Ačkoli film se slovem "Americký" v názvu, v němž zazní, že "Amerika je tou nejlepší zemí na světě" si u mě zakládá na menší pozvraceníčko, nedopadl tento počin vůbec špatně. Clint Eastwood je protřelý tvůrce, vyvaroval se toho, aby z Chrise Kyla dělal národního hrdinu, nedémonizuje Al-Káidu víc než je nutné, zdržuje se patosu a přitom neopomíjí důležitý psychologický rozměr hlavní postavy. To vše dělá z Amerického snipera obstojný film o moderní válce a o životě vojáka, který neumí nebýt vojákem... 7/10(18.1.2015)

Nejedná se o nějakou spontánní válečnou řež, ale i tak je na co se dívat a to i proto, že Chris Kyle je opravdu zajímavá postava. Scény z Iráku mě bavily o něco víc než rodinná linie se starostlivou manželkou, přesto i ta má ve filmu důležité místo a bez toho by se to neobešlo. Bradley Cooper byl famózní a Eastwood je pořád borec.(15.1.2015)

• Wacoslav1

Clinte tohle si prosral. Měl jsem tě rád jako Drsnýho Harryho. V pohodě jsou i starší eposy, který sis režíroval, ale pokud bych měl zabrousit mezi novější filmy, jako je těžce přeceňovaný Gran Torino nebo i další kousky, tak je to dost bída. Ovšem tu největší slátaninu si Eastwood nechal na úplný závěr své kariéry?! (i když kdo ví) Samozřejmě, že stupidní patriotičtí Amíci budou plesat nadšením, možná to nedej bože obdrží i nějaký Oscary no a samozřejmě, že i pár oveček na slovutné CSFD se přidá. No pokud vám nevadí, že budete 2 hodiny sledovat náborovku do US Army, navíc absolutně nudnou a nezáživnou, která mě za celou stopáž nedokázala vtáhnout do děje, tak potom je to ok. Letošní kandidáti na Oscara (nebo jak se ta trapná cena jmenuje) jsou bezvýhradně sračky a tenhle zoufalej Émerikánskej patos tomu nasazuje korunu. Jo a tu otravnou manželku a její telefonáty bych z filmu úplně vystříhnul, nebo jí měl frajer říct něco ve stylu : teď tu mám důležitou práci ty pyzdo musím zabíjet Iráčany v zájmu světového míru a své vlasti! Nemám čas na tvoje kecy. Fuck off. 15%(18.1.2015)

• Psema

Eastwood sbírá body za to, že se nejedná o verbovací propagandistickou masáž, kterou slibují plakáty. Těžko si představit, že by po tomhle filmu o vyšinutém psychoušovi, který střílí děti a ženy, kdokoli chtěl vyrazit do ropného království za fiktivními atomovkami. Na druhou stranu je extrémně blbé, že Eastwood neumí zůstat nestranný a podle očekávání Kylea adoruje, což vrcholí extrémně stupidními závěrečnými titulky. Jako pardon, ale já tyhle srdceryvné, životem napsané story, kterak se texaský buran vydal dobrovolně do války pro pomstu národa, aby mu šiblo a on se z toho dostal, prostě nedávám. Ne, když jsou takhle přepjaté, s plochými postavami a jasným sdělením, že američtí hoši a jejich oběti jsou to nejlepší na světě. Nic proti patriotismu, ale ta okatá snaha nikoho nenaštvat a záměrně zazdít druhou stranu barikády je ubíjející. Zvlášť když po polovině vyletí z hlavně tempo a nikdo už ho nevrátí do zásobníku. Ale chápu nominace. Tohle je látka, z které musí Amerika močit slzy.(22.2.2015)

• tron

Nesympatický, militantný kretén, ktorý nikdy v živote nič nedokázal (až na sex bez gumy), následne išiel vraždiť do cudzej krajiny a potom z toho mal traumu, chudáčik jeden. Pár bodov za atmosféru alebo za to, že mám vo filmoch rád snajperov, ale inak hrozný film s otrasným antihrdinom. Nechápem posadnutosť Američanov vojnou, armádou, vojakmi. Je to zvrátené. Chápem, že situácia je strašne komplikovaná a občas je dosť ťažko povedať, kto je dobrý a kto zlý, ale proste filmy o takýchto magoroch, úchylne vydávaných za hrdinov, idú úplne mimo mňa a nepáčia sa mi.(29.4.2017)

• - Vzdálenostní rekord v zásahu živého cíle puškou je 2 815 metrů, puškou barrett M82A1, ráže 12,7 mm (objevila se i ve filmu). Na cíl vystřelili, ve stejný moment, dva členové australských speciálních sil v listopadu 2012 v Afghánistánu, takže není jasné, kdo ho zasáhl. (Zdroj: Armádní noviny). (Maraktos)

• - Bradley Cooper slíbil vdově po Chrisi Kylemu Taye, že snímek v žádném případě nepoškodí Kyleho jméno. (Olík)

• - Natáčelo se v Maroku a v Kalifornii na nejmodernější kamery Blackmagic. Jedna z vrcholných bojových scén filmu byla natočena v pouštním městě El Centro vzdáleném asi 100 mil východně od San Diega ve vyprahlém Imperial Valley. Tým, který měl na starosti výpravu, tady přeměnil starý závod na zpracování mléka v opuštěnou továrnu na zpracování datlí, ve které Chrise (Bradley Cooper) a jeho tým ohrožují dva neúnavní nepřátelé. (Stoka)