The Collection

Horor / Thriller / Akční

USA, 2012, 82 min

,,PROČ MYSLÍTE, ŽE JI NAJDETE VY A POLICIE NE?“ … ,,PROTOŽE JSEM OCHOTNÝ UDĚLAT VĚCI, KTERÉ ONI NEUDĚLAJÍ. SESTAVÍM TÝM, KTERÝ HO NAJDE A ZABIJE“...... /// Sběratel to rozjíždí ve velkým. Komorní prostředí rodinnýho sídla mění …. tak třeba za párty. A Elena má kliku, páč se jí může zúčastnit! Po 10ti minutách je tu bedna a jedem! Husťoučká barevná zábava, plná cinkání kovovejch předmětů začíná…. Magorů, kteří lidem uříznou koule proto, aby je jima mohli nakrmit ve světě (filmovým) přibejvá (proč si bral teda holku….? Aha…). Jenže těch, co maj fantasii a pracujou v baráku plným bludišť s pastičkama, zase u nás v okrese (Liberec) tolik není. A tak, přestože jednička byla prostě první, furt se jedná o solidně napínavanej produkt, v jehož smyslu bych nehledal zbytečnej nesmysl. Ty vraždy sice přestávaj bejt extrovně výjimečný, ale zase to má solidní tempo a parádní stopáž. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Toužím vyčistit discošku (tak nějak brutálněji). 2.) Miluju sbírky všeho druhu. 3.) Když vodcházím do továrny, dávám si na ksicht škrabošku (nebo nějakou jinou píčovinu). 4.) Thx za titule ,, Batista alias Kroenen“. /// PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ **(27.1.2013)

Zvrhlý a nemluvný zabiják v masce se podruhé vrací na scénu, aby v komplexu opuštěného hotelu protkaném pastmi, zmasakroval pěknou řádku těl. Má od minule ještě nějakou rozdělanou práci a rád by už měl svoji sbírku "broučků" kompletní. Když šílený Marcus Dunstan před třemi lety přišel se svým debutovým přírůstkem do hororového subžánru torture porn s názvem The Collector, bylo tak nějak jasné, že se zabijákem libujícím si ve sbírání lidských těl nevidíme naposledy. S novodobým "entomologem" si dá opětovnou schůzku zase a jen otrlý divák, a kdoví, třeba se nám tahle série ještě do budoucna rozroste. Klady: první díl si pohrával s hororovou atmosférou jeho pokračování sází na více akce a více gore, dobrý vizuál, zabiják začíná mít charisma, minimum dialogů, stylové scény, včetně úvodního "kombajnového" masakru na diskotéce, návrat Joshe Stawarta, Dunstanovo výrazné zlepšení po režijní stránce, už tolik neopisuje od svých kolegů, ale nabízí vlastní styl, akční a strhující tempo, originální a invenční pojetí pastí a následných úmrtí. Zápory: občasná absurdní logika( např. vypátrání zabijáka jen podle čárek na ruce při jízdě autem, které si dělala unesená oběť během jízdy), krátký sestřih hlavní ženské hrdinky v podání Emmy Fitzpatrick, v některých scénách gore nedosahuje stoprocentní realističnosti). Mé hodnocení: 90%(3.2.2013)

• dr.horrible

Tu niekto zase zobral pravidlá sequelov príliš doslovne.Už jednotka nebola nijak zvlášť objavný horor,ale mala zopár silnejších momentov,bola napínavá a hlavne mala atmosféru.Dvojka nie je nič než torture porno,navyše akčné; čo je sám o sebe dosť blbý nápad.Niečo ako megalomanská verzia Saw a prvého Resident Evilu dohromady.Všetkého je veľa; iba v úvode v bare zomre tak stovka ľudí; a celé je to prekombinované nejakým divným spôsobom (keď sa ku koncu filmu otvoria dvere a tam stojí Collector,v ruke samopal a po bokoch psi,už som iba čakal že začne hláškovať).Ten Collector,on je tu vlastne superhrdina.Je nadpriemerne inteligentný (chcelo by sa napísať génius),má značne neobmedzené finančné prostriedky,pod kontrolou všetko tak päť ťahov dopredu,prežije niekoľko smrtí a nemá z toho ani jazvy.......a to je všetko pekné,akurát to nedáva zmysel.Ako béčko by to ušlo,ale do kín to nepatrí. Smola je,že aj Saw začalo jedným malým originálnym hororom a pokračovalo ako pokračovalo a všetko nasvedčuje tomu,že aj z Collectora bude ďalšia stupídna komerčná hororová nekonečná séria.Super(24.2.2013)

Veľmi zmiešané pocity mám z toho filmu. Ako honosne začal tak biedne a akosi rýchlo aj skončil, keď masovú popravu na výbornej párty vystriedala pátracia akcia vystrihnutá ako z rozprávky Scooby Doo. Jednoducho túlanie sa chodbami starého hotela nebolo až tak atraktívne a príliš krátke zobrazenie nešťastných udalostí prinášajúcich smrť dostávalo stále menej priestoru. Aj keď v prvej časti "muž so zahalenou tvárou" naporcoval menej ľudí ako teraz vzbudil vo mne väčší rešpekt a hrôzu, keď horlivejšie sa venoval každej svojej obeti. Hodnotím to ako priemer, čiže 50%.(4.3.2013)

• Frajer42

Druhé pokračování vzdělávacího filmu o sběrateli, který ze všeho nejraději shromažďuje lidi. Film se táhne ve smradu svého předchůdce. Je naprosto bez atmosféry a jediné co divák může obdivovat je manuální zručnost a záviděníhodná předvídavost hlavního hrdiny. A tomu nesmyslu o úžasném a překvapivém konci vůbec nevěřte. Je to kec. P.S. Camrip nebyl špatný, jen na pravé straně chyběl kousek obrazu. A po dlouhé době v době pirátského nahrávání zvukové stopy nebyl v kině nikdo nemocný.(14.1.2013)

• - Když psi Collectora (Randall Archer) napadnou Arkina (Josh Stewart) a ostatní, tetování na Arkinově pravém rameni zmizí poté, co je pokousán. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Arkin (Josh Stewart) má na pravém rameni vytetováno motto skotského clanu Stewartů "Virescit Vulnere Virtus", v překladu "Mužnost sílí utrpením". (JASON_X)