Nemyslím si že Clint natočil o tolik lepší film než jaké jsou asi jeho poslední 3 díla. Celou dobu jsem zkoušel ten americký patriotiskus nějak nevnímat, protože mě bylo vcelku jasné co mě bude nejvíce srát. Těžko můžu něco vytknout samotným hercům, von to ten Clint tak prostě asi nějak cítil a přesně jako to cítil, tak to natočil. Tečka. K Oscarům měl tenhle film ale setsakra daleko. Fanoušci Military budou slintat blahem. Všichni ostatní budou koukat na to, jak náš hrdina sundá chlapa na 1900 metrů. PS2: Film při druhé projekci určitě lepší než byl kinozážitek. Zvedám hodnocení na 75%(17.3.2015)

Tohle prostě není typ filmu/námět, který bych vyhledávala. Zhlédnuto pro tři faktory: 1. Nominace na Oscary, 2. Bradley Cooper, 3. Clint Eastwood má docela zajímavé filmy. A bohužel ani tenhle snímek mě nedonutil, abych si válečné filmy zamilovala. Námět to byl sice zajímavý, mě to ale nedokázalo vtáhnout do děje. Bradley Cooper odvádí dobrou práci, ale vyloženě nějak neexceluje. Takové slabší 4*(19.1.2015)

Nejedná se o nějakou spontánní válečnou řež, ale i tak je na co se dívat a to i proto, že Chris Kyle je opravdu zajímavá postava. Scény z Iráku mě bavily o něco víc než rodinná linie se starostlivou manželkou, přesto i ta má ve filmu důležité místo a bez toho by se to neobešlo. Bradley Cooper byl famózní a Eastwood je pořád borec.(15.1.2015)

Příjemně nezaujatý melancholický pohled na člověka, který sice nebyl žádný velký myslitel, ale myslel to dobře. Americký sniper Chrise Kyla neglorifikuje, spíše z něj dělá smutnou oběť kruté války i vlastní šlechetné potřeby pomáhat druhým. Upřímně přiznávám, že jsem se bál, aby se nejednalo o druhého Kazatele Kalašnikova, ze kterého mi onehdy bylo velmi nevolno, nicméně bál jsem se naštěstí zbytečně. Clint Eastwood dokázal většinu nebezpečných klišé, která číhala za rohem, za tím rohem také udržet a příběh natočil se svým obvyklým chladně nezaujatým naturalismem. Mrzí mě jedině, že film jel podle mnohokrát viděné šablony a že zpracováním není trochu výjimečnější. Konec jsem ale nečekal (protože jsem o skutečném osudu hlavního hrdiny nevěděl nic) a opravdu se mě dotkl.(29.5.2016)

• Psema

Eastwood sbírá body za to, že se nejedná o verbovací propagandistickou masáž, kterou slibují plakáty. Těžko si představit, že by po tomhle filmu o vyšinutém psychoušovi, který střílí děti a ženy, kdokoli chtěl vyrazit do ropného království za fiktivními atomovkami. Na druhou stranu je extrémně blbé, že Eastwood neumí zůstat nestranný a podle očekávání Kylea adoruje, což vrcholí extrémně stupidními závěrečnými titulky. Jako pardon, ale já tyhle srdceryvné, životem napsané story, kterak se texaský buran vydal dobrovolně do války pro pomstu národa, aby mu šiblo a on se z toho dostal, prostě nedávám. Ne, když jsou takhle přepjaté, s plochými postavami a jasným sdělením, že američtí hoši a jejich oběti jsou to nejlepší na světě. Nic proti patriotismu, ale ta okatá snaha nikoho nenaštvat a záměrně zazdít druhou stranu barikády je ubíjející. Zvlášť když po polovině vyletí z hlavně tempo a nikdo už ho nevrátí do zásobníku. Ale chápu nominace. Tohle je látka, z které musí Amerika močit slzy.(22.2.2015)

• - Na televíznych záberoch z pádu World Trade Center, v čase keď reportér hovorí, že Južná veža sa rúca, je na zábere v skutočnosti padajúca Severná veža. (zhulo)

• - Skutočný Chris Kyle sa vyjadril, že v prípade ak by o ňom niekedy filmári natočili celovečerný film, tak by chcel, aby ho režíroval Clint Eastwood. Jeho prianie sa mu po smrti splnilo. (MikaelSVK)

• - Do role Tayi Kyle byly zvažovány Jaimie Alexander, Kate Mara a Evangeline Lilly. (JORDY)