poster

Aningaaq (festivalový název)

 • USA

  Aningaaq

Krátkometrážní / Drama

USA, 2013, 7 min

Režie:

Jonás Cuarón

Scénář:

Jonás Cuarón

Kamera:

Alexis Zabé

Hudba:

Steven Price

Producenti:

Gabriela Rodriguez
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Moena
  ****

  Nebýt toho, že se mi vrátil ten pocit rozhovoru člověka, který nemá pevnou půdu pod nohama a uvědomuje si, že možná už ani nikdy mít nebude, a toho druhého, který stojí pevně nohama na zemi a neuvědomuje si, do čeho se to vlastně namočil, tak bych si ten kraťas ani neužil. Ale jelikož tam alespoň tenhle jeden pocit z celé Gravitace přetrval, byl jsem zase zpátky v kině a na chvíli jsem měl čistou hlavu. A to se cení.(21.11.2013)

 • Darth Maul
  ****

  Výborné doplnenie Gravitácie a zaujímavý pohľad z druhej strany rádiotelefónu. Mám rád takéto filmové zábavky. Upútala ma aj myšlienka. Nám ľuďom sa niekedy javia naše osobné problémy ako tie najvážnejšie, pričom sú na svete jedinci, ktorí prežívajú niečo oveľa horšie... Inak, ľadová Arktída je pre mňa rovnako tiesnivým miestom ako nekonečný kozmos.(23.9.2014)

 • charlie_ando
  *****

  Jak filmu, tak i tomu to kraťasu od Jonáse Cuaróna dávám plný počet. Vůbec jsem nepochyboval, že tato scéna má širší rozměr. Respektive jsem si představoval, jak doktorka Ryan Stone mluví v pro sebe tak vyhrocené situaci s radioamatérem pojídajícím nudlovou polívku někde na pláži v jihovýchodní Asii. Jaké bylo ale překvapení, když na druhé straně vysílačky byl eskymák Aningaaq, který má svůj vlastní malý těžký svět. Pro mě samotného to dodalo filmu ještě větší hloubku. Prostě poslední kousek skládačky.(23.11.2013)

 • Tom_Lachtan
  ***

  Hrozně málo emocí samotného Aningaaqa, osobně se mi mnohem víc líbil tehdy, když jsem v Gravitaci absolutně netušil co říká a díky tomu jsem z něj měl zcela jiný dojem, než tady, kdy je všechno ... Až moc na efekt a skoro to ani nedokáže prodat tu (nejen pro nás, pejskaře) extrémně citovyděračnou linii. I tak je to ale kus dobře odvedené práce, která krásně rozvíjí Gravitaci, ale nic víc.(21.11.2013)

 • lennyd
  ***

  Podobně jako spousta ostatní (alespoň dle komentářů) se domnívám, že některé věci mohou zůstat nevysvětleny - a tím si zachovat své kouzlo. Stejně jako onen tajemný hlas z vysílačky, promlouvající k Dr. Ryan Stone (Sandra Bullock), ve chvílích, kdy se smiřovala se svým koncem. Na druhou stranu, musím uznat, že to měli otec a syn Cuaróni promyšlené do posledních detailů, i včetně této scénky..(16.3.2014)

 • - Společně s filmem Gravitace (2013) byl Aningaaq promítán na několika festivalech. Snímek je současně zařazen mezi bonusy na DVD a Blu-Ray filmu Gravitace (2013) (filmsim)