Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta

• USA Pirates of the Caribbean: Dead Men Tell No Tales (více)

V dalším pokračování svých fantastických dobrodružství se kapitán Jack, ke kterému se štěstěna opět jednou nemilosrdně obrátila zády, ocitá tváří v tvář bandě smrtících pirátských duchů pod vedením strašlivého kapitána Salazara (Javier Bardem), kterým se podařilo uniknout z Ďáblova trojúhelníku a jejichž jedinou touhou je připravit o život každého piráta - a zejména Jacka. Jackovou jedinou nadějí na přežití je bájný Poseidonův trojzubec, ale pokud má mít šanci ho nalézt, musí přesvědčit ke spolupráci Carinu Smythovou (Kaya Scodelario), geniální a krásnou astronomku, a Henryho (Brenton Thwaites), tvrdohlavého mladého námořníka a člena královského námořnictva. Jedině s jejich pomocí má kapitán Jack, svírající v rukách pevně kormidelní kolo Umírajícího racka, své zoufale nicotné a zchátralé lodi, naději nejen zvrátit nepřízeň osudu, se kterou se poslední dobou potýkal, ale také zachránit si život ve střetu s nejmocnějším a nejděsivějším protivníkem, jakému byl kdy nucen čelit. (Falcon)

Fary

S Pirátama to jde od jedničky z kopce a už předchozí díl mě moc nenadchl. Tenhle vyloženě zklamal. Těšil jsem se i na Paula McCartneyho, který se objevil i na plakátech, ale to půlminutové cameo, co tam měl bylo vyloženě zbytečné, divné a pitomé. Nemluvě o tom, že pokud vím, tak Jackův táta se objevil už v předchozím díle na sněmu pirátů, kde se ho Jack ptá, jak se má máma a hrál ho tam někdo jiný. Taky nějak početně nevychází kolik by mu muselo být, když Jack už je ve věku dědečka, protože syn Willa Turnera je dospělý člověk. Vtipy jsou divné a tak nějak nevtipné a celý je to zbytečně oplzlý. ()

ZdenoLo

Fakt neviem čo bolo horšie...či ten amatérský dabing alebo toto celé nezmyselné pokračovanie ktoré tlačí celú ságu pirátov z Karibiku hlbšie a hlbšie do hovien.. ()

Hanys_

Další instantní rychlovka, které nepomohl ani čerstvý severský vítr na režisérské židli. Nathansonův scénář není žádné terno, Depp je tady zase za blbečka a z mladých posil mi hlavně krasavec Thwaites moc nesedl. ()

SpaceOdyseus

To byla ale preplacana nuda! Nenasel jsem tu nic, co by bylo necim zajimave, zadny vtipek me nerozesmal, zadna akce nevystupovala z prumeru, zadny twist nebyl prekvapivy. Dostali jsme jen klasicky kvalitne disneyovsky zprodukovanou dobrodruznou jizdu, kde je strasne moc soupericich stran, kde jsou nezajimave jednorozmerne postavicky, absolutne nezajimavy mcguffin a tisickrat okoukane digitalni omalovanky. ()

Ripley

Trvalo mi třetinu filmu,než mě to vtáhlo do děje.I přes drahou recyklaci pirátské quadrilogie jsem se však docela slušně bavil.Má bránice se hřmotně(mám angínu)zachvěla při svatebním obřadu v kostře velryby.Finále je velkou třešní na dortu. ()

Warle

Čekal jsem hodně a taky jsem doufal, že to bude stát za to. Prvotní reakce na rottenu ale věštily obrovský průser. Naštěstí se něco takového ale ani v nejmenším nekoná. Nový piráti jsou totiž po prvním díle tím nelepším, co jsme zatím viděli. Je to snímek, který stál neskutečné prachy a je z něj blockbuster par excellence (assassins creed by si mohl vzít příklad). Je vidět, kam ty prachy šly, neboť v titulkách uvedeno circa 250 designérů, kteří spolupracovali na tvorbě nových pirátů. A všichni do jednoho jsou na tom filmu znát. Johnny Depp už sice není co dřív, ale statně mu sekunduje Geoffrey Rush, který je opravdu senzační. Nové postavy fajn, vypadá to překrásně a má to super drive. V první půlce to sice ještě není úplně ono, ale jak se dostaneme na vodu, tak je to paráda. Tohle je film do kina, nedovedu si představit, až tu bude za pár let v TV a každých 20m bude reklama na vložky. Každopádně se mi to líbilo. Hodně. Johoho, 85% a navalte šestku. PS: nezapomeňte na post credit scénu, i kdybyste měli sedět v kině sami jako se to stalo mně. ()

Marius_ss

Trochu nudne, bolo tam zopár pre mňa úsmevných scén áno, no jediná scéna čo ma naozaj dostalo, bola tá záverečná na kotve. Slabšie ako prvé tri diely, no lepšie ako štvorka. Hádam sa to začne posúvať k lepšiemu. Mám pocit že o Kayu Scodelario sa čoskoro strhne v Hollywoode bitka. ()

mclenin

Na piatych pirátov sme si museli počkať dlhých 6 rokov, najdlhšie spomedzi všetkých dielov, a to čakanie (našťastie) stálo za to, hoci nedosahuje kvality prvého, poťažmo druhého dielu. Po prekombinovanej trojke (Na konci sveta) a nevýraznej štvorke (Na vlnách podivna) sa film dostal do rúk režisérov dobrodružného filmu Kon-Tiki (ktorý určite stojí za zhliadnutie), a pod ich taktovkou z filmu opäť cítiť more - piráti nabrali druhý dych a správny kurz. Hoci pod povrchom je vidieť klasickú schému - akčná scéna strieda dialógovú a tá zase akčnú atď. - tá sa schováva za originalitu niektorých sekvencií (áno je tu zopár naozaj originálnych kúskov - viď gilotína, trojzubec) a vtip, ktorý je opäť dominantou zložkou filmu. Do série sa vrátila osudovosť (ktorú štvorka postrádala) a plusom je aj dobrý kasting (Kaya Scodelario ! Javier Bardem, návrat niektorých hercov atď.). Johnnymu Deppovi, ktorý bol (je) hlavnou hviezdou Pirátov naopak dych pomaly dochádza (pôsobí ako alkoholik, ktorý sa zmieta v hereckom kŕči trápnych či menej trápnych gagov a nemá čo nové ponúknuť) - a to je škoda. Hudobná zložka v tomto diele stagnuje, chýba jej nový výraznejší motív, Zanelli nie je Zimmer a je to cítiť. Vo svojom celku sú však piaty Piráti fajn kúskom, ktorého hlavný motív a záver predstavuje dôstojnú bodku za celou sériou - plávajú vstriec horizontu bez hanby a so vztýčenou hlavou (a tu by to aj mali tvorcovia podľa môjho názoru definitívne ukončiť - hoci potitulková scéna môže naznačovať presný opak). ()

Honzeek95

Obrovské překvapení, pro mě nejlepší Piráti. Dokonce i dějově a příběhově to bylo, na rozdíl od předešlých dílů, velice kvalitní. Navíc úžasné efekty. ()

Adam_Musil

Nespokojený jsem z kina neodešel. Doufal jsem ale přesto ve větší zážitek, už jen proto, že se režie chopili dva relativně mladí norští tvůrci. Alespoň ale páté pokračování dopadlo lépe než čtvrté. To, co bych na začátek tomuto snímku vyčetl, je vykrádání filmů předešlých. Hned úvodní scéna s vyloupením banky mi přišla až příliš na způsob valícího se kola z druhého dílu, ale i z prvního filmu se tvůrci nebáli čerpat, inspirovali se posádkou mrtvých, uniknutím popravě a celkově i tím, jak se nové postavy seznamují s Jackem, především moment, kdy Henry Turner hledá Sparrowa ve věznici. Jackovy komediální výstupy působily spíše až tragicky a trapně, nikoliv. Oproti tomu žádná z nových postav mi nepřišla nijak protivná. Poslední scéna, kdy se schází celá rodina Turnerů, je zde naprosto zbytečná, ale chápu, že nic zřejmě nenaláká lidi do kin více než návrat starých hrdinů, vždyť v tomto ohledu mají tvůrci s diváky zkušenost ze čtvrtého dílu. To, že Jack zažívá již třetí generaci Turnerů a vypadá stále na stejný věk, je taktéž velice úsměvné, ale nijak mi to zásadně nevadí. Jeho velmi povedené omlazení ve flashbackové scéně mi dává malinkou naději, že se konečně jednou scénáristé vzpamatují a vytvoří prequel, neboť vymýšlet další nesmyslné scénáře a zakládat příběh na mythologii je velmi hloupé, a mělo by to podle mého názoru velký úspěch. Tato série není o magii, ale jednoznačně o dobrodružství a akci. S tím souvisí i přemíra vizuálních efektů v tomto pokračování. Stejně, jako byl jimi pokažen Hobit, to dopadlo i v případě tohoto filmu. ()

IvoB

Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta je jedním z těch sequelů, které sice ve velkém recyklují a nepřináší nic moc nového, ale zabaví příjemně natolik, že jim lze několik přešlapů odpustit. Svůj vrchol už mají Piráti dávno za sebou, nicméně pokus to nebyl špatný. Jen musíte zkousnout fakt, že jsou postavy mírně retardované a zápletka je místy až absurdní. Nicméně jako zakončení ságy to funguje – další recyklace však série snese už jen těžko. Celá recenze zde. ()

Hanes88

Vůbec to nebylo špatné až na pár chybek. Určitě měli vybrat někoho jiného do hlavní role než Brentona Thwaitese. Není to špatný herec, ale tuhle roli jsem mu opravdu nevěřil a byl takový dětský, ikdyž možná to bylo i účelem. Pár konverzací byly spíše směšné než zajímavé, ale jinak děj byl nápaditý, efekty zase parádní, akce jakbysmet a propojení (i když jen na chvíli) s prvními třemi díly moc potěšily. 75%. ()

Paldiny

Ja už ani nedúfal, Piráti sú opäť pozerateľní. Všetci, čo v minulosti za niečo stáli sa vracajú a šikovne preplietajú už videné s novou honbou, tentokrát za trojzubcom čo zlomí zopár prekliatí. Jack už síce nevie byť vtipný, ale aspoň nepôsobí otravne a to beriem ako plus, veď z jednotky na štvorku tiež nepreradíte na jeden šup. Treba ísť na to postupne, tak zatiaľ buďme radi, že si dej svižne odsýpa, že scenáristi prispeli novým atraktívnymi vychytávkami a jedným zvratom, pri ktorom si poviete aký je ten oceán zas malý. Pauza sa teda vyplatila, aspoň po kvalitatívnej stránke a s tým, že pôvodní fanúšikovia za ten čas vyrástli a do kina na Sparrowa neprišli, už chudáci producenti rátať nemohli. ()

Mauric

Příjemná bezmyšlenková zábava s jednou z nejotravnějších hlavních ženských postav v dějinách filmu. Doufám, že duo Thwaites-Scodelario (o dvě třídy horší než Bloom-Knightley) už dlouho neuvidím. ()

Bingos

Ta moodročka mě nutila myslet na věci, které s filmem moc nesouvisely. A surfování na zombie žralokovi je dost prďácké. Jinak takový šablonovitý, ale furt zábavný biják. Při kocovině úplně v klidu... A fakt mě mrzí, že neprošel můj návrh (já ho sice nikde neprosazoval, ale mohlo to někoho napadnout) na překlad podnázvu: "Mrtví prd ví" ()

vander19

Na Salazarovu pomstu (opäť neviem aký medza inteligent to takto preložil) som sa husto tešil. Milujem sériu Pirátov s Johnnym Deppom už od jej začiatkov. Začiatok opäť nesklamal, ale to som aj mierne očakával, keďže réžie sa chytili Ronnig a Sandberg, ktorí majú za sebou také skvosty ako Max Manus alebo Kon-Tiki. Pekne zpracovaný úvodný súboj však postupom času začala naberať skeptická nálada. Samozrejme vo mne ako divákovi. Táto časť Pirátov stratila svoje čaro a to možno aj z toho dôvodu, že tvorcovia zabudli na fantastického Jacka Sparrova. Nie žeby nehral aj v tejto časti, ale úplne sa vytratili jeho super brutál pohyby ako aj vtipné hlášky. Okrem toho začiatku ako som spomínal, opitý srandovný Jack a zvyšok??? Mierne na sedatívach priehľadný kapitán. Scenáristi si mohli dať aj viac práce s dejom, ktorý bol priehľadný ako čiste vyglancované okná na prezidentskom paláci. ()

Wishkah

Hodně okázalé, hodně přeplácané a hodně zmatené....presto to nebyl takový průšvih, jak sem čekal. Chvilkami sem se celkem bavil, ale kouzlo Prokletí Černé perly se nevrátilo a znovu sledujeme jen rozšíření uz tak dost zamotané mytologie. Přesto o hodně lepší než čtvrtý díl. ()

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

Disney zvažuje restart Pirátů z Karibiku

24.10.2018

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

Depp, Rylance a Pattinson mezi barbary

23.10.2018

Johnny Depp (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta) a producent Andrea Iervolino (Hudba ticha) nedávno oznámili spolupráci na několika nových projektech, přičemž tím prvním se stane snímek Waiting for… (více)

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

Liga spravedlnosti 2 jen tak nebude

20.11.2017

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

Rádio Filmové melodie obohacené o 515 skladeb!

13.08.2017