Westworld - Labyrint

(série)
  • USA The Maze
Sci-Fi / Thriller / Western / Drama / Mysteriózní
USA, 2016, 9 h 53 min (Minutáž: 54–86 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

Anthony Hopkins, Ed Harris, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandiwe Newton, Jeffrey Wright, Tessa Thompson, Jimmi Simpson, Rodrigo Santoro (více)

Epizody(10)

Vítejte ve světě, kde si můžete splnit všechny své touhy – jakékoliv touhy.  Svět Westworld se odehrává v době Divokého západu ve Spojených státech. Vy jako člověk si ve Westworldu můžete splnit své touhy – projíždět se na širých pláních USA, přestřelky, zabíjení, sexuální touhy a nebo jen přihlížet. Jako člověk ve Westworldu máte výhodu – jakýkoli zásah od stroje s vámi nic neudělá – jste nesmrtelní. Bohužel roboti jsou po posledních updatech divocí a vymykají se kontrolám. Správci robotů se s tím snaží něco dělat. Zároveň sledujeme příběh cizince, který ve Westworldu rozehrál svojí zvrácenou hru plnou krve a násilí. (Varan)

JetDryerFan

Překvapivě mě první (pro mnohé zdlouhavé, nudné a nicmocneříkající) epizody bavily víc než finále, které už se tolik neodehrává v tom krásným westernovým parku a spíš odhaluje zákulisí v pravděpodobné přípravě bojů stroje VS. lidi, které nás asi čekají v další sérii. Přesto velké finále nabídne několik mile šokujících odhalení a zvratů, ale jinak je celkový dojem z první série poněkud smíšený. Co je ovšem na jedničku podrženou je hudba. 70% ()

ViktorS

Čo sa týka prvej série, tak Westworld je perfektný seriál vo svojej dramatickosti a mysterióznosti, no aj v množstve ďalších žánrov, ktoré sa tu striedajú jeden za druhým. Bolo úžasné sledovať ako sa od prvého dielu všetko postupne odhaľuje a vyvíja. Všetky tie príbehové linky, z ktorých každá mala niečo do seba boli skvelo vymyslené.  Anthony Hopkins bol vo svojej role asi najlepší. Vie dať ktorejkoľvek svojej postave potrebnú vážnosť a musím povedať, niektoré jeho prejavy v určitých scénach bolo úžasné počúvať. Ale tiež Ed Harris sa nezaprel vo svojej zápornej úlohe. No páčil sa mi aj Jeffrey Wright. No a androidi (roboti) boli fakt zaujímavo vymyslený aj spôsob akým reagovali na okolie a rozkazy. Samozrejme celé to malo svoje chybičky, ale len minimálne, takže 5 hviezd zaslúžene. ()

Mouchal

Mám rád seriály, u kterých si zapřemýšlím. U Westworldu jsem nedělal téměř nic jiného a bohužel i tak se obávám, že některé střípky této velmi propracované mozaiky jsem cestou poztrácel. Nicméně celý koncept parku (pro boháče), který splní všechny vaše touhy, mi přišel více než velmi zajímavý. Atmosféra dobového zařazení parku je na velmi vysoké úrovni a přechody mezi westernem a mírně futuristickém prostředí působilo jako pěkné zpestření, kdy se nám odehrávaly vždy minimálně dvě dějové (i časové) linky navzájem, které na konci zapadly na svá patřičná místa. Nicméně některé z těchto linek bych nejspíš úplně vyřadil nebo alespoň trochu logičtěji zpracoval (útěk té bordelmamy působil dost naroubovaně a ve výsledku to ani žádný výsledek nepřineslo). O to víc mě bavil příběh sladké Dolores s Williamem, který připravil minimálně jeden povedený plot twist. Třešničkou na dortu je angažování takových hereckých legend jako jsou Ed Harris a Anthony Hopkins, kteří oba dva excelovali v každičké sekundě svých scén a udělali z Westworldu seriál, o kterém budu dumat ještě nějaký čas. Kdyby si seriál tolik nehrál na to, jak moc je to hlubokomyšlenková idea a nebýt té jedné nedotažené linky, nemohl bych mu vyčíst vůbec nic a i takhle jsem ho celý projel během necelých dvou dnů. A to je nejspíš ten největší důkaz kvality. 85% ()

bearmeedek

Westworld je zvláštní projekt a působí tak i v pocitech. Některé díly nebo pasáže jsou zdlouhavé, jiné úžasné. Střídání několika „světů“: Dokonalý park ve stylu Divokého západu, futuristické laboratoře na výrobu a opravu lidských robotů a člověčí návštěvníci z našeho „opravdového“ světa. Nápad i zpracování je promyšlené a bombastické. Nejlépe působila druhá třetina seriálu, a proto první řada zatím 90%. ()

vladivostok

Kvalitny serial. Myslienka, obsadenie, prevedenie, pointa.. stale nove prekvapenia. Prva seria dopadla velmi dobre. Iba jedneho sa bojim.. a to prezuvania uz straveneho jedla v podobe druhej a pripadne dalsich serii. Mne by vobec nevadilo, ak by po poslednom diely (v dlzke cca 1h:30min) nastal koniec. Kazdy dobry serial musi vediet kedy skoncit. ()

DavidWebb

Počiatočné nadšenie veľmi rýchlo vystrieda značné sklamanie. Parádny námet, kde ľudia vytvoria AI spolu s určitou formou matrixu zasadeného do prostredia divokého západu, do ktorého chodia bohatí ľudia na "dovolenku". Mno a tento námet scénaristi možno aj vďaka nedostatku času oklieštili na príbeh bez hlavy a päty, kde na jeho úplnom konci urobili z dvoch najzaujímavejších a najinformovanejších postáv úbohých šašov, ktorí dostali "čo si zaslúžili". Je tam síce cítiť snahu tvorcov vtisnúť tomu hlbší zmysel, donútiť diváka zamyslieť sa nad svojou podstatou, alebo skôr účelom, ale v tomto smere podľa mňa zlyhali. The center of the maze spolu s malým dievčaťom vyšumel úplne do prázdna a postava Maeve je už skoro paródia. Ostávam bez chuti sa k tomu niekedy vrátiť... 50%. Oprava: casom a dalsimi dvoma sezonami to boli prijemne stravene chvile, hoci Aaron mi v tretej serii nesedel, ostatni predviedli klasiku a scenar taky marny tiez nebol. 75% ()

Mafy

Zvláštní nápad, zvláštní příběh, zvláštní postavy a zvláštní zvraty. Nic podobného tomuto seriálu jsem neviděl. Asi jsem od toho čekal větší bombu, takže jsem trochu zklamán. Ale i přesto jsem si seriál dost užil. Občas jsem se vůbec nechytal. Obzvláště na začátku, ale to předpokládám že jsem nebyl jediný. Také u nějakých zvratů jsem si říkal: Jak? Proč? a mile rád bych ocenil kdyby to tvůrci lépe vysvětlili. Každopádně 2. sérii určitě dám, ale že bych ji musel vidět hned teď, tak to se bohužel říci nedá. 77% ()

Brano

Seriál má veľmi milo prekvapil. Filmy ohľadom umelej inteligencii mám rád a tento seriál rozhodne nesklamal. Zaujímavý a pútavý príbeh, dobré dejové línie, výborné herecké obsadenie, najmä v podaní trojice Hopkins, Harris a Newton. Jednotlivé časti boli zaujímavé a veľmi nenudili. Záverečná zápletka ma tiež zaujala, takže sa už teším na pokračovanie. 1. séria: /80%/ ()

Olafsson

Tato série je umělecké dílo, koncert, s hráči kalibru Sira A. Hopkinse, jehož sledování je vrcholným umněleckým zážitkem s takovou hloubkou, o jaké se většině tvůrců tupého filmového a seriálového braku valícího v současnosti na diváky ani nesnilo. ()

MartinTerran

Čekal jsem něco jiného, ale zklamán rozhodně nejsem. Jedná se o psychologicko-sociální sondu do hlubin duše lidí i "strojů" a jejich následný vývoj. Můžete o tom hloubat, přemýšlet nebo jen zkouknout a zapomenout - i tak to není špatná podívaná. Je to plné násilí, krve a nahoty, takže jasných 18+. Jasně mnoho věcí je zde nadnesených, nepravděpodobných až nemožných, ale je to sci-fi a tam se meze nekladou. Další řadu si určitě dám. Hodnocení: 84/100. ()

darthvader77

Absolutní mistrovský kousek s dobrými herci, emocionální muzikou a dějovými zvraty, které střídají dějové zvraty. Rozhodně seriál, který se zaobírá tím, co dělá člověka člověkem. Dobré tempo, které uteče jako voda, protože se neustále střídá dění v parku a mimo něj. Spousta věcí člověk nemá šanci prostě předpovědět, ale přesto přese všechno jsou tu náznaky. Anthony Hopkins a Ed Harris jsou veteráni, kteří předvádějí naprosto impozantní herecké výkony a jejich společné scény jsou vrchol. Evan Rachel Wood si ale zaslouží též zmínku její změny od bezbranné dámy k terminátorovi jsou pastvou pro oči a Ben Barnes je slizký jako Jigsaw. Nejpamětihodnější finále jakéhokoliv seriálu. ()

IZFNP

V priemere mi vyšlo hodnotenie 4/5, teda uňho i ostanem, i keď seriál ako celok pocitovo dávam na plný počet. Tú jednu hviezdu dole v hodnotení série si neodpustím, pretože ma seriál neuhranul tak moc, ako som si priala. Čím nechcem znižovať jeho kvality - premyslený scenár, inteligentné dialógy, skvelá réžia pohrávajúca si s divákom, zvraty, ktoré ste nečakali, ani keď ste ich čakali, výborné obsadenie, úžasný Djawadi a výborná kamera... Seriály, ktoré kladú nové, tajomné otázky, na ktoré však pomaly, chytro a uspokojujúco i odpovedajú? Takých seriálov toľko nie je. Well done, HBO, well done. ()

PaTeXx

První dvě epizody byly dost zmatené, komplikované a místy snad i nudné, ale řekl jsem si, že tomu tu šanci dám. A od té doby jsem kurevsky rád, že jsem se tak rozhodl. Poslední díly byly pro mě jak stvořené. "I really ought to thank you, Dolores. You helped me find myself." ()

rashaverak

Hlavni pribeh je docela dobry, nektere momenty a myslenky jsou skvele, je to vyborne zahrane, me osobne to nenudilo ani chvilku a opravdu rychle uteklo, ale, to zpropadene ale, bohuzel v jednotlivostech to naprosto nedava smysl, predevsim fungovani parku a jeho kontrolni mechanismy, ale nekdy i chovani postav je podrizeno konkretni scene a vyvolani napeti, ze to casto nedava smysl uz scenarista neresil. ()

Aniki

Ihned po začátku sledování, ve mě série evokovala vzpomínky na "Na hraně zítřka" s Cruisem a "Zítra vstanu a opařím se čajem" s Kostkou. Po shlédnutí prvního dílu (absolutní nadšení) jsem si říkal, jestli náhodou nevystříleli všechny patrony hned na úvod...no, jak se to vezme. Polovina série vynikající. Absolutně povedená zápletka, překvapující zvraty, stále nová a nová potrava pro dychtivého diváka. Nicméně zhruba od sedmého dílu bylo těch kotrmelců v ději i na mě nějak moc, navíc snad každých deset minut. Místy to začalo připomínat až béčkovej akčñák. Ale co, pár následujících povedených odhalení a jakž takž rozumné (prozatimní) vygradování příběhu, tomuto seriálu zachránilo čtyři bludišťáky. Problémem je pro mne neochota sledovat druhou, evidentně horší sérii, co potom dokonce tu třetí. Zkušenosti mi napovídají, že už je to potom jedna nekončící nuda a velké sebezapření, séroš dokoukat. ()

Dejf4

HBO opět vypouští do světa seriálovou lahůdku. Westworld se tváří strašně komplikovaně a předkládá nám spousty otázek, myšlenek a dějových rovin. Ale ve výsledku je to všechno pochopitelné a vše náramně sedící. Jen tvůrci odvedli výbornou práci a trochu si s námi zahráli. O perfektním vykreslení světa, výstavbě charakterů, práci s dialogy, nebo kamerou a celkovým vizuálem nemá cenu vypisovat oslavné eseje. Herci a hudba je strop a takový Anthony Hopkins je úplně božský. Zkrátka a dobře Westworld je výborná podívaná a možná dokonce dokonalá, ale svým pomalejším tempem asi ne pro každého. 9/10 ()

Daniel2003

Naprosto chápu výtky k pomalému tempu i k mnoha linkám. Mě ale série ani jednou nenudila, byl jsem zainvestován v postavách i dějových linkách a doslova jsem se vyžíval v pomalém tempu vyprávění. Na konci vše zapadne tak extrémně dokonale, že se hned nabízí vše zhlédnout ještě jednou. Vizuálně i hudbou je to opus, herecky to má dva tahouny. Ed Harris vládne příběhové lince a Anthony Hopkins zase té Westworldové. Neskutečně hluboká podívaná, kterou doporučuji každému, kdo chce přemýšlet nad smyslem a definicí života. 9/10 ()