Alenka v říši divů: Za zrcadlem

• USA Alice Through the Looking Glass (více)

Alenka Kingsleighová se ujala řemesla po svém otci a strávila několik posledních let na divokých vlnách světových oceánů jako mořeplavkyně. Po svém návratu do Londýna objeví kouzelné zrcadlo, skrz které se dostane zpět do fantastické Říše divů, kde se znovu shledá se svými starými známými: Bílým králíkem, houseňákem Absolemem, kocourem Šklíbou a potrhlým Kloboučníkem, který není ve své kůži. Kloboučník totiž ztratil svou svoucnost a tak Bílá královna Mirana vyšle Alenku zapůjčit si Chronosféru, cože je kovová koule uvnitř Velkých hodin, jež stanovují veškerý čas. Cestou do minulosti se Alenka setkává se svými přáteli – i nepřáteli – v různých dobách jejich životů. Alenku čeká nebezpečná cesta, během které musí zachránit potrhlého Kloboučníka dřív, než jí vyprší všechen čas. (Falcon)

Jenda

Mnohobarevná nuda je výsledkem megalomanské hamižnosti korporátního studia, které se snaží podojit tu Burtonovu dojnou krávu, dokud to jde. Zbytečný film. ()

JASON_X

Druhá Alenka už mě neokouzlila tolik, jako ta první. Ne že by příběh nebo režie byly nějak výrazně horší, ale to je prostě osud spousty filmových "dvojek", že pokud nejsou výrazně lepší/zajímavější než "jedničky", nevzbudí už tolik nadšení. Každopádně je to krásná, bizarně poetická oddechovka. Pro malé prcky sice samozřejmě opět není, ale starší děti by ji měly přežít bez nočních můr a dospělým pak, i těm jednodušším, její paradoxy cestování časem určitě nezamotají kedlubny tolik, jako leckterá překombinovaná scífka. ()

Lucasion

Druhý návrat do Říše divů. Alenka (Mia Wasikowska) má nový život. Brázdí oceány jako kapitán lodi. Ovšem díky problémům doma v Londýně je opět nucena se vydat do snové říše. I když snová není ten pravý pojem. Ať už věříte na Říši divů nebo ne, tak Alenka vás tam vezme a i podruhé to bude pěkná podívaná. Burton odešel ze sesle režiséra a je to trošku škoda. Ten kvalitativní sešup je znát. Ovšem není tak velký, aby mi bránil si nový film užít. Mia je roztomilé děvče jako před lety a Johnny a jeho kloboučník je ještě ulítlejší než tehdy za Tima. Nový příběh spočívá v záchraně Kloboučníka a to je možné pouze skrz cestování časem. Alenka se proto musí naučit další důležité věci, aby v tomto i v reálném životě přežila. Kromě vizuálu, který je opět krásný, se mi líbí i příběh. Ten obohacuje zemi Wonderland o další kus. Herecky nemám, co bych vytkl. Slečna Wasikowska je už zkušená herečka a na plátně jí to velmi sluší. Hudba od Elfmana sice není tak silná jako v prvním díle, ale přesto se opět moc hezky poslouchá. Já tyhle pohádkové příběhy můžu, a proto mi to ve výsledku stačí. Konec mě dojal a já si uvědomil, že takovéhle filmy plné pohádkového vizuálu a příběhu já mám rád. Navíc když se u nich zasměji, tak je to další plus k dobru. Rád bych se do Wonderland ještě jednou s touhle Alenkou vrátil. Takže šup šup, ať to netrvá dalších šest let. (80 %) ()

Mike.Myers

Po skvělé jedničce přichází tohle. Pán času měl 1 možná 2 vtipné věty. Tím už pro něj scénář mohl skončit, protože jinak ta postava neměla co nabídnout. Zápletka byla teda otřesná. SPOILER Celý film je jen o tom, že nějaká kráva nesnědla vdolek a druhá to nepřizná.. ()

Gwaihir

Alenčina druhá návštěva v podivuhodné říši za zrcadlem je podobně krásně barevnou a trochu bláznivou pohádkou, jako její předchozí výprava, na rozdíl od níž je však o něco více spíše popcornovou podívanou. Na druhou stranu, je ale stejně nápaditá, hudebně zajímavá a obsahuje i nějaké to ponaučení, nejen z minulosti. Identickou chybičkou je volba závěrečné písně, která znovu naprosto dokonale nezapadá do jinak čarovné atmosféry. 70 % ()

