Westworld - Labyrint

(série)
  • USA The Maze
Sci-Fi / Thriller / Western / Drama / Mysteriózní
USA, 2016, 9 h 53 min (Minutáž: 54–86 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

Anthony Hopkins, Ed Harris, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandiwe Newton, Jeffrey Wright, Tessa Thompson, Jimmi Simpson, Rodrigo Santoro (více)

Epizody(10)

Vítejte ve světě, kde si můžete splnit všechny své touhy – jakékoliv touhy.  Svět Westworld se odehrává v době Divokého západu ve Spojených státech. Vy jako člověk si ve Westworldu můžete splnit své touhy – projíždět se na širých pláních USA, přestřelky, zabíjení, sexuální touhy a nebo jen přihlížet. Jako člověk ve Westworldu máte výhodu – jakýkoli zásah od stroje s vámi nic neudělá – jste nesmrtelní. Bohužel roboti jsou po posledních updatech divocí a vymykají se kontrolám. Správci robotů se s tím snaží něco dělat. Zároveň sledujeme příběh cizince, který ve Westworldu rozehrál svojí zvrácenou hru plnou krve a násilí. (Varan)

Optical

Podobně jako Dr. Robert Ford (Anthony Hopkins) i já mám rád dobré příběhy a Westworld jich nabídne hned několik. Některé se dají pozvolným vyprávěním částečně odvětit, jiné jsou skryté do posledního momentu velkolepého finále. A stejným způsobem jako výtvory, i divák se musí labyrintem prokousat až na konec. ()

jackalsc

Už dlouho mě něco nedostalo do příběhu jak Westworld. A to ani nejsem nějaký příznivce westernů, ale tady k tomu se to hodí brutálně, teď si nedokážu vybavit, že by se westworld odehrával v jiném prostředí. Očekával jsem, že 10 epizoda odkryje většinu tajemství, ale bohužel je to tak jak s každou epizodou. Před každou epizodou očekáváte odpověď na otázky, ale každá epizoda vám dá ještě více otázek než odpovědí. Konec briliantně vymyšlený, ale čekat do začátku roku 2018 na odpovědi na naše otázky? Kurde, stejně nám dají zase ještě více otázek :D Jinak herecké výkony fantastické. Anthony Hopkins do té role sedne jako kdyby mu byla šita namíru a ostatní méně známí herci se alespoň bravůrně ukázali. Jestli Hopkins nebude v druhé sérii, tak to bude hodně smutné a celý seriál ztratí na celkovém duchu... ()

Franki69

Ed Harris a Anthony Hopkins povýšili první řadu Westworldu na sakra dobrý westernový scifi. Takže, jestli máte rádi westerny, roboty k nerozeznání od lidí co se sami učí, intriky v hi-tech sterilním prostředí megamoderního zábavního parku, přestřelky a jiné druhy eliminace protivníků v dobách divokého západu a taky chytré scénáře, které nabízejí nečekané zvraty a stále svěží zápletky, jděte do toho. Je to podívaná, upomínající na (pro mne) velmi zdařilé filmy Minority Report, Oblivion nebo Já robot. Žádné laciné rekvizity, každý díl je filmařsky na úrovni áčkového velkofilmu. V časových smyčkách budete tu a tam bloudit, ale v závěru se vše vysvětlí. A patřičně navnadí na druhou sérii, z které teda trošku obavy mám. Mám totiž pocit, že vše, co chtěl Westworld divákům říct už bylo vysloveno a už přišel o ten magický moment překvapení. První sérii ale dávám bez rozpaků 90%. ()

bonovox

Westworld potvrdil, že keď sa stretne genialita scenáristu a už aj režiséra (J.Nolan) s veľkou televíznou produkciou, nemôže to dopadnúť zle. Priznám sa, mal som trochu obavy po prvých dieloch, ktoré svojim príliš spomaleným tempom mierne uspávali, ale som rád, že druhá polovica prekonala všetky očakávania vkladané od začiatku do tohto projektu kombinujúcu sci-fi s westernom. Pri finálovej časti som ani nedýchal, dokonale vygradované seriálové príbehy s pointou, ktorá až zamrazí. A ešte jedno veľké poďakovanie tvorcom za A. Hopkinsa, lepšiu postavu nemal od jahniatok, je proste geniálny a právom mu patrí záverečná bodka vo finále. A veľkým plusom je použitie hudby od Radiohead do klavírnych kompozícii, plus famózne úvodné titulky a znelka. Uvidíme čo prinesie plánovaná druhá séria, už sa veľmi teším... ()

Eaton_Hunt

Skvělá první série nového sci-fi světa, kde se hlavně objevují  myšlenky týkající se umělé inteligence a její nahrazení samotného lidstva. Pro mě neuvěřitelný tahoun postava William (Ed Harris), který má silné charisma a motivace, které nejsou moc hezké, ale dávají nakonec smysl, ale také se nesmí zapomenout na Anthony Hopkinse, který také velmi posouvá dál vyprávění příběhu. U této série je nutné vydržet až do konce a to platí i pro celý seriál, ale u první série je ta snaha oceněna celkem povedeným koncem. ()

