Reklama

Reklama

Ostrov pokladů

(TV film)
  • Velká Británie Treasure Island
Trailer 2

V hostinci, který vede mladý Jim Hawkins se svou matkou, se jednoho dne objeví podivný host. Jim v jeho věcech objeví mapu ostrova, na kterém je ukrytý poklad slavného kapitána Flinta. Mladík se rozhodne uspořádat výpravu. Na loď se však vetře i jednonohý John Silver a několik pirátů v přestrojení. (oficiální text distributora)

Videa (6)

Trailer 2

Recenze (31)

hammer_head 

všechny recenze uživatele

Tento dvoudílní snímek sice nepředčil ten z r. 1990 (podle mého nejlepší), ale jistě patří k těm nejzdařilejším zpracováním vypravujících o slavném dobrodružství Jima Hawkinse. Herci byli sympatičtí, výprava perfektní a příběh se vcelku držel předlohy. Díky omezenému rozpočtu je vidět (v určitých okamžicích docela dost), že se jedná o televizní film. Osobně bych to nepovažoval za nedostatek, spíš naopak, právě takové "laciné" okamžiky člověku připomenou, že se dívá na televizní film a je pak více shovívavý, než u snímku za stovky milionů. Právě kvůli tomuto důvodu jsem dal silné 4*. Jediné co mi na filmu opravdu vadilo byl E. Wood (který mi nesedí jako člověk ani jako herec), jeho postava zde působila spíš jako parodie na Bena Gunna. ()

MartinezZ 

všechny recenze uživatele

Neuvěřitelně dlouhé, díky tomu neuvěřitelně protahované a díky tomu místy neuvěřitelně nudné. Po hodině jsem už vyhlížel konec a ono to mělo ještě další dvě. Vynechat některé zbytečné části příběhu a tak o 40 minut, klidně hodinku sestříhat, mohlo to být mnohem lepší. Stejně tak by filmu prospěl kameraman, který si nehraje na cool záběry a epileptickou kameru, ale umí ji používat. Jinak obrazový filtr, kulisy, výprava i herci sem zapadali, jak doktor a kluk, tak hlavně námořníci, obsazení výborné. Tu neúměrně přepísknutou stopáž to ale nevyváží. ()

Reklama

Tommassi3 

všechny recenze uživatele

"Měl jsi nás krejt, Johne !!" - "Vždyť jsem vás kryl !! Kryl jsem vás palbou.. Co jinýho jsem měl dělat ?? Ukulhat je k smrti ??" ;) Nesmírně šikovný režisér Steve Barron mě zvlášť svými nápady většinou dost baví, za tuhle syfáckou rozmáchlou báchorku, co přes všechna ta žánrová ozvláštnění připomíná spíš dost bizarní Jane Austen - Ty motivace mě vážně bavily.. John Silver by totiž chtěl adoptovat mladýho Hawkinse, Frodo by chtěl pro změnu sýr a všichni do jednoho vlhnou po pokladu.. Teda až na sedmiminutovýho Donnieho Sutherlanda, ten by totiž nejspíš nejradši do Guinessovky s milionem zbytečných rolí a roliček..;) - by ho nejspíš Robert Luis Stevenson nakopal pahýlem Dlouhýho Johna Silvera, mimochodem zde dost zajímavého Eddieho Izzarda, do zádi.. ()

Fr 

všechny recenze uživatele

,,A PAMATUJ JIME, NEHLEDEJ ŽÁDNÉ RYCHLÉ ZBOHATNUTÍ“..... /// (věděli jste, jak Silver přišel o nohu?...já už moc ne...) Tohle zpracování zdá se mi poněkud televizní... (to je kurva překvapení!!!) A nejvíc mě štve ten casting – divný lidi (Piráti? Vím že maj bejt divný, ale tohle je divný jinak...) Faktem je, že už si na žádný pořádný pirátský dobrodružství ani nepamatuju. Poměrně dlouho čekám, že se ,,to“ zlomí a že piráti (kteří budou chtít získat zpátky svoje nakradený prachy) vnesou do příběhu trochu vzrůša. Moc se to nedaří, ale musím uznat – nevypadá to směšně. Film nebo spíš pohádka pro dětský dopoledne o touze po lepším životě, než pirátská dobrodružná výprava (a nezapomeň na tu touhu po bohatství), s okamžiky, který děti napětím přinutí nedejchat a jejíž dýlka má za cíl jedině zabít televizní čas. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Mám mapu kapitána Flinta! (Hmm, tak to je fakt trapný....páč jseš druhej. Vlastně třetí.). 2.) Chci zase vidět běhat Frodo Pytlíka po lese. 3.) Thx za titule ,,kvakkv“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ * ()

Karlas 

všechny recenze uživatele

Je to snad nějaký sport dnešních tvůrců, křivit knižní předlohy? Hezké zpracování se závěrem filmu sesunulo do hlubin tropického moře a utonulo v beznaději dalších přihlouplých adaptací. Postava pana Trelawney dostala prapodivný ráz, který jen přispěl spolu s dalšími nesmyslnými zásahy, k znehodnocení filmu. ()

Galerie (24)

Související novinky

Moderní Sherlock potřetí

Moderní Sherlock potřetí

19.01.2012

...a hrstka dalších seriálových aktualit. Tak především – Sherlock se vrátí. Nikoho nepřekvapí, že BBC a scenárista/producent Steven Moffat oficiálně potvrdili přípravy třetí sezóny. Diváci seriál… (více)

Reklama

Reklama