MoiJe

Minusy: Mia, typ vizualu, dialogy, stale postavy. Chvilami som nevydrzala a prehravanie zrychlila. :( Plusy: Sacha, Helena, prevedenie vizualu, este naposledy hlas Alana. ()

corpsy

ALICA V KRAJINE ZA ZRKADLOM dokázala jediné. A to to, že Burtonovo dobrodružstvo spred 6tich rokov, bolo iba dočasné poblúznenie. A to aj moje. ()

berny2468

Pro mě je to celkem zklámání. Trailer se mi vcelku líbil, ale film se moc nepovedl. Nepovedl se zejména příběh, který byl nedomyšlený, docela nudný a trochu i naivní. Na druhou stranu, i přes svoji délku to uběhlo pro mě rychle. Škoda, že zde už Říše divů trochu nudí, protože vlastně neukáže skoro nic nového a zajímavého. Samozřejmě vyjma skvělého Cohena, který jako jediný dokázal bavit vtípky. Povedla se ale také hudba a hlavně skvělí herci v hlavních rolích. Škoda, ale myslím si, že ve schopnějších rukou by to dopadlo mnohem lépe....49%. ()

ConanVJ

Příběh druhého dílu je hodně povedený a má i nějaké to překvapení. Co se týče efektů, tak ty jsou snad ještě lepší než v prvním dílu. Je zde spousta krásných interiérů i exteriérů a film mezi nimi skáče každou chvíli. Nové postavy se mi líbí a staré opět potěší. Já si film užil a dávám 90% :) ()

sidzej

Paradoxne ma to bavilo viac než prvý diel. Opäť nádherné kostýmy a výprava, tentokrát aj o niečo lepšie triky, lokácie a príbeh tiež nebol na zahodenie. Jeden z tých vydarenejších sequelov. ()

FFilipCZ

V podstatě se mi dostalo toho, co jsem čekal. Obsahově byla druhá Alenka dosti slabá a už tak nějak vyprchal ten fantasy údiv ze všech těch barviček a podobně. Ale vizuálně opět na jedničku, vykreslení různých světů a postav společně s krásnými kostýmy si rozhodně zaslouží tři hvězdy. ()

hous.enka

Tahle Alenka mi přijde dějovější a přece jen už nemám z Miy tak nepatřičný pocit, protože jsem s ní už pár filmů zhlédla. Co mi ale na Alence začíná hodně vadit - a nevěřila bych, že to kdy řeknu - je Johnny Depp. Pehrává, ksichtí se, má nepřirozený gesta a začíná vypadat, ač nalíčený zcela jinak, jak parodie na Jacka Sparrowa. Achjo, asi jsem už moc stará. Nesedla mi tu ani Helena Bonham Carter, která je příliš expresivní a její postava je plochá. Naproti tomu Sacha Baron Cohen tu má svou životní roli a jeho postava je propracovaná a zajímavá. Jak asi vypadá knižní předloha.. ()

Vxxx

Tak Alenka nijak zvlášť neboduje ani napodruhé. Narozdíl od prvního dílu jsem tento viděla v kině, takže nehrozilo že film vypnu a půjdu dělat něco jiného. Ale doma by to asi hrozilo. Už v polovině filmu bylo jasné, že celý děj je vlastně úplně zbytečný a vůbec se nepotřeboval stát. SPOILERY... No vážně, kdybych žila ve Wonderlandu a měla za to, že moje rodina někde ještě žije, komůrka Srdcové královny by byla první, kde bych je hledala. Čas byl teda velký sympaťák a hodně filmu pomohl. Srdcová královna opět hlavní tahoun, ovšem velké množství pokusů o vtip se nepovedlo a upřímně jsem se zasmála pouze párkrát. Film jsem považovala za povinnost z několika důvodů. To že šlo o film Tima Burtona už pro mě takové lákadlo nebylo, přeci jen točí poslední dobou docela hovadinky. Ale Alan Rickman? Musela jsem vidět film, na kterém pracoval naposledy. A ano, řekl všeho všudy 1 větu ale co nadělám. Film jsem viděla, znovu ho vidět nepotřebuji, ale zpracován je to docela důstojně. 3* ()

