Pár nenormálních aktivit

(neoficiální název)

Pár nenormálnych aktivít

Komedie / Horor

USA, 2013, 86 min

Jeden z Wayansov opäť servíruje ďalšiu paródiu na v súčasnosti populárne horory. Síce sa z Haunted House, aj keď si na paškál berie v súčasnosti najprevarenejšiu hororovú sériu Paranormal Activity, asi len veľmi ťažko stane rovnaký kult ako kedysi z prvého Scary Movie prevažne stavajúcom na paródii série Scream a jej podobných slasherov, humor ostal približne rovnaký. Občas prehnaný a trápny, ale občas aj trefný a skutočne vtipný. Navyše sa dosť šetrí aj s rôznymi fekálnymi výjavmi, ktoré majú vo väčšine paródií svoje tradične nechutné miesto. Pokiaľ ste prežili minimálne prvé dva zárezy Scary Movie určite Vám nijako neuškodí ani Hautned House. Sympatické je, že sa nevydáva cestou doslovného parodovania každej a jednej scény, ale zo série Paranormal Activity si berie „len“ základnú premisu príbehu a na neho postupne nabaľuje scény známe z posledných found-footage hitov. V značnom množstve dôjde aj na svojho času hitový Devil Inside alebo The Last Exorcism, ale opomenuté neostali ani klasiky ako REC (aj keď pre Američanov skôr známejší Quarantine), Blair Witch a mnoho ďalších. Nezabudlo sa ani na množstvo trefne zvolených popkultúrnych odkazov, pre hráčov napr. na Left 4 Dead (skvelá hláška!) alebo hlášky z iných filmov ako Pulp Fiction, Snakes on Plane a pod. Ako pri všetkých paródiách platí, že čím viac parodovaných filmov máte napozeraných tým stúpa aj šanca, že si užijete daný vtip. Haunted House je ťažké hodnotiť klasickou kvalitatívnou stupnicou. Ako budete vnímať jednotlivé vtipy je pri ňom veľmi individuálne a vplýva na to mnoho subjektívnych faktorov. V porovnaní so serióznejšími snímkami rozhodne viac ako 2* nie, ale tým Haunted House ani nikdy konkurovať nechcel. V rámci paródii rozhodne 3*, hlavne v porovnaní s doslovnými shitmi, ktoré sa v tomto subžánri dokázali za posledné roky urodiť (napr. tohtoročný 30 Days of Paranormal Activity With The Devil Inside The Girl With The Dragon Tattoo, Stan Helsing alebo séria nekončených Date Movie, Epic Movie a pod.) Haunted House je určite jedna z tých menej otravných paródíí, ktorej sa síce taktiež nevyhli nudné a trápne momenty, ale dokázala ich vyvážiť s tými naozaj vtipnými. Pokiaľ vopred viete do čoho idete a čo od toho očakávať, tak sklamať v podstate nemôže, ostatní ruky preč. CELKOVO: slabé 3* PS: mám najradšej hodnotiacich podľa traileru, ktorí si to napíšu ešte aj do komentára. (zdravím užívateľa Hapretor) PS2: uvidíme, čo na to konkurencia v podobe znovu oživenej značky Scary Movie 5(23.4.2013)

• Gilmour93

Bisexuální ektoplazma, teplý senzibil a vymítač na koksu? Hodně nemorálních aktivit přijatých mnou spíše pasivně. Wayansovic rukopis totiž trošku začíná připomínat jakýsi fekální, sexistický, vyhulený kolovrátek a ač za to možná skončím jako bílá šlapka na Mandingo party, Cedricovi by už měl někdo říct, že je všechno, ale rozhodně ne Entertainer.. Sice ta scéna byla trapná, jak předčasná ejakulace na recepci kliniky reprodukční medicíny, ale vůbec bych se teď nedivil, kdyby Marlona sbalila na nějakém večírku fanynka a řekla mu, ať s ní dělá všechno, co dělal s tím plyšákem..(15.7.2013)

Povedená parodie, která umí pobavit, ale u se u některých hlášek a záběrů cítíte vážně trapně. Pořád to byla ale lepší, než paranormal activity. Více zábavy a více akce. Překvapil mě výkon Marlona, který hraje vážně dobře a pokaždé, když tam byl, tak hodil nějakou hlášku u které se zasmějete. Na pobavení úplně dostačující. Není to žádní veledílo, ale dalo se na to koukat a celkem to i pobavilo. Pár vtipů se opravdu nevyvedlo a já se cítil trapně za výkony herců, ale to se musí u parodie očekávat. 60%(24.4.2013)

• bestlama

V době kdy byli negři přivezení jako otroci z Afriky ještě nikdo netušil, že se podepíše nějaká zasraná Proklamace Emancipace a budou se běloši dělit o práva s černochy. V určitých případěch bych se vrátil a celou tu idiotskou byrokracii narval do chřtánu Lincolna! Když se niggaz snaží zrovnoprávnit a točit kvašky, jako to dělají běloši, tak by to mělo mít úroveň. Samej fekální humor, kterým byste nepobavili ani posrané děti ve školce. "ee, hovínko!" No, mám pocit, že vezmu kameru, zaběhnu do místní osady opičáků, dám jim na ruku 12kg železa a nechám s něma natočit daleko zábavnější film s názvem: "Ze života Lakatošů". A vy ostatní se můžete klidně umlátit smíchy u nudné peachoviny ve které stojí za zmínku tak akorát nejlepší viditelná postava DUCHA!(12.2.2013)

• petero

Scary Movie sériu mám rád a niečo podobné som očakával aj od A Haunted House ale paródia na sériu Paranormal Activity skrátka nedisponuje možnosťou sa odviazať až tak aby nebola len nezáživným blbnutím Marlona Wayansa s kamošmi v jednom dome s podpriemernými trademarkami ako sú prdenie pod perinou, srandovanie s vyčíňajúcim duchom v nahúlenom stave či fuckovanie vyhaňačov diabla. I keď sa snaží celkom dobre parodovať aj samotný found footage štýl, najzábavnejšie pôsobila scénka nakladačky plyšáka, proste nič čo by stálo za zmienku.(1.5.2013)

• - Film vznikl díky tomu, že Marlona Wayanse producenti neobsadili do nových dílu filmové série Scary Movie. Herec tak začal pracovat na tomto snímku. (Dlee)

• - V Malcolmově (Marlon Wayans)domě je možné vidět hned několikrát plakát ke hře "Saints Row: The Third". (Korbitch)

• - Kisha (Essence Atkins) používá parfém s názvem "Entita", čímž odkazuje na film Paranormal Entity (2009). (Lajty)