• AppleCore

V dnešní době, kdy je horror definovanej počtem rozsekanejch lidí na jeden metr, se může Collection sice s hrdostí pyšnit prvním místem, v porovnání s jedničkou však po režijní stránce nastal pád o dobrý dva levely. Tam kde Collector bodoval dusnou atmosférou, kdy v mnoha scénách divák téměř nedýchal, tam Collection jenom tupě váhá mezi akčností a horrorem, přičemž na akční film málo akce, na horror málo strachu a vší tý snaze pak dává korunu tupost postav, která všechno degraduje na lacinou grotesku. Vyložená sračka to sice neni a svůj účel film plní, předchozí díl byl ovšem dynamičtější a údernější, zatimco tohle začíná a končí skvělou scénou na diskotéce. Těch sto litrů krve na jednu krátkou scénu je ale sakra málo, aby mě to donutilo dát třetí hvězdu.(27.1.2013)

Genialita Hry o přežití spočívala v jedné místnosti, dvou řetězech a jednom scenáristovi. Pak to převzala hollywoodská mašinérie, borci jako Marcus Dunstan a šlo to do kytek. Tenhle pokus o restart série nebyl úplně špatný. Byl tak rychlý, že jsem si ani nestačil uvědomit, co vše je špatně. Nebývá zvykem, zvlášť u béčkových filmů, že pokračování předčí první díl. Ovšem u Sbírky viditelný větší rozpočet nebyl na škodu a minimálně se panu Sběratelovi vyrovná.(27.3.2013)

• Bloody13

Collector byl fajn, ale tohle je bohužel průser. Tam, kde jednička sázela hlavně na dusnou a komorní atmosféru, dvojka přidává na akci, střílečkách a osobních soubojích. Pokračování tím pádem ztratilo největší sílu svého předchůdce. Navíc zdejší smrtící pasti jsou už hodně, hodně "over the top" a sám Sběratel tím vyvolá dojem toho nejschopnějšího technického inženýra s darem dokonalé předvídavosti. Hudba a brutalita jsou ok, jenže pouze na nich film nestaví. The Collection je tak pro mě prvním velkým zklamáním hned z kraje letošního roku. Fuckt!(4.1.2013)

• gogo76

Trochu naivné pokračovanie, pri ktorom treba mozog nastaviť do polohy - off. Nad niektorými vecami sa rozum zastavuje a iba nechápavo krútim hlavou. Ešte výraznejšie ako v prvom diely (podstatne lepšom) sa film podobá na sériu Saw. Podobných vyvražďovačiek sú stovky, jediná pozitívna vec na tom je hlavný hrdina známy z toho lepšieho úvodného dielu. Mr. "skinface" s mŕtvymi očami plyšového medvedíka asi celý život nerobí nič iné len vymýšľa a vyrába pasce. Je až neuveriteľné, že sa sám do nejakej nechytil. Kedy stihol vyrobiť "kosačku" na ľudí v disco bare, keď budova nie je jeho? Majiteľ mu za to asi platil...Prečo sa nedokáže samopalom trafiť do trojice ľudí zo vzdialenosti 2-3 metre? Ako dokáže len tak bez povšimnutia majiteľov, úradov či bezdomovcov budovať svoje sídlo v opustenej továrni, v ktorej má i elektrinu! Hlavný hrdina sa so zlomenou rukou dokáže biť (so zdravými rukami na neho nemal!) , v rozhodujúcej chvíli keď je "skinface" na lopatkách mu namiesto noža do srdca dá jednu cez držku. Namiesto toho aby ho zabil a uistil sa , tak sa hrá so zapaľovačom a nechá to na náhodu...Je tu toho veľa , čo mi prekážalo. Máloktoré postavy v horore sa správajú logicky, zvykol som si, ale tu nič navyše nebolo. Prvý diel za štyri hviezdy, toto pokračovanie bez nápadu iba dve. 40%.(7.5.2013)

První čtvrthodinka je luxusní exploitation nářez. Pak už je to jen nuda. Drahý pan sběratel mě vyloženě rozčílil nejdřív tím, že tu nejhezčí buchtu oddělá hned na začátku a odnese si v kufru vyzáblého babochlapce. Pak následuje kolotoč logických nesmyslů pro urychlení děje (navigace pomocí jizev, otevření kufru...). No nicméně s nástupem "komanda" se taky žádná akce nekoná. Všichni se vesele prochází po hotelu a vedlejší postavy skáčou do připraveným pastí líp, než kdyby jim někdo dal mapu. Párkrát se všichni potkají, pak si zase každý jde svou cestou, někdo umře... atd. Vrah je jen podivný necharismatický voayer a kdyby neměl tak pěkně vyzdobené hnízdečko a nepředvedl právě ony úvodní jatka skončím na dvou hvězdičkách. Takhle je to nulová akce, slabý napětí a průměrný gore. Škoda...(1.2.2013)

• - Arkin (Josh Stewart) má na pravém rameni vytetováno motto skotského clanu Stewartů "Virescit Vulnere Virtus", v překladu "Mužnost sílí utrpením". (JASON_X)

• - Když psi Collectora (Randall Archer) napadnou Arkina (Josh Stewart) a ostatní, tetování na Arkinově pravém rameni zmizí poté, co je pokousán. (Zdroj: ČSFD.cz)