Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

hejsahopsa odpad!

Film o odpadu, tak jine hodnoceni nez odpad si ani nezaslouzi. Fet, devky a "fuck".. nic jineho v tom filmu neni.. Ale zda se, ze vetsine to asi staci. Pro me opet dukaz deformovane americke spolecnosti. ()

sheldonka.

Leonardo byl jedním slovem božský. Myslím, že tohle je jeho životní role a věřím, že získá Oscara. Unášely mě scény, kdy vedl proslovy, v těchto momentech jsem si říkala, že práce na burze musí být šílenost sama o sobě. Od začátku bylo jasné, že jednou se mu všechno vymstí, jak už to bývá. Kdybych hodnotila Jordana jako člověka, nenáviděla bych ho pro jeho pokrytectví, snobství a sebestřednost, ale tady hodnotím film - a ten je bravurní. Nejdříve jsem se zalekla 180 minut, ale ani na minutu mě film nenudil, byla to jízda plná kokainu (a jiných drog), peněz, vtipu, nadávek, holek a hlavně krásných modrých očí Leonarda. ()

Brain-D

Do téhle chvíle jsem myslel, že největší herecký koncert předvedl Leonardo DiCaprio v Počátku. Už od prvních scén mě tenhle film vyvedl z mé představy a to, co zde předvání DiCaprio se může hodnotně rovnat výkonům Al Pacina. I kdyby scénář, režie a vše, co uvidítě nebylo tak dokonalé, tak by to Leonardo odtáhl na svých bedrech. Udělal by, z toho prostě něco víc. Tady je prakticky vynikající vše a otřelý Scorsese nás zatahuje do své nabouchané show. Show, která značně připomíná jeho slavná starší díla a přitom přináší něco nového, což osloví i mladší publikum. Hlavně díky prvkům jako "SEX, RYCHLÁ KAMERA, šÍLENÉ ZÁBĚRY" mírně vybočuje ze svého rukopisu, ale chce ukázat, že jde s dobou a film je po všech stranách jednoznačně výborný. Tady se nad tím nedá ani debatovat či něco vytýkat. Obsah mě zaujal též, protože obchodníků, makléřů (podvodníků) je víc a víc. Takže téma je tak aktuální, že je i načasování naprosto správné. 100% ()

machrus

Ač zajímavý film velkých rozměrů tak přesto bych ho minimálně o takových 40 minut zkrátila. Scorsese nikdy nenudí,ale co je moc to je příliš.A s politováním musím napsat,že jsem opravdu měla co dělat aby mi v jednu chvíli hlava nespadla a já v kině neusnula. Ale jinak naprosto a zcela jsem se bavila. DiCaprio mě osobně zklamal jenom v jednom jediném filmu a tím byl TITANIC.Jinak mě od té doby stale jen překvapuje a překvapuje.Je to pan herec. To si myslím. Nevím jestli si Leo vybírá tak dobré role a nebo si role vybírají jeho. Film byl pro mě bomba,ale být o něco kratší, byl by asi za 5 hvězd.Ale někdy na těch hvězdičkách přeci jen zaleží míň než víc. ()

dANo

Musím priznať, že ma Scorsese fakt prekvapil tým, ako komediálne poňal tento film o finančných podvodoch, o fungovaní búrz a o tom, ako dopadol jeden z najväčších podvodníkov v tomto odvetví. Dosť dobré! Tie 3 hodiny som si v pohode užíval, smial sa a vôbec mi to neprišlo zbytočne dlhé. Samozrejme, je to kontroverzné (hlavne množstvom drogových scén) a konzervatívny divák nebude uspokojený, ale sám si za to môže. :o)) ()

Unnamed

Film mě sice bavil (alespoň tedy jednotlivé scény) a herecké výkony se mi také líbily, bylo to ale příliš dlouhé a fandit filmem glorifikovanému podvodníkovi se z mé strany moc nedalo (Catch Me If You Can dokazuje, že není podvodník jako podvodník). Připadalo mi to jako óda na kapitalismus, kurvení, fetování a amorálnost vedoucí k získání všeho, co si na tomto světě můžete za peníze koupit. 4* ()

VasaX

Jo, je to skvělý. Takový Cocaine Cowboys pro makléře. Sice ukrutně dlouhé, ale díky tématu (a jeho dramatizování) a DiCapriovi to velmi dobře uteče. Jediné co mi tam chybělo, bylo řádné vyvrcholení příběhu. Všechyn dramatické zlomy se odehrávaly tak nějak průběžně a já měl z jejich průběhu a konečných důsledků pocit, že vlastně vůbec nebyly důležité, neměly dopad a jsou takovými vedlejšími liniemi k příběhu o nezlomném self-made manovi, který si život užívá takovými doušky, že by to utopilo kosatku. Jen tedy s tím, že on se v tom nikdy opravdu nepotopí a neutopí, přeneseně i doslovně. Osobně ale Vlk z wall Street skýtá mnoho zábavy, ač se postupně připravuje o nadhled a nějaké hlubší "poselství", a to nemusí jít nezbytně o morálně správné poselství. Jinak je to strhující a vizuálně poutavý příběh, se skvělým obsazením a nadprůměrnými hereckými výkony. I když každý hraje víceméně to, co mu jde nejlépe (zejména DiCaprio A Hill). Když si ale vezmeme, že je to založeno na skutečném příběhu, a odpustíme tak nějaké nuance, je to skvělý film a na to, že má tři hodiny, i solidně našlápnutý. ()

yeniczek

Zábava především a nemůžu si vzpomenou, kdy naposled jsem se rozbrečel v kině smíchy. Asi nikdy:) Scorsesemu se to povedlo několikrát. A proč ne tedy 5*? Je to jednoduchý. Přes to všechno jde o skutečnýho idiota, kterého film bohužel nakonec vykreslil v lepším světle a filmu prostě chybí jakákoliv katarze, jakýkoliv uspokojivý závěr. Škoda, ale je to jen tak tak. Tři hodiny subjektivně uběhly svižněji, než libovolná 90 minutová komedie.. Nebýt závěru.. Nejenže je podle mě ne úplně uspokojující, je také vytržený z tempa a je velká škoda, že se nedostavila nějaká rychlá facka a konec, protože to by k tempu filmu sedělo mnohem mnohem víc. 8/10 ()

