• peiton

1 proti všetkým-všetci proti jednému alias pasti-pasti-pastičky.Ale toto snád nemôžete myslieť vážne!Už opäť?Zbytočné a silené dielko,ktoré nám ukázalo a pripomenulo len to,čo fanúšikovia dobrého hororu notoricky poznajú zo sérii hororov SAW.Dalšia vec ,,do zbierky" pozriem a mažem!S tak sofistikovaným a tak rafinovaným vrahom som sa ešte nestretla.Ak by mal masku modrej farby,uverila by som vo veľký comeback Fantomasa.Unikne pred čímkoľvek,pred kýmkoľvek a nech ich je koľkokoľvek.Nedá mi neopomenúť skoro záverečnú scénku v horiacej nedobytnej pevnosti,kedy to nádherné dievča menom Elena (vid.obsah) rozbije vitríny naplnené vodou a tým svojmu vysloboditeľovi zachráni život.To bolo najmenej čo mohla urobiť.V skutku pôsobivé.Len čo je pravda.Apropo,nech mal chlapík masku na tváry z akéhokoľvek dôvodu,trebárs aj z dôvodu naháňajúcej hrôzu,mohol sa kľudne prezentovať aj v škraboške.Pre inšpiráciu a pre budúcnosť-ak taká bude milí pán Záhadný,ber si príklad zo svojho kolegu zo snímky Home Sweet Home.To je ona - desivá maska!(11.12.2013)

Omnoho víc zábavnější a krvavější než The Collector.V The Collection je hned na záčatku víc krve než v celém The Collector za celý film.Dalším plusem je že se operuje na větším prostoru a né jenom v malým zavšiveným baráku a hlavně je zde víc vražd.Logiku jsem nehledal ani u jedno z těchto filmů,protože bych musel jít s hodnocením dolů.Ale čumíme na horory a tak to občas bývá že logika trošku hapruje.Za mě 4 hvězdy.(1.5.2015)

• dr.horrible

Tu niekto zase zobral pravidlá sequelov príliš doslovne.Už jednotka nebola nijak zvlášť objavný horor,ale mala zopár silnejších momentov,bola napínavá a hlavne mala atmosféru.Dvojka nie je nič než torture porno,navyše akčné; čo je sám o sebe dosť blbý nápad.Niečo ako megalomanská verzia Saw a prvého Resident Evilu dohromady.Všetkého je veľa; iba v úvode v bare zomre tak stovka ľudí; a celé je to prekombinované nejakým divným spôsobom (keď sa ku koncu filmu otvoria dvere a tam stojí Collector,v ruke samopal a po bokoch psi,už som iba čakal že začne hláškovať).Ten Collector,on je tu vlastne superhrdina.Je nadpriemerne inteligentný (chcelo by sa napísať génius),má značne neobmedzené finančné prostriedky,pod kontrolou všetko tak päť ťahov dopredu,prežije niekoľko smrtí a nemá z toho ani jazvy.......a to je všetko pekné,akurát to nedáva zmysel.Ako béčko by to ušlo,ale do kín to nepatrí. Smola je,že aj Saw začalo jedným malým originálnym hororom a pokračovalo ako pokračovalo a všetko nasvedčuje tomu,že aj z Collectora bude ďalšia stupídna komerčná hororová nekonečná séria.Super(24.2.2013)

První čtvrthodinka je luxusní exploitation nářez. Pak už je to jen nuda. Drahý pan sběratel mě vyloženě rozčílil nejdřív tím, že tu nejhezčí buchtu oddělá hned na začátku a odnese si v kufru vyzáblého babochlapce. Pak následuje kolotoč logických nesmyslů pro urychlení děje (navigace pomocí jizev, otevření kufru...). No nicméně s nástupem "komanda" se taky žádná akce nekoná. Všichni se vesele prochází po hotelu a vedlejší postavy skáčou do připraveným pastí líp, než kdyby jim někdo dal mapu. Párkrát se všichni potkají, pak si zase každý jde svou cestou, někdo umře... atd. Vrah je jen podivný necharismatický voayer a kdyby neměl tak pěkně vyzdobené hnízdečko a nepředvedl právě ony úvodní jatka skončím na dvou hvězdičkách. Takhle je to nulová akce, slabý napětí a průměrný gore. Škoda...(1.2.2013)

Jak jsem se při úvodních jatkách na diskotéce vyloženě zděsil, tak nakonec jsem dostal celkem solidní béčkovou přehlídku létajících končetin a rozmačkaných těl, která je skutečně natolik svérázná a nesmyslná, až bez výjimky splňuje mou představu o oddechové brutální zábavě. Takto ořezaný a v mnoha ohledech nedotažený scénář je sice krajně nevhodné servírovat masovému publiku, ale základní schéma zůstává stále stejně zajímavé, záporák stále stejně děsivý a nové prostředí, byť neskutečně profláklé a na úkor efektu mnohem méně atmosférické, je ve správných rukou správného kata sázkou na jistotu. Přehnanosti se tentokrát už vůbec meze nekladou (jednička byla v porovnání s tímhle docela realistická) a je strašná škoda, že scénář raději krouží právě kolem všech nechutností a ušlechtilých motivací záchranné mise, místo aby se více zaměřil i na smysl "Sbírky" a všech jejích aspektů. Kdyby se zůstalo u komornějšího pojetí z prvního dílu a zapracovalo se více na psychologii a kriminálních motivech, klidně bych ještě nějaký ten díl skousl. Takhle je to jenom šedivé béčko se závěrečnou scénou, které raději ani nechci rozumět. 60%(18.3.2014)

• - Arkin (Josh Stewart) má na pravém rameni vytetováno motto skotského clanu Stewartů "Virescit Vulnere Virtus", v překladu "Mužnost sílí utrpením". (JASON_X)

• - Když psi Collectora (Randall Archer) napadnou Arkina (Josh Stewart) a ostatní, tetování na Arkinově pravém rameni zmizí poté, co je pokousán. (Zdroj: ČSFD.cz)