Westworld - Labyrint

(série)
  • USA The Maze
Sci-Fi / Thriller / Western / Drama / Mysteriózní
USA, 2016, 9 h 53 min (Minutáž: 54–86 min)

Hudba:

Ramin Djawadi

Anthony Hopkins, Ed Harris, Evan Rachel Wood, James Marsden, Thandiwe Newton, Jeffrey Wright, Tessa Thompson, Jimmi Simpson, Rodrigo Santoro (více)

Epizody(10)

Vítejte ve světě, kde si můžete splnit všechny své touhy – jakékoliv touhy.  Svět Westworld se odehrává v době Divokého západu ve Spojených státech. Vy jako člověk si ve Westworldu můžete splnit své touhy – projíždět se na širých pláních USA, přestřelky, zabíjení, sexuální touhy a nebo jen přihlížet. Jako člověk ve Westworldu máte výhodu – jakýkoli zásah od stroje s vámi nic neudělá – jste nesmrtelní. Bohužel roboti jsou po posledních updatech divocí a vymykají se kontrolám. Správci robotů se s tím snaží něco dělat. Zároveň sledujeme příběh cizince, který ve Westworldu rozehrál svojí zvrácenou hru plnou krve a násilí. (Varan)

honza.kuzel

Občas hodně depresivní většinou hodně kvalitní seriál se skvělým závěrem (Williamova linka, osudy Arnolda a Roberta, Teddy a Dolores) [S01]. Jedna jediná věc mi vadila. Jak tak jistě poznají návštěvnící návštěvníky a jaktože jim (střelné) zbraně neublíží? (Tak nakonec dvě věci.) ()

SNCIS

Obsahuje spoilery: "Kdo po krvi touží, v krvi končí." Westernový svět, kde pracháči zneužívají umělou inteligenci. Některé věci mi byli od začátku jasné. Věděl jsem, že jeden výtvor začne vnímat (bude živí), nebo jsem tušil, že se na konci výtvory vzbouří. Bylo to průhledné. No, ale mělo to perfektní vizuál (krásné prostředí, kostýmy), když došlo na akci, tak stála za to. Jde vidět, že si na tom dalo HBO velmi záležet. Hlavní tahouni seriálu byli Hopkins a Harris, kteří hrali na jedničku s hvězdičkou. Doplňovala je blonďatá Dolores, jejíž dějová linka konkrétně bavila nejvíc. Přes všechny klišé to bylo skvělé... Ale jelikož tam byla ta průhlednost, tak nemohu dát plný počet. "Vypnout motorické funkce!" - 80%. ()

willmore

Výborný nápad, skvělá atmosféra, herci, hudba, zpracování ... ale to je tak všechno. Příšerně se to táhne, dialogy jsou rádoby inteligentní a hluboké a nakonec to téměř nedává smysl. Takže pro mě velké zklamání. Zkusil jsem první díl druhé řady, ale tím asi končím. ()

Milsa

Celá séria pôsobí zo začiatku celkom jednoducho, ale neskôr sa ukáže, že sa divák narozmýšľa až dosť. A teraz prezrádzam aj časť zápletky. Zaujímavo sú prepletené časové slučky, ktoré vo finále vytvoria zaujímavý koniec. Dobre premyslený je aj príbeh, na ktorý sa čaká celú sériu. Som zvedavý ako to bude v ďalšej sérii pokračovať. ()

SilicaMorion

Westworld mi zatím, po shlédnutí první série, přijde dost nevyváženej. Prvních pár dílů je to totiž vážně zajímavý a chytne vás to za oko, ať už obsazením, prací s kamerou nebo lokacema. Potom se ale dějová progrese hodně znatelně zpomalí a lhala bych, kdybych nepřiznala, že tohle byl můj důvod k udělení nižšího počtu hvězdiček, než moje nadšený já zamýšlelo po první polovině sezóny. Příběh se mi hrozně líbil, možná to bude tím, že hrál na strunu mýho vnitřního tinfoil konspiračního teoretika, kterej vítá každý vyobrazení důsledků absence opravdovosti. Každopádně na jedno shlédnutí fajn, podívala bych se na to ale znova? To asi úplně ne. ()

r6AndrEw

Serial mne nadchl, konec kazdeho dilu me nasral a hned jsem bazil po dalsim. Ovsem casem mi zacly vadit nektere zbytecne dlouhe dialogy i zabery, asi aby to natahli.. Jinak pribeh vcelku promysleny, a ikdyz se dalo predvidat, jakym smerem se bude ubirat, zustaval jsem zvedavy. ()

pallok

Westworld Labyrint. Hodíš mi ho do režimu spánku kočko?, neberu ho celýho, stačí hlava! Primárna myšlienka a vízia, námet, famózna. Spracovanie veľmi efektné, réžiu by som zveril Quentinovi, to by sme sa topili v krvi všetci, herci dobrí, celkový dojem 80%, možno trochu menej. ()

Pietttro

Po dlhsej dobe, a vela pozretych filmoch som si opat povedal ze si dam dalsi serial. Nasiel som. Westworld zujme hned prvym dielom, nepotrebujete sa do deja dostat a vyzrera to na prvy pohlad jednoducho. Svet stvoreny ludmi aby ukojil nase zle a hriesne chutky. Ale po par castiach si uvedomite ze nieje to len tom. Serial ma hlbsi zmysel a dejove linky sa dost prelinaju takze sa pripravte na par momentov ‘’kto kde a preco?’’. Niektore charaktery navonok posobia ohrate, ale po povrchom sa  im nieco deje.  Zaujimavy pohlad na to ake je nase vedomie zlozite a ako by to mohlo raz vyzerat ked ho budeme vediet ‘’vyrobit’’.  Serial ma ale svoje hluche momenty ako dhle opakujuce sa sceny, filozofovanie, obcasne stratenie sa v deji ktore ale koniec koncov dospeje k rozuzleniu. Anthony Hopkins perfektny az mrazivy. No ten pocit kedy si neviete odskocit na WC pri tomto seriali necakajte. Pre mna osobne odrete **** ()

Bratyslavcan

Veľmi podarené mysteriózne sci-fi. Priam zhmotnenie žánru mysteriózny. V hlave sa mi stále motali myšlienky, kto za čím môže byť a príbeh postupne odkrýva svoje tajomstvá, no pre mňa to bolo až moc pomalé. V každom diele sa toho deje strašne veľa vo viacerých dejových líniách a chýbala mi tam vec, ktorú normálne nemám rád, ale zhrnutie toho čo sa stalo v minulých dieloch by sa tu hodilo. Príbeh sa mi páčil, len mi ho pokazili dva dejové zvraty. Herecké výkony nijako výrazne, samozrejme nerátam Anthony Hopkinsa. Hudba v pozadí super. Prvú sériu som si užil, ale bojím sa pokračovať ďalej, lebo tento koniec sa mi páčil. ()

Belphegor

Dilema hodnocení, není to čistých 5 hvězd, ale nejsou to ani 4. Asi první čtyři díly je to takové pomalé a spíš dekadentní, ale pak se to rozjede. Námět neni nic nového, ale když vezmu v potaz, že předloha je mnohem starší, je to logické. Konec seriálu je milým překvapením, ale ne až takovým, že bych z toho byl hotový, rozhodně je to ale zajímavě pojatý. Dokonce jsem pak chtěl jit zpět a kouknout se na jisté části, abych se přesvědčil, že vodítka byla rozseté napříč celé série. Nakonec jsem to neudělal, protože jsem z toho vlastně tak moc hotový nebyl. Ale doporučuji koukat bedlivě a neodcházet od obrazovky, aby to pak zacvaklo. Jinak je to zajímavě vymyšlené, celý ten zábavný park a výroba robotů a jejich vývin k sebemyšlení a dělání vlastních rozhodnutích. Minus pro mě byla celá linka toho staršího chlapa v černým klobouku, celou 3/4 serie mě jeho příběh nezajímal, ač je ke konci důležitý. Příběh se vlastně uzavře v této sérii a já neměl motivaci koukat na další, což je podle me další minus. Ovšem velký plus je pro mě soundtrack úvodního intra - už ho mam i na spotify, jak je to pěkné. ()

Fearghast

Pokud někdo ještě tento seriál neviděl a čte recenze, zda to má cenu, zkoukněte první sérii a pak předstírejte, že další díly neexistují. Vyvarujete se podobného ... nebo i horšího rozkladu, než jakým prošla Hra o Trůny po třetí sérii do jejího "finále". ()

to08.net

Výborné dílo se skvělým obsazením. Co se stane, když se pasujete do role Boha v geniálním zábavním parku, kde se roboti a zákazníci o sobě navzájem stále více dozvídají a tak také učí? ()