V hostinci, který vede mladý Jim Hawkins se svou matkou, se jednoho dne objeví podivný host. Jim v jeho věcech objeví mapu ostrova, na kterém je ukrytý poklad slavného kapitána Flinta. Mladík se rozhodne uspořádat výpravu. Na loď se však vetře i jednonohý John Silver a několik pirátů v přestrojení. (oficiální text distributora)

TSZ

Můj veleoblíbený román z dětských let jsem vždy rád sledoval i v TV, ačkoliv obrazové zpracování mívá dost proměnlivou úroveň. Tato verze patří k těm zdařilejším, na poměry televizních filmů zaujme vcelku atraktivní výprava a správně strašidelní piráti (jen John Silver vypadá podezřele moc gay). Bohužel, tvůrci si iniciativně do příběhu přidali nějaké dějové linie navíc, které jsou v lepším případě nezajímavé. Je to škoda, protože jinak by šlo celé zpracování tak o hodinku zkrátit a nebál bych se uvažovat i o vyšším hodnocení. ()

menganito

4 hviezdy za pomerne verné spracovanie, polovicu scén si presne pamätám z knihy, ktorú som v detstve čítal asi desať krát :) ()

Ironhead

Pomerne slusne zpracovani klasiky, az na ten plakat trapne stylizovanej naschval do kopie plakatu plakatu "Piratu z ..." :_( A typove nejlepsi John Silver pro mne stale zustava Brian Blessed :_) ()

I.ball

Viděno v jednom kuse a musím říct, že takovou skvělou výpravu jsem od TV filmu ani nečekal. Je to asi nejzdařilejší zpracování ze všech. Proč? Jednoduše proto, že ta ostatní na mě působí víc jako fantazijní příběhy pro děti nebo skoro až pohádky, podobně jako třeba Piráti z Karibiku. O tom ovšem nemůže být v tomto případě ani řeč. Velice syrový a neromantizovaný příběh, přestože zdánlivý happyend by mohl být chápán jako opak. Film je také skvěle obsazený. Long John Silver byl famózní a stejně tak i ostatní postavy. Ani chvíli nebyl film vtipný nebo snad dokonce směšný. Opravdový dobrodružný snímek pro opravdové dobrodruhy. 90%. ()

Alairik

Jelikož je to TV film, tak by mě ty 3 hodiny překvapit asi neměly. Ale přesto mě překvapily. trošku mě mrzelo že tam ty reklamy nemámtak sem si dělal přestávky na pití sám. I když je ten film hooooooodně táhlý, je zpracován celkem kvalitně. Čekal jsem netrpělivě na nějakou akci, kdy se ta banda pirátská jebne a začnou tropit hlouposti a bude aspoň zapamatování hodná akce. nene, to nepřišlo. Většina scén co v tom filmu byla, mohla být tak o třetinu, neli víc, kratší. Jinak jsem nějak věřil, že takhle nějak to mohlo i někdy být. ()

ferika

Pisem tento komentar asi po 5 minutach, co som tento film nahodou naladil na satelite. Teda ziaden komentar k hercom a spracovaniu, ale len k technike kamery. Ja osobne mam rad kameru z ruky, ked ma za ucel vtiahnut divaka do bezprostredneho deja, dodat ten spravny live smrnc. Ale tocit kamerou z ruky vsetky ! zabery pocitujem ako nesmierne otravne. Aj zabery na dlhe ohnisko, teda tele su tocene z ruky a obrazom to mava poctivo na vsetky strany. Mam miestami pocit, ze sa ani nepouzil kamerovy stabilizator (alebo velmi jednoduchy a lacny) takze to neustale kyvanie zaberov ma dost vzalo. Naviac - kameramanova zaluba v neustalom amaterskom zoomovani je vyslovene desiva. Ja by som takto sfusovanu kameru nedozazal ospravedlnit ani v studentskom dokumentrnom filme. Kym pisem tento komentar, dialogy filmu pocuvam v pozadi a som pevne rozhodnuty po poslednom pismene vstat a prepnut na dalsi kanal. A pro pos - tie dve hviezdicky su len preto, ze v zozname hercov je uvedeny Donald Sutherland. ()

Moderní Sherlock potřetí

Moderní Sherlock potřetí

19.01.2012

...a hrstka dalších seriálových aktualit. Tak především – Sherlock se vrátí. Nikoho nepřekvapí, že BBC a scenárista/producent Steven Moffat oficiálně potvrdili přípravy třetí sezóny. Diváci seriál… (více)