Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

Hollohlaway

Sice se celé dlouhé tři hodiny pořád něco děje, to ano, a je to zajímavé, ale že by to byla taková hitparáda...Vysloveně ukován do křesla jsem nebyl, a v podstatě mě vůbec nezajímalo, jak ten okouzlující darebák dopadne, nebál jsem se, nebyl překvapen...nic. Story je to pěkná, o to nic, a Di Caprio si to celé poctivě oddře, a hromada nahotinek a koks po kýblech je vděčná podívaná, ale podle mě tomu chybí ona pověstná jiskra. Řemeslně je to ovšem dokonalé, kamera, soundtrack...toto Scorsese umí, to zas ano. To ovšem nic nemění na tom, že letošní záplava Oscarových kandidátů mě prozatím zklamává. ()

Styxos

Skvělá ukázka toho, že když jste starý, nemusíte točit filmy o koních anebo prezidentech... Ale naopak film, kde se promenáduje jedna sexy blondýna, vydělávají se prachy, šňupe se kokain a Leonardo DiCaprio předvádí jeden z nejlepších výkonů svojí kariéry. Scorsese je prostě řízek i na starý kolena a tohle je pro mě jeho nejlepší film od Mafiánů (Ne, že by ten zbytek nebyl fajn. Jen Vlka budu mít radši, než Letce nebo třeba Huga). ()

Andrew78

Naprosto přeceňovaná hloupost plná nesympatických volů, v jejichž chování se má údajně skrývat ona úžasná zábavnost. Tu se mi však během značně přestřelených tří hodin nepodařilo přes veškerou snahu objevit, dokonce bych se nezdráhal ji označit za lacinou, nefungující a místy až trapnou. ()

Norfice

Obraz podlé, ale bohužel pravdivé reality ztvárněn ve 3 hodinách. Krásné ženy, drahá auta a moře peněz v okruhu makléřů - tak se dá zkráceně popsat Wolf of Wall Street. Nemám DiCapria rád, ale musím uznat, že tato role mu bez větších problémů sedla a poradil si s ní fantasticky. Dlouho jsem se rozhodoval jestli 4 nebo 5 *****, nakonec jsem se přiklonil k pěti. Opravdu stojí za shlédnutí... ()

Trisis

Skvelá filmárčina, odporný námet a občas to strácalo tempo. Film by som o pol hodinu skrátil, ale je to v podstate prvý Scorseseho film ktorý sa dal pozerať. Scenár geniálny. Neviem do akej miery je to zásluha knihy, alebo Wintera. Pri vyprávaní o vypustení dementného decka na slobodu mi skoro cvrklo. ()

MiaMoonlight

Nějak sem z toho nebyla až tak nadšená a unesená, až jsem po příchodu z kina zapomněla i na to hodnocení. Leonardo měl sice další roli slizáka na míru, sice jsem se několikrát zasmála, ale jinak pointa filmu - zajímavým a vtipným způsobem přiblížit pohyb na Wall street a tenhle svět ve světě který nikdo z nás nezná - dosti zklamala. Během filmu můžete porovnávat, která "hérečka" má větší/hezčí/umělejší kozy nebo prdel, nebo počítat slova s kořenem "fuck", ale že by to byla až taková zábava se říct nedá. Napočítáte ale určitě slušná čísla. Asi nemám ráda filmy co vydělávají na těchto faktorech místo kvality. Možná až se příště ukáže nahý i DiCaprio, pořád přemýšlím, co je vlastně zač... ()

jefff

Z počátku mě to moc nebralo a pořád jsem i říkal, kvůli čemu je ten povyk. Ale pravdou je, že tři hodinky uplynuly jako nic a ke konci jsem jsem se do filmu opravdu zakoukal. Hodnotit výkon Lea DiCapria už nemá ani cenu, protože on je vážně film od filmu lepší a lepší a není v současnosti mnoho herců kvalitnější jako on. ()

venca163

Úplně ho vidim, starýho dědka, jak nad tim celou dobu slintal. No, Scorsese neni první, kdo na starý kolena natočí něco pro svoje uspokojení =). Já jsem ale vážně čekal, že se něco dozvim o tom, jak po sobě na tý Wall street hází bušle pšenice a křičí "za dvacet pět, čtyřicet osm". Z tohohle pohledu byl trochu poučnější Oliver Stone. Na druhou stranu jsem u Vlka docela pohodlně tři hodiny relaxoval v kině a bavil se u toho. Takže něco na tom určitě je. A DiCaprio je pořád perfektní! (80%) ()

Almásy

úžasná, veľkolepá kritika kapitalizmu. na hollywood prekvapenie, na martyho štandard a k tomu všetkému si naozaj myslím že leo mal dostať oscara skôr za Letca. ale inač absolutne tlieskam, skvelé obsadenie, skvelý scenár, skvelý poctivý, poctivý film. ()

tommmy89

DiCaprio točí už roky dobré filmy, môže si vyberať. Však prečo by aj nie? Je svetovou hviezdou a patrí medzi top hercov. V podstate sa mi film až tak nepáčil, bol natiahnutý ako guma na gatiach (na dĺžku - minutáž), ale čo ma oslovilo, bol žáner a pointa filmu, ktorú vyzdvihovali herci a samotný scenár. Tá vulgarita a výstrednosť, ktorá sa prezentovala počas celého filmu bola pre mňa klišeovitá, ale chápem, že bez nej by to asi u takích "gangstrov" nemalo chýbať... No ako hovorím, film ma zaujal výstredným a z radu vytŕčajúcim dejom a samotnou formou / tempom, aký film ponúkal. 4* ()

Sheffield

Film o tom, jak parta burzovních makléřů vydělávala na finanční negramotnosti obyčejných lidí, co si nechávali radit od osoby, kterou v životě neviděli. Je to solidní drama, ale občas sklouzne k čisté komedii. Jakmile zjistíte, že je podle skutečné události, smích vás asi rychle přejde... Anebo taky ne. ()

lomby

Scorsese utržený ze řetězů. Až na tu nesnesitelně dlouhou stopáž, kdy jsem si po dvou a půl hodinách přál aby toho Belforta už kurva někdo střelil do zátylku a to trápení ukončil, jsem si projekci užil (na podruhé doma už to bylo lepší). Ale i tak si film drží slušné tempo. K hereckým výkonům netřeba komentářů, ty byly vybroušené jako diamant. Celkově konzistentní dílo bez hluchých míst, bravurně převyprávěné. ()

greath

Project X pre dospelých. Proste jedna veľká jazda na čele s DiCapriom, ktorý mimochodom v tejto snímke omladol najmenej o 5 rokov. ()

jenik71

Tak nějak netuším, co tímhle filmem mělo být vlastně řečeno. Že jsou makléři podvodníci, feťáci nebo snad partička perverzních primitivů ? Jestli to ve světě finančnictví (a na Wall Streetu zvlášť) vypadá z pouhé čtvrtiny tak, jako je znázorněno v tomto filmu, potom se nedivím, že tu a tam přijde nějaká ta finanční krize. Obsahově je to prakticky o ničem, přesto musím uznat, že i toto velké nic je natočeno docela solidně. I když se mi Jordan Belfort od začátku dokonce hnusil, musím uznat, že ho DiCaprio zahrál výtečně a znovu ukázal, že nemá problém zahrát jakoukoliv roli. ()

giovanni3

O tomto filmu jsem slyšel snad od každého koho znám a měl jsem mnoho a mnoho kladných referencí. Tudíž jsme měl vysoká očekávání, ale 180 minut je velká porce času. Teď ten čas konečně byl a ve filmu jsem dostal hrubo to co jsem čekal. Film vyloženě stojí na tom jak si bohatí užívají peněz a na tom na jak tenké hraně se pohybují. Oblíbenost filmu určitě výrazně zvedá všudypřítomný sex, děvky, drogy a luxus bohužel dějově to vlastně není nic světoborného prostě 3 hodinová jízda zážitků, ale akce s FBI je spíše podružná aby měl film nějaký očekávaný konec. Celkově solidní podívaná s pachutí oslavy člověka, který okradl mrak lidí. ()

Fox85

Nejdřív cca 2 hodiny nepředstavitelné jízdy plné peněz, drog a sexu. A potom cca hodina o pádu, který by si ale spousta lidí přála, aby byl bolestivější a dramatičtější. 4* s odřenýma ušima ()

Darth_AK

Vlk z Wall Street je dobrý film, akorát je zrežírován dle předlohy bezskrupulózního parchanta Belforta, který si odseděl velký prd, a ještě na tom, že o tom napíše knihu, vydělává zpětně peníze. Scorsese ho defacto glorifikuje a to je pro mě nesnesitelné. Brát drogy, užívat si "s lehkými děvami" (a to je podáno hodně, hodně jemně, vzhledem k filmu) a vyhazovat prachy oknem určitě není nic, o čem bych chtěl vidět tříhodinový film. Vědět že je to smyšlená komedie, dokážu se tomu zasmát, ale když se představím stovky chudáků, jež investovali do Strattonských srajd, a skončili s prázdnými kapsami na ulici, těžko se zasměji tomu, jak LDC skvěle hraje, když vím že jeho rádoby haha scény byly v reálu chvíle, kdy přicházeli o peníze normální lidi, kteří mu skočili na lep. Pokud se chcete dívat na několik desítek minut šňupání, polykání prášků, a toho jak si to LDC rozdává občas s Margot Robbie, je to Váš film. Pro mě tohle není. Dvě hvězdy za Kylea Chandlera (jediná postava s morálním kompasem v příběhu) a scénu s Mrs. Robinson a dramatickou sekvenci o proplutí bouří. Natočený je to hezky, hudba fajn, herci super, ale jsou prostě příběhy, které se na plátno převádět nemusí - a příběh Belforta je jeden z nich. PS: Nevím jestli to byl záměr, ale u scény kdy se dvě zdrogované postavy perou před dcerou hlavního protagonisty a jedna z nich se následně skoro udusí, bych se nedokázal zasmát nikdy. A to tak nějak sedí asi k celému filmu. To co má působit vtipně je při domyšlení reality naprosto děsivé a odpuzující. ()

blackkocour

Film pobuřilo celkem dost míliusů a hodně velikou slušnou mravokárců, že tento film je hnus největšího kalibru a filmu chybí morální aspekty, a veškera ta píchačka, jebačka, flusačka, míchačka, prdelačka, stíhačka, střídačka, analní akupunktura, trojková soustava, šňupání mouky, šukání babiček, zoofolie, gerontofílie, robertkové transformery, hnusná držka Johna Hilla a ještě víc zvráštilá a vytahaná kunda té nejhusnější opice světě, je to jediné co dokáže oslavit ty pubescentní trakaře a totální psychopatický maniaky se sklony k BDSM. To byste tomu nevěřili, milé děti, ale i váš hodný ujo kocour, byl z první hodiny natolik morálně zhnusený, že i mě ta ruka šibálka chtěla dát odpad do databáze, a vypnout to už po první sushi bitvě s kozatýma kurvama, ale podařilo se mi něják ty 3 hodiny vydržet, a pochopil jsem podstatu filmu. Když teda strpíte ty úvodní sekvence, a pochopíte že to není všechno, co chtěl pán režisér, vám nadutým mozkům nadělit. Ty úmorné 3 hodiny nesledujeme jen Dickapria, jak dává svůj dick do prdele šlapky vytřpitkovaném kokainem, ale hlavně sledujeme špičkově filmařským skutečný příběh jednoho podvodnického magnáta, který celý život jen někoho jebal do prdele tím nejzrádnějším způsobem, dával lidem naději, že jsou něco. Ojebával je způsobem který dnes Prizney, ojebává vás špatným vkusem k filmové brandži. Na konci ho samozřejmě osud a špatný pocit viny sám dostane, a zaslouženě si proseděl a odmakal svůj trest, který ho poznamená do konce života. Nevěděl jsem komu mám na konci fandit, jedno vím jistě. Jinak DiCaprio je kurva hereckej bůh, a mimo toho, že si zahrál bohatýho výběrčí daňí v kostele, tak i Dickapria v Titanicu, Dickapria v Shawshanku a Dickapria v Životu není krásnej. Tak, už je načase abych se i já konečně schopl na svý nohy, a přestal si pást svoji tlustou prdel v mekáči za poloviční úvazek, a jít dělat opravdové a pořádné věci! Jsem zvědav, co si z tohoto odnese pan Kovář, který si odmakává ve fabrice dvanáctky, a má doma 3 antikoncepční selhání s tlustou manželku, která si ho ani neholí. Nedivil bych se mu s odpadním smetím.. ❤ ()

widla

Já nevím co... nemám slov.. Tohle je naprostý zjev mezi filmy! Neskutečně vtipný film. Žádný laciný nebo fekální humor (no možná někdy trochu), ale chytré vtipy a scény, při kterých se zahýkáte jako kobyla. Drama na pozadí komedie je úžasné, ohromí vás kolik toho člověk snese a jak z toho dokáže vybruslit, jako by šlo o hru na zloděje a policajty na pískovišti. Americký snový happyend nechybí, samosebou že tam je, ale žádný patos nebo přemáhání. Ježiš to byl teda zážitek! Jedinou mini pidi chybku bych viděla v délce. Sice pozornost udržíte, ale ke konci se už film hodně prosedí.. Neříkám to často, ale TOHLE je opravdu dokonalý film! PS: A veliký dík ČSFD za Ostravskou projekci ;) ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení