newstedson

Nudný a pomerne klišoidný akčák neskutočne preprachatý product placementom a to až do takej miery, že je jasné, kto celý film financoval. Ďalšia vec, ktorá mi neskutočne vadila bola roztrasená rýchla kamera, kde bolo miestami nemožné zachytiť všetky momenty, ktoré sa v scéne odohrali.V tomto prípade platí, že menej je niekedy viac a zlý scenár nevytrhne z biedy ani nestarnúci a stále dobrý Liam Nesson. ()

Blutarg

Opět jsem od toho čekal trochu více :( Nevím, kde konkrétně, ale bylo celé nějaké slabší. Pro fanoušky Takena je to povinnost, ale zůstává divná pachuť. Konec to zase trochu shodil... ()

john.h

Lepší než dvojka. Neeson tady neběhá po střechách a nehází granátama kolem sebe. Na druhou stranu je to pořád Neo na třetí, kterej se vyhne kulkám ze třech zásobníků v lobby padouchova bejváku, aniž by ho trefila kulka, zatímco lobby vypadá jako to v Matrixu. Oproti celkem v rámci žánru uvěřitelné akci z jedničky, která ten film dělala výjimečným, je to prostě kvalitativní pokles akční složky. Navíc tu neteče téměř žádná krev a není tu žádná brutální složka. Jeden z padouchů koupí kulku do pusy a ani trochu to necákne, prostě nic. Dále se tu ještě recykluji některé nápady z jedničky - klasicky motivy jako oblečení hlavního hrdiny, jeho hlášky typu "I will find you", nebo dokonce lehnutí si na zem spolu s mrtvolou. Akce je navíc oproti jedničce opět nepřehledná, kdy není výjimkou zhruba 7 záběrů během 1 vteřiny. Nerozumím tomu, proč cpou takovou značku a záruku návštěvnosti takovému amatérovi. Ale hlavní je, že jsem se celkem pobavil. ()

TSZ

První díl se pro mě postupem času stal téměř až kultovní záležitostí a to zejména díky své přímočarosti (je mimochodem jediným snímkem celé série,kde český název 96 hodin dává smysl).Dvojka už byla vaření z vody a třetí díl je několikrát převařená vařená voda. Oliver Megaton bohužel akční scény vůbec nezvládá,takže i rutinní honičku natočí s tak přepáleným střihem, až je fyzicky nepříjemné na to koukat. Tržby letí stále nahoru a já se začínám obávat nejhoršího, protože Luc Besson je dost velký blázen na to, aby šel do dalšího pokračování. ()

Kozy9

Pôvodne som očakával od tretieho pokračovania iba mierne poupravený príbeh s pomerne dobre fungujúcimi, už dávno zaužívanými mechanikami, ktoré nikdy neomrzia. Nanešťastie som sa sklamal vo viacej bodoch než by bolo priateľné, čo z Taken 3 robí podpriemernú snímku. Pri predchádzajúcich častiach som mal pocit neustálej akcie, akéhosi impulzivného diania, čo sa pri trojke bohužial povedať nedá. Akcie tu nie je výslovne málo ale v celku sa jednotlivé adrenalínové sekvencie strácajú. Možno to je spôsobené väčším množstvom dejových melancholických scén alebo jednoducho som očakával viac než do tretice vidieť to isté. Viac ma avšak zarážala absencia drsnejšieho prostredia. V jednotke a dvojke sa hlavný hrdina ocital v nepriateľskom územi, predieral sa gangami, prekupníkmi s ľuďmi a inými zverami, zatiaľčo v tomto počine sa pochmúrne prostredia jednoducho nevyskytujú a možno aj preto nemusí Liam na každom rohu niekoho odprášiť, robí to už iba raz za čas, viac-menej sporadicky. Poslednou nevýhodou je divná zápletka a celkový prednes deja. Väčšina otázok je vyriešená pred tretinou filmu ale to aj tak neodrádza tvorcou použiť neoceniteľné klišé monológy, kde postavy rozoberajú, to čo malo už dávno všetkým dôjsť. Ak to zhrniem, Tak3n je ďalším pokašlaným pokračovaním, ktoré hľadelo viac na finančný zárobok než na samotú filmársku hodnotu. Neprichádza s ničím novým a aj to staré spracováva s problémami. Nie je to ani z ďaleka najhoršia akčná snímka, ale jej chyby sú natoľko výrazné, že nemusí padnúť ani akčným fanatikom a preto: 45%. ()

masino

Ako doku*vit trilogiu? Lahko. Zoberte nadpriemerny akcny triler, zmiesajte ho s priemernym pokracovanim a o 2 roky na to vam z toho vsetkeho vznikne podpriemerny akcny film, ktory nezachrani ani Liam Neeson... Dufam ze sa dalsi chod uz nebude podavat... ()

Shitonit

Nasranej Bryan je dokonalej, běhající megapošuk kterej se dokáže vyrovnat úplně se vším, je nesmrtelnej, a čte myšlenky. Asi. Fakt nádhernej film. pokud bych neviděl 96 hodin. tam bych to zasek a bylo to fajn. Jednička mě vzala. Lízalo to realitu, chápal jsem to, fandil jsem mu. Dvojku ani nekomentuju, tam už měl ve scénáři nesmrtelnost. Zúčtování... když neuhoří ve výtahu, ani na něj nestačí deset zásobníků z kulometu v jedný místnosti, začal jsem mít obavu o jeho budoucnost, protože asi nikdo nechce žít věčně. Bryan bohužel bude muset. Koukat se na to dá, akce za akcí, bliká to, prská to, střílí to, jen mě sere, že jsem neusnul na ten vypatlanej hepyend. To co mě drželo celo dobu v napětí se plytce rozplynulo v nekonečnu při pokusu o citovoumillsosebedestrukci. ()

LakiyL

Klavírny sprievod a dojemná pieseň v mestských stokách ma "dojala". Kvalita jednotlivých filmov tejto série klesala úmerne so stúpajúcim a čoraz nadľudskejším Neesonovým výkonom. Škoda, dvojka sa ešte dala, trojka upadá do rýchleho zapomenutia. ()

Hisnuklusi

Tak zvěsti nelhaly, nehodlám to nějak komentovat, jen že Megaton by se na to mohl už fakt vysrat a Liam taky, proč to dělá, to fakt nechápu, vždyt si tim doslova ničí svoji celkem nadupanou karieru. ()

Bube1

Ono by to i na ty 3 hvězdy možná bylo, protože zas taková blbost to není. S předchozími díly to sice nemá nic společného, ale i to by se dalo odpustit. Co se ale vážně nedá skousnout je ten Megatonův nesmyslný rychlostřih při akčních scénách. Když se člověk maximálně nesoustředí, tak z akce nic nemá a když se soustředí, tak ho za chvíli bolí oči i hlava. Vážně dlouho jsem neviděl takhle řemeslně zpackaný film... Kdybych měl říct něco ke kladům, tak je to určitě Forest Whitaker, který snímek dost zvedá. Sice by mohl mít ještě víc prostoru, ale budiž. Hlavně za něj jsou ty 2 hvězdy. ()

DaveSmith

Taken 3 aneb jak šla celá série do prdele. Ono ani s dvojkou to nebyla žádná velká sláva, ale tenhle film tomu všemu nasadil korunu. Kamera, režie a střih jsou úplně na dvě věci. Člověka tak maximálně bolí oči. Liam už na tuhle čistokrevnou akci evidentně taky nemá a příběh taky nestojí za nic. Na čtyřku by mi asi nestačil už ani "odpad". ()

singone

Chápu, že už nešlo nahrát znovu únos někde v Evropě, ale dějiště v LA a řada klišé sází třetí Taken hluboko do průměru a pokud jsem dal dvojce 3 *, tak tohle musí být o třídu níž... ()

minee

tak toto bylo zle snad ještě víc než díl předcházející... chudak liam asi nema chleba tak bleje jednu blbost za druhou :( ()

JohnZ87

Druhým dílem snížená laťka zůstala bohužel zachována a exceletní jedničce se toto pokračování ani nesnažilo přiblížit. Pokud byly první dva filmy dějově poměrně silně provázané, Zúčtování je s nimi propojeno poměrně úzce a přináší do série zcela nový příběh. Nicméně asi největším problémem filmu je opravdu nevhodně zvolená zápletka (zavraždění Bryanovy ženy a falešné obvinění), ačkoli role psance Bryanovi celkem sedla. Akce je bohužel stříhána naprosto stejným způsobem, jako v předchozím díle, takže místy působí opravdu nepřehledně. Ve srovnání s prvním dílem je jí povážlivě málo a té kvalitně zvládnuté je už jako šafránu. Film se v poslední třetině snaží diváka jakoby šokovat, ale tento "zvrat" je celkem dobře odhadnutelný. Film je navíc velmi okatě prost jakékoli krve, zřejmě v důsledku snížení věkové hranice přístupnosti. Ne že by to nějak vadilo, nicméně řada scén díky tomu působí velmi nepřirozeně. Na obě pokračování jsem se po vydařené jedničce moc těšil, ale musím konstatovat, že možná mělo raději zůstat pouze u prvního dílu, čest mu jeho nástupci zrovna nedělají. 55% ()

papadoce

A akčný underground je definitívne v piči. Stará dobrá jednotka a " Já si tě najdu" zahanbená pokračovaniami. No a toto tretie tomu nasadilo korunu. ()

TommyDiamond

Líam a jeho nejbližší mají hold pořádnou smůlu. Už potřetí musí Líam nedobrovolně použít vše co se v mládí naučil ve speciálních jednotkách, aby pobil a eliminoval všechny a vše co narušuje harmonii v jeho rodině.... Bohužel pro všechny zúčastněné má třetí díl podobně bídnou úroveň i atmosféru jako dvojka. Ani samotný Líam už na to, aby věrohodně držel nastavené tempo a kosil východní nepřátelé nemá..... První TAKEN byl prostě vyjímečnou záležitostí ve všech ohledech a vše co přišlo poté byla velká chyba. Říkám si, jestli to vůbec Líemovi stojí za to, nechat si srát z příma na hlavu. Už když se mu do rukou dostal tak plavnej scenář musel vědět, že za toto pokračování taky žádná pochvala nebude........ ()

misar3

Akce je tu vskutku požehnaně, jenže díky rychlému a zběsilému střihu "mistra" Megatona si vůbec žádnou neužijete. Stejné jako dvojka nebo Kurýr 3... Nevím, jestli je to chyba režiséra nebo to zmrví až ve střižně, ale tenhle chlápek je vždy u toho... ()