Vlk z Wall Street

• USA The Wolf of Wall Street (více)
USA, 2013, 180 min (Alternativní 173 min)

Režie:

Terence Winter

Kamera:

Rodrigo Prieto

Kejdlo

Zkrátka film, jenž si pustím ještě mnohokrát a jenž mě udivuje svým neuvěřitelně skvělým propojením dramatu a komedie. Vlk z Wall street je prostě pecka všech pecek a jediné co mě mrzí je prostý fakt, že za něj Leo nedostal Oskara. 10/10 ()

Babous

Wolf of Wall Street ukazuje kapitalismus v tak sexy světle, že se tam hromadně souloží v kancelářích, kokain se šňupe z prsou modelky Victoria's Secret a i když je hlavní hrdina větší padouch než Viktor Kožený, musíte fandit jeho nadšení a obchodnímu umění. Potěšil mě nadhled a humor, s jakým to je podané. Ke konci už mi jenom trochu fandila přepálená stopáž. Jinak jsem si to ale vážně užil. Má to potenciál stát se kultem jako třeba Kmotr. ()

netahlo

No nevim nevim, zadna pecka to teda neni a hlavne je to ukrutne dlouhy a ja osobne jsem se poprve zacal nudit uz asi po pulhodine. Leo je sice strasne cool, ale za celej film (coz se mi stalo vubec poprve) jsem si k nemu nenasel cestu. A k tomu strasne moc mluvi. Vubec vsichni strasne kecaj, rvou a kricej. A fetujou a sukaj. Nic jinyho se vlastne ty tri hodiny nedeje. Cekal jsem proste neco zajimavejsiho. Tohle mi, krome obcasneho pocitu zhnuseni a par vtipnych momentu, nic nedalo. Nakonec nejlepsi byla scena hned na zacatku z Matthew McConaughey u obeda, to jsem se aspon pobavil. Jak Leo, tak Martin uz natocili jinaci pecky. Casino, Skryta identita nebo Mafiani jsou jina liga. V podstate je to nejslabsi film s DiCapriem za posledni dekadu. Jeste, ze jsem na tom nebyl v kine, to bych nedal! Jasne zklamani roku. ()

fruitbueno

Ve sladké nevědomosti, že je to natočeno podle skutečných událostí (ano, vážně jsem to nevěděla), jsem si užila tříhodinovou jízdu, bavila se naplno a kroutila hlavou, co Scorsese na stará kolena zvládne a s jakým přehledem. Též jsem se rochnila pohledem na film od filmu lepšího DiCapria, který mě prostě už dávno přesvědčil o tom, že kdo umí, ten umí, a kdo neumí, čumí. Já čuměla. Plus dávám za parádní hudební podmaz, u některých vypalovaček jsem se tlemila moc. Filmařina je to poctivá, parádní, téma a vůbec morál celé zápletky je ovšem odporné, otřesné a nevímještějaké. Proto hvězda dolů. Naštěstí jsem fakt netušila, že to vychází z reálu, a do kina jsem šla. A užila si to. ()

vitekpe

Dobre natocene, ale diky, odmitam. Jak jsem nekde cetl - tez by me zajimaly obliceje vsech tech podvedenych lidi, kdyz koukaji na tuto glorifikaci "frajera", ktery ty jejich prachy profetoval. Na protest proti teto oslave svinactvi a dolaru davam subjektivni 2-. Fuj, a rychle se ted podivat na neco hezkeho. ()

Zemi11

"Zemrel v 35 letech. Stejne jako Mozart. Jinak s nim ale nemel vubec nic spolecneho. Vlastne ani nevim, proc me to napadlo." :D ()

gutshoter

Neuvěřitelná filmařina podtržená nejlepším hereckým výkonem Leonarda, jaký jsem měl od něj možnost vidět. Ten chlápek si to kurevsky užíval. Vlk je spíše komedií a to mi sedí. Když vezmete v potaz právě takové skvělé výkony a to nejen herecké, vše je natočeno dokonale autenticky a pak z toho jednoduše musí vyjít neřízená střela. Neřízenou střelu, kterou chci zase brzo vidět a kterou si užiju dvakrát tolik... ()

