Jack Ryan: V utajení

• USA Jack Ryan: Shadow Recruit (více)

Vzhledem k nízkému věku toho má Jack Ryan za sebou poměrně dost – těžké zranění z války v Afghánistánu, které ho málem doživotně zmrzačilo, náročnou rekonvalescenci, doktorát z ekonomie a práci ekonomického analytika v CIA, kterou před svým okolím a dokonce i před vlastní ženou (Keira Knightley) úspěšně tají. Když zachytí nestandardní operaci provedenou ruským finančním gigantem, pošle ho jeho řídící důstojník (Kevin Costner) do Moskvy, aby na místě zjistil, co se děje. Jack se hned po příletu musí proměnit z finančního úředníka v akčního hrdinu se vším všudy, protože jeho přítomnost v ruské metropoli není vítaná a jeho původně přátelský průvodce mu to dá dost jasně najevo tím, že se ho pokusí zlikvidovat. První kolo Jack přežije a postoupí do druhého – k setkání s oligarchou Viktorem Čerevinem (Kenneth Branagh), který osnuje plán, jenž může zásadně otřást světovou stabilitou. Zdánlivě má k dispozici všechny trumfy, včetně Jackovy ženy, která se impulzivně rozhodla manžela na moskevské služebce překvapit. Pokud má Jack Ryan zachránit svět i svou Kathy, bude se muset z roztřeseného zelenáče proměnit v chladnokrevný stroj, který se nebude bát myslet a střílet najednou. (CinemArt)

pepo

Veľmi príjemny filmík, ktorý ako keby vypadol z roku 86 minulého tisícročia (dokonca aj Hon na ponorku pôsobí modernejšie). Neviem či to bol zámer alebo iba Baranagh kruto zaspal dobu ale mňa to veľmi bavilo. Jediná škoda je že to nemá s Ryanom nič spoločné 7/10 ()

Xmilden

V utajení měl nespíše zůstat rovnou celý film. Nevzpomínám si z poslední doby na zbytečnější snímek, který by brázdil v tomhle roce kina. Postavy jsou poměrně bez chuti a slovo průměr by se dalo vyslovit prakticky na každou filmovou položku. Film neobsahuje ani jednu strhující scénu a při závěrečném bombovém zúčtování má divák stejně dopředu jasno že to celé dobře dopadne. Rovněž mě přišlo, že místy chyběly nějaké pojítka mezi scénami. Kenneth Branagh není špatný režisér, ale akční žánr určitě mu určitě nesedí. 50% ()

Real Tom Hardy

"A LIGHT BULB WILL GO INTO HER MOUTH BECAUSE IN LUBYANKA AND LEFORTOVO PRISONS, WE DISCOVERED IN TORTURE THAT VACUUM GLASS EXPLOSION INSIDE MOUTH CAUSES DAMAGE TO SOFT TISSUE, TO ENAMEL, TO BONE, AND TO LUNGS, ALSO. IT'S QUITE A BIT OF, WHAT DO YOU SAY, HAVOC FOR FORTY WATTS, HMMM?" ()

nunka

Poslanie Jacka Ryana je isté. Musí zachrániť svet a tí, ktorý už Jacka poznajú, vedia ako celá akcia skončí. Keď odložím nostalgiu bokom, napätie a akcia priemerné a scenár akoby vytrhnutý z MacGyvera. Po stránke réžijnej taká stará škola, ktorá filmu neublížila, ale scenáristické lapsusy skrátka celú situáciu len zhoršili. ()

paascha

propagandistická píčovina nejhrubšího zrna. Chyběla jen stepující opice v pruhovaných trenkách a cylindru s hvězdama ()

Shakers

Slušná špionážna - akčná jazda, ale to je všetko. Harrisovky ma bavili rozhodne viac. Fajn herecké obsadenie, slušná réžia, skvelý Branagh, akcia a tak podobne, ale viac tento film neponúkne. Jack Ryan: Shadow Recruit je ako veľká vlna, ktorá vás na breh dostaví zhruba za sto minút. Bola to fajn jazda, ale nič extra, aby ste sa k nej vracali. 70% - 3* ()

Madsbender

Tak sa nám Branagh zabýval v modernom Hollywoode; ako kompliment to však nemyslím. Sledovať sériu, ktorá sa vlastne ani po 24 rokoch nikam neposunula (stále sú tu blednúce motívy studenej vojny a stále je to o napätí medzi USA a Ruskom, samozrejme opäť trochu analyticky a nevšedne aj trhovo - modernizácia a aktualizácia ústredných tém dostihne každého), demotivuje diváka hľadieť naň inak ako na priemerný. S trochou odvahy by sa dalo povedať, že filmový Jack Ryan trpí kompulzívnou poruchou. Voľnejšie tempo, prostoduchejšie akčné sekvencie a nádych špionážnych thrillerov dnes už zapadnutých prachom by nevadil, rovnako ako jednoduchší dej, ktorý sa vyhýba prekombinovanosti a rúti sa k jedinému možnému koncu. Prekvapivo aj patriotizmus sčasti ustupuje do úzadia pred zo začiatku pomerne zaujímavým dejom. Pes je zakopaný nie v príbehu, ako skôr jeho podaní a postavách. Branaghovi sa darí nachádzať v deji početné zaujímavé momenty a motívy, medzi aké patrí napr. Ryanova prvá vražda v službe, ale čo na tom, keď sú nedotiahnuté, zámerne zanedbané, nevyužité a po pár minútach zahodené, pričom sa k nim už film nevracia. Samozrejme, nechceme melodrámu s psychicky labilným agentom, ale naivita a flegmatický postoj k určitým veciam filmu podrážajú nohy a robia to tak okato, že to vadí aj bežnému divákovi. Postavy sú s výnimkou pokusov o pozornejšie vykreslenie samotného Ryana nezaujímavé, zúfalo odbité alebo aspoň otravné (spraviť toto s Keirou Knightley je skutočne kumšt, nie že by som ju pokladal za geniálnu herečku, ale tak fádnu som ju ešte snáď nezažil). A navyše, podriaďujúc sa jednoduchému deju, doslovne čiernobiele, čo miestami takmer frustruje. Mdlé herectvo hlavných predstaviteľov ničomu nepomáha, či už je to Krasoň Pine, rutinný Costner alebo unavený "ruský medveď" Branagh. Pokus o návrat ku klasickému nádychu omladenej série končí tak, ako návrat vraha na miesto činu, teda ako neopatrný prešľap, ktorý skončil miernym fiaskom. Takto si to nepredstavujem. 40% ()

Bigrambo

Tento rádoby akční špionážní snímek drží nad vodou pouze Kenneth Branagh. Ale bohužel jen před kamerou (kde předvádí skvělý ruský přízvuk), skoro jakoby zapomněl, že má smlouvu také jako režisér. Ve filmu je celá řada vtipných momentů, které ale rozhodně nebyly tvůrčím záměrem – film se totiž bere místy až příliš vážně, skoro jako bychom se vrátili to tužších časů studené války… ()

Allien.9

Asi takhle..."Jack Ryan: V utajení" je film, který si přímo říká o tři hvězdičky. Je relativně tuctový, nijak výrazně nevybočuje ani po dějové, ani po akční stránce, a typuji, že brzy upadne v zapomnění. Na druhou stranu musím říct, že mi neskutečně sedlo herecké obsazení (Pine je sympatický hezounek, Knightley vnáší trochu té každodenní otravnosti, Costner nám ztaťkovatěl do snesitelné podoby, Branagh opět válí - viz. dál) a akční scény, které sice - jak už jsem ostatně řekla - nepřinášejí nic nového, ale o to lépe jsou provedené (zrecyklované) a do vkusu a nálady se mi trefily téměř na 100%. Kombinace ruské (chvílemi tak trochu "Noční/Denní hlídka"), francouzské (chvílemi tak trochu "96 hodin") a britské (chvílemi tak trochu "Skyfall") kamery byla jako druhé Vánoce a jakkoli byl film patriotistický (vzhledem k tomu, že to točí Brit, to beru jako lehkou Americkou provokaci) a blbý (neznám ani agenty, ani počítačové odborníky, ani finanční analytiky, ale i tak jsem poznala, že jsou některé věci opravdu sci-fi), technická stránka to hravě vyvážila. Na závěr chci vyzdvihnout mnohými uživateli kritizovaného Kennetha Branagha, protože jeho záporák byl opět parádní - inteligentní, slizký, krásně bezcitný a měl styl. Jděte se bodnout, Amíci, Britští badasses vládnou světu!:-) P.S: V návaznosti na stále se snižující procentuální hodnocení snímku mám chuť přidat hvězdu, ve skutečnosti je to ale tak na ty tři.;-) ()

HAL

Chápu proč Clancy umřel - nechtěl se dožít toho, jak z jeho erbovního Jacka Ryana dělají rádoby Bournea s vykleštěným příběhem jak ze seriálové epizody. Je to tak rutinní, že to vlastně ani nenudí, ale patří to na nedělní odpoledne na Nově, ne do kin. 6/10 (za Keiru, a za tu jednu dobrou scénu v letadle) ()

mzss1

|13%| Shlédnuto v kině díky čsfd.cz projekci. Takže chci nejdřív poděkovat csfd, že jsem to mohl vidět zdarma. Jsem za to moc rád, páč kdybych šel za peníze na tento film, asi by mě to dost naštvalo. To snad není pravda ne ? Já jsem čekal takový dá se říci nadprůměrný, při nejhorším průměrný film. Ale, že se z toho stane totální brak, který je tak parodován a tak debilně, dětsky pojat se stupidními vtípky, to mě dožralo nejvíc. Proč jsem teda nedal odpadl ? Odpady dávám zřídka kdy, přeci jenom něco málo k dobru se zde našlo, ale moc toho teda nebylo. Sakra, jak mám dále pokračovat ? Dobrá, zkusíme film krátce zcharakterizovat. Pro mě je to (NE)špionážní film, který neobsahuje žádnou akční scénu, která by zaujala (nebyly uplně strašně natočeny, to ne - i jich bylo málo), špatně zvoleného herce jako hlavního hrdinu + velmi katastrofálně zvolená jeho postava, stupidní, jednoduchý příběh, který byl spracován a vytvořen tím nejhorším možným zpsůbem, záporáci, především ten hlavní neskutečně trapný člověk až k smíchu. Takže navrch to nejlepší, parodicky ušito, že jsou zde i nuceně vloženy komediální scény - já se spolu s ostatními v kině řezaů také, ale ne, že mě to náramně bavilo, ale ironicky jsem se smál jak je to možný, co z údajným novým, špionážním filmem udělali. Takže jeden z důvodů proč jsem vůbec dal tu 1* z 5* je jasný, pobavil jsem se jaká to byla blbost. Ale jak už se blížil konec filmu, byl jsem pěkě s prominutím nasraný, páč je to teda strašný pohled do budoucnosti akčního žánru. Jestli tohle mají být hrdinové budoucnosti, půjdu se dobrovolně zahrabat. Třeba Tatum ve filmu White house down mi nevadil, bavil mě (avšak ne jako moji oblíbení akční herci), ale tento Chris Pine ? Mám ho charakterizovat ? Jako měl debilně zvolenou postavu, ale to nemění nic na tom, že sehrál jak dřevo. V každé scéně se bázlivě koukal, první střetnutí s hlavním záporákem bylo otřesné vůbec sledovat. Myslím tím klidné střetnutí, kdy hrdina stál naproti hlavnímu záporákovi. Chudák hrdina, bál se, koktal a záporák se správně mračil jako správný, tvrdý Rusák. To myslím ale velmi ironicky. :-) Chování i ostatní postav bylo strašné. Třeba mnaželka hrdiny. Kouká vyděšeně, že má v pokojáku její manžílek pistol (neřekl jí, že dělá pro CIA). Brečí a říká: Vysvětli mi to prosím ! A on neví co chudák dělat a pak k ní přijde a něžně jí řekně: Dělám pro CIA. Ženuška štastně zabrečí a obejme a ochotně mu pomůže v jedné nebezpečné nadcházející situaci. No prostě šílený, od té doby jsem si říkal, no to bude strašné. A to tahle událost kterou jsem líčil s tou ženou nastala někdy po 1/3 filmu. Úvod je nemastný neslaný, pád vrtulníku mě vůbec nezaujal. Jen půlka filmu kdy Pine se snaží během krátkého okamžiku tajně z jednoho počátače vzít určité, důlžité data. Aspon nějaký pokus tu byl. Akce zde moc není, totálně nezaujme, ale není zas tak staršná, rychle střižená a pár bouraček (spíš na konci) mi přišly až moc zdigitalizované. Ještě tak Kevin Costner to tahal, a to je celé. Veškeré kaldy, které ani nejsou ve velké ražení. Takže hranice mezi odpadem a jednou hvězdou. Jako bonus jsem si po odchodu kina uvědomil, že komedieální scény mě prostě usmrcovali co z toho tvůrci provedly. Nějaký příběh zde vůbec není. Další věc, která mě dostávala, bylo to jak hrdina všechno uhodl. Může to být takhle, myslím si, že je to tohle a ono se to vždy splnilo. Úplný konec filmu - vyznamenání hrdiny - no velká sláva. Žádné jiné aspekty, nic jného mě nebavilo a ani nezaujalo. Hudba byla trochu na tento film nadstandartní, moc vysoké tony - hudební skladatel Patrick Doyle sehrál dobře svojí hudbu třeba ve filmech Harry Potter a Ohnivý pohár nebo Thor. Ale toto se k němu nehodilo. Vykepaný hrdina, všeho se bál, dyt ve filmu, v příběhu to měl být marinák a ne posera. Souboj v koupelně, rozklepané ruce Chrise Pina na lavičce jak seděl. K tomu ty blbé vtípky atd. No prostě nevím, ale hodnocení na csfd mi přijde přesto moc vysoký, ale každýho věc. Toto je urážka akčního a i špionážního žánru. Třeba scéna únosu jeho ženy. OM jak řval: Nech ji být! zabijuu těěěěě !!! Jak byl chudák neštastný a neuměl se ovládat, to měl být herecký výkon ? Já se smál tomu, takže asi ne no. Už nemám sílu to dál komentovat, vztek mě pálí co to bylo za blbost, tak bych pokračoval dál, ale kašlu na to. Už to nikdy nechci vidět. Předem přeju upřímnou soustrast novodobým akčním filmům, snad to nebude pokaždé dopadat tak zle jako v tomto případě. () (méně) (více)

liskam

Problém tohohle filmu je v tom, že je to prostě JEN kvalitní béčko, bohužel ale obsazené ačkovými herci. (Přitom by stačilo povolat Costnera a k němu nějaké ty neznámé nové tváře, třeba ty mladé budulínky z Ex 3. tam totiž byli úplně zbyteční.) Takže vlastně hned z kraje čekáme nějakou tu "Skrytou Identitu střiženou Mission Impossible" podle toho obsazení. Místo toho se nám dostává volné pokračování "Jasného nebezpečí" z roku 1994. Přezto jsem se u filmu nenudil, měl solidní spád a film nikde nevázl. Za mě 73% a 4 slunce. ()

kingik

Bond je u FBI, Ryan to kroutí u CIA. Oba pojí literární původ, oba měli různé herecké představitele. Jestli by se ti dva spolu snesli, to vám nepovím. Já jsem delší dobu nemohl přijít na chuť Jacku Ryanovi. A Terazky hej. Úvod je v podstatě zasvěcen tomu, jak se z mladého ekonoma na Wall Street stává agentské eso. V okamžiku, kdy za svým úřednickým stolem odhalí sofistikovaný teroristický akt na americkou ekonomiku, které hrozí kolaps, vydává se na výzvědy do Moskvy, kam ho poslal jeho šéf. Stopy vedou k mocnému oligarchovi, v jehož blízkosti se není radno zdržovat. Jack dává v sázku svůj život. Z ostýchavého analytika se rázem stává zkušený operativec. Je s podivem, že režijně má tento "kravaťácký" počin na svědomí Kenneth Branagh. Tvůrce nudného Thora a odpudivé verze Popelky. I když film akci nedává velký prostor, je film neustále napínavý jak Costnerovy trencle. Ne, fuj, raději tanga Keiry Knightley. Dialogy mají švih, složité vysvětlování probíhá zábavnou formou. I divák, kterému je svět ekonomiky a politiky nepřístupný a vzdálený, nebude mít s filmem problém. Film se v příjemném tempu pohybuje kupředu. Perfektně totiž funguje herecký čtyřlístek - sympaťák Chris Pine, který i v kvádru dělá šibalský kukuč, Keira Knightley jako jeho dlouholetá přítelkyně v každém muži vzbudí naději, že se takových sympatických žen v reálu pohybuje víc, a i ona si "odkroutí" svoji premiérovou misi, Kevin Costner má jako šéf potřebný divácký respekt a Kenneth Branagh zabíjí i pohledem. Haris Zambarloukos dodal dynamicky akční snímání, Patrick Doyle svým hudebním doprovodem dodával po dávkách znepokojivý rozměr. A Kenneth Branagh se ukázal jako zdatný režisér, který i dialogovým pasážím uměl dát dynamiku. Story je neotřelá, alespoň pro mě vypadala neohraně. Ano, největším nedostatkem filmu tak přece jen zůstává akce, které je nedostatek. Neškodilo by s ní film zahustit. Její nahromadění se divák dočká v druhé polovině filmu. Omráčen z ní nebude, technická kvalita jí nechybí, ale stále je na ní znát, že se jí režisér teprve učí zvládat. Takže non-stop akci film nemá, napětí se dá místy krájet, herci zdatní, příběh značkový, nepříliš ohraný, režijní styl příjemný na oko. Cesta zelenáče za dekorováním na elitního agenta dopadla chvalitebně. 80% ()

IQ Tiqe

Řekněme tuctovej akčňák. Trochu jsem klimbal, tak mi to možná uniklo, ale mám pocit, že záporákovi chyběla pořádná motivace. A nebýt tam pár známých tváří, ani není skoro o co stát. ()

HoneyBunny

Ten, kdo miluje oldschoolové přímočaré akčňáky, ten si přijde na své, ale mě zkrátka tahle storka nenadchla. Branagh, Knightleyová i Costner jsou ve filmu hodně fajn a bavilo mě je sledovat, ale sebesympatičtější herci nespasí příběhovou vyprázdněnost. Po nechtěně vtipném úvodu, kde se Jack Ryan přidá k US Army kvůli 11. září a následně v Afghánistánu vytáhne z havarovaného vrtulníku své kolegy (to vše se zlomenými obratli), příběh najde své tempo, ale ani jednou se nedostaví scéna, kterou jsme neviděli někde jinde. Má tohle sir Kenneth Branagh zapotřebí? ()

Anderton

Remeselne slušne nakrútený thriller, ak by sme takúto tuctovosť dokázali akceptovať pri Branaghovi. Kvalitatívne niekde na úrovni Salt a to vo všetkých smeroch. Scenár by mohol fungovať ako podklad pre slušnú zábavu, ak by nebol plný ťažko uveriteľných sekvencií. Tá najnapínavejšia, čiže nie akčná, ale špionážna, má v sebe toľko logických dier, že ako hlavná atrakcia filmu tak zráža dole aj zvyšok filmu. No neuvedomili by ste si, že vám zo saka zmizla peňaženka? Zaujímavé je využitie Moskvy ako exotického lákadla, ale tak okrem jej symbolov na pozadí sa ocitáme vlastne iba v mrakodrapoch internacionálneho štýlu. Celé to ale má slušné tempo, až možno tak tieto nedostatky ani nebudete myslieť. Ale že je celá story vystrihnutá ako z najblbšej konšpiračnej stránky, to vám dojde tak či tak. A Pineov baby face mu proste byť Ryanom neumožňuje. ()

Filmový Rainbow Six je na cestě

Filmový Rainbow Six je na cestě

17.01.2023

Studio Paramount čerstvě oznámilo novou adaptaci Toma Clancyho. Tentokrát se bude jednat o román Rainbow Six, jenž bude navazovat na snímek Tom Clancy: Bez výčitek a tudíž se v něm vrátí i Michael B.… (více)

Rainbow Six obsazuje hlavního hrdinu

Rainbow Six obsazuje hlavního hrdinu

21.09.2018

Herec Michael B. Jordan (Black Panther, Creed) získal hlavní roli v chystané sérii filmů podle knih Toma Clancyho od studia Paramount. Jordan by tak měl ztvárnit postavu Johna Clarka, a to nejprve ve… (více)

Akční klasiky míří do televize

Akční klasiky míří do televize

04.10.2015

Rychlý a zběsilý Bourne?

Rychlý a zběsilý Bourne?

12.11.2013

Bez Matta Damona už to tak trochu nebylo ono. Jeremy Renner je sympaťák, ale Bourneův odkaz zaznamenal ve srovnání s finále původní trilogie citelný pád tržeb (Ultimátum utržilo celosvětově 445… (více)