Evidence

všechny plakáty

Štyria najlepší priatelia vyrazia na výlet spojený s kempovaním. Ryan túto cestu chystá už dlhšie, pretoťe chce nakrútiť dokument o kamarátovi Brettovi.Pri prechádzke lesom si táborníci čoskoro uvedomia, že tu nie sú sami. Ich cestu skríži tajomná postava, ktorá ich začne loviť. (Slavigrom)

Xmilden

V první polovině příběhu se dozvídáme, že v partě přátel (jako vždy) figuruje jeden blbeček, který nedbaje na bezpečnost svým přátel chce stále točit a točit. První polovina se nese i tak v budování více než povedené atmosféry. Lekaček není málo a prakticky nás provázejí celou závěrečnou polovinou, kdy vyskakuje skoro každou minutu nějaká chlupatá potvora. Můžu se bohužel jen domnívat o co ve filmu vlastně šlo. Žánrově se jedná o křížence Cloverfieldu s Resident Evil. Místy mě vytanul na mysl REC. Každý ať si vybere. Koukat se na to dalo, ale za závěrečné titulky bych režisérovi nejraději vpálil kulku do hlavy. 45% ()

-bad-mad-wolf-

V první půli po všech stránkách standartní handycam, který se ovšem zvrhne do absolutního chaosu. Přeživší utíkají z místa na místo, za zadkem mají prapodivné potvory a všude kolem je bordel nejtěžšího kalibru. Vojáci, nakažení, mutanti, civilisté, zbraně, lesy, laboratoře, kanceláře, hangáry, helikoptéry, what the fuck..? Splašená kobyla pádí do cíle v koktejlu Záhady Blair Witch a zběsilé počítačové hry, přičemž divák nemá čas se nudit, natož si uvědomovat, že je to jen jedna velká naspeedovaná hovadina. Plusové body za zvukové projevy lesních potvor. ()

darkrobyk odpad!

Megakokotina spáchaná roztřesenou ručkou. Dvě třetiny sledujete užvaněnou nudu čtyř kempujících, která je naprosto bez nápadu. Pak se začne něco dít, což znamená, že i kamera se roztočí, a následuje podivný masakr. Dal bych jednu hvězdu za vytahaná střeva, rozervaná břicha a občasné rudé gejzíry. Jako celek jde však o děsnou hovadinu. Kdyby byl film natočen normální kamerou, snad by měl u mě i pěkné 3*. Nejhorší, kromě obrazu, je, že chybí napětí. Jakmile dojde ke střetu s přerostlými plyšáky, těžko se lze ubránit smíchu. No, už vidím, jak vyděšená děvečka prchá a vše točí - cha, cha. Ta by zahodila kameru do křoví... A vůbec klišé, kdy chlapi zařvou jako první a křehké blbky bojují do poslední chvíle, mne už vážně nebaví. Šílené závěrečné titulky se zřejmě pokoušejí dorazit ty, kdož ještě neodpadli. Uděluji si bobříka za výdrž a druhého za hloupost, že jsem to vůbec dokoukal. ()

Fiftis

Evidencia je obrovské prekvapenie v danom žánre a je to určite jeden z najlepších hororov found footage. Nebyť tej stále zhoršujúcej kamery, ktorá vďaka väčšiemu poškodeniu fungovala horšie a horšie a mať to lepší casting, než partiu otravných, rozmaznaných meštiakov, u mňa by to bolo dokonalé. Sprvu to vyzeralo na klasickú survival vyvražďovačku "obohatenú" o trasúcu kameru, lenže nakoniec z toho vypadol nejaký šialený scifi / horor / thriller. Najskôr nevinné táborenie, podivná bytosť, strašné škreky, nezvestná osoba a potom sa to rozbieha neskutočným tempom. Veľmi nadpriemerný found footage a ani to nemusela byť duchárčina, aby sa mi to páčilo. Za minimálneho rozpočtu, jednoduchých rekvizít a dostupných interiérov sa im podarilo vytvoriť solídnu hutnú atmosféru, napätie z neočakávaného a pomerne robustný príbeh, ktorý sa z pôvodného štandardného scenára podobných filmov rozvinie v niečo oveľa rozsiahlejšieho a dramatickejšieho. ()

Pilda17

Evidence z počátku nepůsobí jako zvláštní horor, ale zhruba po pár minutách zjistíte, že nepůjde jen o dokument o Brettovi a že svým způsobem je dost originální. Found footage způsob v poslední době přestává bavit, ale právě tenhle snímek je tou kamerou dokonalý. Nepůsobí chaoticky jako v jiných stejných stylů. Je to prostě jeden z největších kladů a všemu dodává ještě lepší nádech ostrá atmosféra. Nejdříve jsem myslel, že půjde o typickou vyvražďovačku v lese a vše dopadne, tak jako vždy, ale po celou dobu jsem se hodně mýlil. Když Evidence dostává obrátky člověk si jen užívá dokonalosti, kterou režisér Askins vymyslel. Originalita je poznat po pár minutách díky skvělé kameře, ději a zajímavému příběhu. V úplném závěru se vše rozlouskne a vše co jste si doposud mysleli, jde stranou. Kvalitních hororů je málo a originálních ještě méně a právě proto musím Evidenci ohodnotit plným počtem bodů. Za sebe doporučuji, poněvadž mi bral závěr dech každou sekundu. Kdo si ze začátku myslel, že vše dopadne tak jak dopadlo? Nemohl prostě NIKDO! Do toho si dejte tip kdo přežije a rozhodně se spletete, i přestože šanci máte 25%. Já se bavil a po delší pauze zase skvělý horor.. 9/10 = 93% ()

Cappuccino

Spočiatku to hrá Evidence na atmosféru (ala Blair Witch), ale skôr som si na ňom všímal len príšerne otravné hlavné postavy. V druhej časti prechádza do akčných sekvencií, ktoré sme už videli inde a v omnoho lepšom prevedení (ala REC), takže z môjho osobného pohľadu ide o ďalšiu malú žánrovú zbytočnosť. Pokiaľ vám ale nevadí klasické found-footage klišé a tento sub-žáner patrí k vašim favoritom, pokojne dajte Evidence šancu. ()

S.Quentin QUALE

Po dvaceti minutách jsem se začal křižovat a připouštět si, že se budu muset jít vyzpovídat (opět) z marnivosti. Nepůjdu! Stalo se něco málo vídaného - FF v kombinaci s milým překvapením. Že se FFka rozjíždí jak zabrzděnej vlak, to už bývá skoro pravidlem, ale kdyby měly všechny takový nářezový konce, měl bych se jak prase v žitě. Viděno ve dne s doporučením pustit si to v noci, protože věřím, že závěrečná, pomalu půlhodinová noční naháněčka musí být ještě daleko lepší. ;) ()

Ruut

No bylo to vlastně jako kdybych hrál/díval se na starý DOOM z devadesátých let. I ta "grafika" odpovídala ...:-) P.S: uplně stačí kouknout na posledních 35 minut, prvních 35 je tupá zaměnitelná nuda o ničem. Tohl mohl být sám o osbě velmi príma kraťas. ()

misterz

Vyzeralo to byť na klasiku FF s otrepaným námetom typu partička kamarátov si vyrazí do prírody pod stany. Cieľ je jasný - ožrať sa a užiť si mravce v zadku. Niektoré scénky dokonca dokázali navodiť príjemnú, mrazivú atmosféru neznámej hrozby, umocnenej tmou a lesom. Mal som preto dobrý pocit. Potom však prišiel koniec a s ním spojená jedna čudesnosť za druhou, proste jeden veľký zmätok, kedy človek nevie kde je sever. Jediné, čo som pochopil bolo, že sa v labákoch niečo vymklo kontrole (asi nejaká nákaza), ale bolo to tak chaotické (aj po technickej stránke), že efekt bol nulový, ba povedal by som, že skôr odpudivý. Celkový dojem tak razom klesol na bod mrazu. 45/100 ()

Omnibus odpad!

V křoví syčí zlá opice: Howie Askins? Nikdy více!“ Na ostrově Dr. Moreau vypukl covid, v blázinci došly lentilky a „režisér“ Askins se ožral a zfetoval do nepříčetnosti. OKÉNKO CENTRIFUGY: [][] Semleto kamerou: Vylešti mi... čočku. ̊Ϫ̊  Když chci točit prdelku, nezaostřuju na ucho, to snad ví každej.  ̊Ϫ̊  Proč jsme si půjčovali karavan, když v něm nespíme? Dobrá otázka. ̊Ϫ̊  Jak to, že ten chlap měl zbraň?! Fakt dobrá otázka. Zbraň? A v Americe? Tomu nevěřím.  ̊Ϫ̊  Vibrační kameru odložíme na pařízek, sláva! Na jak dlouho? Na tři vteřiny. Ach jo.  ̊Ϫ̊  V záběru jsou bradavky, paráda! Na vteřinu. Hmm. [][] Škoda obou roštěnek, semletých do hnusných kostek Masoxu. A tenhle smysl nedávající (!), naspídovaný mixér odpadu, kvůli kterému jsem chytil psotník, žena záchvat padoucnice a k našemu papouškovi jsme museli volat zvěrolékaře, tak to nám bylo doporučeno jako čtyřhvězdičkový film! Nemohu si pomoci, musí to ze mě ven: „verbale, ty krávo jordánská!!! ()

sochoking odpad!

Tak takto tupí snádˇ nie sú ani Angláni! A tomu kokotkovi Brettovi by som hned z fleku pritankoval na ten jeho nesympatický, rozmaznaný mestský rypák!!! ()

Kudly4

FF Horory moc nemusím (naposled Rec). První půlhodinka byla typická, nic nového. Každopádně pak se to parádně rozjelo a já čuměl jak puk, cože se to vlastně děje. Musím uznat, že atmosféru to mělo dokonalou, právě díky ruční kameře,což jsem vůbec nečekal. Jinak místy mi přišlo až vtipný, jak slečinky při útěku, kde jim jde o život, nezapomínají točit :))) ... V noci tenhle snímek udělá svoje. Napětí - Zvrat - Atmosféra - 4*, 70%. ()

Jordan

zo začiatku sa to javí ako klasické "found footage" hororové dobrodružstvo, akurát s mini-posunmi, že to týpek točí na foťák a zo začiatku máte pekne postavený vzťah "snímajúci" verzus snímaní a čakáte pointu v zmysle (českého amatérskeho andyho videa, aby sa to v druhej polovice zlomilo na jeden veľký divoký desivý lsd-čkový trip ()

Frajer42 odpad!

A tohle mělo do záchodového prkýnka znamenat co? Většinu stopáže parta pošahaných debilů utíká nočním lesem a kameraman, jestli tak mohu osobu zodpovědnou za tento nesmysl nazvat, roztřesenou rukou natáčí zem. Tahle kokotina je sledovatelná asi do první akce, kdy se jedná o takovou klasiku o čtyřech debilech jedoucích do pusté divočiny prožít pohodovou noc ve stanech. Brzy začnou slyšet podivné zvuky a postupně je začne vraždit gorila se svítícíma očima. Zbytek stopáže jsem si připadal, že jsem na extrémně těžkých drogách, protože pro to, v co se snímek změní nenacházím vhodných slov. Dlouho jsem neviděl nic tak nudného a debilního současně. A to jsem poslední dobou viděl mnoho sraček. Když už jste skálopevně přesvědčeni, že to větší kokotina být nemůže, tak váš tvůrci celkem razantně vyvedou z omylu. Zbytek přeživších hrdinů, respektive samozřejmě hrdinek, najde uprostřed divočiny, v podstatě pár minut klusu lesem od jejich tábora obrovský vojenský kompex, kterého si nikdo předtím pochopitelně nevšiml, kde se vymkl kontrole nějaký virus a lidičky se tam změnili v psychopaty. Co ještě dodat? Snad jen to, že v závěru na vás čekají zcela nejdebilnější závěrečné titulky, jaké jsem za svoji diváckou kariéru viděl, a to opravdu nepřeháním. Člověk trpící epilepsií, nebo nějakou podobnou sračkou by začal okamžitě slintat a válet se po zemi, načež by nedlouho potom zdechl. Byl jsem přesvědčen, že závěrečné titulky jsou spíše od toho, aby se tvůrci zodpovědní za film představili. V případě této zmrdoviny se za svůj počin asi natolik styděli, že jsou jejich jména prakticky nečitelná a prokládána ještě několika záběry ze snímku, na kterých stejně není vůbec nic vidět, tudíž absolutně nechápu důvod jejich výskytu. Tohle je tak obrovský odpad, že kdybych tento film označil za referenční a ostatní filmy porovnával vzhledem k tomuto snímku, tak bych musel minimálně 3/4 svých odpadů přehodnotit. Film má sice jen nějakých 79 minut, ale za tu dobu vás stihne otrávit a unudit naprosto maximálně. ()

teutates

Váhal jsem, jestli vůbec je mé oko zralé tohle vidět a díky bohu v rámci žánru, v rámci 79 min nejspíš jo. Sice jsem zneuznaný retard, mamka mi bohužel kameru nekoupila, nikdy jsme na to nemněli, takže bohužel (nebo díky bohu) sem amatérské porno nemoch točit. Noóo duchy já rád... buúu. Dany Halflajf konec mne trochu dojebal, až takovou palbu sem tedy nečekal, nó min. 6/10 ()

Campbell

Jak to jenom napsat bez zbytečných vulgarismů? Evidence je parádní záležitost s tak dojebaným koncem že to bez těch vulgarizmů nejde. Začátek, spíše prvních 40 minut je parádní pocit toho že něco je s hrdinama je parádní a atmosféra stále houstne. Celkem jsem měl mrazení a když se najednou křoví začlo hýbat tak jsem se koukal kolem sebe. Ale co následovalo pak byla fakt srajda. Spoiler to že ti hajzlové byly nějací genetičtí mutanti mi ani moc nevadilo, ale ta zbytečná akčnost a sem ta digitální efekt totálně pohřbil atmosféru, která se tak hezky budovala. Herci byly teda katastrofální hlavně ty ženský který byly strašně otravný. Scéna prvního napadení byla asi nejlepší. On Askins to měl určitě v ruce ale bohužel ten konec to pohřbil, ale přeci jenom dám ty 4*, ale popravdě to mohlo dopadnout lépe. ()

PetrPan

Zpočátku hodně slabá kopie Záhady Blair Witch se ke konci mění, a vcelku příjemně, v kopii Deníku mrtvých. Kopií však nebyla velká houpající se prdel hlavní protagonistky, pohledu na ni si užijete víc než dost ! :) ()

Pedestrian

Něco mezi Záhadou Blair Witch, Monstrem a Lostem, přičemž to "něco" je zde velmi důležité. Megamix, jehož poslední půl hodinka je nepřerušovaná frenetická akční jízda v [Rec] ² stylu. Vzhledem k tomu, kolik se tam toho děje, mi to ale příšlo až příliš nevzrušivé. V rámci found footage filmů ale velmi dobré. Važme si toho. ()

iamek

Jeden z těch lepších found footage hororů z posledních let. A že jich už bylo natočeno. Snímek má tu správnou hororovou atmosféru a hlavně našlapaný konec. První polovina vás bude asi hodně nudit, ale když vydržíte, tak budete pravděpodobně spokojeni. ()

korbitch22

Za začátku skromně vypadající variace na Záhadu Blairwitch řízlá Cloverfieldem,která má i přes pomalý ( tradičně ) rozjezd hodně dobrou atmosféru a díky imbecilitě hlavního hrdiny i nevyčerpatelnou dějovou linku co se dialogů týče,která se v poslední půl hodině zvrtne v abnormálně dokonalý masakr a mix snad osmi žánrů.Zběsilost finiše nepamatuju u žádného jiného filmu a co záběr to téměř dokonalá filmařsko/fanouškovská práce v tomto žánru.Díky zajímavému mixu se dá mluvit i o jisté ,,originalitě´´. Čuměl sem na to sám ve dvě ráno a první půlku jsem si užívál ten strach z neznáma a parádní lekačky,ke konci jsem žasnul nad pointou a užíval si čistokrevný masakr.Evidence je obrovské překvapení v danném žánru a je to určitě jeden z nejlepších hororů found footage.Nebýt té stále zhoršující kamery,která díky většímu poškození fungovala hůř a hůř ( mírně to otravuje a konec bych přepnul na statickou kameru,aby si divák užil víc ten masakr ) a mít to lepší casting než partu otravných,rozmazlených měšťáků....u mě by to bylo zaplnej.Škoda že tyhle filmy se často opomíjí,56% je směšné číslo a pevně věřím,že režiséra Askinse si někdo všimne,protože takový pan režisér Josh Trank,co natočil podělanou Kroniku není ani z půlky tak zapáleným talentem.Pro mě 85%. ()