RoyBatty444

Pocta filmu vyšla a to aj zásluhou dobrého obsadenia a veľkej výpravy. Hľadanie zmyslu a podstaty bytia v akejkoľvek forme je zmyslom seriálu a darí sa mu v každej novej časti túto myšlienku rozviesť a hľadať odpovede. Občasne sa príbeh zasekne a putovanie sa stáva repetitívne ale to je neduh seriálov. Tak ako slabšie vedľajšie postavy, ktoré nevedia presvedčiť. Pre dospelé publikum sa jedná o dobrú zábavu na zamyslenie. ()

marek900

Po dopozeraní prvej série tento seriál hodnotím na seriál roka 2016...Je to fakt dychberúce sci-fi z ďalekej budúcnosti, ktoré ťa pohltí jak celkovým spracovaním tak aj príbehom, ktorý sa veľmi zaujímavo postupne odhaľuje a už hneď po pár epizódach si uvedomíš ako je režisér nie jeden krok pred tebou, ale minimálne tri. Takisto sa mi asi ani raz nestalo, aby som vedel predvídať udalosti ako u nejakých béčkových seriálov. Po finále som mal už hlavu úplne mind-blown, takže čo sa bude diať ďalej nemám ani potuchy a neviem sa dočkať novej série ! ()

Tomulka

Řekl bych, že je tento počin typický příklad nevyužitého potenciálu! Pro lidi co viděli předlohu to asi nebude až taková bomba. Základní myšlenka je sice mnohem lépe pojatá a rozvinutá, ale to je hlavně tím, že se jedná o seriál a tím pádem více prostoru. Dále pár spoilerů. Avšak je pravdou, že hlavně casting se velmi povedl a musím rovněž ocenit originalitu použití robota i v lidském světě. Bernard robot? To jsem opravdu neočekával!' Jinak je seriál dosti zbytečně vleklý, protože atmosféra místo gradace spíše nudí a závěr celého není vůbec překvapivý člověk si to vzhledem k tempu domyslí minimálně díl předem. A to co si nedomyslíte tak vás vůbec neudiví, protože to až tak zásadní není. Překvapení je snad jen díky prolínání věcí minulých a současných, i když je docela zmatené (teda pro mne bylo, protože až ke konci jsem zjistil, že se jedná o minulost a přítomnost smíchanou dokupy). Vlastně nijak nešlo poznat co je současnost a minulost což si myslím je spíše na škodu. Mnohem zajímavější tak může být druhá série, kde se nejspíš bude utvářet morálka robotické společnosti. Snad seriál nespadne do ranku násilí a uvolněných mravů. Vše co si Bernard a Ford o robotech mysleli by se mohlo splnit! ()

DarkViper

Brutalita, přesně něco takového jsem potřeboval, vynikající nápad, vynikající herecké výkony, vynikající zpracování za mě za 1 ()

KraLuban

Neuvěřitelně chytrý a zajímavý koncept světa, Zpočátku celkem pomalý posun v ději, ale scéna, kdy Maeve prochází centrem parku a poznává vykonstruovanost celého svého života, za fantastického hudebního doprovodu, to je za mě jedna z nejlepších filmových scén, co jsem kdy viděl. Obecně už jsem strašně dlouho neviděl něco tak skvělého. Opravdu geniální příběh, dialogy i herecké výkony. Jasně, má to svoje mezery a trvá, než se to začne skládat, přesto jednoduše neuvěřitelné - příběh o tom, co nás dělá lidmi, kde začíná vědomí, o stvořitelích a stvořeních, v posledku neskutečně krutá existence stvořených. Skvělé obsazení korunují hlavní hrdinové - stvořitelský Anthony Hopkinks, probuzená Thandie Newton, ztracený Jeffrey Wright či životem semletý Ed Harris. Rozhodně stojí za vidění a těším se na další sezóny. ()

NikiVai

To bylo hodně sci-fi, až tak, že i po dokoukání celé série nevím, zda se mi to líbilo nebo nelíbilo. Ale protože jsem dokoukala, tak nemohu jinak, než říct, že to bylo fajn. Dost k přemýšlení. Kdyby takový zábavní park byl reálný, kolik by měl návštěvníků? Věřím, že v lidstvu je tolik zvrhlosti, že by bylo neustále natřískáno. Fakt zajímavé téma. A jasně, že jsem zvědavá co bude s výtvory dál. ()

Rebel24

Priamo po ukončení superúspešnej série Game of thrones sa HBO rozhodlo vytvorit novú franchise sériu tentoraz žáner sci-fi. Westworld ponúkol zaujímavy koncept 7D hry v parku, kde sa reálny dospelí (a samozrejme bohatí) ľudia chodia baviť vo voľnom čase. Miesto game charakterov sú tu roboty, ktore postupne získavajú schopnosť vedomia a rozhodovania sa. Spracovania sa ujal brat Chrisa Nolana Jonathan s Lisou Joy a teda sledujeme podobny vizionarsky koncept ako napr v snímkach Inception ci Interstellar. Prvej sérii niet veľmi čo vytknúť, je potrebné pri tomto seriály premýšľať a byť sústredený, pretože diváka čaká nejedno prekvapenie. Výborné výkony podali tradične Anthony Hopkins, Jeffrey Wright, S. B. Knudsen a ich spoločná scéna je seriálovo čistý luxus. Všetko do detailu premyslené a prepracované, skutočne klobúk dole. 96% ()

dauby

Nápad evidentně dobrý, ale nemohu se zbavit pocitu, že z toho šlo vyždímat mnohem víc. 65%. Jedna série stačila, další jsou dle hodnocení evidentně slabší, tudíž nemá cenu je sledovat. ()