Vo filme Collection (Zbierka) sa Arkinovi (Josh Stewart) ako jedinému podarilo uniknúť z rúk sériového vraha známeho ako The Collector (Zberateľ). Zabijakovi sa však podarí zajať nádherné dievča menom Elena (Emma Fitzpatrick). Hoci Arkin s tým nechce mať nič spoločné, nemá na výber, pretože ho z nemocnice unesú žoldnieri najatí Eleniným bohatým otcom. Tí Arkina vydierajú a donútia ho pridať sa k ich tímu, ktorého cieľom je zachrániť nevinnú dievčinu z vrahovho úkrytu v starom hoteli, ktorý je plný smrteľných pascí. (nessbeal)

Trailer

Campbell

Tak zklamaný rozhodně nejsem ale i tak přiznávám že je to trošku slabší než první díl. Nicméně se u mě nejedná o takový sešup dolů jako třeba u Hatchet série. Tohle byla taková celkem slušná jednohubka. U mě film vyhrává díky konci. Spoiler mám hodně rád když takovýhle hovado dostane na konce na prdel KONEC SPOILERU. Jinak je to klasická dvojka, více akce(to špatné), více mrtvol(což je dobré ale zase scéna na diskotéce mi přišla taková zbytečně urychlená). Herci mi přišly v pohodě a hlavní hrdina je poměrně sympaťák. Moc se mi ale na druhou stranu nezamlouvala postava tý ženský co jí tam Collector chová. Film který má jen a jen bavit a to se u mě splnilo i přes těch pár neduhů. ()

Genero

Jsem přinejmenším nadšený, že zase po dlouhé době někdo natočil něžný, komorní příběh o osamělém, přecitlivělém chlapci, který jen tak pro radost v opuštěném hotelu rozřezává, sešívá, kuchá a vůbec provádí všelijaké zábavné kejkle s těly různých mrtvých lidí. Sběratel z jedničky nám tentokrát doširoka otevřel své srdce a umožnil nám nahlédnout pod pokličku své neutuchající vášně. Počet mrtvol uspokojivě stoupl a k jejich napočítání by nestačily ani prsty všech obyvatel chánovské garsonky. Film pěkně odsýpá a ta hodinka a půl uteče stejně rychle jako hemoglobin z přeťaté krční tepny. ()

Slasher

Před lety mě z ničeho nic zaujal napínavý COLLECTOR, no, a dvojka není nic než okoukanej mrdkou slepenej torture-pornovej sendvič SAW a HOSTELa, s úplně nechutnou záchranářskou misí jako náplní uprostřed. Furt se sice něco děje a krvavýho masa se válí všude dost, ale záporák ztratil jiskru a je to kurva neuspokojivá prázdná nuda kdesi v labyrintu pastí a končetin mrtvých těl. ()

korbitch22

Pomsta je sladká!Dunstan dokázal něco neuvěřitelného, už v prvním díle vystrkoval růžky, ale bylo znát, že je v oboru nováčkem a dělal klasické chyby které film srazili do čistého průměru, atmosféra se mu ovšem upřít nedala.Druhý díl je typicky epičtější, víc akce ( totální masakr ) víc pastí, víc postav, víc Sběratele a přesto všechno to drží hutnou atmosféru a první díl to sfouklo jak svíčku.Zapomentě na Myerse, Vorheese, Kruegera, zapomentě na všelijaké Vřískoty a podobné sračky pro děti, Dunstan stvořil to nejúchylnější, nejbrutálnější, nejcyničtější a nejdokonalejší monstrum za posledních 30 let světového hororu.Film odzačátku šlape jako hodinky, je to maximálně napínavý a Josh Stewart v hlavní roli válí jako ďábel.Tu úchylnou změt totálního lidského ponížení a cynismu navíc podtrhuje dokonalá hudba.Jeden z nejdokonalejších hororů posledních let, Dunstan pochopil co divák po těch letech scénáristických debilit a zajetého sterotypu hororů a slasherů chce, přesně takovýhle konec, už už sem se bál, ale Marcus si jen s námi hrál.... přátelé konec ze mě vymrdnul tu pátou bezkonkureční hvězdičku a totálně vyslintaný úsměv.Dlouho sem nebyl s celkovým filmem takhle spokojený, královsky sem se bavil a užil si určitě zatím nejlepší film v roce 2013.Vytknul bych snad jen obsazení, které mohlo být určitě rozmanitější, ale s takovým rozpočtem tam Bradku Řitťa těžko dostanete a i když jsem nebyl s původním obsazením Sběratele spokojenej, Juan Fernández si přeci jen s rolí poradil trochu lépe, on i totiž vrah v masce se musí umět hrát a zatímco v prvním díle byl Collector spíš takové vyzáblo, z Fernándéze ale ta úchylnost chcala i přes tu černou masku.Ve druhém díle musel být Sběratel prostě větší dobytek, což si vyžadovala solidní dávka jeho brutálních útoků, což kaskadéru Archerovi šlo dobře, ale tu epickou slizkost jsem míírně postrádal.To jsou ale všechno jen úplné prkotiny na úkor tomu, že Dunstan je jeden z nejnadanějších řeznických řemeslníků poslední dekády a já jen doufám, že si svoje mistrovské dílo neposere třetím dílem, který by byl totálně zbytečný.Škoda, že se tu vyskytuje spousta K*R*E*T*É*N*Ů, díky kterým se tahle pecka nevyšplhá aspoň na 75%, už jen čekám na LIVINGVŘEDA.Za mě 95%.Překvapení roku. ()

lamps

Jak jsem se při úvodních jatkách na diskotéce vyloženě zděsil, tak nakonec jsem dostal celkem solidní béčkovou přehlídku létajících končetin a rozmačkaných těl, která je skutečně natolik svérázná a nesmyslná, až bez výjimky splňuje mou představu o oddechové brutální zábavě. Takto ořezaný a v mnoha ohledech nedotažený scénář je sice krajně nevhodné servírovat masovému publiku, ale základní schéma zůstává stále stejně zajímavé, záporák stále stejně děsivý a nové prostředí, byť neskutečně profláklé a na úkor efektu mnohem méně atmosférické, je ve správných rukou správného kata sázkou na jistotu. Přehnanosti se tentokrát už vůbec meze nekladou (jednička byla v porovnání s tímhle docela realistická) a je strašná škoda, že scénář raději krouží právě kolem všech nechutností a ušlechtilých motivací záchranné mise, místo aby se více zaměřil i na smysl "Sbírky" a všech jejích aspektů. Kdyby se zůstalo u komornějšího pojetí z prvního dílu a zapracovalo se více na psychologii a kriminálních motivech, klidně bych ještě nějaký ten díl skousl. Takhle je to jenom šedivé béčko se závěrečnou scénou, které raději ani nechci rozumět. 60% ()

• Arkin (Josh Stewart) má na pravém rameni vytetováno motto skotského clanu Stewartů "Virescit Vulnere Virtus", v překladu "Mužnost sílí utrpením". (JASON_X)
  • Když psi Collectora (Randall Archer) napadnou Arkina (Josh Stewart) a ostatní, tetování na Arkinově pravém rameni zmizí poté, co je pokousán. (ČSFD)