Kicune

Že Scorsese točí dlouhé filmy a že rád obsazuje Lea, to už víme. Ale pozapomněli jsme na to, že Scorsese umí komedie. Čistokrevné komedie. A JAKÉ!!! Tato uječená, uhulákaná, prosouložená, prošňupaná a prokalená zběsilost je nadsázkou a satirou života jednoho pěkného hajzla, adrenalinového života samotné Wall Street a i jedné doby. Leo zde zase a znovu dokazuje, že je Pán Herec a hajzla Belforta ztvární levou zadní a s vizáží z Titanicu. (Ano, 39letý Pán Herec hraje dvacítku, evidentně si to užívá a jde mu to skvěle.) Režijně jako vždy špičkový Scorsese doplňuje film dobovou nebo alespoň minimálně dobře se hodící hudbou, vyhrává s kamerou a obsazením. Kromě Pána Herce je nutné nezapomenout na 5minutový výstup Matthew McConaughey. (Pro pány budou nejspíš nezapomenutelné výstupy mnoha nahých žen.) Celkově královská zábava. Co dodat? Možná jen vyslovit přání, aby těch komedií Pán Režisér točil více! ()

romajz15

Krátce po zhlédnutí filmu, jsem o něm příliš valné mínění neměl, ale po delším přemýšlení, vidím dokonalou komedii s ohromným hereckým výkonem Leonarda DiCparia. ()

nevermore

Prý to je "Strhující bohuslužba za kapitalismus..." Musím dát kolegovi verbalovi za pravdu. Řemeslně je film asi na jedničku. zahraný povětšinou dobře, režie, scénář, kamera, tady se nikdo nějak nesekl. Ale ta oslava manonu je prostě do očí bijící, protože s hlavní postavou většinou soucítíme nebo ji alespoň tak nějak chápeme, "rozumíme" I KDYŽ je záporná. no... A se mnou to nějak nehnulo, přesto, že bylo vše i přesvědčitelné i uvěřitelné. Nepočítám s tím, že bude někdo číst můj komentář, když jich u k dnešnímu dni je 1138. Takže dobrý, ale... váhal jsem mezi 3 a 4* , zaslouží si to 4, ale ty moje 3 tomu hodnocení neublíží. ()

Mishqo

Epos z prostredia finančného maklérstva kde nechýba zábava, drogy, sex, podvody, zhýralosť a peniaze, peniaze a ešte raz peniaze. Výborne budovaná a vygradovaná atmosféra i dej (i keď samotný záver mi moc pochuti nebol). Veľmi vtipné s dobrou hudbou a aj napriek trojhodinovej stopáži to ani minútu nenudilo a zvládol by som aj ďalšie tri. Herci bezchyby - jak Leo a jeho prihlúpla manželka, tak i Jonah. Aj keď by som Leovi veľmi doprial toho Oscara, neviem či to tento rok výjde v konkurencii s McConaugheym. ()

Natabar

DiCaprio standardně výborný, McConaughey skvělý, Scorsese překvapivě slabý. Až si celou poslední hodinu přejete, aby už byl konec. ()

VanTom

Kdo by aspoň trochu nezáviděl a na chvíli nechtěl okusit takovýto okázale nenažraný, bezstarostný, hýřivý životní styl? Navíc ve společnosti charismatického, strhujícího DiCapria, který zde potvrzuje svou hereckou extratřídu? Soudy nevynášející a morálku důsledně neřešící "vzestup a pád" jednoho mladého burzovního žraloka a jeho firmy překypuje energií, dravostí a režisérskou jistotou. Přestřelená mi ovšem přišla tříhodinová délka, zejména čistě komediální první půlka, přeskakující z jednoho nevázaného, opulentního, děvkami a fetem přetékajícího večírku na druhý, neodsýpala úplně hladce. Ta špetka dramatičnosti, přicházející s nevyhnutelnými trhlinami v zbohatlickém světě, měla vyprávění okořenit o něco dříve. ()

Sany33

Je na svete množstvo ľudí, ktorý svojím správaním a činmi obohacujú tento svet a robia ho tým lepším. Na druhej strane sú tu ľudia, ktorý burcujú nepokoje vyvolávajú konflikty a vedú masovú hystériu. O oboch skupinách týchto ľudí by som rád videl životopisný film. Ale kurva venovať 3 hodiny života, skurvenému feťákovi a zlodejovi, ktorý v živote nedokázal nič viac ako ojebávať ľudí. Nie ďakujem! Moje hodnotenie dosiahlo štatút priemeru iba vďaka skutočne skvelej kamere a vynikajúcim hereckým výkonom (Nechápem, že Leo nemá Oscara). Inak ide o film z kategórie odpadu o ktorý v blízkej budúcnosti už dúfam nezakopnem! 45% ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení