Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

KASUGI odpad!

Příjde černoška domů a manžel už z dálky volá: "Ahoj, miláčku, dělám s prckama tousty, dáš si taky?" Žena odpoví: "Ano, mám hlad." Děti se ptají: "Maminko, jak bylo v práci?" Žena odpovídá: " Tak děti, dneska jsem se svlékla do naha, vystrčila na DiCapria zadek, on mi do něj strčil brčko a plácal mě na holou. Však to jednou uvidíte, i naši sousedé, vaši spolužáci a kamarádi. Muž: "A ty tousty si dáš s kečupem, nebo hořčicí?" _______ Takhle nějak fungujou myšlenkové pochody "herců", nebo kurva jak? ()

Ichabod

Vlk z Wall street je naprosto skvělý námět a Scorseseho režie i DiCapriův výkon jedou na maximum. Film uteče neskutečně a užil jsem si ho jak v kině tak i doma. Vtipné i dramatické momenty se střídají. Film vypadá neskutečně dobře. Po American Gangster je tohle můj nejoblíbenější portrét šmejda jaký jsem kdy viděl. Scorsese je bůh, tak svěží vyprávění v takovém tempu v jeho věku... Z tohohle filmu je na facebooku tolik meme a z filmu tolik hlásěk, že Dicaprio oscara nepotřebuje, aby. věděl že zase dobil filmový svět. Tenhle film je legenda od prvního dne v kinech a ještě k tomu objevil Margot Robbie. Pro mne top 20 film. ()

mirec88

Od odpadu zachránil tento amorálny, hnusný film plný šukania, drog, fuckovania a špinavých peňazí len herecký výkon Leonarda DiCapria, ktorý bol úžasný. Ale inak film, ktorý mi absolútne nič nedal, akurát ma obral o 3 hodiny života a ak bolo jeho cieľom to, aby sa mi zdvihol žalúdok, tak sa mu to podarilo. Keď toto má byť nová generácia filmov, tak ďakujem pekne. Komédia? Akurát mi vtipné prišlo ako sa Leo totálne sjetý plaziac sa dostal do Lamborghini a nasledovné scény. Ale inak už ho nikdy nechcem vidieť. ()

m.a.t.o.

Kurva! Nie, to nie je nadávka, iba najčastejšie používané slovo vo filme. A zároveň slovo, ktoré dokonale vystihuje moje pocity z neho. Že to bolo kurva dobré! A to neznášam trojhodinové filmy, pretože ma skrátka nudia. Ale Vlk z Wall Street nie. Tu som si naozaj užil každú jednu minútu. Tiež nemám rád DiCapria. Ale musím uznať, že rola Belforta mu sadla ako riť na šerbeľ. K tomu množstvo nezabudnuteľných scén (top bol presun od telefónneho automatu domov), hlášok („Vyšukal som jej mozog z hlavy. Za jedenásť sekúnd."), a výborné obsadenie vedľajších postáv (Hill, Bernthal, Dujardin, McConaughey). 80 % P.S.: Ak si myslíte, že Jordan Belfort bol frajer, vypočujte si ešte väčšieho frajera - slovenského vlka z Wall Street. O ňom možno raz tiež natočia životopisný film :) ()

Ementaler86

Velice zábavná, tříhodinová podívaná, ve které sledujeme osudy né zrovna férových chlapíků ze zděné ulice, je něco, co mě jen tak neomrzí. Má to prachy, má to segs, má to drogy a má to Lea, kterého navíc skvěle doplňuje Jonah Hill. Párkrát jsem to už viděl a určitě to ještě párkrát uvidím. ()

voleman

Tak jsem si začínal myslet, že takovouhle skvělou filmařinu od Martyho už ani neuvidím, a on ted přišel s takovouhle strhující a podstivou podívanou, to je opravdu velmi milé překvapení. Mistr Scorsese se vrací ke svým kořenům a stvořil snímek, který hravě překonává jeho nedávnou tvorbu a konkurovat může dokonce i takovým klasikám jako je Casino nebo Mafiáni. Dokonce tyhle klasiky v určitých ohledech i překonává, například ve vtipnosti jednotlivých scén. U tohohle filmu se opravdu hodně nasmějete a přitom skvěle pobavíte a to vše při skvělém příběhu s dokonalou a zcela jistou režií. DiCaprio je opravdu skvělý a hraje jako o život. Znovu jen potvrzuje, že v současné době je asi nejlepším hercem. Vlk z Wall Street je pro mě určitě nejlepší film tohohle roku a dokonce několika let posledních. Jeden z absolutně nejlepších snímků co Martin Scorsese kdy natočil, a to ho mám jako režiséra hodně rád. 100% ()

zuza99

Říkala jsem si, co by ještě tak dalšího mohlo být v tisícím filmu o Wall Street. No a vlastně nic, kromě ♥ DiCapria ♥. Moc nechápu to zděšení světa z vulgarity ve filmu, vždyť to bylo trapný, stále se opakující, nic co bychom všichni neznali. ()

