The ABCs of Death

Abeceda smrti

(festivalový název)

Povídkový / Horor / Thriller / Animovaný / Komedie

USA / Nový Zéland, 2012, 129 min

Hodně těžké na hodnocení..Většina je slabá, několik jich je zajímavých a pár skoro až úžasných... Ve výsledku ale člověk na ty špatné velmi lehce zapomene a v hlavě mu zůstanou jen ty provokativní(někdy provokativní možná až moc okatě) a ty velmi povedené(originální, hravé, vtipné, technicky zvládnuté..).....Za mě nakonec takový ušmudlaný nadprůměr-i když je na pováženou kolik písmenek se točilo okolo záchodu. někde mezi 3 a 4(2.6.2013)

• Tuax

A 2. Rozjezd sice ve snaze o chladnou brutálnost, leč ptákovinka. B 8 hutná atmosféra, dosti děsivé vyprávění na dobrou noc, ale nesmyslné vyustění. C 6 pěkný scifi podtext s vynucenou hororovou stránkou.D 10 jo tak psí zápasy mě dostaly, hodně zajímavě natočeno, to bylo něco. E 5 Pavoučí příběh sázející na pointu, nebyl zlý. F 1 Uf, tak prdění Japonek mi hororové moc nepřišlo, navíc děj fakt děs a vizuál, triky tv filmu. G 1 Tak beru, že Traucki má rád vodu (ostatní jeho filmy), ale nechtělo to předvést něco více? Tohle bylo hodně marné.H 7 tedy norská práce nepochybně viuzálně i obsahově zajímavé dílo. Dobré zpracování, ale na mě moc zvrhlé.I 6 zvláštní věc, kterou jsem asi moc nepobral. J 3 Hm, další ujetost z Japonska, docela koukatelná i černě vtipná.K 5 první čistě animovaná věc, opět sázející na nechutnost i zábavnost v jednom. L 4 Indonéský příspěvek rozhodně dobrá kamera, vizuál, zatím jeden z nejlepších. Obsah ovšem nic pro mě. M 2 Tak tohle dílko od Ti Westa, ehm... N 7 Tak na filmík od Banjonga Pisanthanakuna jsem se těšil a nezklamal. Tahle papouškovská historka vypadala moc pěkně. Hororovost, spíše ve fantazii diváka, nežli před kamerou. 0 1 Belgický příspěvek mě nezaujal ničím. P 2 Simon Rumley a jeho spíše zdlouhavé drama, něž cokoliv jiného bez výraznější gradace a atmosféry. Q 9 Tak tenhle kousek byl v rámci ostatních hodně odlišně pojat, přitom se mi hodně líbil, jak se vypořádali s qéčkem. R 2 Tak Srbský příspěvek mě taky neoslovil. S 5 tohle nebylo špatné, spíše jen chudé kvůli rozpočtu, ale šlo to. T 8 Tohle jsem viděl před nějakými dvěma lety a líbilo se mi to hodně, takže jsem očekával od tohoto filmu s abecedou větší jízdu. U 5 Celkem drsná, leč naivní upířina.V 10 wow, tak tohle bylo hodně dobré scifko. Dostačující i na samostatný film, ajko předehra. W 4 hodně velké psycho.X 1 Francouzský adept na nejhoršímpříspěvek tohohle sborníku.Y 3 Další ujetost, zvrhlost atd.Z 2 uf hodně provokativní Japonská záležitost. Celkově jsem se na tohle hodně těšil, ale krom tří hodně dobrých, je v tom hodně i těch špatných příběhů, které se mi nelíbily. Jakoby autorům v rámci malého rozpočtu a času chyběla až navýjimky nápaditost a nechávali se příliš strhnout jen k laciným zvrhlostem, nechutnostem. Když zprůměruju všechny známky k jednotlivým minifilmíkům, tak mi to vychází na 4,5 ale protože mě to zklamalo, tak zaokrouhlím hodnocení dolu. 4/10(4.7.2013)

• Radiq

Většina z příběhů stojí za hustou dávku podpažního smradu a z některejch je mi trapně, jak je to blby. Na druhou stranu se tam najdou tak 3 vyjimečny. Ale to je z 26 docela málo. Taky je tam dost takovejch pruměrně dobrejch, pak dost podpruměrně suchejch a chvilema mě to aji bavilo. Ale pak dycky přišlo něco, u čeho sem trpěl.(3.1.2014)

Tady se těžko rozhodnout, zda kliknout na tři nebo čtyři hvězdy. Některé povídky byly parádní (Timo Tjahjanto mi začíná připadat čím dál zajímavější), některé tak blbé, až správně ujeté (uprděná, nebo závěrečná), jiné mi mnoho nedaly, přesto jsem se ale díky nepřepálené stopáži jednotlivých povídek nestačila nudit. A jelikož se název každé povídky dozvíme až v jejím závěru, bavila jsem se u nich i spekulováním nad tím, jaký název se za daným písmenem asi ukryl. No trefila jsem se čtyřikrát, a proto i vzhledem k tomu nízkému hodnocení tady tomu teda nakonec i tu čtvrtou hvězdu vpálím, ač je to hvězda slabá jako nejslabší povídky v téhle Abecedě. 70%(29.7.2013)

• grogodil

Amatérčina. Napriek tomu, tá forma mozaiky niekoľkominútových minipríbehov udrží pozornosť celé dve hodinky bez problémov, pretože aj keď sa na obrazovke aktuálne deje akákoľvek nepozerateľná trapná a ubohá zverina, tak si v duchu stále hovoríte, že tých pár minutiek pretrpíte a ďalšie písmeno to možno "vyžehlí". Na jedno podarené písmeno (D, L, Q, R, T, X) však naozaj pripadá tak 5 slabých až vyslovene hrozných. Ale po celej abecede mám jasno aspoň v jednom - japonci sú perverzní prasáci, pretože s výjnimkou dobre vypointovaného a krutého "L" je všetko, pod čím je podpísaný nejaký rákosník, s prepáčením neskutočná chujovina. :-)(11.2.2013)

• - Tento horor bol v Nemecku zakázaný kvôli násilnému obsahu a možnému vplyvu na mladistvých divákov. (Marceloo)

• - V příběhu "W is for WTF!" je možné vidět na zdi studia pověšenou repliku meče z filmu Barbar Conan (1982). (Beckett51)

• - Každý režisér dostal 5,000 amerických dolárov na natočenie svojho dielu. (LV.Helter)