poster

Aningaaq (festivalový název)

 • USA

  Aningaaq

Krátkometrážní / Drama

USA, 2013, 7 min

Režie:

Jonás Cuarón

Scénář:

Jonás Cuarón

Kamera:

Alexis Zabé

Hudba:

Steven Price
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Tom_Lachtan
  ***

  Hrozně málo emocí samotného Aningaaqa, osobně se mi mnohem víc líbil tehdy, když jsem v Gravitaci absolutně netušil co říká a díky tomu jsem z něj měl zcela jiný dojem, než tady, kdy je všechno ... Až moc na efekt a skoro to ani nedokáže prodat tu (nejen pro nás, pejskaře) extrémně citovyděračnou linii. I tak je to ale kus dobře odvedené práce, která krásně rozvíjí Gravitaci, ale nic víc.(21.11.2013)

 • noby
  ***

  Pěkně upečený doplněk Gravity, který mohl být lepší, kdyby se méně snažil být zajímavým doplňkem k velkému filmu a víc samostatným filmem. Kde v Gravity jsou obě strany rozhovoru dobře využity, v Aningaaq jako by atmosféra prázdnoty pohltila všechno ostatní. A nemůžu se rozhodnout, zda by film bez znalosti Gravity fungoval hůř, nebo lépe.(21.11.2013)

 • PEZ
  ****

  Maly pridavok ku Gravity. Akonahle Aningaaq nastartoval vysielacku, hned som bol spat vo vesmire pri kozmonautke Ryan Stone. Este by som prijal taketo male spin-offy na dve sceny - na tu prvu, kde Houston stratil veskeru komunikaciu (a ich reakciu na to) a na scenu, kde Houston znova zachytil signal z cinskeho modulu. Samozrejme male cameo by tam mohol mat Ed Harris. :) Aningaaq je fajn kratas, rozsiruje svet Gravitacie, stal len 100 000 USD, natocil ho syn Alfonsa Cuarona a zaujimave je, ze studio Warner Bros ho planuje nasadit do sutaze o Oscary (v sekcii kratky film), a Gravity tiez tak (v sekcii dlhometrazny film). Takze rodinka Cuaronovcov moze nakoniec sutazit o dva kusky, ak sa prebojuju do uzsieho vyberu.(22.11.2013)

 • Wysch
  ****

  Spíš za tu propojenost, než za cokoliv jinýho. Gravity osobně chápu jako strašně těžké filozoficko-psychologické drama plné narážek na žití, jsoucno, jášství a jiných sci-fi legend typu 2001: Vesmírná odysea. A tak není divu, že propojitost s Gravitací u mě zabodovala. Gravitace samotná je plná otazníků. a Aningaaq v ní byl jedním z nich - jaký byl jeho osud? Jaký byl jeho život? Jaký byl jako člověk? A tenhle kraťas vysvětluje všechno, a co hůř, ještě i vysvětluje, jak to s Ryan Stone mohlo v klidu dopadnout. Uvědomnění si vlastního já a epizodičnosti vlastního života a jeho nutného konce, a k tomu připomenutí jeho začátku jako ve scéně, kdy se Sandra v Gravitaci svlíká z toho skafandru a leží tam jako embryo ve vzduchoprázdnu, a pak přijde tady Aningaaq a v sedmi minutách bez toho, že by prodal nějaké emoce, připomene začátek života, jeho konec, a všechno to mezitím. Myšlenkově je tak Aningaaq spíš jen doplněk k filmu, a sám o sobě neobstojí, nemá co nabídnout, ale dohromady s Gravitací funguje výtečně.(10.2.2014)

 • Stanislaus
  ***

  Zajímavým způsobem pojatý krátkometrážní film, který doplňuje výtečně natočenou Gravitaci. Kontrast Eskymáka s jeho rodinou v poklidu na Zemi, zatímco Sandra Bullock je v nekonečném vesmíru na hranici života a smrti. Nicméně mě to nedokázalo nijak více zaujmout, bral jsem to vážně spíše jako takový doplňek na už tak dost perfektním celku, který nic navíc už nepotřeboval.(15.1.2014)

 • - Společně s filmem Gravitace (2013) byl Aningaaq promítán na několika festivalech. Snímek je současně zařazen mezi bonusy na DVD a Blu-Ray filmu Gravitace (2013) (filmsim)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace