Temný případ - Série 2

(série)
Krimi / Drama / Mysteriózní / Thriller
USA, 2015, 8 h 23 min (Minutáž: 56–86 min)

Tvůrci:

Nic Pizzolatto

Kamera:

Nigel Bluck

Colin Farrell, Vince Vaughn, Rachel McAdams, Taylor Kitsch, Kelly Reilly, Ritchie Coster, David Morse, Christopher James Baker, Ronnie Gene Blevins (více)

Epizody(8)

Temný případ se vrací na HBO s novým hereckým obsazením i novou kauzou, jež se odvíjí na pozadí vyprahlé kalifornské krajiny. Bizarní vražda svede dohromady tři policisty a zločince, kteří se ve snaze najít pravdu a vykoupení musí vymotat z pavučiny konspirace a zrady. Colin Farrell ztvárňuje postavu kompromitovaného detektiva Raye Velcora z fiktivního průmyslového městečka Vinci poblíž Los Angeles, který zároveň stojí na opačných stranách zákona. Vince Vaughn se představí v roli kariérního kriminálníka Franka Semyona, jemuž hrozí, že ztratí vybudované impérium, když nečekaná vražda obchodního partnera převrátí jeho plány na poctivé podnikání naruby. Pokud jde o korupční praktiky, nejbližším spojencem Franka je jeho morálně rozpolcená žena, bývalá herečka Jordan (Kelly Reillyová). Rachel McAdamsová hraje nekompromisní šerifku Ani Bezzeridesovou, jejíž rázná povaha a netradiční etika jí často staví proti systému. Ve hře je také válečný veterán a důstojník kalifornské dálniční hlídky s problematickou minulostí Paul Woodrugh v podání Taylora Kitsche. Ten objeví místo činu vraždy, což spustí vyšetřování zahrnující tři odlišné policejní týmy, několik kriminálních konspirací a miliardy dolarů. (HBO Europe)

Naby

Na zacatku to nemelo tak hluchý místa, jako první serie. Zajímavé taky, že takhle série je zcela samostatná, takže ji předchozí serii videt nemusíte. Tenhle přběh byl taky zajímavý, ve výsledku možná o fous mín, než predchozí, ale urcite stoji za to na to mrknout. Celkem 3,8* ()

Lord_

I přesto, že většina lidí tuhle sezónu záporně hodnotí, tak já si nemůžu pomoc, ale přijde mi naopak dost dobrá, od 2. série se trochu liší zápletkou, lokalitou i postavami, což mi přijde jako velmi dobrý tah a zároveň pořád zůstává tak drsná  a temná jak to k tomuto seriálu prostě patří.. Hlavní postava v podobě Raye Velcora zahraná Colinem Farrellem je skvělým článkem seriálu. Úvodní znělka dost soupeří se znělkou z 1. série, finále seriálu je celkem akční a dle mého gusta i prvotřídní.. Druhou sérii hodnotím 91,1%. ()

Godik

Ray Velcoro je Humphrey Bogart 21. storočia. Noir, ktorý sa pokúsil vniesť Pizzolatto do druhého "pravdivého prípadu", vkladá a prekonáva čokoľvek, čo bolo k videniu posledných dvadsať rokov na scéne glamour detektíviek. Toto mi chutí. ()

NikiVai

Druhá série mě už nebavila, hodně jsem se u ní nudila, místy tápala v ději a celkově mi přišla taková rozháraná a neuspořádaná. Vlastně mě vůbec nezajímal zločin, ani jaké bude mít rozuzlení, možná proto, že to bylo tak zašmodrchané. ()

varg

Na prvé pozretie, koli veľkým očakávaniam max.4 hviezdy. Po druhom pozretí a osvietení dávam 5. Je to iné ako jednotka no dobré, Colin aj Vince vynikajúci ... moja Írska platonická láska okúzľujúca, prípad dobre graduje a aj poliška a poliš menej zvučných mien zahrali fajnovo. A je to trošku NOIR čo mi veľmi chýba, tej atmosféry je dnes vo filmoch málo. Takže 5 hviezd ... povedzme tak 87% ()

JJaannee

2 série mě bavila tak napůl. 1 díl nic moc, až jsem si říkala, že to bude slabota. Mám ráda moc gangsterky. Některé díly jsem vyloženě prozívala, ale nakonec jsem z druhé série měla dobrý pocit. Vince Vaughn a Rachel McAdams jsou boží. Colin Farrell mě nudí vždycky. Asi zatím nejslabší série. ()

Veldas

Je pravda, že první série nasadila laťku opravdu hodně vysoko, ale tohle bylo prostě špatné.. Nevadí mi B-čkové snímky, snesu ve filmu/seriálu i vyložené hlouposti postrádající logiku, ale co nesnesu je, když film/seriál, do kterého se očividně nacpala hromada peněz, totálně promarní svůj potenciál. To prostě zamrzí. Hlavně režie je nekonzistentní, afektovaná, utahaná bez dynamiky a prostě strašná. Námět i scénář jsou nepřehledná směsice nudy a rádoby promyšlených dějových linek. Ty se ale úplně míjí účinkem, protože divák nemá šanci se v tom špatně rozkrývaném příběhu orientovat. Emotivní a průlomové scény také vůbec nezapůsobí, protože až na hlavního detektiva mají všechny postavy opravdu slabý background, takže si k nim člověk ani nevytvoří pouto a vztahy mezi postavami se vyvíjí příliš pomalu a pozdě. Až na pár kvalitních scén se na to nedalo koukat a modlil jsem se ať už to skončí. Jedna hvězda za herecké výkony a kameru, druhá hvězda za kvalitní hudbu a střih. Jinak vážně odpad. Slabých 35%. ()

A.J. Rimmer

poctivej seroš, který vám dá všechno co od něj očekáváte. Jasně, na chemii první série nemá, ale to nebude mít dlouho nic. ()

dalia

Stejně jako v první sérii zde diváka zaujme hlavně specifická atmosféra a nálada, jako by samotná kriminální zápletka byla až druhotná. Sám detektivní příběh byl i zde na první shlédnutí poměrně nepřehledný a až ke konci série jsem se v něm jakž takž zorientovala. Výborná byla opět hudba a prostředí městečka, z kterého přímo čišela určitá beznaděj a bezvýchodnost. Vyzvihla bych také vynikajícího Vince Vaughna v roli rozporuplného gangstera, který je sice schopen ledasčeho, ale přesto má jakousi vnitřní noblesu a větší morální kredit než většina zobrazených policistů. Jeho vztah s manželkou i zajímavé "přátelství" s Rayem (který mi jinak po většinu seriálu - s výjimkou závěrečné epizody - příliš sympatický nebyl a nejzajímavější mi na něm přišly právě interakce s Frankem) dodávají téhle postavě zajímavou hloubku. Velmi se mi líbil i výkon Rachel McAdams. Obzvlášť při zpětném pohledu na celou sérii to byl opět působivý příběh. Po čase se zkusím podívat znovu, teď už se znalostí příběhu, a více si vychutnat různé detaily a dialogy. ()

abanek

Téhle sérii ohromně škodí název... Spojitost se sérií první neexistuje a pravým důvodem nejspíš budou (jak jinak) prachy... Samo o sobě to není špatné...Konec (cca 3 poslední díly) je dokonce velmi dobrý , ale pokud jste viděli jedničku (a byli jste z ní na větvi jako já..) - bud si to nepouštějte nebo zapomeňte.... ()

smoukii

První série byla podle mě naprosto skvělá (atmosféra krutopřísná, herci výborní, scénář i režije vynikající) a druhá série je oproti tomu až neuvěřitelně bídná... tak urputně se to snaží být temný, cool a psycho, až je to prostě jen trapný...je mi záhadou, že i s poměrně dobrýma hercema a stejným scénáristou to dopadlo takhle chabě, ale je to tak....osobně si myslím, že je to bídným scénářem (Pizzolatto asi bohužel neměl víc než na jeden dobrý scénář), herci přehrávají (co taky chudáci jinýho s těma dialogama, co tam mají, i když zrovna Vince Vaughn by ze sebe nic lepšího asi stejně nedostal ani při lepším scénáři) a hlavně tomu chybí dobrá režie, která by možná lecos zachránila ( C.J. Fukunaga asi dobře věděl, proč tu druhou sérii jen produkuje)...no, každopádně za mě tak 30%, víc nejsem schopná dát, protože je sice spousta seriálů chabších, ale kdyžz si nehrajou na víc, než jsou, nejsou aspoň tak trapný... ()

stuj

Tři policejní ztroskotanci, každý odjinud, se nachomýtnou k vyšetřování vraždy. A během vyšetřování odhalí velice zajímavé záležitosti. Korupce prokvétá i na nejvyšší místa. Série 02 není tak atmosférická jako S01, ale také vtáhne. Jen škoda posledního dílu. Hrdinové se najednou začnou chovat úplně jinak než doposud. Věci jim najednou přestanou vycházet. Dříve se dostali z mnohem horších situací a teď to najednou drhne. Njn., tvůrci chtěli určitý konec, tak se to muselo přizpůsobit. Též to bylo najednou více "dojímavé" a tak. Poslední díl se prostě nepovedl. ()

Zikfryd

Druhá řada zdaleka nedosahuje kvality první série (zejména již nemá tu úžasnou ponurou atmosféru), ale stále stojí za zhlédnutí. Zatímco první řadu jsem označil za detektivku, toto je spíše gangsterka. ()

Honzyg

Seriál vyniká hereckou bravurou všech protagnistů s Colinem Farellem v čele. Bohužel je ale druhá série ještě víc než první utopená v zoufalé snaze scénaristy udělat z toho "jinou" detektivku. Velké množství postav, o kterých se zpravidla jen mluví, a zmatený děj divákovi nedá spočinout a pocitem pochopení ho neodměňuje. Rozkouskování poměrně táhlého příběhu do 8 hodin seriálu také nepomůže. Navzdory řemeslné kvalitě provedení to díky scénáři určitě není seriál, který bych mohl doporučit. ()

Tobias18

Tohle hodnotit je opravdu velmi obtížné. První série je pro mě scénáristickým, režijním a hereckým koncertem té nejvyšší úrovně. Vzhledem k úspěchu první řady byla druhá série předem jasná, ale HBO s Nicem Pizzolattem učinili velmi zvláštní rozhodnutí: natočili něco úplně, ale úplně odlišného od první řady. Vlastně vzali kriminální žánr a vzali ho úplně z opačného konce, a dopadlo to jako osobní drama křížené s mafiánským akčňákem vykreslujícím gangsterské podsvětí, ve kterém jsou samozřejmě prvky klasické detektivky, vyšetřování atd. Jak se mi to tedy líbilo, a jaké jsou mé dojmy: pro začátek je jistě důležité říct, že je to podle mě rozhodně slabší než řada první. Někdy se až příliš tlačí na pilu a někdy to jde zase pomalu, nudně a hodně se to dějově ,,loudá". Epizody jsou v průměru delší než u první řady, a je tady mnohem méně vyšetřování, a mnohem méně dobře vykreslených scén, které by nám hlavní postavy pořádně představily. Co se zlepšilo je rozhodně akce (jedna přestřelka je opravdu dokonalá!). Celý vývoj děje je tedy místy hodně nudný, a až od té skvělé přestřelky se příběh trochu rozjede, nejvíce jsem však ten Pizzolattův rukopis cítil až z posledních dvou dílů, stejně jako temnou atmosféru první řady. Postavy a herci jsou v pohodě, ale žádného nového Rusta tady nenajdeme. Nejzajímavější jak postava tak herecký výkon patří rozhodně Colinu Farrellovi, který měl alespoň nějakou hloubku a skrývaly se v něm skutečné emoce. Ostatní herci nejsou až tak v závěsu, ale přijde mi že někdy vůbec neví, kde je v příběhu jejich místo (Vince Vaughn). Samotný příběh/případ je bohužel o dost slabší než v první řadě, a přijde mi trochu zanedbaný, protože se první celou půlku série příliš nebuduje, a nás diváky ani příliš nezajímá, jak to celé zkončí. Poslední dva díly jsou však naprosto skvělé, a to velké devadesáti minutové zakončení je opravdu epické, a dovolím si říct že minimálně srovnatelné se zakončením první řady. Takže nakonec spokojenost, ale oproti první sérii o něco slabší. 80%. ()