Eastwoodův přesný zásah, u kterého se asi bude obhajoba amerického způsobu uvažování zaměňovat za patos, vyniká především v tom, že i přes podstatnou část stopáže strávenou na bojišti, si dovede uchovat civilní atmosféru a Kyleův neobyčejný „skill“ dává k dobru spíše jen tak naokraj, protože v jádru hlavní hrdina zůstává tím ryzím americkým rednekem, který ve výtečném Cooperově obtloustlém podání texasky žvatlá o obraně vlasti, a přitom víte, že to myslí s bezelstnou upřímností; délka a hluchá bratrská linka je to jediné, co tomu lze vytknout, protože takhle chtěl vypadat i J. Edgar.(18.1.2015)

|| Scenár: Jason Hall / Predloha: Chris Kyle (kniha), Scott McEwen (kniha), James Defelice (kniha) | Hudba: Joseph S. DeBeasi | Distribúcia: Warner Bros Pictures| Štúdio: Village Roadshow Pictures | Rozpočet: 58,8 miliónov $ | Tržby: 428,5 milióna $ | Ocenenia: Oscar - 1 výhra: Strih zvuku, 5 nominácií (Film, HR Bradley Cooper, Scenár, Strih, Zvukové efekty), AFI Award - Film roku. Spolu: 9 výhier a 25 nominácií || Emočne skoro sterilný, ale technicky a príbehovo vykrištalizovaný film od nestárnuceho majstra Eastwooda. Posolstvo filmu je už zažitou príbehovou rutinou, a tak Americký sniper nemá úplne čím prekvapiť. Je to len nadpiemerná vojnovka, podfarbená Eastwoodovým rukopisom. Grand Torino so mnou hýbol viac. 78% | HD, THX, EN DTS |(9.2.2015)

Jen ať si všichni vychvalují Smrt čeká všude, která má sice sílu v jednotlivých momentech, ale jako celek je to prostě neskutečná nuda a vopruz. Sniper má jednoduchého hrdinu, který vidí všechno černobíle, ovšem dokáže vtáhnout na celou stopáž a podat story zajímavě. Eastwood jednoduše, poutavě a nezaujatě vypráví podle knížky, která nejspíš ke konci trošku přehání, ale i přesto pořád ví, kde je hrana a nesklouzne do žádného moralizování.(30.3.2015)

I když knižní předlohu neznám, tak jsem si téměř jistej, že příběhově se víc z filmu této sorty ani vytřískat nedalo. Vsadil bych boty na to, že takovej Mustafa v knize ani nefiguruje, ale proč to rozmazávat, když zde obstaral jen a pouze celé jádro akce, že? No, vono to by na ty Oscary ani moc nebylo, kdyby jsme měli sledovat mimochodem v dané roli nad očekávání vynikajícího Bradley Coopera, jak pěkně zpoza šutýrka zastřelí vysokým kalibrem 160 zákeřných ženských a zparchantělých děcek. Tím se dostáváme k Eastwoodově filmařině, která potěší dostatkem krve a Sternovou vytříbenou nekonfliktní kamerou, ale i když se Clint (díky všem svatým) vyhnul zbytečnému patosu, zdál se mi celkově příliš zakřiknutý. Od něj zamrzí jízda v zaběhnutých kolejích, takže nabízející se souboj s Kathryn Bigelow prohrává na plné čáře, a o zlatým plešounovi si může tentokrát nechat jen zdát. 85%(10.2.2015)

[imdb: 7.4/10] | me: Americký ospevný epos o modernom hrdinovy, ktorý realne existoval. Vďaka obsadeniu a réžií sa jedna o kvalitné spracovanie extra priamočiarej filmovej pocty, ktorá mierne ponapína, mierne pobaví a celý čas udrží pozornosť diváka. Nejedná sa však o nič, čo by sme tu už nemali. Mám skôr pocit, že tento typ filmov je už opotrebovaný a som prekvapený, že Clint do toho šiel. Bradleymu sa nečudujem, určite chce Oscara a vie, čo na ľudí (hlavne američanov) zaberie. Pre mňa to bol však ďalší z moderných vojnových filmov, ktorý ničím nevzčnieva nad svojich kolegov (Hurt Locker, Zero Dark Thitry, ...). Proste OK. God, country, family, right?(16.5.2015)

• - Na televíznych záberoch z pádu World Trade Center, v čase keď reportér hovorí, že Južná veža sa rúca, je na zábere v skutočnosti padajúca Severná veža. (zhulo)

• - Skutočný Chris Kyle sa vyjadril, že v prípade ak by o ňom niekedy filmári natočili celovečerný film, tak by chcel, aby ho režíroval Clint Eastwood. Jeho prianie sa mu po smrti splnilo. (MikaelSVK)

• - Na konci filmu, kdy se celá jednotka brání, tak zastřelí jednoho z útočníků vedle kamenného bloku. V dalším záběru už ale jeho tělo leží o dva metry dál. Čas záběru: 1:47:40 (Butcher of Blaviken)