Šest výstřelů

• USA 6 Bullets (více)

Bývalý profesionálny vojak Samson Gaul (Jean-Claude Van Damme) sa špecializuje na pátranie po nezvestných deťoch. Po poslednej a, žiaľ, nevydarenej akcii, ktorá stála životy niekoľkých nevinných obetí, svoju kariéru ukončí a pracuje ako obyčajný predavač. Do Moldavska prichádza bývalý športovec MMA Andrew Fayden (Joe Flanigan) aj s rodinou, aby sa pripravil na zápas, ktorý by ho vrátil späť do najvyššej ligy majstrov bojových umení. Keď jeho dcéru z hotela unesú obchodníci s bielym mäsom, priatelia mu odporúčajú, aby sa obrátil s prosbou o pomoc na Samsona, bývalého žoldniera s bohatými skúsenosťami. Samson najskôr odmietne, pretože ho ťažia výčitky z posledného neúspechu, ale napokon prípad vezme a rozbieha pátraciu akciu. (TV JOJ)

PetrPan

JCVD a jeho lipom kopou do moldavských mafiánů a prodejců bílého masa. Po pravdě řečeno čekal jsem větší sračku než jsem nakonec dostal. Na začátku jsem si dokonce myslel, že se snad dívám na belgické znovuzrození, úvodní nožířská vybíjená měla opravdový šmrnc a dokonce ani události příští nenasvědčovaly, že se dívám na další bijcův průser, napínavý únos pubescentky, zoufalí rodiče, bezradná policie, pátrání na vlastní pěst, kontakt JCVD, dělání Zagorky, překonání Zagorky , nástup JCVD v plné síle a ... průser. Rozjede se totálně dementní chvílemi akční "podívaná" a děsně sofistikované vyšetřování ztráty třídní knihy stylem: Já Vás všechny nakopu, protože jsem JCVD a řezník a vy mi všechno, ale kurva všechno vyklopíte! Ale tak tenhle model by mi pořád ještě nevadil, ale ona ta demence se počala neuvěřitelně stupňovat až přímo ejakulovala v orgastické křeči v bývalém sovětském vězení s názvem Čuryna. A čuryna to vážně byla. Dvě, ať nežeru. ()

SeBig

Něco na styl 8mm s Nic Cagem, akce a fightů je opravdu menšina JCVD nějak extra nehláškuje a celý film se hledá ta unesená dcera. Musím ale přiznat že místama dost napínavé a parkrát jsem se lekl těch přízraků co vidí JCVD páč jsem na to koukal v noci.. Jinak čistý průměr ()

klerik

Solídne béčko. Ktorému však zrovnávanie s 96 HODÍN dosť škodí. Preto opakujem, že ide o solídne béčko, nie zábavné béčko (ako v prípade francúzskej akčnej vlny). Film však nenudí. Mám rád napríklad ZÁSTUPCU VELITEĽA, kde je minimum bitiek, je tam však jedna solídna a navyše na správnom mieste. Pri Šiestich výstreloch je skvelá akcia s nožíkom hneď na začiatku a potom už nič nepríde (len strieľanie). Paradoxom je, že tento film svojím nevyváženým tempom ukazuje, koľko béčkových zjednodušení bolo v Takene. Ak boli niektorí Slováci nakrknutí kvôli vykresleniu Slovenska v HOSTELOCH či TERORE VO VLAKU, tak si pozrite ako tu Amíci vykreslili Moldavsko... ()

korbitch22

Další béčkově áčková kvalitka od Ernieho. Příběh sice hodně kopíruje 96 hodin,ale Barbarash už v Assassination Games dokázal,že umí do prostého příběhu obyčejného video béčka natáčeném v Rumunsku vštěpit kus slušného herectví a co je důležitější,přehledné akce. Na druhou stránku je škoda, že film nemá v rukou přeci jen lepší režisér,kdyby do režíroval Hyams ( Peter samozřejmě ) mohlo to být vyváženější,přeci jen se v 6 bullets střídají skvělé pasáže ( pokaždé když je na scéně Van Damme,je to skvělé, např. scény v jeho obchodě nebo bitka s nočním viděním ) ale taky hodně slabší chvilky,ve kterých Barnabash dokazuje,že jako režisér není úplně top,hlavně co se týče umírání některých komparzistů,kteří mají problém zahrát i zastřelení a pád na zem,ale největší problém je paradoxně dvojice manželů Flanigan/Plowmanová. Manželé jim neuvěříte ani po lahvy vodky a už vůbec nečekejte nějaké emoce při únosu jejich dcery,celou dobu se tváří jako když jim ukradli novej iPad. Občas má dokonce Flanigan výraz jako děcko s dawnovým syndromem po mrtvičce a to sráží film hodně dolu,když prostě hercům jejich role podstatné pro příběh nevěříte ani minutu. Naopak mě potěšil mladej Varenberg,kterej snad poprvé slušně hrál a s Van Dammem si role syn/otec užívali a filmu to hodně prospělo,dokonce je i vidět že na něm fotřík maká v tělocvičně. No a samozřejmě Dammova šukézní dceruška,škoda že nehrála v jednom z těch bordelů. Celkově spíš asi ale mírné zklamání, film dokáže místy strhnout a chytnout za srdce ( ano i u video béček to jde,díky Ernie ) občas má ale hodně slabá místa a to především v již zmiňovaných hereckých kreacích. Assassination Games mě přeci jen bavilo o něco víc,v každym případě Van Damme ale dokazuje že na to pořád má a co víc,čím je starší tím víc lidí si konečně získává herecky a to mě těší. 60%. Jo a Verbale...vyliž si ty prasečí buzno ;) pac a pusu. ()

honajz

Člověk čeká nějakou tu rumunsko-bulharsko-albánskou pitomost á la poslední Seagalovky, bez myšlenky a nápadu, lacinou ve všech směrech, ale dostane chytrý scénář, postupné rozvíjení zápletky, pár zvratů, a do toho ještě hrdinu z SgA! Je to poněkud chladnější, bez emocí, což je možná účel, ale drželo mne to od začátku do konce, akce je tak akorát, je přehledná, a i když jde o módní téma, prostě se na to dobře kouká. I JCVD hraje úměrně a občas dokonce projeví emoci. Sugestivní hudba tomu dodává určitou mystičnost. Hezké to bylo. ()

SOLOM.

Čekal jsem spíš velkou srajdu, ale nakonec se z toho vyklubala celkem snesitelná podívaná. I když je pravda, že dost scén je tu dost přitažených za vlasy a spousta „herců“ až nechutně přehrávala – zvláště když ti ochotníci umírali. JCVD natočil několik lepších filmů, než bylo tohle, ale znám i dost mnohem horších. Jedno se mu musí ale nechat – dokázal zplodit celkem charismatické děcka (zvláště pak ta jeho dcerka…), leč ani jeden zřejmě moc slušnou hereckou kariéru neudělá – nemají na to, raději ať se věnují bojovým sporům a cvičení. Asi nejvíc pobavila americká mamina v podání Anny-Louise Plowman – sice byla na první pohled blbá jak trubka, ale postupem času ukázala, že umí nejen mačkat chlapské koule, ale i zacházet se zbraní…A co mě zaujalo nejvíce – jak rychle se dokázal z totální opice Van Damme vždycky dostat – to bych taky potřeboval… ()

ARI50

Jean se opět předvedl sice ve slabší akční jízdě ale hrozně se mi jeho role líbila a jsem rád že je zpátky. ()

Bauer

Jean Claude Van Damme (můj oblíbenec) na vzestupu!!! Poslední tři filmy - počínaje JCVD, přes Assassination games a po 6 Bullets - jsou poměrně kvalitními filmy. Opět se neubráním srovnat tyto filmy například s debilním Terorem ve vlaku, což byla hrůza. 6 bullets mi silně evokuje 96 hodin a lehce i Muže v ohni (nebudu psát proč, nechci spoilerovat, ale myslím, že to v tom jde lehce poznat). Takže příběh je ohraný a několikrát viděný, ale co mají tvůrci stále vymýšlet za originality? Začátek filmu je solidní akčňárna, potom jde o dobrý thriller a konec mi silně připomínal jednu epizodu z 24 hodin ze 4. řady. Jean Claude Van Damme zde vypadá velmi ve formě a navíc je to prostě sympaťák! Akční scény nejsou vůbec špatné, ale mohlo by jich být více. Ernie Barbarash by však svoji režii mohl trošku zplešit. Jsem zvědavý, co přinesou Expendables 2 pro budoucí kariéru Van Damma, protože stále je vidět, že na to má! Tento film si zaslouží 4*. Teď už jen doufat, že Van Damme si nepodělá reputaci v pořadí čtvrtým Univerzálním vojákem, od kterého já čekám průser! 6 bulllets je koukatelný lehký nadprůměr! ()

Lacike

Tak sme sa dockali. Suverenne najhorsi sucasny videobeckovy reziser natocil konecne priemerny film, ktoreho najvyraznejsim negativom je prestrelena stopaz. Skratit to o polhodinu a urcite by som si ho este niekedy pozrel znova. Lenze je tam dost zbytocnych scen, ktore spomaluju tempo, takze v tejto podobe to raz stacilo. Zapletka je slusna. Evidentne sa snazia zviest na uspechu filmu Taken. Van Damme dokonca exceluje. Vyzera skvele, posobi sympaticky a aj po hereckej stranke je uveritelny. Jednoznacne som mu fandil. Dokonca aj jeho syn je prvykrat znesitelny. Konecne sa nasiel a ulohu Van Dammovho syna dokazal zahrat bezchybne. :-) Holt trenoval na to cely zivot. Dost mizerne posobi ale Van Dammova dcera. Je sice pekna ale v tej jednej scene v ktorej mala predviest drsnu mrchu bola neskutocne trapna. Van Dammova manzelka tam prekvapivo nehra. Divne. Asi nemala cas. :-). A akcne sceny? No tu uz ide do tuheho a ukazuju sa Barbarashove limity. Ich prevedenie je solidne, ale natocene su divne. Barbarash dost nekonzistentne striha. Nie su sice uplne chaoticke, ale miestami to vyzera, ze ma Van Damme 4 nohy 3 ruky a aspon 2 bimbasov. Ale rozpocet nepusti, takze ich vela nie je a na akcny film sa tam fakt prilis keca. Takisto pouzite filtre su tentoraz celkom v pohode a film nevyzera jak keby spadol do hovna jak minuly Barbarashov opus magnum. Vysledkom je slusna jednohubka v ktorej si to Van Damme viditelne uziva, ale ktora neobsahuje jedinu nadpriemernu scenu, ktoru by som mal chut vidiet znova. 5/10. edit. Kvôli cz dabingu s Pomejem som to riskol znova a uz ma prilis nebavil ani dej a akcne sceny ma vdaka chujovemu strihu dost srali. Hlavne preto, ze ich prevedenie nebolo zle, ale chuj Barbarash to dodrbal strihom. 3/10. ()

GeusX

Zpočátku má film našlápnuto mezi nadprůměrné akční filmy a vypadá to na povedený comeback belgické mlátičky. Překvapuje i scénář, který se snaží do děje vnést originalitu a nebýt jen tuctovou kopií stokrát viděných dějů. Žel film sráží slabší herecké výkony a ne zrovna vhodná hudba. Viděl jsem dabovanou verzi a to je dost nepovedená a chudá práce českých zvukařů... Holt asi nebyly na kvalitu peníze :-/ 70% ()

Terva

CITÁT - Novodobé otrokářství je kšeft.......... Van Damme s nožem? To se vidí málo. A jde mu to. CITÁT - A vy jste viděl mou tvář.......... Hudba je příšerná a scénář ještě horší a kdo má rád Jeana, taky nebude moc spokojen. Lehce podprůměrný příběh. ()

Expendable

Barbarash je každým novým filmem blíž k dokonalosti, tím neříkám, že 6 Bullets je kdoví jaký skvost, ale předchozímu filmu jsem dal 4 a tohle je tak 2x lepší. Příběhově a zpracováním to naprosto vybočuje z béčkových vod a tomu, co Van Damme v poslední době natáčel. Jedná se o napínavý krimi/thriler, který podává skutečný obraz o aktuálním dění, co se týče obchodu s dětmi. Mít to tak o 20 mega vyšší rozpočet, mohlo se jednat opradu o špičkový film, ale filmy z východní Evropy nesvědčí nikomu. 5* spíš s recese, jinak bych musel přehodnotit všechny jeho filmy. ()

ConanVJ

Pro mě hodně povedenej filmek s JCVD, který je o rodině, která přijede do Moldávie, kde má mít manžel (J. Flanigan) zápas v MMA. Bohužel 14. letou dceru unesou obchodníci s bílým masem, kteří jí chtějí prodat bohatému šejkovi. Rodina je nespokojená s pátráním policie a tak si najme řezníka (JCVD), který býval legionář a nyní se specializuje na hledání unesených dětí. JCVD asi chytil druhej dech, a natočil parádní akční filmek, ve kterém jsou jak pěkné souboje, tak i přestřelky. Příběh filmu nikterak neoslní, ale taky neni špatný. Film je čistý akční béčko co si nehraje na nic jinýho. Místy je znát že je to vevnější počin ale co, mě se líbí. Za mě 80% :) ()

Marsik

Na to, že je JCVD 52 let, tak je pořád ve skvělé kondici a jeho herecké umění pořád baví. Alespoň mě ano, a to ho sleduju už od svého narození. 6 Bullets je sympatický akční film, který se trochu nese ve stylu filmu 96 hodin. Pravdou ale je, že 96 hodin má ještě něco navíc a perfektně odsejpá. V tomto případě je to s tím tempem a atraktivitou o něco horší. Přece jenom béčkový film, který má téměř 2 hodiny, nemůže bavit po celou dobu stejně. Tím film nikterak neshazuji, jenom by slušelo svižnější tempo a větší gradace. Ale jelikož jsem velkým fanouškem JCVD, tak jsem neměl problém vydržet až do konce. Zahrála si zde navíc téměř celá Van Dammovic rodinka :), čili příjemné osvěžení. 75% ()

PauloZ

Nějak jsem si zvykl, že JCVD už netočí akční pecky, ale utápí se převážně v béčkových propadácích s občasnou vyjímkou. Je to ale škoda, protože herecky pořád umí a předvedl to hlavně v "autobiografii" JCVD a i tady nehraje vůbec špatně. Jenže je to prd platné, jak hrají herci, když se řešisérsky jedná o průměrné řemeslo, které obsahuje až příliš do očí bijícíh hloupostí. Hlavně celý finiš je levný a hodně béčkový (přes tupé chování rodičů, kteří jedou na sólovku vyrubat hnízdo mafiána až po smyčku na kameře). A těch věcí je tam podstatně víc, což strašně ubírá na celé vážnosti a důležitosti filmu. Na scénáři podobném 96 hodinám by se dalo určitě stavět, ale takhle ne. No a další věc je to prostředí východu, ty vybluté barvy, ty tomu taky na kvalitě nepřidají. 2,5*. ()

Tryskomyš

Starý dobrý Van Damme je opět zpátky. Poslední roky už to nebylo, co dřív. Teď je z něj ruský řezník. Je to drsné, husté, zajímavé. ()

Kryton

JVCD v Moldavsku dělá sekanou z prasat a místních mafiánů. Tento další jeho béčkový film mě dost překvapil. Není totálně blbý ač má klasická klišé a vady podobných snímků. Jen si myslím, že je až moc dlouhý. 2 hodiny na film, který dost připomene Taken, je opravdu moc.Prvních 30 minut se moc táhne. Jakmile pak nastoupí JVCD jako starý ex-legionář, pak to má tu pravou omáčku. Pro fandy Stargate Atlantis je potěšující účast Shapperda (Joe Flanigan), který si střihne pár akčních scén. Nebylo by od věci, kdyby natočil pár akčních věcí. Postavu i charisma vlastní. Rumunské prostředí vydávané za Moldavsko funguje a kamera i střih nedržel někdo s třesem ruky. Za mě příjemné překvapení a nadprůměrný akční béčko s JVCD. Btw. Po delší době jsem neslyšel nadabovaného JVCD od Pomejeho. Hodnocení OST: béčkový průměr 5/10 ()

MartinezZ

Jistě, je to béčková pitomost, OK. Ale dodržet byť jen základní logiku by neuškodilo. Obzvlášť, když postavy stačí něco říct nebo udělat a během pár následujících minut je vše popřeno. Nekoukat. Našmínkovaný Fandam za to nestojí. ()

Korbitch

Jediný postižený dítě, který se tu bohužel vyskytuje, je verbežal (verbež (verbal) ) , který evidentně musí komentář co komentář urážet kohokoliv,kdykoliv a kdekoliv. Osobně doufám, že se jednoho pro mě krásného, pro verbež už tak ne moc krásného dne setkáme tváří v prasečí xicht a zadupu toho tlustýho, ubohýho a neskutečně trapnýho čuráka do asfaltu. Co se týče snímku, bavil jsem se od začátku do konce. Univerzál, Shepard a Useref tady naložej Kočkovcům co proto. Téma je sice vykradený z 96 hodin, ale je to rozhodně nejlepší Damme za poslední roky. Natáčení probíhalo v Rumunsku, ale určitě ne v laciných lokacích jako např. Assassination Games či Univerzální voják. ()

Ellmariachi

Když Sly rozjel první Postradatelný, nastartoval tím několik obnovení kariér již skomírajících hrdinů mého dětství. Po druhých Postradatelných se dalo očekávat, že i JVCD využije pozornosti. Jedním ze zajímavých snímků je i 6 výstřelů. Mám na tvůrce dva dotazy: 1. proč z totálně našláplého hlavního hrdiny udělali rádoby násosku co vidí duchy a v zavěru filmu se sotva zmůže na střelbu. Vždyť po prvních minutách se musel každý fanda JVCD doslova vznášet v oblacích. Levá, pravá, výkop, nůž v krku, v ruce a kdo ví kde ještě. To vše ale přešlo do spíše kecací a občas střílecí fáze. Velká škoda. 2.Joe Flanigan mohl být rovnocenným partnerem. Po bitce v baru šla ale jeho úloha kam si. Chvílema mi dokonce přišel jako mentálně zaostalej. Promiňte mi to, ale jinak to napsat nešlo. 58 procent, protože jsem se celý film nenudil, jenže ani až na asi první půlhodinu nebavil. ()