Grave Encounters

všechny plakáty

shimpy(CZ)

Další "first person" horor, tentokrát z prostředí psychiatrické léčebny? Už jen to prostředí působí opravdu strašidelně a zle. Začátek pomalejší, ale pak se to pomalinku začalo stupňovat. Nicméně konec nemusel být už tak přehnaný. Chápu, že nějak to skončit muselo, ale více než konec se mi líbil samotný průběh filmu, je protkán spoustou skvělých nápadů a to se velice cení. Škoda efektů, které působily lacině, ale naštěstí byly jen 3. Ale jinak slušný horor s tísnivou atmosférou. ()

Teabag

Kanadskému hororu jsem snad 4* ještě nedal. Grave Encounters sice nepřinese vůbec (ale vůbec!) nic nového - psychiatrická léčebna, found-footage, parta "zlatokopů", naštvaní pacienti -, ale docela dobře vaří z toho, co už tu tolikrát bylo. Atmosféru to mělo vcelku dobrou a postavy byly relativně sympatické (až na pana "sensibila"). Nebýt několika zbytečně explicitních scén, které to kazily, dal bych snad i 5*. ()

Bathoryčka

Strašidelná atmosféra opuštěné psychiatrické léčebny dobrá a párkrát by se člověk i leknul, ale toť vše. Tomu médiu bych nevěřila ani nos mezi očima, natož uvěřit jeho nacvičeným duchařským žvástům. A celkově to údajné strašení bylo podané ve většině takovým způsobem, že by si člověk až myslel, že to maj prostě narafičené tak, aby "duchové začli strašit" v moment natáčení...No a okoukané duchařské horory (Blair witch, tak trochu i Rose red, ...) tomu taky moc nepřidají... ()

Disease

Vzhledem k tomu, že se začlo relativně brzy něco dít, nebylo nutné použití rychloposuvu (na rozdíl od třeba Paranormal Activity). ()

Ondracius

Očekával bych hodnocení pod 50%, a tak bych byl rád, kdyby mi někdo z těch lidí, kteří ohodnotili 5* vysvětlil, proč dali tak vysoké hodnocení. :)) ()

J*A*M*A*L

Daleko lepší duchařina, než nějaké Paranormal Activity, které prý vstupuje do historie (dovolte abych se zasmál :-), vážně směšný).Na Grave Encounters jsem se i docela těšil a tušil jsem, že se mi to bude líbit a když ne, tak aspoň víc než právě Paranormalko a podobné sračky.Já mám asi pro ty horory a obecně filmy z pohledu kamery hroznou slabost a GE bylo natočeno skvěle a i to se počítá jako lepší hodnocení.Dávám hodně solidní čtyři hvězdičky.Konečně po dlouhé době skvělý horor. ()

Haymar

Jedna z těch určitě povedenějších duchařin v poslední době. Hned od začátku to šlape a nepoleví až do konce (tak to má být). Jasně, je to sice klišé na klišé, ale sakra napínavý klišé. Potěší pár scénáristických překvapení ale cca ve 2/3 už to začíná maličko nudit (pravda pravda), konec už je vyloženě lame! Ovšem celkově dobrý (takže za tři)! ()

TERRORDROME

Na toto som sa teda veľmi netešil, miliónty "nájdený záznam" kde hodinu a pol budem sledovať prázdne chodby a raz za film vykukne na kameru dáka šmuha predstavujúca strašidlo. Našťastie som sa mýlil a dosť si užil prehliadku blázinca z ktorého sa nedá dostať von. Hrdinovia tam chcú, ako inak, natočiť dokument. Potešil ma fakt že si z nich tvorcovia tak trochu uťahujú, hlavne ten najatý psychotronik čo sa smeje na vlastných drístoch. Po nejakých tých bubu javoch na rozbeh sa hrdinovia predsa len potentujú a rozhodnú vziať rohy na plecia... lenže zistia že budova sanatória má Kingovské parametre čo sa nezmyselne točia dookola a východ akosi neexistuje. Zúfalá snaha vymotať sa z nevymotateľného dodáva celej tej pakárni nečakané grády, plus vcelku podarené prízraky a utopenie vo vani plnej krvi. Tieto filmy z pochopiteľných dôvodov nekončievajú šťastne, takže aj keď to bolo fajn napínavé predsa len bolo jasné že ich to napokon musí nevyhnutne uštvať do posledného. To ale nie je výčitka, Grave Encounters bodujú lebo dosť tlačia na pílu a využívajú potenciál shchátraného cvokhauzu na doraz. Pre mňa určite príjemné hororové prekvapenie. ()

perna182

Film by byl solidní béčko s docela dobrými poloprofesionálními herci, kdyby ovšem... Pokud na to přistoupíte, tak si ho užijete o mnoho více. Už jen to umístění do prostor opuštěné psychiatrické léčebny hororové atmosféře jenom napomáhá. Zvlášť když sem přijede parta lovců duchů, kteří na ně nevěří a na vše mají racionální vysvětlení. Takže samozřejmě se tu nic neděje a nikdo si to nepřipouští. Sem tam nějaký divný zvuk, sem tam otevřené okno, sem tam vám někdo sáhne do vlasů, když nikdo kolem vás není. Sem tam se to začne stupňovat až se vám i pár entit ukáže a projeví, že o vás fakt nestojí a měli byste odsud vypadnout.Pro někoho jen další Blair Witchovský počin. Fanoušci žánru si ho ale dokonale užijí a pro mě je to jeden z nejlepších. ()

Phorbo

Jedinou hvězdu za první polovinu. Jinak je to nudné tuctové béčko. Blair/activity style. Každopádně je to dobré prostředí kde točí, člověk něví kdy co čekat, protože čeká všechno pořád... ale od poloviny je to strašná tuctová nuda kdy po několika zkušenostech z horrorů přesně víte jak to skončí... ()

ProgLaney

Vcelku chápu komentáře, že je to kopie hororů typu "found tape", kdy banda mladejch namachrovanců s kamerou v ruce dostane co proto, ať už v lese, v sanatoriu nebo kdekoliv jinde..."Grave Encounters" je všechno, jen ne originální, ale na mě to docela fungovalo. Ocenil jsem detaily, jako například poškozený obraz kamery, když byl nablízku paranormální jev, některý lekačky byly solidní a tempo teda nepolevilo. Atmosféra by se dala krájet a vcelku dobře bylo vystiženo i zoufalství z daný situace, kdy například otevřeli "východové" dveře a tam další z mnoha chodeb...co bych vytknul, jsou ty protáhlý ksichty s černejma očima a tlamou, to už je dost okoukaný. Konec byl pro mě taky zajímavý - když už svitla naděje a já skoro začal věřit, že to někdo z nich přežije a dostane se ven, nakonec to dopadlo tak, jak to dopadlo. Má to mouchy, ale kopírovaný scénář mi tak nevadil...je to jako s westerny, taky pořád to samé a má to spousty příznivců. ()

mosnak odpad!

Hrůzostrašná.... kokotina o ničem. Znám spoustu filmů,které jsou natočeny úplně stejným způsobem a jsou milionkrát lepší. Tohle je trapné a zároveň nudné. Televizní "lovci duchů" jdou natáčet duchy do psychiatrické léčebny - opravdu originální! Je to strašidelné maximálně pro puberťáky. 0% ()

bobstock

Poté, co vyrazili vstupní vchod s tím, že se konečně osvobodí z blázince, zjistí, že vše teprve začíná...tam mě zamrazilo. 60% ()

Furmi

S dokumentaristickými horormi ktoré chcú aby ste im verili každé jedno slovo sa v poslednej dobe roztrhlo vrece. Rec, Rec 2, Paranormal Activity, Paranormal Entity, Paranormal Activy 2, The Tunnel. S vymenovaných za niečo stáli len oba Rec a The Tunnel. Grave Encounters je to isté, začína pomaly a zrazu bum!, ste vo víre roztrasených, zrnitých a nekvalitných záberov. To by ani tak nevadilo. Film je poctivá ducharina ktorá má tempo a sem tam i prekvapene vystraší. Ale to len zo začiatku. Od stredu až do konca filmu prichádza útlm všetkých ľakačiek (stávajú sa už tak častými a predvidateľnými že človeka už proste nevystrašia) a s poctivej duchariny sa stáva krvavá, prachsprostá trápnosť. Keby som mal hodnotiť film do prvej polovice bolo by to za 4*, keby som ho mal hodnotiť ale od tej druhej bola by to len jedná slabučká hviezdička. Takto mi vychádzajú veľmi silné 3. 58% ()

wampire23

Ako ja strašne neznášam filmy typu Paranormal Activity. Po Blair Witch prichádzajú stále nové a nové a čím ďalej tým tupšie vykrádačky. Tento najnovší prírastok do rodinky bol do prvej polovice celkom dobrý, dokonca ma aj bavil, o to väčšia škoda, že druhá polovica sa vlečie stále v rovnakom duchu, ľakačky vôbec nie sú strašidelné, herci behajú ako splašení a celé sa to hrá na ,,true story". Prednedávnom som videl podobný snímok the Tunnel a ten bol o triedu lepší ako práve Grave Encounters. ()

Blue.Shark

Paradoxně mi přišel nejstrašidelnější začátek filmu, kdy jsem pořád čekal odkud co vyběhne a kde co vybafne. Absence jakékoliv hudby tomu strašně moc pomáhala. Potom přišla řada na paranormální jevy, které byly stále hodně povedené. Postrčení kolečkového křesla byl takový zajímavý začátek a to stupňování, to bylo hodně dobré. Pak přišla scéna s chovankou (a scéna s rukama, která byla vyloženě špatná). Od téhle chvíle nevím, co si mám myslet. Ano, málem jsem si za spršky nevybíravých nadávek musel vyměnit spodní prádlo, ale ten laciný ksicht, to nebylo ono. A tak je tomu i u týpka, co asi strčil jazyk kam neměl - do sekačky. Málem jsem se podělal, když zavřeštěl, ale pak přišel zase ten záběr na obličej a kouzlo okamžiku bylo fuč. Celkově musím hodnotit nadprůměrně - herci byli hodně přesvědčiví a pro handycam mám slabost. Dále je pro mě velice podstatná absence jakékoliv hudby, což je u found footage pravidlem. Hudba vždycky prozradí, co se stane, ale v tomhle případě do toho člověk spadne po hlavě a to je na tom to nejlepší. Co si jinak budeme povídat - největší strach máme z neznáma a tak je to i v Grave encounters. Čtyři hvězdy si však rozhodně zaslouží...holt věřím na duchy :) ()

Illy

Začátek dobrý, mám tyto pseudodokumenty docela rád. Docela srandovní bandička lovců duchů a "médium", která točí svoji reality show a vy začínáte duchům držet palce, aby jim srazili hřebínek. Jenže pak nastává přesne opak "méně znamaná více" a film začne hystericky šlapat na plyn. Víc mě děsí stíny než vana plná krve.... ()

kluk z Na

Nenudilo i ten rozjezd mě bavil, spousta skvělých nápadů a pořád se něco dělo, tak to má být. Do 92 minut toho nacpali fakt hodně, bohužel na úkor kvality. Zatímco první půlka pomalu budovala atmošku, druhá byla spíš o efektech a strach se nějako trošičku vytratil, nicméně zábavnost se tomu upřít nedá. Další milé překvapení z letočních hororů. ()

Jiu

Trocha neistý rozbeh, ale potom to nabralo riadne grády. Atmosféra totálnej neistoty, nevedomosti a podarené ľakačky ma prišpendlili do kresla a musím povedať, že som sa parádne bavil. Ale dobrý horor musí mať jednu podstatnú vec a tou je premakaný koniec po nervydrásajúcom finálne. Tuto bolo finále rovnaké ako celý zvyšok filmu, žiadna gradácia či prekvapenie, navyše som potom dostal studenú sprchu v podobe STUPÍDNEHO záveru. Veľká škoda odfláknutého konca. ()

RomeroIsGod

Přes duchy nejsem a vo to víc jsem byl překvapenej. Poctivej hororovej found-footage snímek z perfektní psychoušský kliniky. Pomalejší rozjezd nevadil, herci byli sympatický (hlavně ten kameraman) a ty záhrobní sráčově stáli za to. 70% ()