Reklama

Reklama

Manhattan

(seriál)
  • USA Manhattan
Trailer 2
USA, (2014–2015), 18 h 40 min (Minutáž: 42–56 min)

Tvůrci:

Sam Shaw

Hrají:

Rachel Brosnahan, Michael Chernus, Christopher Denham, John Benjamin Hickey, Ashley Zukerman, Katja Herbers, Travis Hammer, Alexia Fast, Mark Moses (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(23)

Dobové psychologické drama se odehrává v Los Alamos v Novém Mexiku na pozadí tajného úkolu vyrobit první atomovou bombu na světě. Budeme sledovat brilantní, ale chybující vědce a jejich rodiny, kteří se pokoušejí navzájem sžít ve světě, kde tajemství a lži pronikají do všech aspektů jejich životů. Charlie Isaacs a jeho rodina přijíždějí do Los Alamos a objevují tajemství a podmínky života, jež se vyžadují od těch, kteří pracují na nejutajovanějším světovém projektu atomové bomby. Na něm pracují dva soupeřící týmy vědců, jeden pod vedením Reeda Akleyho – tým Hubeňour –, druhý v čele s Frankem Winterem (tým Imploze). Poté začne mít Frankova manželka Liza, botanička, podezření, když si začne všímat změn v místní flóře... (Viasat)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (47)

Ben Nevis 

všechny recenze uživatele

Pilot: Tady jde víc o lidi a emoce a ne o známý výsledek projektu. Je to zajímavě a napínavě zpracované, i když pořádně nasáklé americkým patriotismem. Kladní hrdinové chtějí zachraňovat US vojáky a všichni jsou přesvědčeni, že pár bomb svržených na cizí civilisty zastaví válku, což nemuselo vyjít.Celá 1. sezóna: Je tu hezky rozehrané drama dvou vědeckých skupin, které soutěží o to, čí teorie bude fungovat. Mezi nimi se pohybují špioni a jejich lovci, přičemž největšími nepřáteli projektu jsou často samotní vědci a jejich kohoutí povahy. Přistupuji k tématu jako čistá duše, bez znalostí podrobností, abych si seriál víc užila. Postavy naštěstí nejsou zidealizované. Slovy jedné z postav: "He is great man but it doesn't mean that he is good man". Frank má sice svoji hrdost a morálku, ale štítí se máločeho, aby dosáhl úspěchu. Rozhodně patří mezi nejzajímavější postavy seriálu. Druhá sezóna: Už je to moc rozmělněné, víc o vztazích, laciná zápletka se špiony, kterých je tam víc než švábů, a Frank je dílo asi deseti scénáristů, přičemž každý má jinou představu. Nechybí moralizování, osobní dramata, ale chybí věda, která seriál odlišovala od tuctových kriminálek a soap oper. ()

noby 

všechny recenze uživatele

Manhattan není seriál s vysokými cíli. Nečekejte tíživou atmosféru z hloubi existenciálních otázek, nečekejte dokumentární pohled na historickou epizodu. Čekejte běžný seriál s jeho vztahy a konflikty, a zjistíte, že jsou v něm velmi dobře zakomponovány i atmosféra, reálie a vůbec projevy válečné doby. ()

Reklama

inutihar 

všechny recenze uživatele

Samozřejmě, dá se argumentovat, že to je průhledná alegorie na americkou současnost, její konspirativnost, paranoiu a nejistotu, podivná bezpečnostní opatření a všemocnou roli různých tajných a ještě tajnějších agentur a služeb skrývajcích se za fasádu patriotismu a ochrany zájmů státu za pomoci řady pochybných bezpečnostních opatření a tak dále a tak dále... Ale seděl jsem u toho a hltal jeden díl za druhým. Škoda některých zbytečných dějových odboček, které jen rozmělňují děj, jinak by to bylo na pět. Update listopad 2015: Druhá série od začátku výborná, ale pět pořád nedám. ()

KevSpa 

všechny recenze uživatele

Čekala jsem hodně, ale ta atmosféra je nepopsatelná. Kdo se aspoň trochu zajímá o dějiny, bude nadšený. Věřím, že další díly nám ještě mnohé přinesou. Pilot - 100% Ani po třetím dílu neztrácí seriál tempo, tvůrci bravurně vykreslují jednotlivé postavy a neváhají ukazovat stinnou stránku tajného projektu a paranoiu vyvolanou strachem ze špionáže. Není to nic pro konzumenty, kteří nejsou schopní při sledování přemýšlet, tohle je zkrátka dobové drama pro náročnější publikum... První série neměla jediné slabší místo, finále bylo hotové mistrovské dílo a nám nezbývá než si počkat, jak se budou osudy hlavních aktérů vyvíjet v další řadě. Právě úžasně napsané postavy z Manhattanu dělají nezapomenutelný zážitek, byť jen pro těch pár diváků, kteří dokáží takhle skvěle napsaný seriál ocenit. 1. série - 100% Druhá řada se nese ve znamení blížícího se testu atomové bomby a s tím samozřejmě stoupá i napětí mezi vědci, ale do popředí se více dostává i špionážní hra. Oproti první sérii se přidalo na vážnosti i hutnější atmosféře a z mnoha scén běhal mráz po zádech. Divácky možná trochu náročnější, ale o trochu vyspělejší druhá sezóna je nezapomenutelná a rozhodně bych si uměla po tom epickém finále představit pokračování. 2. série - 100% Tak nám seriál zrušili, parchanti. ()

Kaluž 

všechny recenze uživatele

Jo, tohle bylo bezva. Takové nenásilné vniknutí do dobových laboratoří mezi vědátory, kteří na vládní zakázku vyvíjejí zbraň hromadného ničení. A protože taková výroba není žádná sranda a dobrat se funkčního výsledku zabere spoustu času, stihneme odbočit k osobním krizím, rodinným trampotám, vztahovým bolístkám a dalším podobně osvědčeným omáčkám natahované televizní produkce. A nakonec je vlastně úplně fuk, že ta chemie s fyzikou tady prakticky hrají druhé housle. Ústřední téma stále baví, takže druhá sezóna to jistí. /// 2. sezóna /// Druhá řada se povedla na výbornou, rozložení mezi více dějových linií a jejich zasazení do odlišných prostředí ve výsledku jenom prospělo. Přeci jen koukat pořád dokola na pár dřevěných budov v poušti a interiér laboratoří se jednomu brzy zají. Nosná špionážní zápletka byla sehrána se ctí a samotné uzavření série bylo… nu, dojemně explozivní. ()

Galerie (560)

Reklama

Reklama