The ABCs of Death

Abeceda smrti

(festivalový název)

Povídkový / Horor / Thriller / Animovaný / Komedie

USA / Nový Zéland, 2012, 129 min

26 jednohubek od 26 režisérů po kterých zvrátíte obsah svého žaludku do hajzlu. Především kvůli nechutnosti snímku, často kvůli nevalné kvalitě kraťasů a občas kvůli absurdní originalitě. Opravdu se divím, jak trapně se některá zvučná režisérská jména popasovala se svým kraťasem, především po scénáristické stránce (B, C, E, I). O to víc ale potěší originální a nechutné majstštyky (D, F, H, L, Q, U, Y, Z).(30.10.2015)

• bestlama

To tAkhle měla po 25 letech Střední škola pro retardované a postižené sraz. Ožrali se do němoty a přednesli, že každý může natočit svůj vysněný, zvrácený, krátký film. Někteří jedinci tam vůbec nikdy nepasovali, ale zapsali se, aby dostali vyúčňák. Ti natočili precizní práci, která je odměněna 2* od Ministra rozvoje kultury a školství Bestlamy. Také ode mě dostali přísun finanCí na Další díla. Pak tady alE byli přespřílíš Filozofičtí Gayové, kteří už nevěděli co a jak s rozpočtem, který jsem jim Gned, doprdele, věnoval a tak to radějI vrazili do sexuálních rodinných pomůcek. No, věřte tomu nebo ne, ale tohle byla přesparádní sračka plná zklamání. Ty neúspěšné Jsem musel s velikou radostí poslat na popraviště a nechat je popravit, což je vlastně parádní zážiteK. A jeLikož všichni z nás zdatně ovládají abecedu, tak nebudu vypisovat, které se Mi líbily. (Pro ty méNě zdatné a Ohrožené inteligentní jedince je tady Pošta, kde jim Qlidně a s Radostí anglickou abecedu vySTlím.) VAROVÁNÍ MINISTERSTVA ŠKOLSTVÍ: Film obsahUje Velmi mnoho Wulgarit, seXu a vYpečených Zrůdiček!!!!(2.2.2013)

ABCs Byl Celkem Dobrý Efektní Film Glorifikujicí Horor. Interpretrace Jednotlivých Kapitol, Lépe Miniatur, Nabyla Ovšem Příliš Qalitativně Rozporuplné Struktury. Typické Ukázky Variability - WTF↓, XXL↑, Youngbuck↔. Za ***(9.11.2013)

Až prekvapivo nekonzistentná a miestami nudne pôsobiaca hororová antológia, v ktorej je na každé písmenko abecedy natočený hororový kraťas s témou smrti. Na to, že tu je 26 filmíkov od 27 režisérov z 15 krajín, je to však trochu fádne a nenápadité. Osobne sa mi najviac páčilo "D is for Dogfight" od Sarmienta a najmenej "W is for WTF!" od Schneppa. Celkovo slabší priemer, aj keď už len samotný nápad je každopádne fajn.(1.2.2013)

Těžko hodnotit jako celek.Některé povídky jsou vynikající,některé sračkoidní a některé průměrné.Volím zlatej střed.Krátká stopáž jednotlivých povídek mi nedala šanci abych se nudil.129 minut uplynulo jako voda a pocity z toho mám všelijaký.Ale myslím si,že tohle stojí za shlédnutí,protože každý si tam najde své favority.Z a mě určitě vyhrálo písmeno D jako Dog fight.Jsem zvědavej co na nás čeká ve dvojce.(15.4.2015)

• - Každý režisér dostal 5,000 amerických dolárov na natočenie svojho dielu. (!RedruM)

• - Tento horor bol v Nemecku zakázaný kvôli násilnému obsahu a možnému vplyvu na mladistvých divákov. (Marceloo)

• - V příběhu "W is for WTF!" je možné vidět na zdi studia pověšenou repliku meče z filmu Barbar Conan (1982). (Beckett51)