Pár nenormálních aktivit

(neoficiální název)

Pár nenormálnych aktivít

Komedie / Horor

USA, 2013, 86 min

Vcelku příjemná oddychová záležitost, ke které se ale člověk vracet asi moc nebude. Pár scén je výtečných, ostatní průměrné až slabé, či trapné. Humorem je to typická americká teen komedie, která mě osobně moc nebere, ale zase neuráží. Pobavilo mě ale místy humorné poukázání na hororová klišé a neduhy.(16.1.2018)

Jeden z Wayansov opäť servíruje ďalšiu paródiu na v súčasnosti populárne horory. Síce sa z Haunted House, aj keď si na paškál berie v súčasnosti najprevarenejšiu hororovú sériu Paranormal Activity, asi len veľmi ťažko stane rovnaký kult ako kedysi z prvého Scary Movie prevažne stavajúcom na paródii série Scream a jej podobných slasherov, humor ostal približne rovnaký. Občas prehnaný a trápny, ale občas aj trefný a skutočne vtipný. Navyše sa dosť šetrí aj s rôznymi fekálnymi výjavmi, ktoré majú vo väčšine paródií svoje tradične nechutné miesto. Pokiaľ ste prežili minimálne prvé dva zárezy Scary Movie určite Vám nijako neuškodí ani Hautned House. Sympatické je, že sa nevydáva cestou doslovného parodovania každej a jednej scény, ale zo série Paranormal Activity si berie „len“ základnú premisu príbehu a na neho postupne nabaľuje scény známe z posledných found-footage hitov. V značnom množstve dôjde aj na svojho času hitový Devil Inside alebo The Last Exorcism, ale opomenuté neostali ani klasiky ako REC (aj keď pre Američanov skôr známejší Quarantine), Blair Witch a mnoho ďalších. Nezabudlo sa ani na množstvo trefne zvolených popkultúrnych odkazov, pre hráčov napr. na Left 4 Dead (skvelá hláška!) alebo hlášky z iných filmov ako Pulp Fiction, Snakes on Plane a pod. Ako pri všetkých paródiách platí, že čím viac parodovaných filmov máte napozeraných tým stúpa aj šanca, že si užijete daný vtip. Haunted House je ťažké hodnotiť klasickou kvalitatívnou stupnicou. Ako budete vnímať jednotlivé vtipy je pri ňom veľmi individuálne a vplýva na to mnoho subjektívnych faktorov. V porovnaní so serióznejšími snímkami rozhodne viac ako 2* nie, ale tým Haunted House ani nikdy konkurovať nechcel. V rámci paródii rozhodne 3*, hlavne v porovnaní s doslovnými shitmi, ktoré sa v tomto subžánri dokázali za posledné roky urodiť (napr. tohtoročný 30 Days of Paranormal Activity With The Devil Inside The Girl With The Dragon Tattoo, Stan Helsing alebo séria nekončených Date Movie, Epic Movie a pod.) Haunted House je určite jedna z tých menej otravných paródíí, ktorej sa síce taktiež nevyhli nudné a trápne momenty, ale dokázala ich vyvážiť s tými naozaj vtipnými. Pokiaľ vopred viete do čoho idete a čo od toho očakávať, tak sklamať v podstate nemôže, ostatní ruky preč. CELKOVO: slabé 3* PS: mám najradšej hodnotiacich podľa traileru, ktorí si to napíšu ešte aj do komentára. (zdravím užívateľa Hapretor) PS2: uvidíme, čo na to konkurencia v podobe znovu oživenej značky Scary Movie 5(23.4.2013)

Na negry dobrý. Je to taková parodie momentů z Paranormal Activity, které byly vtipné už sami o sobě. Tady to teda černoušci ještě zdůraznili. Chtělo by se říci, že vytvořili i zábavu pro hloupé. Prostě klasický černošský humor. Marlon Wayans je skutečně kvalitní herec a konečně to mohl taky předvést. I u takhle pokleslé zábavy se dá zasmát. Mně se to podařilo mnohokrát. Už jste to určitě také několikrát zažili. Někdy humor klesne tak nízko a do takové stupidity, že se nelze nesmát. Vedlejší postavy nemají chybu. Kdo si dovede dělat větší srandu z černých než černí. Za sebe dávám slabší 3*.(1.5.2013)

Tak tohle je pravé Scary Movie 5 !!! Opravdu jsem se většinu filmu smál, byly tam sice i momenty co moc vtipný nebyly, spíše mě u nich bylo až trapně, ale "pár nenormálních aktivit" stojí za to zhlédnout, když znáte ty filmy co paroduje(je jich víc než jen Paranormal Activity ) + je to v určitých scénkách i nechutné, ale kdo je zvyklý třeba na south park tak v tomhle dokáže vše dobře skloubit a zasmát se... HODNOCENÍ: 70% (4*)(14.7.2013)

Pokud je vám jméno Marlona Wayanse podezřelé, tak asi víte, s čím tady máte tu čest. On je prostě blázen, neštítí se vůbec ničeho a přestože někdy (často) jeho fórky přecházejí v ryzí trapnost, nelze mu upřít, že vás minimálně párkrát fakt rozesměje, pokud vám teda nevadí “trochu“ toho fekálního, přisprostlého a vůbec vidláckého humoru. Haunted House pokračuje v nastoleném trendu, přesto jsem se musel zase gebit jako blázen a to hlavně v první, našláplé polovině. V té druhé tempo a kadence hlášek sice mírně opadne a konec tak budí dojem natahovaného, ale v rámci současných parodií je to pořád nadprůměr. Přesně takhle mělo vypadat páté Scary Movie. A když už píšu o Scary Movie, tak Haunted House je Wayansovou nejlepší parodií od dob právě první části této série. Ono vůbec Haunted House působí, jako kdyby bylo natočené někdy kolem roku 2000, absentující na všechny soudobé popkulturní odkazy- což jen a jen kvituju. Marlon nezklamal, člověk se tlemí už jen při pohledu na jeho ksicht :-) A přiteplenej senzibil je neskutečnej ďábel :D(15.5.2013)

• - Kisha (Essence Atkins) používá parfém s názvem "Entita", čímž odkazuje na film Paranormal Entity (2009). (Lajty)

• - V Malcolmově (Marlon Wayans)domě je možné vidět hned několikrát plakát ke hře "Saints Row: The Third". (Korbitch)

• - Plakáty k filmu parodují hned několik plakátů ke slavným hororům, a to například Sinister (2012), Kletba z temnot (2012), nebo Texas Chainsaw 3D (2013). (jakear)