Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

• USA Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (více)

V dalším pokračování svých fantastických dobrodružství se kapitán Jack, ke kterému se štěstěna opět jednou nemilosrdně obrátila zády, ocitá tváří v tvář bandě smrtících pirátských duchů pod vedením strašlivého kapitána Salazara (Javier Bardem), kterým se podařilo uniknout z Ďáblova trojúhelníku a jejichž jedinou touhou je připravit o život každého piráta - a zejména Jacka. Jackovou jedinou nadějí na přežití je bájný Poseidonův trojzubec, ale pokud má mít šanci ho nalézt, musí přesvědčit ke spolupráci Carinu Smythovou (Kaya Scodelario), geniální a krásnou astronomku, a Henryho (Brenton Thwaites), tvrdohlavého mladého námořníka a člena královského námořnictva. Jedině s jejich pomocí má kapitán Jack, svírající v rukách pevně kormidelní kolo Umírajícího racka, své zoufale nicotné a zchátralé lodi, naději nejen zvrátit nepřízeň osudu, se kterou se poslední dobou potýkal, ale také zachránit si život ve střetu s nejmocnějším a nejděsivějším protivníkem, jakému byl kdy nucen čelit. (Falcon)

tomino28

Vypadá to, že s pátým dílem této již značně vyčpělé a unavené značky přišlo do zatuchlých vod Karibiku lehké oživení. Nic přehnaně originálního sice před divákem na obrazovku nevyskakuje, ale snesitelné (a místy i lehce vtipné) to je. Rovněž je vidět, že natáčení nebylo levné - a je dobře, že utracené peníze se někde projevily. Přesto všechno mám pocit, že v nejlepším se mělo přestat a že tento moment je již dlouhou dobu za námi. Ale znáte to, peníze nesmrdí... ()

Ironhead

Strašlivě slaboučké, nezábavné, nelogické, plné divných berliček, starých herců, mladých neherců a oslích můstků... To, kam takhle série dospěla, je trošku smutné... ale asi i tohle dnešním děckám prostě stačí :oT ()

Horác

Měl jsem tu smůlu, že jsem první půlku viděl s českým dabingem. Nejsem žádný provoplánový hater českého dabingu, byť ho nevyhledávám, ale tohle fakt bylo moc. Hlavně ty mladý hlasy byly nesnesitelný. Na druhý pokus jsem zkusil film absolvovat v originálním znění s titulky. A bylo to lepší, jenže...furt úplně blbý. Přišlo mi to jako desátej odvar z desátýho odvaru. Zlatý ty starší díly, ke kterým jsem byl místy hodně kritický. ()

bonovox

Prekvapivo zábavné a kvalitné pokračovanie pirátskej ságy. Dej odsýpa ako má, Johnny je opäť dostatočne zábavný a hlavne poteší návrat ústredných postáv. ()

Scaevola

Snímek ani příběh ničím nepřekvapil a už vůbec neurazil, bez výkyvů i podmínek zařazuje sám sebe do řady celé série. Je proto dobře, že většina příběhových linek včetně těch neuspokojivých z předchozích dílů byla dořešena a uzavřena, neboť další pirátské taškařice by už pravděpodobně nebyly tak milosrdné. A hodnocení zvedám za povedeně sympatickou čarodějnici - lhostejno, kterou vyberete. ()

Franki69

Na to, že čtyřka Piráty na pár let utopila se pátej díl vcelku povedl. Smekám třírohej klobouk před scénaristama. Splácat dohromady piráty, britské loďstvo, gilotinu, první trezor, loď v lahvi, utopenýho španěla, poseidonuv trojzubec z křehkého materiálu, Barbosu stiženého otcovskými city...to musela bejt šichta jak v dole. Ale v tomhle filmu vlastně je všechno, co k sérii patří a pár bonusů navíc. Třeba zombie žraloci, krádež banky v úvodu anebo syrový padouch Javiera Bardema. Jednou vidět rozhodně nezabolí. Dávám 80%, hlavně za opravdu promakaný trikový sekvence. Mohlo bejt i 90%, ale ten lunetic v hlavní roli (mladý Turner) mi tam opravdu nesedl. ()

kolly13

Imbecilní opakování ohrané písničky zachraňuje Bardem a opět skvělé triky. Depp je již otravný a měl by se ctí ukončit své teplé šaškování. ()

Radek273

Tak tento je rozhodně nejslabší. Nápad již tvůrci tahají z paty, nové herecké obsazení taky nic moc a první scéna (alias vyloupení banky) působí spíš úsměvně než velkolepě. Dokonce i Johnyho Depp už nachází ve scénáři povinné vtípky a to má bohužel neblahý vliv na následný výsledek, který Piráti setsakramentsky potřebují. A nakonec ten dabing. To už jim došli dabérky, nebo jak? Protože jinak si to u Scodelarioové nedokážu vysvětlit!!! ()

jirka25

Tenhle díl měl všechno co měli mít ty předchozí a jako třešnička musím pochválit opravdu parádní vizuální efekty. Zatím jsem takhle dokonalou vodu nikde v žádném filmu neviděl. Žádá rozmazaná mlha, ale opravdu téměř dokonale stékající proudy a kapky vody... Snad to bude v budoucích filmech standard. ()

KukulienkaHO

Tak toto bol scenáristický maglajz. Jako ten príbeh... WTF? Toľko nelogických vecí (hlavne nemŕtvi nepiráti). No napríklad: Jak súvisí, že sa Jack vzdal svojho kompasu s vypustením posádky nemŕtvych z Diablovho trojuholníku? A takýchto podobných hovadín je tam kopa. Teraz k postavám. Nové dve kladné sú nudné a nezáživné, Willovi Turnerovi a Elizabeth Swann nesiahajú ani po päty, a ani ich vzájomná chémia nie je bohviečo. Zo záporáka nejde žiadny rešpekt. Kde sú tie časy, keď Piráti z Karibiku mali takých výborných záporákov? Už v predošlom dieli sa nejednalo o nejaký zázrak, ale tu to je ešte horšie. Najsmutnejšia vec na tom celom je, že aj v štvorke, aj tu ich hrajú fantastickí herci. Ian McShane aj Javier Bardem sa snažili, ale čo môžu narobiť, ak ich postavy sú blbo napísané. Starí známi sú v pohode, ale niektorí sú už ohraní a sú tu len do počtu (napr. Gibbs). Dementný príbeh s množstvom nelogičností, nudné nové postavy i sklamanie v podobe najväčšej sľubovanej námornej bitky série (ktorá mimochodom bola iba vo flashbackovej scéne a väčšinu z jej necelej minúty trvania sme mohli vidieť už v traileroch) by sa dali prekúsnuť, ale zhovadiť postavu Jacka..... to je už moc. Aby som len nekritizoval zhrniem, v čom boli "Piráti Karibiku: Salazarova pomsta" dobrí alebo aj prevýšili ostatné diely: 1. Začiatok, ktorým bola banková lúpež (alebo lepšie ukradnutie banky), bol výborný. Plný vtipov, nápaditý, dobre zahraný.... tak dobre som sa asi ešte pri žiadnom filme tejto série nenasmial. Tu sa naplno využil komediálny žáner filmu. 2. Potitulková scéna, ktorá bola doposiaľ najdlhšia, a aj je veľmi podstatná pre následné pokračovanie (ak teda ešte nejaké bude, lebo Bruckheimer by aj chcel, ale Disney nebolo s týmto výplodom spokojné, respektíve s jeho zárobkom a navyše všetci vieme o odstrihnutí Johnnyho Deppa od série). Bonus: Na jednej strane to síce pekne spojuje všetky filmy série, ALE na druhej strane si to pri niektorých veciach s predchádzajúcimi filmami odporuje. P.S.: S IBA cameom Orlanda Blooma som bol dosť sklamaný. ()

PanPyzamo

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta zachránilo sérii, protože předešlý díl byl opravdu slabý. Ovšem Salazarova pomsta je mnohem lepší. Příběh je lepší a to hlavně tím, že jsme už někam posunuli. Efekty netřeba komentovat. Posledních 20min filmu je ve stylu Na konci světa je to nádhera sledovat, ovšem opět se stane v příběhu jedna věc, která se mi nelíbila, ale nebudu spoilerovat. Po nepovedém čtvrtém díle je pátý díl to, co si série zaslouží a rozhodně můžu doporučit. 8/10 ()

Chicmon

Viděl jsem to momentálně podruhé a je mi hůř než minule... Disney klasicky zprznilo co se zprznit dalo. Stejně jako zprznily Star Wars, stejně jako zprznil Spielberg a Lucas Indianu, tak stejně byl znásilněn i kapitán Jack a pirátská série. Je mi jedno jak moc našláplý je CGI a jsou mi jedno všechny plusy, který ten film má (zajímavý villain, Kaya Scodelario, camea.. atd), když nerespektují předchozí díly a absolutně je ignorují - Jack se nesmí vzdát kompasu ?!!? - Co to je za výmaz ? Jack kompas směnil s Tio Dalmou, nedostal ho od nikoho... Barbossova smrt byla tak strašně nedůstojná k jeho charakteru. Tu postavu jsem měl hrozně rád, za ty 4 díly jsem si k ní vytvořil nějakej vztah a v pátým díle ji zabijou tak špatně že to ve mě nevyvolalo žádný emoce... Ani náznak. Proč Jack musí mít rádoby "vtipnou hlášku" v každé scéně na které je ? V každým díle to bylo aspoň trochu seriózní i dokonce ve 4 díle se tam vždycky zachovala nějaká serióznost... Až na 5 díl. Je to moje oblíbená série, už od dětství, která zároveň obsahuje i jednu z nejikoničtějších postav filmové historie a já si dokonce i užil 4 díl a neřekl bych o této sérii špatného slova, ale 5 díl je zlo, je to sračka a kdo tvrdí, že tenhle film je bomba, nebo nadprůměrný tak potom všichni víme do jaké kategorie diváků patři (Marvel fans) a jak moc jeho hodnocení máme brát vážně. ()

JesterKruger

I když tvrdím, že nepohrdnu žádným dílem Pirátů z Karibiku, byli i lepší díly, ale i tento je super. Bohužel kapku se tu mění atmosféra předchozích dílů, a asi je tu jiný pocit při dívání, než byste čekali. A jak se tvrdí, že Salazar je největší pohroma pirátů, tak bohužel se objeví pouze v jednom díle, a v tom jednom díle ho a i zabijou. No, Davy Jones z druhého a třetího dílů, mi přišel jako větší záporák :) ()

Desmond04

Pro mě osobně obrovské překvapení. Opět tu sice máme nějaké honění za artefaktem za pomocí "zlatého kompasu", které může zpočátku vypadat mdle. Ale sakra...koho jiného by tento artefakt měl zachránit než slavného Willa Turnera z Bludného Holanďana. Na co, zatím poslední, díl sází, je vtip, který je zde dávkován velmi dobrou kadencí. Pravděpodobně, právě Salazarova pomsta je ohledně humorných scének tím nejpovedenějším. Není to ale to jediné...akce, scénář, výprava, vše na velmi dobré úrovni. Za srdíčko chytnou také velmi silné momenty viz. Hector nebo Will&El, které páté Piráty usazují na pomyslný vrchol celého univerza. Více než důstojný konec jedné série. ()

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

23.10.2018

Johnny Depp (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) a producent Andrea Iervolino (Hudba ticha) nedávno oznámili spolupráci na několika nových projektech, přičemž tím prvním se stane snímek Waiting for… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017