Ostrov pokladů (TV film)

Treasure Island

Dobrodružný

Velká Británie / Irsko, 2012, 2x90 min

Tak není to bůhvíjaká filmařina, ale na televizní film to myslím není vůbec špatné. Má to docela náboj, role Johna Silvera se ujal velmi charismatický Eddie Izzard, který film touto postavou zcela ovládl, a vůbec celý snímek má takový příjemně dobrodružný nádech z knižní předlohy jak vystřižený. Pravda, občas film smrdí krejcarem, což je ale u televizních produktů celkem pochopitelné. Z postav stojí za zmínku ještě pomatený Ben Gunn, kterého ztvárnil Elijah Wood. Ten ho sice hraje docela dobře, ale já si tuhle postavu v knize představoval teda úplně jinak (tak nějak mnohem „drsněji“). Ale to je samozřejmě jen můj názor...(26.3.2012)

Tento dvoudílní snímek sice nepředčil ten z r. 1990 (podle mého nejlepší), ale jistě patří k těm nejzdařilejším zpracováním vypravujících o slavném dobrodružství Jima Hawkinse. Herci byli sympatičtí, výprava perfektní a příběh se vcelku držel předlohy. Díky omezenému rozpočtu je vidět (v určitých okamžicích docela dost), že se jedná o televizní film. Osobně bych to nepovažoval za nedostatek, spíš naopak, právě takové "laciné" okamžiky člověku připomenou, že se dívá na televizní film a je pak více shovívavý, než u snímku za stovky milionů. Právě kvůli tomuto důvodu jsem dal silné 4*. Jediné co mi na filmu opravdu vadilo byl E. Wood (který mi nesedí jako člověk ani jako herec), jeho postava zde působila spíš jako parodie na Bena Gunna.(12.3.2015)

No, na to že to není bůh ví jak kvalitní, tak se to docela drží předlohy. Nesedělo mi obsazení, kostýmy a make-up. Především největší chyba byla obsadit Elijaha Wooda jako Bena Gunna ( měl to být starý potrhlý blázen a né mladý "domorodec" ). Hudba, nijak úchvatná. Zajímavé bylo např. jak na začátku přišel Silver o nohu, nebo Slepejš o oči. Jen škoda, že to nebylo tak napínavé, ani strašidelné, jako verze z roku 1990. Doufám, že někdy brzo natočí nějaký dobrý hollywoodský režisér celovečerní, napínavý, tajemný a hlavně dobře obsazený film. 50%(8.9.2013)

• Tommassi3

"Měl jsi nás krejt, Johne !!" - "Vždyť jsem vás kryl !! Kryl jsem vás palbou.. Co jinýho jsem měl dělat ?? Ukulhat je k smrti ??" ;) Nesmírně šikovný režisér Steve Barron mě zvlášť svými nápady většinou dost baví, za tuhle syfáckou rozmáchlou báchorku, co přes všechna ta žánrová ozvláštnění připomíná spíš dost bizarní Jane Austen - Ty motivace mě vážně bavily.. John Silver by totiž chtěl adoptovat mladýho Hawkinse, Frodo by chtěl pro změnu sýr a všichni do jednoho vlhnou po pokladu.. Teda až na sedmiminutovýho Donnieho Sutherlanda, ten by totiž nejspíš nejradši do Guinessovky s milionem zbytečných rolí a roliček..;) - by ho nejspíš Robert Luis Stevenson nakopal pahýlem Dlouhýho Johna Silvera, mimochodem zde dost zajímavého Eddieho Izzarda, do zádi..(12.5.2016)

Další z mnoha filmových zpracování nesmrtelného příběhu...a vůbec ne špatné. 1) Příběh je vyprávěn pomaleji, než tomu obvykle bývá, trochu polopaticky. Postupně jsem však režisérově pojetí přišel na chuť. 2) Na rozdíl od předlohy je film určen dospělejšímu divákovi (viz např. prostituky, zloději a oběšenci na bristolském nábřeží). Rovněž etnický mix je pro dobu dost nepatřičný. Film obsahuje další zápletky, které v knize nejsou a naopak. Ale jako celek mi přijde, že tato verze funguje docela dobře. 3) Z herců mě zaujal charismatický 50letý Eddie Izzard (John Silver) a pěkný 21letý Toby Regbo (Jim).(12.1.2015)