poster

Aningaaq (festivalový název)

 • USA

  Aningaaq

Krátkometrážní / Drama

USA, 2013, 7 min

Režie:

Jonás Cuarón

Scénář:

Jonás Cuarón

Kamera:

Alexis Zabé

Hudba:

Steven Price

Producenti:

Gabriela Rodriguez
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Stanislaus
  ***

  Zajímavým způsobem pojatý krátkometrážní film, který doplňuje výtečně natočenou Gravitaci. Kontrast Eskymáka s jeho rodinou v poklidu na Zemi, zatímco Sandra Bullock je v nekonečném vesmíru na hranici života a smrti. Nicméně mě to nedokázalo nijak více zaujmout, bral jsem to vážně spíše jako takový doplňek na už tak dost perfektním celku, který nic navíc už nepotřeboval.(15.1.2014)

 • lennyd
  ***

  Podobně jako spousta ostatní (alespoň dle komentářů) se domnívám, že některé věci mohou zůstat nevysvětleny - a tím si zachovat své kouzlo. Stejně jako onen tajemný hlas z vysílačky, promlouvající k Dr. Ryan Stone (Sandra Bullock), ve chvílích, kdy se smiřovala se svým koncem. Na druhou stranu, musím uznat, že to měli otec a syn Cuaróni promyšlené do posledních detailů, i včetně této scénky..(16.3.2014)

 • skrblik007
  ****

  Pěkná připomínka jedné z nejsilnějších scén Gravity. Tahle bonusovo-crossoverová scéna (mělo se původně ve filmu přestříhávat mezi Sandrou nahoře a eskymákem dole?) možná dokazuje, že každičký moment ve filmu má svůj filozofický přesah. Nebo to alespoň dokazuje, že pánové Cuarónovi mají každičký moment propracovaný a filmařina je baví.(4.3.2014)

 • kaylin
  ****

  Celou dobu jsem si říkal, že je mi to nějaké povědomé, že ten hlas znám, že je to jako z "Gravitace", akorát z druhé strany. No, samozřejmě. To je tak, když si člověk nic nepřečte o filmu dopředu. Překvapivě má ale snímek "Aningaaq" sílu i z téhle druhé strany. Docela mě to překvapilo, jak tohle neporozumění skvěle funguje i podruhé.(24.6.2014)

 • Moena
  ****

  Nebýt toho, že se mi vrátil ten pocit rozhovoru člověka, který nemá pevnou půdu pod nohama a uvědomuje si, že možná už ani nikdy mít nebude, a toho druhého, který stojí pevně nohama na zemi a neuvědomuje si, do čeho se to vlastně namočil, tak bych si ten kraťas ani neužil. Ale jelikož tam alespoň tenhle jeden pocit z celé Gravitace přetrval, byl jsem zase zpátky v kině a na chvíli jsem měl čistou hlavu. A to se cení.(21.11.2013)

 • - Společně s filmem Gravitace (2013) byl Aningaaq promítán na několika festivalech. Snímek je současně zařazen mezi bonusy na DVD a Blu-Ray filmu Gravitace (2013) (filmsim)