizní film a je pak více shovívavý, než u snímku za stovky milionů. Právě kvůli tomuto důvodu jsem dal silné 4*. Jediné co mi na filmu opravdu vadilo byl E. Wood (který mi nesedí jako člověk ani jako herec), jeho postava zde působila spíš jako parodie na Bena Gunna.(12.3.2015)

 • Tommassi3
  **

  "Měl jsi nás krejt, Johne !!" - "Vždyť jsem vás kryl !! Kryl jsem vás palbou.. Co jinýho jsem měl dělat ?? Ukulhat je k smrti ??" ;) Nesmírně šikovný režisér Steve Barron mě zvlášť svými nápady většinou dost baví, za tuhle syfáckou rozmáchlou báchorku, co přes všechna ta žánrová ozvláštnění připomíná spíš dost bizarní Jane Austen - Ty motivace mě vážně bavily.. John Silver by totiž chtěl adoptovat mladýho Hawkinse, Frodo by chtěl pro změnu sýr a všichni do jednoho vlhnou po pokladu.. Teda až na sedmiminutovýho Donnieho Sutherlanda, ten by totiž nejspíš nejradši do Guinessovky s milionem zbytečných rolí a roliček..;) - by ho nejspíš Robert Luis Stevenson nakopal pahýlem Dlouhýho Johna Silvera, mimochodem zde dost zajímavého Eddieho Izzarda, do zádi..(12.5.2016)

 • Splasher
  ***

  Silverem pro mě navždy zůstane Brian Blessed. Eddie Izzard to pojal po svém a ani ho nemůžu moc kritizovat. Obsazení E. Wooda do role Ben Gunna je hodně ludicrous, ale překvapivě to nakonec taky není takovej průšvih. _ Navíc jsem rád, že i Sky se občas rozhoupe a nebojí se investovat do věcí pro TV obrazovky (viz adaptace Pratchetta).(16.3.2012)

 • ProfesorLotr
  ***

  No, na to že to není bůh ví jak kvalitní, tak se to docela drží předlohy. Nesedělo mi obsazení, kostýmy a make-up. Především největší chyba byla obsadit Elijaha Wooda jako Bena Gunna ( měl to být starý potrhlý blázen a né mladý "domorodec" ). Hudba, nijak úchvatná. Zajímavé bylo např. jak na začátku přišel Silver o nohu, nebo Slepejš o oči. Jen škoda, že to nebylo tak napínavé, ani strašidelné, jako verze z roku 1990. Doufám, že někdy brzo natočí nějaký dobrý hollywoodský režisér celovečerní, napínavý, tajemný a hlavně dobře obsazený film. 50%(8.9.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace