Tak je to opět slušná podívaná. Ale jednička je prostě jednička. U jedničky se mi líbilo, že to byl plnohodnotný horor se skvělou, děsivou atmosférou v obyčejném domě. U tohoto pokračování už je to spíš takový hororovž thriller. Pasti jsou opět brutální, ale už je to jen pekelná vyvraždovačka, kdežto v předchozím filmu oběti trpěli dost dlouho než zemřeli. Zde bylo vše takové někdy až moc rychlé, rychlá smrt atd. Dost to připomínalo sérii SAW. I v tomhle díle skládal hudbu Charlie Clouser, který doprovázel hudbu po celou sérii SAW. Takže dost hudebních motivů bylo podobných a v některých scénách téměř stejných jako v Saw - což se mi líbilo. Co se týče příběhu, špatně na tom není, je obyčejný. Škoda je, že už to na mě nepůsobilo hororově, ale jen jednotvárně. Krve a nechutností zde bylo dost. Film je dost krátký. Velký problém nemám, ale mohlo to být lepší. Více nechutností, delší trpění obětí atd. No a co se týče konce, to jsem nějak nepobral. Ve výsledku nadprůměrný horor, který mě bavil, ale jedničku nepřekonal. Ani ta atmsoféra už zde nebyla taková. Přesto si to tu čtvrtou hvězdu zaslouží. Téměř hned od začátku se šlo na věc, žádná nuda. Celkově hodnotím ale jen na 71% = ****(8.2.2013)

Tak zklamaný rozhodně nejsem ale i tak přiznávám že je to trošku slabší než první díl. Nicméně se u mě nejedná o takový sešup dolů jako třeba u Hatchet série. Tohle byla taková celkem slušná jednohubka. U mě film vyhrává díky konci. Spoiler mám hodně rád když takovýhle hovado dostane na konce na prdel KONEC SPOILERU. Jinak je to klasická dvojka, více akce(to špatné), více mrtvol(což je dobré ale zase scéna na diskotéce mi přišla taková zbytečně urychlená). Herci mi přišly v pohodě a hlavní hrdina je poměrně sympaťák. Moc se mi ale na druhou stranu nezamlouvala postava tý ženský co jí tam Collector chová. Film který má jen a jen bavit a to se u mě splnilo i přes těch pár neduhů.(4.6.2013)

Jednička šla bez odboček vyšlapanou cestičkou moderního slasheru a exploitation a měla dobrou atmosféru, střípky logiky i náznak příběhu. Dvojka se na příběh, atmosféru, dokonce i logiku vysrala úplně a jede pouze na vlně adrenalinové hororové akce, záporáka už přece známe, je to prostě sběratel s maskou, jenž od entomologie ( pozor to byla nová informace) přešel o pár tříd výš a místo roháčů a nosorožíků napichuje zástupce rodu Homo a nic dalšího nemusíme vědět a jedem, tu pozabíjíme desítky lidí na diskotéce pomocí sofistikovaných pastí, támhle si vystavíme "sawovskou" továrničku, aby si kluci trochu zablbli a tak dále a tak dále...no je to strašlivá slátanina, ale jeden se u toho nenudil a za ty formaldehydové exponáty by se nestyděli ani Damien Hirst nebo Gunther von Hagens.(11.2.2013)

Pomsta je sladká!Dunstan dokázal něco neuvěřitelného, už v prvním díle vystrkoval růžky, ale bylo znát, že je v oboru nováčkem a dělal klasické chyby které film srazili do čistého průměru, atmosféra se mu ovšem upřít nedala.Druhý díl je typicky epičtější, víc akce ( totální masakr ) víc pastí, víc postav, víc Sběratele a přesto všechno to drží hutnou atmosféru a první díl to sfouklo jak svíčku.Zapomentě na Myerse, Vorheese, Kruegera, zapomentě na všelijaké Vřískoty a podobné sračky pro děti, Dunstan stvořil to nejúchylnější, nejbrutálnější, nejcyničtější a nejdokonalejší monstrum za posledních 30 let světového hororu.Film odzačátku šlape jako hodinky, je to maximálně napínavý a Josh Stewart v hlavní roli válí jako ďábel.Tu úchylnou změt totálního lidského ponížení a cynismu navíc podtrhuje dokonalá hudba.Jeden z nejdokonalejších hororů posledních let, Dunstan pochopil co divák po těch letech scénáristických debilit a zajetého sterotypu hororů a slasherů chce, přesně takovýhle konec, už už sem se bál, ale Marcus si jen s námi hrál.... přátelé konec ze mě vymrdnul tu pátou bezkonkureční hvězdičku a totálně vyslintaný úsměv.Dlouho sem nebyl s celkovým filmem takhle spokojený, královsky sem se bavil a užil si určitě zatím nejlepší film v roce 2013.Vytknul bych snad jen obsazení, které mohlo být určitě rozmanitější, ale s takovým rozpočtem tam Bradku Řitťa těžko dostanete a i když jsem nebyl s původním obsazením Sběratele spokojenej, Juan Fernández si přeci jen s rolí poradil trochu lépe, on i totiž vrah v masce se musí umět hrát a zatímco v prvním díle byl Collector spíš takové vyzáblo, z Fernándéze ale ta úchylnost chcala i přes tu černou masku.Ve druhém díle musel být Sběratel prostě větší dobytek, což si vyžadovala solidní dávka jeho brutálních útoků, což kaskadéru Archerovi šlo dobře, ale tu epickou slizkost jsem míírně postrádal.To jsou ale všechno jen úplné prkotiny na úkor tomu, že Dunstan je jeden z nejnadanějších řeznických řemeslníků poslední dekády a já jen doufám, že si svoje mistrovské dílo neposere třetím dílem, který by byl totálně zbytečný.Škoda, že se tu vyskytuje spousta K*R*E*T*É*N*Ů, díky kterým se tahle pecka nevyšplhá aspoň na 75%, už jen čekám na LIVINGVŘEDA.Za mě 95%.Překvapení roku.(29.1.2013)

Hey Saw! Welcome BACK in da House full of TRAPS!! Parádní Moderní Horor s bravůrním Gore a výtečnou Kamerou neustále se něco děje, každou chvíli někdo příjde k zranění,né zrovna hezkým způsobem ! Záporák opět drsný, chladnokrevný a nekompromisní! Zdálo se mi, že občas slyším Hudbu i ze Sawu,což mě příjemně naladilo ! jOO jOO Něco takového tady tenhle rok Chybělo ! Scéna v 11 Minutě jednoznačně TOP of Year ! 80%(25.1.2013)

• - Když psi Collectora (Randall Archer) napadnou Arkina (Josh Stewart) a ostatní, tetování na Arkinově pravém rameni zmizí poté, co je pokousán.

• - Arkin (Josh Stewart) má na pravém rameni vytetováno motto skotského clanu Stewartů "Virescit Vulnere Virtus", v překladu "Mužnost sílí utrpením". (JASON_X)