Režisér Simon West uvádí strhující akční thriller, který se odehrává v New Orleans v době vrcholícího karnevalu. Will Montgomery (Nicolas Cage) strávil osm let ve vězení poté, co se při loupežném přepadení nechal podfouknout. Teď by nejraději hodil svou kriminální minulost za hlavu a znovu obnovil zpřetrhané vazby se svou dcerou (Sami Gayle). Montgomeryho staří parťáci i agent FBI Tim Harlend (Danny Huston) jsou ale přesvědčeni, že kořist v ceně deseti milionů dolarů Montgomery před uvězněním někde ukryl. Když mu unesou dceru a za její život žádají výkupné v hodnotě lupu, Montgomerymu zbývá jediná možnost. Musí uvěřit svým instinktům a spojit síly s krásnou, svůdnou a chytrou Riley Jeffers (Malin Akerman), se kterou se pokusí provést ještě jednu loupež, aby získal dceru zpět dřív, než bude pozdě. (oficiální text distributora)

Kryton

Simon West tento rok ukázal na dvou případech svojí kvalitu. Exp2 navrací ke skvělému Con Air a Stolen navrací k nudné půměrné rutině Mechanika zabijáka. Oba případy jsou bez Cage koukatelné kousky žánru. Nyní se už konečně West dočkal a po 15 letech si veme do týmu velkého hereckého workoholika Nikyho Kejdže. Prvně Cage už dneska hraje i v dětských představeních, protože by bez hraní umřel. Za druhé Stolen až na pár akčních scén nemá nic víc. Takže ani duo West-Cage neudělá z jednoho cáru papíru prodejní bestseller. Příběh zloděje, který po osmi letech ve vězení (páni Cage i po osmi letech ve vězení vypadá stejně) začne hledat nejen ukryté prachy, ale také dceru, kterou mu někdo ukradl. Jemu, který je král zlodějů? Tady to je spíše král blbů, protože všichni okolo se chovají blbě, dělají blbé věci a vypadají blbě. Osobně mě zajímá, zda už někdy konečně Cage bude mít i více než jednu tvář při každé scéně. Jediné plus + hlavní hrdina má rád CCR a ty zní docela často ve filmu. ()

maddy

Bakalárska práca na tému „Najväčšie filmové klišé v žánri thriller (v kvalitatívnej kategórii Béčkový filmov určený direct-to-video)“. Simon West je nepredvídateľný režisér, raz za dekádu sa mu podarí slušný akčňák (Con Air, Expendables 2), občas zo sľubného námetu vytrieska len typický priemer (Tomb Raider) a neraz natočí aj nezáživný shit (Cape). Nie je preto žiadnym prekvapením, že keď sa mu do rúk dostane nízky rozpočet a scenár od absolventa rýchlokurzu písania scenárov (ktorý ani nedokončil), tak z toho nič iného ako hlúpe béčko vzniknúť nemôže. Príbeh je omieľaný ako 100x vyprané ponožky, postavy sú hlúpe ako po druhej lobotómii mozgu, dianie je predvídateľnejšie ako umiestnenie ďalšieho hitu Ivety Bartošovej v tunajších hitparádach, záver happy-endovskejší než venezuelská telenovela, Nicholas Cage trápny ako v Ghost Riderovi, ale na druhej strane z toho West dokázal vytrieskať aspoň celkom odsýpajúce akčné scény a naháňačky, ktoré zaberajú polovicu stopáže, doplnené o hudobný motív ako vykradnutý z Bondoviek, takže nakoniec to nie je až taký odpad, ale aspoň čisto primerné béčko v štýle 90. rokov, nad ktorým sa absolútne nie je potrebné zamýšľať. Pokiaľ ste priaznivcami akčných filmov, tak ako jednohubka na zabitie zimného večeru, keď už došli všetky kvalitnejšie filmy nijako neuškodí, a na druhý deň zaručene vyšumí z hlavy. ()

SaNcHeZ_cz

No tak na Nicolase v poslední době poměrně slušné do značné míry i průměrné videobéčko. To ovšem neznamená, že by to byl kdovíjak kvalitní snímek. Mizerné herecké výkony, hodně slabý a hloupý scénář a v podstatě nic proč snímku věnovat hodinu a půl času. Simon West není vyloženě zklamáním za kamerou, nicméně rutinní akce ani zdaleka nepřipomíná chvíle jeho největší slávy. To co je mimo akci jakbysmet. ()

Ellmariachi

Já vám nevím. V poslední době ať si s Nicolasem pustím cokoliv nemám problém. Že už to není co bylo kdysi jsem si dávno zvykl. A tak si užívám béček s často slabší zápletkou, kdy hlavní hrdina je velice dobře zahraný, má určitý charisma a není mi lhostejný. V těchto kolejích se jede i zde. Postavy se občas chovají hloupě, zápletka se přizpůsobuje tomu aby posouvala děj a proto se někdy objeví nelogická díra. Dojde to do fajn finále a celé si to Cage dává na půl plynu, protože ať je to jak chce herec je stále dobrý. V téhle kategorii si získává můj respekt a i zde je to za slušných 60 procent. ()

MikO_NR_1909

Slušná volovina, ktorú rovnako ako ju budete nenávidieť, budete aj s ňou tak trocha súcitiť. A práve z toho súcitu sa dostanete do dimenzie absurdného smiechu a každú scénu si budete "užívať". ()

kaylin

Nicolas Cage si zase jednou střihl menší, béčkovou roli. Spousta lidí říká, že bere všechno, aby měl na dluhy. Možná je to pravda, možná ne, osobně mám Cage rád a celkem jsem zvědavý na každý jeho film. Tak jsem se dostal i ke snímku "Unesená". Je to kousek, který se snaží navazovat na tradici, jakou vytvořily filmy "Telefonní budka" a "Kurýr". Je to zvláštní spojení, ale v podstatě by se to tak nějak dalo spojit a vznikl by film "Unesená". Nicolas Cage má ultimátum. Musím získat peníze, aby dostal zpět svou dceru, s kterou nemá právě skvělý vztah. Tak ono se není co divit, když byl nějakou dobu zavřený v lochu. Aby nebyl vykreslený jako úplně křivák, dostal se do vězení proto, že se parťákovi snažil zabránit ve vraždě. To ho ale stálo potřebné minuty a spolupachatelé loupeže ho nechali na místě. Snažil se efektivně ujet, ale neměl na to. Policie ho dostala. Odsedí si svůj trest a vrací se do normálního života, kde na něj čeká bývalý parťák, který díky Cagovi přišel o nohu. Dost ho to trápí a chce si vylít všechnu zlobu. Unese tedy Cagovu dceru, vydírá ho a donutí ho, aby ukradl peníze. Policie totiž, jak už to tak bývá, nespolupracuje, a tak je třeba vzít věci do vlastních rukou. Jak jinak. Malin Åkerman má příliš málo prostoru na to, aby oslnila, i když se jí to stejně celkem daří. Simon West pak ale ukázal, že "Expendables - Postradatelní 2" jsou pořád hlavně dílem Stalloneho a že on zas takové akční schopnosti nemá, protože ani z hlediska akčního nedokázal v "Unesené" přijít s čímkoli novým. Více: http://www.filmovy-denik.cz/2012/12/sherrybaby-lets-dance-unesena.html ()

Rakosnicek77

Zase jsem se jednou překonal a to vlastně celkem dvakrát. Za prvé, jsem se v sobotu večer rozhodl koukat na televizi, což znamená čumět minimálně hodinu na reklamy a za druhé, jsem byl ochotný dát šanci Nicolasi Cagemu. S tím je to vždy obrovské riziko, protože jeho výtvory jsou většinou nejistý podnik. Buď stvoří koukatelný film, nebo naopak paskvil, točený někde v Makedonii, partou amatérských filmařů. Tady jsme sice zůstaly u emericých exteriérů, ale amatéři z Makedonie asi dostali pracovní víza a s Nickem ruku v ruce stvořili další ultrapitomou sračku, na téma již miliónkrát natočené a to v různém stupni kvality. Tady nám kvalita jaksi značně pokulhává a hereckým výkonem nepřesvědčuje ani hlavní hrdina, už vůbec ne pošahaný robotaxikář o slečně dceři a zástupcích honičů s odznakem, je už asi zbytečné se vyjadřovat. Takže jsem si užil příjemnou hodinku s reklamou :-) a s podobných filmových experimentů, jsem zase na pár týdnů vyléčen! ()

Vampireman

Klasická guilty pleasure, která bude zrát s věkem. Nevím jaký moment filmu mám mít radši, jestli Nick Cage taví zlato nebo Nick Cage mluví švédsky, ale rozhodně zbožňuji jak na konci nastartuje ten taxík. ()

MATADOR

West + Cage = Con Air! To je jasná matematika! Takže budeme dělat, že tohle nikdy nenatočili a vlastně jsem to ani nikdy neviděl. Protože bych byl asi vážně naštvanej sám na sebe, že jsem byl tak pitomej a nechal se zlanařit těmito dvěma jmény! ()

FilmFan24

Nečekal jsem žádné veledíl a to, že v hlavní roli zoufalého otce, kterému unesli dceru uvidím Nicka Cageho mě nijak zvlášť nebralo. Průměrný akční film, který ale rychle odsýpá. Josh Lucas hrát umí, ale tady bohužel předvádí asi nejhorší herecký výkon svojí kariéry. ()

Derek

simon west sa po mechanikovy opat vracia do svojho oblubeneho new orleans a tento raz si na pomoc zavolal akcnu ex-ikonu nica cage-a s ktorym stretol vo svojej prvotine con air. spolu vsak vyprodukovali tak slaby film, ze musel byt po dvoch tyzdnoch stiahnuty z kin lebo nedokazal nic utrzit, co ma pri jeho kvalite vobec neprekvapuje. cage hraje ako namesacny uz niekolko poslednych rokov a nik iny nie je o nic lepsi, ihsanova swingova hudba tepa pocas filmu non stop, ale dosahuje tak maximalne len totalnej otravnosti. skoda ze west sa rezisersky uz nikdy nepriblizil k remeselnej kvalite ktoru ukazal u svojich prvych dvoch filmoch a v stolen dokaze i 35 milionovy rozpocet nechat vyzerat ako seagalovske cecko urcene priamo na video a nie ako film do kin... ()

vegetol.mp

Nemůžu si stěžovat. Akce dobře natočená, West boduje, herci hrají dobře, tempo to má našláplé a u hudba je taky fajn. Popravdě nevím, co lidi od podobných filmů čekají, ale na tenhle film bych šel do kina radši, než na jiné zhovadilosti, co jsem v poslední době viděl. Pokud si Stolen za něco zaslouží krtiku, tak je to především hlavní záporák, který je svou vizáží poněkud přepálený a závěrečné akční vyvrcholení, které je příliš krátké. Jinak je ale Stolen skvělý odpočinkový film a špičkové řemeslo. PS: By mě jen zajímalo, kam se poděla stáda těch chytráků, kteří sebevědomě plácali, že tohle je to samé jako 96 hodin, aniž by film viděli. A ejhle, ono to vůbec stejné není. To je ale překvápko. ()

IceQueen

Tá tretia hviezdička je len taký malý mrzáčik polovičný, iba s troma (2,5 aby som bola presná) cípmi. Ale keďže sú tie Vianoce... ()

ilemas

Akční béčková oddechovka, která nenudí, ničím nepřekvapí a docela pobaví. Stále na stejné brdo, takových podobných thrillerů jsme viděli spoustu, ale starý dobrý Cage se vrátil, málem jsem už na něj zanevřel. ()

Caminzind

Takže, děti, dáme si příklad. Mikuláš dluží kamarádovi nemalou částku. Jelikož však nemá u sebe žádnou hotovost, ale jen zásoby zlata, rozhodne se uhradit dluh ve zlatě. Když tedy 1 Kg zlata stojí cca 55000 USD, kolik kilogramů zlata si musí Miky nabalit sebou do batůžku, chystá-li se jít ke svému kamarádovi dorovnat účet ve výši 10 000 000 USD? ()

M.i.k.e

další podprůměrná Klecovina,ve které sice strýček Mikuláš vypadá celkem normálně a nehraje tak děsivě jako obvykle,ale aby to snad divákovi nechybělo je tu Josh Lucas jako hlavní záporák,který to plně vynahrazuje.V první půli ještě celkem solidní béčko,ale druhá půlka a hlavně konec celý snímek poslali do kopru.Cage už asi ne,ale Simon West by měl mít na víc.Expendables 2 jsou toho jasným důkazem...40% ()

Martin741

Len taky lacny povrchny vyvar, akych tu bolo uz do aleluja, staci zajst k Seagosovi alebo WCJD a prevetrat nejake ich filmy. Odpad vsak nedam, lebo to reziroval Simon West /Con Air/. 10 % ()

Figu

Sračka sraček a i u mě první náznak toho, že Cage už zřejmě není tam kde byl! Mělo by to asi působit tak, že Lucas má být ten hnusák a Nicolas ten vyfešákovanej bourák co spasí svět. Opravdu mě to přišlo naopak! Úlisnej Cage a humus céčko film! Škoda! Něco přeci jen jsi dokázal! Snad se dáš brzy do kupy! 35% ()