Sdoom

Zklamání, 3 hodiny komediálních scén zasazených do tématu, které v žádném případě v žánru komedie nemá co pohledávat. Minimálně hodina zbytečných scén, kterak se zdrogovaní zmrdečci různě pitvoří. Na 5 hvězdiček to bylo max do chvíle, kdy ze scény zmizel McConaughey. Rozuzlení žádné, totální odtažitost Scorseseho mi tentokrát vadila mnohem víc než obvykle. Pokud teda neni Jordan Belfort jeho obrovskej životní vzor, o čemž se dá asi s úspěchem pochybovat. Zatim snad největší zklamání, které mi kdy Marty připravil. Nemluvím teď samozřejmě o formální stránce filmu, která je naprosto perfektní, ale to mi fakt nestačí ke spokojenosti. (kino Cinestar Gold Class, orig.) ()

skinny

Kdo by si nepřál být Jordanem Belfortem? Věčně zfetovaným zlodějem, který má tuny peněz, drog a luxusních ku*ev? Hm...tak jako tak... příběh je v podstatě o ničem,přestože mi na tom filmu nevadilo zhola nic. Plné hodnocení vysloužil především Dicaprio. Ten týpek mně rozesmál i šokoval zároveň, já ho prostě žeru, už od dob "Gilberta Grapea" jsem věděla, že v tom klukovi z Titanicu bude něco víc, než hezká tvářička :). Troufám si říct, že v tomhle filmu předvedl Leo svou životní roli. Bravo! A když někdo tvrdí, že ten film je vlastně o hovně, jo, je, je to o týpkovi, co má tolik prachů, že neví co s nimi, ale Lenoardo je prostě Leonardo! ()

civrss

Morálně naprosto zvrácené, filmařsky naprosto dokonalé. Scorsese po řekněme slabším Hugovi vytahuje z rukávu trumf jménem Leo a společně vytvořili film, který se bezpochyby stane kultem. Scorsese a jeho obrovsky dlouhé stopáže jsou známe, ale to neznamená že trošku zbytečné. 180 minut je opravdu obrovitánsky dlouhá doba a ke konci už jsem mlel opravdu z posledního a je to trošku škoda. Některé scény se pak už opakují a tak trochu ztrácí na té originalitě. Jinak Leonardo je prostě neskutečný, hrozně mě mrzí, že to Oscara prostě zase nevyhraje, ale on už se s tím možná i smířil. A nakonec se chci jen tak opravit, někde minule jsem buzeroval Jonaha Hilla, že není dostatečně dobrý a přesvědčivý herec, po Wolfiem to už rozhodně neplatí. ()

Maynard.

Po tomhle filmu bych si hned bych si jednu šňupnul :o). Tak jestli za tohle nedostane Leo oskara, tak už nevím za co jinýho kdo kdy může dostat... Už jen za to doplazení "těžko sehnatelné drogy" do svýho auťáku :o). Musím uznat, že sem se při týhle scénce málem pochcal smíchy (soráč ten výraz). Ale to bylo fakt boží. A to sem myslel, že nic nemůže trumfnout rozhovor Kukluxklanu v Djangovi. Může, tahle scénka je neskutečně přesvědčivá a močopudná :o)). Film má prakticky stejný grády jako Kokain, akorát se odehrává trošku v jiných prostorách. A já si říkám, ty vole makáš v open ofisu, ale proti tomu co měli makléři na Wall street? Dětská rýma! Krásný ženský, hnusný chlapi (až na Lea), super muzika, dokonalý herecký výkony, parádný režie. Možná, že bych to třeba o půl hoďky zkrátil, ale jen možná. KAždopádně jeden z nej životopisnejch filmů, oproti přechozímu Letci je tohle dokonalost sama! A jak sem řekl na začátku, běda, esi oskara dostane někdo jinej než Leo!!! Wau ()

sedm.1

I kdyby nic jiného, tak už jen za Scorseseho režii a především DiCapriův výkon si Vlk nezaslouží stejně nic jiného, než totální absolutorium. Ovšem ono toho jiného, kvůli čemu si to maximální hodnocení film zaslouží, je další spousta a spousta, a vlastně mohu i s čistým svědomím konstatovat, že Vlk patří v podstatě mezi tu hrstku klenotů, které lze označit za bezchybné. Takže konkrétněji. Co se týče zápletky, tak to je sice na první pohled prakticky klasika o strmém vzestupu a ještě strmějším pádu jednoho obyčejně neobyčejného šílence, ovšem v tvůrčím podání mistra Scorseseho jde o totální bombu. Opravdu strhující, dechberoucí, kolosální bombu, která je výjimečná i v tom ohledu, že nadchne jak toho nejintelektuálnějšího hnidopicha, tak toho nejzamindrákovanějšího béčkaře. To, co Martin Scorsese dokáže ve více než sedmdesáti letech je prostě obdivuhodné. Otevřený, moderní, cool a stylový zároveň. Co DiCaprio? Jednoduše největší a nejvýraznější herec současnosti a právě role Jordana Belforta byla jako stvořená pro jeho famózní herecký um, zde dal do své postavy naprosto vše a jde jednoznačně o Oscarový výkon, nemající tento rok vůbec konkurenci a opět dokázal, že je zkrátka v tomto oboru jasnou světovou jedničkou. Hotová věc. Z obsazení pak musím ještě určitě vyzdvihnout Jonaha Hilla, který se čím dál víc a rychleji odlepuje od trapnokomických obtloustlých figurek a strmě stoupá k vážně hvězdným výšinám a právě zde mi velmi častokrát připomínal jiný herecký kult, zářící právě v Scorseseho filmech ve vedlejších rolích parťáků hlavního hrdiny, kteří se většinou chovali jako hovada, utržený ze řetězu, a mám na mysli samozřejmě Joe Pesciho. Takže Hill tu je zkrátka jednou z nejvýraznějších a nejnepřehlédnutelnějších postav a i on podal vážně ultra maniakální výkon. A stejně jako ostatní chlapi s koulema tu nemohu opomenout ani megašukézní Margot Robbie, ze který musí být udělanej každej do 11 vteřin, nejen Leo. Samozřejmě mě pak nadchla i atmosféra, a to jak vizuální, tak ta pocitová a emoční, a hodně příjemně mě překvapila opravdu hodně funkční a poměrně častá vtipnost celého scénáře, kdy je dokonce pár scén i dotaženo až do šíleného absurdna, přesto ale nepůsobí vůbec rušivě či jinak nevhodně, spíš jsou to naopak výtečné třešničky na precizním dortu. Martin Scorsese mě zkrátka dokázal vtáhnout do světa akcií takovým způsobem, že jsem si hned koupil investiční magazín a … a ikdyž zůstanu stejně do smrti chudej jak kostelní myš, můj pohled na svět Wall Street a obchod s akciemi už nebude nikdy lhostejný a prázdný. Suma sumárum, Vlk z Wall Street je nehorázná jízda, otevřená, extravagantní, stylová a ojedinělá podívaná, neboli monumentální masakr ve všech směrech!!! Bravo!!! REAKCE 3.3.2014 den po udílení Oscarů: Leonardo nedostal Oscara za svůj fantastický výkon v tomto přepychovém filmu, což svědčí o ... fuck off!!! ()

pavcas

Psal se rok 1997 a já šla poprvý a naposled v životě na jeden film do kina 4x.Byl to romantickej velkofilm s Di Capriem v hlavní roli, možná jste to někdo viděl, dopadlo to celkem blbě. Tenkrát se tenhle mladej kluk navždy zapsal do mýho dívčího srdíčka. O 17 let později si stále drží tu samou pozici, takže jsem šla i na Vlka a to plná obav. Co mně tak asi může bavit na filmu z prostředí Wall street, burzovních machinací a chlapech v open space co se navzájem přeřvávaj kdo vydělal za minutu víc mega. Po prvních 15 minutách jsem to přestala řešit, bavilo mně totiž všechno. Leo jako vyjukanej mladíček, Leo vydělávající první milion, Leo šňupající lajny koksu, že by to jinýho zabilo, prokládajíc to práškama, Leo s nahým zadkem, Leo bušící se v hruď před zástupem svých spolupracovníků, Leo na jachtě....A pro mně vrcholná scéna filmu, Leo plazící se po schodech totálně sjetej ke svýmu autu!!!! Kolikrát že jsem napsala Leo? No.... ono jde o to vážení, že on tomu filmu kraloval, v podstatě to byla jen jiná verze jeho legendárního výkřiku " I´m king of the world."Protože to on je. King mezi herci a vydržel to křičet 3 hodiny! ()

Reanimated

Dalo by se jednoduše říct, že ten tří hodinovej k*revskej náhul, co nám Márty s Leem naservíroval, je geniální čistě proto, že po jeho shlédnutí byste si ho hned dali znova. Vlk mě však natolik dostal, že přeci jen zmíním pár libůstek. Leo krutopřísně ruluje a jeho proslovy by dokázaly namotivovat mrtvolu zpět k životu. Jonah Hill po Moneyballu opět dokazuje, jak skvělý je to herec (například v brilantně natočené scéně, kdy nám na něm Leo demonstruje náběh quaaludeu). V některých pózách mě dokonce přesvědčil o tom, že by v budoucnu mohl ztvárnit Miloše Zemana. Scéna Lemmon 714 způsobila, že celé kino z Leova batolení 10 minut uchcávalo. Když pak vyšla najevo pravda o stavu auta, zjistili jsme, že Leo je tzv. "unreliable narrator" - díky čemuž můžou některé scény získat jiný význam (bouře na moři a výbuch letadla?). Hrozně jsem Martymu žral to, že film často odkazoval na události/hlášky, které proběhly o něco dříve. Je to celkem snadný způsob jak vzbudit zdání kompaktnosti, ale na mě to fungovalo (FBI agent v metru, Hilfe!, narážky na Donnieho sestřenici). Film také zbytečně nemoralizuje - to nechává na divácích (geniální poslední záběr, kdy se kamera ztočí na obecenstvo). Zkrátka - bravo Marty. Jestli s Leem ty Oscary zas nedostanete, tak spravedlnost není! ()

insurgentes

Prostředí, který mě nezajímá, lidi, který mě nezajímaj, fet, kterej mě nezajímá, zápletka, která mě nezajímá. A přesto jsem se bavil. Je to v podstatě jen taková filmová onanie, ale musím uznat, že DiCaprio je na role těchhle debílků jako stvořenej a nedovedu si představit, že by to někdo jinej zahrál tak famózně jako on. ()

LuciusWlk

Maximální úleťárna. Tahle sonda do hlubin geniálního makléře je neuvěřitelný odvaz. Tahle směsice perverznosti ve spojení se zajímavým příběhem a brilantním obsazením je lahůdka, jaká se dlouho neoběvila. Scorsese jednoduše umí. Neuvěřitelné!!! ()

Firebug

Opravdu jsem od snímku, který je zdánlivě o nudném obchodování s akciemi na burze, nečekal tak třeskutou zábavu. Leo je naštěstí nefalšovaná, věčně sjetá "rock star", která si svou vydobytou pozici užívá plnými doušky. Taky to je, jen tak mimochodem, strašný zm*d a výstavní antihrdina, kteří v poslední době frčí. Slušný divák tak může nahlas odsuzovat jeho amoralitu, souběžně se bavit všemi těmi "úchylnostmi" a zároveň hlavnímu aktérovi tiše závidět vědom si faktu, že o jeho spořádaném životě nikdy nikdo několikamilionový oscarový film nenatočí... :-) ()

tempus

Tento film se mi nehodnotí nejlehčeji. Je tam zbytečně mnoho drog, sprostých slov, a případů, jak je dobrý jednorázový sex). Už jsem min. jednou za přemíru sprostých slov srazil *. Postavy (a jejich zaměstnání) jsou nesympatické, ani kvůli jednu jsem nemohl být minimálně vděčný a vůbec celé myšlení filmu je mi lehce cizí. Jenže se s některými se stejně vžijete, režie a scénář je velmi mistrovský a některé scény jsou opravdu úžasné (letící zpomalené hodinky, sPOILERY: celý trip, který se stal kvůli tomu, že jednoho ze zakladatelů chytli kvůli druhému nejdůležitějšímu zakladateli a ten zakladatel chtěl nějak zpříjemnit přiznání (a obzvlášť obě cesty domů s Lambem (u druhé cesty: škoda tak krásnýho bílího lamba :konec sPOILERU). Nejvíc pozornosti si zaslouží asi práce Leonarda D., když se vydává za dvacetiletého a opravdu mu věříte že je v tom věku. PS: doma jsem vyhledal některé zde hrající herečky - Já tušil, že jednu snoubenku hraje manželku Teda v HYMIM. Viděno během Filmového víkendu csfd 2014. ()

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

Matthew McConaughey bude bojovat s ohněm

27.01.2024

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

Je Scorseseho novinka moc dlouhá?

21.02.2023

Nový film režiséra Harry Potterů má obsazení