MartinezZ

Je to takový chudší příbuzný Alenky 2010, kdy v podstatě ve stejných kulisách probíhá podružný děj, obsahující víc CGI a barviček, víc zbytečných návratů do reality a těžce očekávatelný konec. Malé plus za poodkrytí historie některých postav, větší plus za Cohena a jeho tak trochu smutně tragickou postavu. Musím ale uznat, že jsem čekal větší pošlapání předchozího fantaskně pohádkového světa, tenhle byl trochu temnější, ale hlavně vyzníval lehce příliš vypočítavě a strojově. Holt Robin není Burton a za sebou zatím nemá nijak silné portfolio předchozích prací - a bylo to znát. --- 2,5* ()

Rosana

Doporučuji sledovat pod vlivem nějaké omamné látky, bude to stát stále za starou bačkoru, ale aspoň se vám bude líbit, jak je to kýčově barevné. ()

Pierre

Po příběhové stránce je na tom pokračování Alenky výborně. Cestování v čase je zajímavé a prakticky pořád se něco děje. S režíí si taky jakýysi James Bobin popral vcelku dobře, hezky se na to všechno kouká. No a Johny Depp je jako vždy boží. Takže abych to shrnul, určitě vyrazte s celou rodinou do kina.. Jsem spokojen.. HELE, ČAS LETÍÍ.:-)))) ()

filmsim

Velké zklamání. Nejsem fanda prvního dílu, ale dokážu na něm ocenit výtvarnou stránku a povedený živý svět, který zároveň s divákem poznávala výborná Mia Wasikowska. Tady už herečka působí znuděně, dospěla a fantazijní prvek filmu už nepůsobí neokoukaně. Vše, co se ve snímku nachází jsme už vlastně až na pár drobností viděli. Vizuál a triky jsou stále excelentní, ale spíš než dechberoucím dojmem působí jako laciná atrakce pro diváka, kterého nemá šanci zaujmout okoukaný svět, jednoduchý dej či stupidně se chovající postavy, které nemají co hrát. Scénář je vycucaný z prstu a ani jako pohádka pro děti film vlastně nepůsobí. Cestování do minulosti ničím nevynikne a ani odkrývání zásadních životních okamžiků jednotlivých postav není ničím překvapivé. Celé je to mdlé a k uzoufání nudné, kdyby nebylo bravurních triků a povedených kamerových jízd skrze barevný svět, nic výjimečného či aspoň zajímavého by tu nezbylo. 3.5/10 ()

PKD

Pro mě dost neuvěřitelné,páč jsem dostal,sice absolutně nealenkovský film o Alence a částečně i její matce (i když vzhledem k věku,spíš Aleně:),ale rozhodně o třídu lepší postavy+příběh. H.G.Wells by měl velkou radost. Chronosféra mi jeho geniální Stroj Času ihned,připoměla. A největší šok mě čekal,když jsem po shlédnutí zjistil,že mi v této 2,Depp po dlooouhé době vůbec nevadil (tak jako v 1),právě naopak. A Borat jako pán času+moře času (doslova!) a celé jeho sídlo i s přilehlým okolím,je bomba. Což jsem ostatně tak nějak očekával:) A dokonce je tam pár opravdu šťavnatých hlášek. To 1.film tedy nemá. Ale zase je alenkovský:) Takže verdikt je ten,že: kdo chce vidět Alenku,mrkne na 1.film. Kdo chce vidět neAlenku,zato s příběhem,vizualitou a postavami,mrkne (a několikrát),na tento film. ()

kaylin

Tohle už opravdu ne. Johnny Depp tady není ani dobrý, ale prostě otravný, stejně jako příběh, Deppa v podobné roli už prostě vidět nechci... Aha, oni vlastně budou další "Piráti". Cestování v čase je klišé a tady to prostě nevychází, je to jen natahování něčeho, co se mohlo podat i zajímavěji, třeba detektivněji. Ještě že to netočil Burton. Na druhou stranu, on by to asi udělal stejně... ()

Zemřel Alan Rickman

Zemřel Alan Rickman

14.01.2016

Legenda o Mulan znovu a živěji

Legenda o Mulan znovu a živěji

31.03.2015

Hraná Popelka je v kinech necelé tři týdny a už má na kontě přes 300 milionů dolarů. Disneyovcům se tak znovu potvrdilo, že tenhle adaptační směr funguje. A v příštích letech z něj hodlají vyždímat… (více)

Kapitán Nemo to nevzdává

Kapitán Nemo to nevzdává