Masrii

Jedna z nejlepších komedií co jsem měl kdy tu čest zhlédnout, navíc ve skvělé atmosféře ČSFD projekce v Ostravě. Co jsem slyšel všechny druhy smíchů v sále, tak bych řekl, že rozhodně nejsem jediný, koho tento film poznamená na celý život. Leonardo DiCaprio a stejně tak i jeho úchylný best-friend Jonah Hill podali životně směšné výkony, které mě ze smíchu až rozbrečely. Dramatické zakončení filmu už nebylo ono, ale jedná se maximálně o půl hodinu z celkových tří, což není tak hrozné a maximálně nám to potvrzuje, že kdo chce fetovat a podvádět, stejně na to jednou doplatí. Téměř okamžitě po příchodu z kina ve mě začlo bujet nutkání se na film podívat znova a nyní už mám některé scénky zhlédnuté tolikrát, že už to i postrádá smysl počítat. 100% ()

Elwin1

Nemůžu jinak. 180 minut totálního filmu v podání Scorseseho a hlavně DiCapria. Co ten člověk na plátně předvádí, z toho jde mráz po zádech. Všechno do sebe skvěle zapadalo, ve druhé části filmu bylo pár mrtvých momentů, které ale následně přebíjely další naprdelposazující scény. "Hilfe, hilfe!" :D ()

VAC0

Vlk je prakticky reklamou na bohémství. Klasické ohrané téma: vzestup a pád, prachy, chlast, děvky, drogy - nicméně v neotřelém režijním kabátě a s neotřelými herci. Leo opět nezklamal a ostatní mu skvěle sekundovali. Stopáž možná až zbytečně přehnaná, ale i přesto jsem se kvalitně bavil. O to více, když to bylo na ČSFD projekci a v předpremiéře. ()

Composter

Skvělá ČSFD projekce (díky!)!! Čistá radost sledovat tuhle frajeřinu. 3 hodiny utekly jako voda. Nebýt klasického průběhu takto našlapaného "auto-bio" příběhu (vzestup-úspěch-krach-ponaučení), dal bych hvězdiček 6 :). Nečekal jsem, že Vlk bude taková zábava. A tak bravurně natočená. Opravdu - tohle se snad může nelíbit jen těm Amišům... ()

navorski

Je to něco jako jízda na saních. Koukáte kolem sebe, jak se to všechno míhá, ale že by to zanechalo něco většího než jen pocit neustálého plynutí, to teda moc ne. S hlavním hrdinou je těžké se ztotožnit, protože je bezcharakterní, a proto s ním nejde moc soucítit při jeho cestě dolů. Humoru je tam sice dost, ale je tak trochu laciný, lehce okoukaný. Celé se to zdá jako návrat do zlatých časů Casina, ale bohužel to nemá tu sílu. Je to zábava, ale nic moc navíc. Ovšem je úctyhodné, že ty tři hodiny utečou docela rychle. Chce se mi dát tři hvězdičky, protože jsem čekal Scorseseho v plné síle, ale dám čtyři protože těžko říct, jestli by to někdo jiný zvládnul lépe. ()

Amputace

Nejspíš bych měl vzhledem ke všudypřítomnému nadšení své vymykající se hodnocení nějak zdůvodnit, ale nemám na to náladu. Jednoduše řečeno je to nejstupidnější (často až dalece za hranicí trapnosti) film mého nejoblíbenějšího režiséra. Dokonce ani DiCaprio, který už začíná být se svým archetypem rozmařilého zbohatlíka otravný, to tentokrát nezachrání. Za největší pozitivum filmu považuji Jonaha Hilla, kterému bych dal bez váhání za jeho výkon Oscara. ()

ZinedineCR7

Mal som možnosť včera vidieť jeden z najlepších filmov vôbec a jeden z najlepších hereckých výkonov vôbec. Tie tri hodiny vyzerali až zbytočne dlhé, ale zbehli neskutočne rýchlo. Síce tam vidno nejaké tie odkazy a podoby na predchadzajúce Scorseseho diela, ale podla môjho názoru je práve toto jeho najlepší film a to je pri Casine a Goodfellas čo povedať. Niektoré scény sa stanu kultom a jeden nafetovaný stav Jordana stoji fakt zato :D Jonah Hill sa samozrejme zase vyžíva v tom, ze ako mu to riadne drbe a Margot Robbie je úžasná. DiCaprio si zase rozšíril toto video http://www.youtube.com/watch?v=hBefVykN8_M :D Najlepší výkon od Jokera, ale je otázka, že či Akadémia sa nebude držať notičiek a neocení radšej Phillipsa ako film, kde ide iba o sex, peniaze a drogy...Nechám sa prekvapiť. ()

filokk

Povídám ti už nepiju a nefetuju a jaké to je? Chci se zabít...Scorsese v top formě Exkluzivní movie!!! Je třeba si trošku zajebat a zafetovat ()

Madlene

Tak tohle bylo poměrně nečekané...začátek mne nadchnul, ale místy to bylo úporně zdlouhavé, spousta hluchých scén. Vlastně zpětně moc nechápu, proč to někdo ještě trochu neprostříhal, nůžky by tomu určitě prospěly. ()

Specs

Hlášky: Jordan Belfort: - “Bral jsem denně tolik drog, že by stačily Manhattanu, Long Islandu a Queensu na celý měsíc. Bral jsem Quaaludes na záda, 10-15 denně, Adderall na soustředění, Xanax na uklidnění, trávu na uvolnění, kokain na nabuzení a morfium… protože je skvělý.” & Mark Hanna: - “První pravidlo Wall Street: Nikdo, ani Warren Buffet nebo Jimmy Buffet, neví, jestli akcie půjdou nahoru, dolů nebo se budou motat v kruhu. A nejmíň makléři. Ale musíme předstírat, že víme.” & Mark Hanna: - “Musíš být v pohodě. Honíš si?” Jordan Belfort: - “Jestli si honím? Jo.” Mark Hanna: - “Kolikrát týdně?” Jordan Belfort: - “Třikrát, čtyřikrát.” Mark Hanna: - “Musíš zvednout skóre. To jsou začátečnická čísla. Já to dělám aspoň… dvakrát denně.” Jordan Belfort: - “Wow.” & Jordan Belfort: - “Donnie a já jsme si založili vlastní firmu. A první, co jsme potřebovali, byli makléři. Někoho s obchodními zkušenostmi. Tak jsem najal chlapy z mýho města. Mořskýho vydru, co prodával maso a trávu. Chestera, co prodával pneumatiky a trávu. A Robbieho, co prodával, co mu přišlo pod ruku, většinou trávu.” & Jordan Belfort: - “Prodej mi tohle pero.” & Jordan Belfort: - “Lidi nakecají hovadin… Že sis vzal sestřenici, nějaký takový kraviny.” Donnie Azoff: - “Jo. Moje žena je moje sestřenice, ale není to tak, jak myslíš.” Jordan Belfort: - “Je to tvoje nejbližší sestřenice?” Donnie Azoff: - “Její otec je bratr mojí matky. Není to... Vyrůstali jsme spolu. Stala se z ní kočka. Byla to kočka. A všichni kámoši ji chtěli ojet. A já nechtěl nikoho z těch debilů nechat prcat moji sestřenici. Nenechám přece někoho jiného šukat moji sestřenici. Jestli ji bude někdo obdělávat, tak to budu já. Žádný ohledy.” & Jordan Belfort: - “Něco vám povím. Není žádná vznešenost v chudobě. Byl jsem boháč i chudák. A pokaždé si vyberu boháče.” & Donnie Azoff: - “Co piješ?” Jordan Belfort: - “Tuhle nealkoholickou sračku.” Donnie Azoff: - “Co je to?” Jordan Belfort: - “Nealkoholické pivo. Bez alkoholu.” Donnie Azoff: - “Je to pivo?” Jordan Belfort: - “Jo, bez alkoholu.” Donnie Azoff: - “Když ho vypiješ hodně, tak se ztřískáš?” Jordan Belfort: - “Ne, nemá alkohol. O to jde.” Donnie Azoff: - “Nejsem žádnej vědátor, nevím o čem to mluvíš. Můžu ti přinést pivo.” Jordan Belfort: - “Nepiju, pamatuješ? Už nepiju.” Donnie Azoff: - “Nechceš jít dovnitř a dát si pár lajn prášku do pečiva? Nedokážu si přestavit, že bych se někdy neodrovnal. Miluju to. Jaký to je být čistej?” Jordan Belfort: - “Na houby.” Donnie Azoff: - “Nuda, co?” Jordan Belfort: - “Strašná nuda. Asi se zabiju.” ()

DeathTheKid

Připadám si mezi všemi kdo film doporučují jako černá ovce, když jsem dal 3* a zbytek v převážné většině samé pětky. Možná to byl klasický syndrom velkého očekávání, což se u mě začíná nekřesťansky opakovat. No každopádně bych vlka definoval jako "fuckin american dream...bitch" kde se a teď hádejte se mnou: Prcá? ANO! Fetkuje? ANO! Bohatne? ANO! Žvatlá o něčem čemu nerozumím? ANO! Ke všemu v tří hodinovém cyklu...shit. Ještěže vizuál a herci to udělali lehce snesitelným. Scorsese rozhodně není můj typ a pochybuji, že někdy bude. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení