Titanic se potopil v noci ze 14. na 15. dubna 1912 a v ledových vodách Atlantického oceánu nalezlo smrt 1 517 lidí. Originální dramatické ztvárnění osudových událostí, které vedly k neštěstí, uvádíme přesně v den katastrofy. Česká televize se tímto exkluzivním uvedením připojí k mnoha světovým stanicím, které tuto zbrusu novou dramatizaci uvádějí ve slavnostní premiéře ve stejném čase. V hlavních rolích výpravné minisérie se objevují Linus Roache, Toby Jones, Geraldine Somervilleová či Maria Doyle Kennedyová. Když Titanic veselého dubnového dne vyráží ze Southamptonu, nikdo netuší, jak strašlivý osud jej za necelých pět dní čeká. Příběh se soustředí na několik různých postav a události osudné plavby převypráví z jejich perspektivy. Divák má možnost poznat atmosféru snobské první třídy s restauracemi a lázněmi, ale i těsné kajuty služebnictva a bídu podpalubí. Na palubě Titaniku se zkrátka setkává vzorek společnosti v roce 1912 ? v příběhu vystupují kromě smyšlených postav i skuteční pasažéři Titanicu (milionáři J. J. Astor a B. Guggenheim či ?Nepotopitelná Molly? Brownová). Všechny společenské rozdíly ale smaže neštěstí, kterému se loď nevědomky žene v ústrety. (oficiální text distributora)

Roman Albach

Žádné velkolepé ztvárnění nejznámnější námořní tragédie nečekejte. Autoři se rozhodli vyprávět příběh Titaniku přes osudy cestujících od první do třetí třídy. Seznámíte se s bohatými paničkami, ale i milými pokojskými, s elektrikáři, ale i s vrahy. Aby následně v noci ze 14. na 15. dubna 1912 někteří z nich zahynuli, jiní přežili. Možná to množství různých osudů bylo naškodu. S žádnou z postav jsem neměl čas se sblížit víc. Doufal jsem tedy, že zatajím dech alespoň při potápení parníku, nicméně (jak již bylo řečeno na začátku) autoři ho téměř nezobrazili. Asi si pustím Cameronův Titanic, ať si zlepším náladu. ()

Merkin

Na jednu stranu musím uznat, že z hlediska přístupu k tématu jde o snímek dost originální. Více než událot samotnou totiž řeší osudy lidí, kteří přišli s námořním kolosem do styku, ať už jako členové posádky, cestující nebo jako ti, jejichž rozkazy a názory měli snad ten největší vliv. Navíc narozdíl od většiny dokumentů či filmů zde byl poprvé majitel lodi sice vykreslen jako zbabělec prchající z vraku, ale zároveň jako muž, který bránil nebo nedoporučoval rychlou plavbu, naopak veškeré břímě viny leží na kapitánovi. To může být správné i nemusí, pouze zdůrazňuji výraznou odchylku od zbylých dokumentů. Jenže jakkoliv se snímek snaží poukázat na životy obyčejných lidí(a že je zkoumá i dlouho před katastrofou), tak zároveň v témže bodě ztroskotává. Rozehrává osudy svých hrdinů, dokonce mnohé hovory a děje opakuje v pokračování, ale pak mnohé postavy opouští, aniž by objasnil, co se s nimi stalo(přítel Gorgiany), nedoprovází je v dalších dnech po události atd.. Navíc samotnou kolizi film řeší jen velice stručně a opatrně, v podstatě se jí vyhybá. Nakonec se přikláním k neutrálnímu hodnocení, protože má láska k tématu by sahala k vyššímu levelu, ale neúplnost a jistá amateričnost scénáře(2/2 snímku je 3/4 tvořená1/2celku) zase hovoří jen pro dvě hvězdy, takže tři:) ()

Marina111

Cameron spravil to, čo sa nazýva medzníkom ; stvoril film, ktorý môžtee milovať aj nenávidieť, no zákonite s ním budete porovnávať každý ďalší pokus o oživenie (a následné dramatické potopenie) Titanicu. Jon Jones, v našich končinách nie príliš známy britský režisér, sa akiste musel odzačiatku boriť s problémami typu, ako stvoriť primerane dramatický a dojímavý príbeh tak, aby neodkazaoval automaticky na Cameronovu verziu a čím svoj film on nej nejako výraznejšie odlíšiť. A zrejme ho nenapadlo nič lepšie, ako prapodivne rozstrihať film na dve časti (naozaj netuším, aký zmysel malo čosi banálne v prvej časti vynechať a v druhej časti to pustiť i so scínami, ktoré divák už aj tak videl. Keby sa za touto hrou schovávala aspoň nejaká hlbšia pointa ... ale kdeže). Skrátka, ak sa Jones ešte niekedy pustí do podobného projektu, odporúčam sa mu radšej sústrediť na samotný príbeh, až potom na jeho podanie. Alebo nemal ako vyplniť minutáž ? Nie, naozaj netuším ... Kto videl, zrejme chápe, čo chcem povedať, kto nevidel, nech sa pripraví okrem tejto neopodstatnenej túžby tvorcov zaexperimentovať aj na do očí bijúce efekty ( áno, chápem, že rozpočet nepustí, ale i tak - lepší ľadovec by im zanimoval zrejme aj zručnejší stredoškolák), primnoho hlavných postáv a minimálne na tri ľúbostné romániky, o ktorých môžete trikrát hádať, ako skončia ... Ale buďme spravodliví - hoci film má pár naozaj strašidelne nezvládnutých momentov, predsa len treba pochváliť tvorcov za snahu poukázať na špecifiká jednotlivých tried a na umné prepojenie fikcie s pravdou (teda, nakoľko môžme o achovaných svedectvách vyhlásiť, že sú pravdivé). Len dúfam, že budúca verzia Titanicu (nepochybujem, že stále sa nájde niekto zo sveta filmu, kto sa nedá poučiť, a nájde si zámienku na to, aby znova raz vytvoril verziu príbehu tejto preslávenej lode) nenarazí na ľadovce typu sentimentalita a "potopená láska", ako sa to stalo i v tomto prípade... Darmo, nie každý je Cameron, aby dokázal i čosi také zvládnuť a povýšiť na skvost ... ()

arcticsky

Je jasné, že po Cameronových divokých vodních a slzných masážích a s jeho "srdcervoucím" ústředním příběhem to každé další zpracování nebude mít lehké a bude nutně vypadat jako nuzný příbuzný. Ale k připomenutí 100 výročí slavného mokrého masakru byl tento film ucházející. ()

Elbarto08

První díl mě strašně zklamal, a proto jsem ho nedokoukal. Bylo to suchý, divný, vůbec to nepřipomínalo film(nebo seriál) o Titanicu, spíš o nějakém domě, kde je tak 40 lidí a kecaj. Záběry zvenku asi 1% filmu. Kdyby je nikdo neviděl, pravděpodobně by si ani neřekl, že jsou na lodi.... ()

MickeyStuma

Další dvojdílné televizní zpracování o nejznámější lodní katastrofě, které se zdá být protentokrát naprosto zbytečné. Co se týče dějového rozhraní příběhu, zůstává otázka, proč to vlastně bylo rozděleno do dvou dílů. První polovina dílu prvního vypovídá o povyšování, nevraživosti a nenávisti vyšší vrstvy snad ke všemu kolem a druhá již o samotné katastrofě, při které se povýšenost bohaté smetánky nezmění. Ve druhém díle je šablona vyprávění stejná. První polovina se vrací do doby před katastrofou a mnohé scény jsou nepochopitelně zopakovány. I když je fakt, že tentokrát se děj více všímá té společenské vrstvy nižší. Druhá polovina pokračuje dobou katastrofy. Při porovnání s dvojdílným TV snímkem z roku 1996, se tento podivně vytrácí ve svém zájmu se jakkoliv zavděčit. Dějově není nic k zaujetí a naopak situaci po srážce lodě s ledovcem by nejeden divák mnohým krutý osud dokonce i přál. Těžko říct, proč tohle vlastně vzniklo. Vynecháním diváckého zájmu nikdo o nic nepřijde. ()

Ondr@932 odpad!

Kristova noho!! Co to mělo sakra bejt! Obrovská !!NUDA!! To i turecká telenovela má trochu na víc! Dal jsem hlavně odpad kvůli tomu, že když to srovnám s Cameronovým špičkovým filmem kde bylo navíc napětí, pohled i zvenčí, skvělá atmosféra a výborná hudba. No a když to srovnám s touto prominutím sra*k*ou kde bylo jen plno keců, keců a keců a žádné napětí a prostě nic jiného!!! A už vůbec jsem nepochopil, že jsou dva díly když v tom druhém se děje skoro všechno stejné jako v tom prvním :-D Prostě nepochopitelné... Zatím největší sr*čk* tohoto roku! Dávám 0/10 ()

dogma97

Člověk se samozřejmě těžko ubrání srovnání s Cameronem: ne tak efektní scény, ale dramaticky a herecky velice dobré a působivé. Hodoceno po shlédnutí celého filmu. 70% ()

Evushe

Po prvním díle jsem měla v plánu dát ***, protože jsem si myslela, že druhý díl naváže a bude akčnější. Pak se ale ukázalo, že druhý díl je o tom samém, jen z pohledu podřadnějších cestujících. Což znamená další první hodina dílu plná plkání a dokonce opakování scén - jen z jiného úhlu kamery. O působivém záběru, který by se mohl vyrovnat tomu Cemeronovu, se pak opravdu mluvit nedá. Ale na to, že to bylo natočené ad hoc, ke stoletému výročí.. mohlo to být horší:) ()

Petike

Veľmi komorný a veľmi ľudsko-nebombastický pohľad na osudy posádky a cestujúcich. Civilnosť filmu podľa mňa skôr prospieva. Súhlasím, že niektorým scénam by prospel väčší a výraznejší komparz, ale inak som mal dojem, že sa všetci zúčastnení fakt snažili. Fajn miniséria, niekedy nie je na škodu intímnejšie prerozprávanie danej nehody. ()

inmax

První film je z pohledu cestujících první třídy. Druhý popisuje ty samé události z pohledu posádky. Nejvíc mě zaujal konec druhého filmu, který je velmi emotivní a obsahuje i pár hodně zajímavých scén, např. tu, kde se jeden z hrdinů sápe na záchranný člun a za ním se "jen tak mimochodem" láme Titanic vejpůl. Na Camerona to nemá ale zvlášť druhý film myslím díky svému pojetí stojí za vidění. ()

EVIM

Já nevím, ale točit další film o Titanicu po Cameronově "majstrštiku" je holý nesmysl. A dopadně tak každý kdo se o to pokusí. Snad jen postavit nový Titanic, vyplout s ním na moře a tam jej nechat potopit. Pak možná ... Navíc tento snímek jakoby kopíroval Cameronův příběh s vykradenými záběry a texty. Nesmysl od začátku dokonce. ()

FRANTACZ1

Zaměření v době srážky je bez patřičného důrazu, a někdy jsou patrné příliš divoké prostřihy bez provázanosti a jasných souvislostí. Zajímavě začíná 2. díl, vyplňující některé nejasné momenty v 1. dílu, ovšem tento úvod je příliš dlouhý, a navíc se v "závěru" změní v paskvil. ()

Oudis

Tento film se s Cameronovým "originálem" prostě nedá srovnávat. Samozřejmě, že Cameron to měl postavené na romantickém příběhu zamilovaného páru, tohle mi přišlo spíše jako...no řeknu dokument, ale dokument to není. Zbytečně dlouhá stopáž a nejvíc mě to dorazilo na konci, kdy se nikomu v ledovém Atlantiku ani nekouřilo od pusy. Ale jestli se tohle mělo natáčet pouze ke stému výročí, tak si to možná mohli i odpustit. 1997/2012 je rozdíl 15 let a mohli se zde projevit trošku moderní nástroje filmografie, ale na Camerona to prostě nemá. Konec konců taky jeho film stál víc než samotná loď Titanic :-) ()

Luraj

Hodnotit s Cameronovým velkofilmem opravdu nejde. Bylo zde hodně scén, kterým jsem prostě nevěřila, které nebyly vypracovány tak, jak by měly, aby tomu divák věřil na 100%. Ano, je to hrozné, když se potápí loď a lidé se topí, ale zapomnělo se jaksi na podnebí v tomhle období, sice říkali, že jim je zima, ale nikdo se netřásl mrazem, nikdo neměl strnulé pohyby, nikomu nešla pára od úst tak jako to bylo zobrazeno v již zmiňovaném velkofilmu. Ani se mi nezdálo, jak to všechno docela spořádaně vypadalo na lodi při potápění, žádná panika, žádné zoufalé skákání do posledních přeplněných člunů, což si myslím, že určitě ve skutečnosti muselo být, ne každý je tak smířen se smrtí. Pak mi docela i vadilo v 2. dílu neustále opakování scén z 1. dílu, mohlo to být mnohem kratší, kdyby se sledoval hned osud všech kast, nebo se mohly spíše propracovat více do hloubky osudy hlavních hrdinů. Na druhou stranu bylo zde velmi věrně vyobrazeno kastování lidí do určitých tříd, což musím přiznat, že zde bylo zachyceno věrněji než v Cameronově Titraniku. Film stojí za zhlédnutí spíše ze stránky dokumentární. ()

MFJD

Tak toto mi ako pocta k 100-tému výročiu fakt nepríde, mizerný dej, takca slabí bezduchí herci a mizerzné trojhodinové trápenie pri ktorom som zaspal. Ešte štastie že Cameron mal v rukáve eso. ()

VanThomass

Srovnávat televizní minisérii s Cameronovým velkofilmen je prostě nesmysl. Ač by někdo mohl namítat, že přece původní Titanic je z roku 1997 a tenhle je tudíž o 15 let novější, tak proč ne, tak já prostě říkám ne. Cameron měl na svoji dobu takový rozpočet, že si mohl dovolit opravdu hodně, což ani v dnešní době v televizní tvorbě možné není. Začnu nejdříve chválit. Co se mi jednoznačně líbilo, byla celková "historická" věrnost, která myslím Camerona předčí. Určitě bych netvrdil, že je zde moc postav, kde se člověk neorientuje, ano určitě je jednodušší sledovat jen Jacka a Rose, ale prostě tahle minisérie jde jiným směrem. Dialogy bych hodnotil také pozitivně, protože v každém filmu se najdou hluchá místa. Pravdou je, že ač se jednalo v podání ČT o dvoudílný seriál vždy po 1,5 hodině (na ITV 4x cca 40 minut), že dost věcí bylo jen naznačeno a zbytek se neřešil, ale to by musel být seriál minimálně o 10 dílech, aby se rozpracovala nějaká složitá zápletka, ovšem vzhledem k tomu, že každý ví, jak film dopadne, tak by to asi nemělo úplně smysl. Teď ale trošku kritiky. Co je na střední úrovni jsou triky, jak jsem psal nelze televizní tvorbu srovnávat s velkofilmy, ale i tak je na Titanic jen pár exteriérových záběrů, převažují ty v noci. Na to, jak jsou perfektně propracované interiéry, je to velká škoda, ale někde se menší rozpočet projevit musel. Čekal jsem, že závěr bude nějak odkazovat na 100 let starou událost, ale nestalo se, což taky trochu zamrzí. ()

jerrik7

Titanic 2012 se mi líbil o poznání víc, než verze 1997 s Leonardo di Capriem, která sladkobolným příběhem lásky bohaté ženy k muži z podpalubí připomíná spíš jihoamerickou telenovelu, než drama o zkáze Titanicu. Oproti tomu verze 2012 podaná nejprve z hlediska pasažérů první třídy a poté z hlediska těch ve třetí třídě byla výborná. Méně dolarově nákladných scén pokládám spíš za přínos. ()