Půjčovna masa - Série 1

(série)
USA, 2018, 9 h (Minutáž: 46–67 min)

Tvůrci:

Laeta Kalogridis

Předloha:

Richard Morgan (kniha)

Hudba:

Jeff Russo

Joel Kinnaman, Fraser Aitcheson, Alyson Bath, Daniel Bernhardt, Will Yun Lee, Michelle Lee, Hannah Rose May, Chris McNally, Bruce Blain, Antonio Marziale (více)

Epizody(10)

V době, kdy jsou těla pouze skořápkou pro duši, je oživený rebel, který musí vyřešit zapeklitou vraždu. V sázce je hodně. (Netflix)

v.indruchova

Hodnotím první řadu. Velice zajímavý seriál s každým dalším dílem zajímavější. Ukazuje nelehké životní osudy, ale také rozhodnutí. Spousta sexu a násilí. Hlavní postavy sedly. Řeší dosti zajímavé až existěnční otázky, a neukazuje budoucnost  nějak ružově, snad vyzívá k uvědomění abychom si takovou to bodoucnost opravdu nepřipravili. Sexulalita proč ne i když to až někdy zbytěčně tlačí na pudy, ale co tomuhle seriálu neodpustím je brutální násilí a jeho detaily. Vizuál ok. ()

kokofek

Bavila jsem se,zajímavý námět,dobré zpracování. Souhlasím,že v budoucnosti ať už bude jakákoli nevymizí zlo jako takové a také chudí a bohatí. To prostě bude a basta fidli. ()

Sashmen13

Je pravda, že 45 hvězd je možná trochu nadsazené, ale nakonec to tam v pálím, o to budu přísnější v případě 2. Osobně mi přišlo, že až od 2-3 dílu jsem začal najíždět na vlnu, kdy jsem chtěl vědět více, takže tempo je takové zvláštní. Navíc to rozhodně není perfektní, ALE ja rád tohle téma a svět a tak se mu rozhodně nebráním. Někde mohl ubrat a někde zase přidat, řekl bych. Celkově, ok.-ish, ()

Malyszs

Joel Kinnaman by si zasloužil větší pozornost, ale chápu, že potom co člověk hraje v takovém lejnu jako je Suicide Squad, se mu těžko hledá práce... Ale hraje jako frajer. Většina postav jsou naprosto top (Poe, Takeshi, Ortega,...), děj a prostředí jsou taky naprosto top, herecký výkony byly občas nic moc ale hlavní role všechny až na jednu supr. Svět je extrémně zajímavej, CTAC, envoyové, systém bohatých apod.... Ale vadilo mi pár věcí. Všechno na Rei. Špatně zahraná a její chování nedává smysl + chápu, že je těžký udělat napínavý finále, ale tolik debilních momentů a zvratů jsem naposledy viděl v Last Jedi... Jo a další mínus je, že mi trvalo asi 3 epizody, než jsem pochopil, o co vlastně v Altered Carbon jde. Ale nakonec to stálo za to ;). 1 série 8/10. Nejlepší věci jsou asi zajímavej svět, Takeshi Kovacs v obleku s růžovým batohem a Poe, správce hotelu. ()

danny70

Čistokrevný sci-fi seriál. Nepoznamenán knižní předlohou nemám žádnou výtku k zápletce, ději, či zpracování (chápu ale znalce knihy pokud se jim to nelíbilo, v případech, kdy i já znám knižní předlohu, mívám někdy stejné pocity). Není to úplně jednoduché, k pochopení je opravdu nutné pozorně vše sledovat, ale stojí to za to. Herecky tomu dominuje Kinnaman, to je jasný, ale i ostatní herci jsou OK. Dá se tam najít spousta nepříjemných paralel s dnešní dobou, to je trochu děsivé. A pořád se tam někdo sprchuje... ()

Milo384

Naprosto skvělý seriál. Prvky kyberpunku, šedivého prostředí vs. nablýskaného pozlátka nesmrtelných a děje mně uchvátil. Děj je někdy složitější, ale na konci do sebe vše zapadá. Herci jsou opravdu dobří a pěkně se na ně kouká. Dobré je, že seriál dokáže překvapit, jsou zde emoce, násilnostmi a nahotou se nešetří - tedy násilí je víc. No a jednu hvězdu pro mě přidává postava E.A. Poa (nejlepší spisovatel v reálném životě), takže určitě 5* - na druhou sérii se těším, snad bude stejně zábavná. ()

rostsoft

Velmi zajímavě podaná sci-fi budoucnost našeho světa. Musím říct, že u tohoto seriálu jsem se velmi bavil, a je velká škoda, že takových seriálu je velmi málo . Nápad, že těla jsou pouze schránka a mysl a osobnost se ukládá do jakéhosi čipů, který se navíc ještě nechá zálohovat na nějakém vzdáleném místě a toto je znovu obnovit anebo prostě čip přenést do jiného těla, případně jej naklonovat mně přijde jako velmi originální. Vizuálně je to velmi dobře zpracován, a o akci není nouze, i herecké výkony se mi velmi líbily. ()

stuj

Hezké sci-fi z krapet vzdálenější budoucnosti. Pěkný pohled na fungování upgradované lidské společnosti a hezky ztvárněný svět - deštivou atmosféru Blade Runnera nelze nezmínit. Koukalo se moc příjemně. ()

Rinhashi

Ak ste fanúšikom Bladerunnera a Ghost In The Shell, tak tento seriál sa vám bude páčiť. Na Netflix pomery je to veľmi dobrý seriál, s výbornou výpravou, obstojnými hercami. Je to husté a je tam filozofický podtext, princíp reinkarnácie, cyberpunk svet... Prvý diel bol úchvatný. Potom to tak rôzne kolíše. Ale aj napriek niektorým slabším a neatraktívnym pasážam ma to ako celok zaujímalo až do konca. Dávam slušné 4 hviezdičky za prvú sériu, ktorá je dobre spracovaná. ()