Manhattan (TV seriál)

USA, 2014 - 2015, 18 h 40 min (Minutáž: 23x55 min)

Rachel Brosnahan, Michael Chernus, Christopher Denham, John Benjamin Hickey, Ashley Zukerman, Katja Herbers, Travis Hammer, Alexia Fast, Mark Moses, Eddie Shin, Josh Cooke, Daniel London, Matthew Page, Kyle T. Cowan, Adam Godley, Harry Lloyd, Lauren Myers, Kristen Rakes, Richard Schiff, Daniel Stern, Olivia Williams, Christina Kirk, Hank Rogerson, Mamie Gummer, David Harbour, Christian Clemenson, Jennifer Allcott, Carole Weyers, Tailinh Agoyo, Miles Wartes, David Grant Wright, William L. Petersen, Kevin Wiggins, Sam Quinn, Jetto Dorsainville, John Carroll Lynch, Edward Khmara, Glenn Morshower, Jonny Coyne, Ben Hall, Philip Ettinger, David Midthunder, Bryan Head, Corey Allen, Audrey Moore, Phil Duran, Jenny Gabrielle, Bill Camp, Jessica Hecht, Robin Thomas, Kristin Hansen, Peter Stormare, Raoul Max Trujillo, Lora Martinez-Cunningham, Gerald McRaney, Griffin Dunne, Justin Kirk, Neve Campbell, Michael O'Neill, Fiona Dourif, Ben Whitehair, James Cady, Morse Bicknell, Christopher Dempsey, Catherine Haun, Beth Bailey, Vic Browder, Melissa McCurley, Mike Miller, Vivian Nesbitt, Jason E. Hill, Fran Martone, Steve Corona, Ralph Alderman, Chris Ranney, Frank Bond, Sarah Minnich, Michael Sheets, Trine Christensen, Merritt C. Glover, Alex Knight, Mike Ostroski, Lawrence Gilligan, Michael E. Stogner, Peter Diseth, Lucia Micarelli, David Miller

Pravdou je, že můžeme být buď milováni nebo mít mír. Musíme být zrůdami dnes, abychom zastavili zrůdy zítřka. Celý monolog Charlie Isaacse v předposledním díle skvěle ukazuje, čím je pro svět atomová bomba. Seriál samotný je ale více o různých intrikách, soupeření jak mezi zeměmi tak skupinami připravujícími bombu, špionážních praktikách či běžných vztahových problémech, než o konstrukci bomby samotné. Jako pohled do zákulisí tohoto megaprojektu 2SV jehož výsledek na vždy ovlivnil pohled na válku jako takovou velmi dobré ale k plnému hodnocení bych přece jenom potřeboval trochu víc. Škoda, že díky nízké sledovanosti byl seriál utnut po druhé sezoně, protože pokračování by si určitě zasloužil, a to už jen kvůli historické fázi ve které k utnutí došlo (druhá série končí přesně ve chvíli prvního jaderného testu). Další období s přesahem za svržení bomb na Hirošimu a Nagasaki by skýtalo spoustu zajímavých momentů.(4.5.2017)

• MartinezZ

Hovadina. Zajímavé téma, položené na historii vzniku Manhattan projektu a honbou za první "atomovkou", zneuctěné typicky seriálovými výcucy z prstu, smyšlenými kecy a zvraty a doslova dementním jednáním a chováním postav a jejich irelevantních soukromých dramat. To zajímavé by se z dosavadních 13 dílů celé 1. série dalo vměstnat tak do... 4 až 5, zbytek zahodit a tyhle hovadiny nacpat do nějakého "Tak jde čas" odděleného seriálu. Nečekal jsem hraný historický dokument, to ani omylem (ačkoliv ten by pro tohle téma byl asi tak 100% lepší volbou), ale takovouhle hovadinu také ne. Všechna ta zmíněná a známá jména pokaždé, když se na tohle někdo dívá, se ve svých hrobech obrací v pečlivě a mnohokráte propočítaných rotacích. (Prostě se jen vzala jména, místa a základní známá fakta a postavila se na tom klasická televizní seriálová limonáda.) ~ Zajímavé komentáře: DavidS., sunfreedom(16.11.2014)

Prvních několik dílů je naprosto párádních, bohužel zhruba v polovině (1.serie) ztrácí seriál tempo. Méně se řeší stavba a návrh bomby a více vztahy. Což by nutně nemuselo být na škodu, kdyby se to více povedlo. Lesbický vztah hlavní protagonistky je podle mě naprosto zbytečný a hlavně nemístný. Stejně tak jako vznik dalších několika milostných trojúhelníků. Naštěstí závěrečné díly jsou opět kvalitní a příběh začne znovu pěkně eskalovat. Konec je naprosto skvělý, a tak celkový dojem z Manhattanu je velice dobrý. Lepší 4*(16.1.2015)

Nakonec nezáleží na tom, jestli seš dobrej nebo špatnej chlap, ale na tom, zdali dokážeš ukončit tuhle válku. 1. řada: Mrtě promakanej seriál o nejutajovanější vědecké soutěži v dějinách 2. světové války - výrobě atomové pumy. Živoucí a hlavně zatraceně inteligentní postavy, výtečná dobová atmosféra a poutavý scénář, na který se sice celkem dlouho zvyká, ale od takové sedmé epizody už Manhattan nedá divákovi vydechnout. Jediné ohromně paradoxní minus je, že by tomu vzhledem k občasné zmatenosti v ději klidně slušela mnohem delší stopáž. Jinak ale závislost na pouhý víkend a veliké dramatické překvapení!(6.1.2015)

Seriálu se rozhodně nedá upřít vynikající námět a snaha o silnou atmosféru. Autoři se snaží své dílo vyšperkovat, co to jen jde - a většinou se jim to daří na výbornou. Ano, občas je to přehnaně patriotické nebo fakticky na hlavu postavené, ale těchto momentů je málo. Po prvních pěti dílech je seriál vyrovnaný, tak akorát napíná (a nepřekračuje mez telenovely) a celkem odsýpá - nevím kolik epizod je plánováno, snad se autoři nezačnou motat v kruhu a uměle natahovat děj. Po druhé sérii: Žádný seriál mě už nepřikoval k obrazovce tak silně jako Manhattan. Neskutečná atmosféra!(25.8.2014)