Z indonéské Surabaji vypluje loď naftařské společnosti Petrox, která míří k malému ostrůvku, slibujícímu nová bohatá ložiska ropy. Na palubu však pronikne černý pasažér, paleontolog Jack Prescott, který je přesvědčen, že na ostrůvku čeká na své objevení dosud neznámý živočišný druh. Cestou přibude na palubu také krásná trosečnice Dwan. Ta je po přistání u břehů ostrůvku unesena z lodi domorodci, kteří ji chtějí obětovat Kongovi, obrovské opici žijící za vysokou hradbou. Je zorganizována záchranná výprava, která se vydá do tajuplné části ostrova obývané podivnými tvory. Dívka je zachráněna, ale protože naděje naftařského bosse Wilsona se ukázaly jako liché, rozhodne se ziskuchtivý naftař King Konga ulovit a vydělat aspoň na něm, jako na ojedinělé atrakci. Přes varování Prescotta je gigantický op uspán a převezen do New Yorku. Při okázalé show se však rozběsní, utrhne se z řetězů, jimiž je spoután, zmocní se Dwan a prchá. Ničí při útěku vše, co mu přijde do cesty, aby nakonec skončil na střeše mrakodrapu v domnění, že dívku chrání. (TV Nova)

Zoltar78

Já mám tuhle verzi King Konga stejně ze všech nejraději. Přestože není dokonalá. Přestože se od toho původního filmu v mnohém liší a zejména trikově film v dnešních očích hodně zestárnul. Ale nijak to neubírá na poutavosti. Vůbec mi nevadí posunutí příběhu do romantické roviny ani přílišná "člověkost" naší opičky :-). Tajemný ostrov v mlžném oparu je perfektní, herci sympatičtí (zvlášť mám slabost pro tehdy mladičkou Jessicu Lange ve své vůbec první filmové roli) a to vše podbarveno překrásnou romantickou hudbou Johna Barryho, která tomu všemu dodává to správné kouzlo. Ještě bych dodal, že filmu padne jako ulitý povedený český dabing (Vašut, Šplechtová, Postránecký), který ten správný pocit ještě umocňuje. Dnes jsem jen krátce zaslechl novější dabing (Soukup, Paulová, Klem), ten rozhodně nebrat! ()

MiniMer

Film asi hodnotím až moc kladně, ale jelikož jsem tuhle verzi viděla jako úplně první, zanechala ve mně zvláštní pocit. Na King Konga ze 30. let to nemá, i kdybych tisíckrát chtěla, ale je za ní v těsném závěsu. Mám ráda Jeffa a děkuji tomuto snímku, že mi objevil Jessicu, a já ji pak objevila v jiných filmech, kde ukázala mnohem víc, myslím teda herecky :-) ()

martins

Jeden z prvních porevolučních filmů na který si pamatuji. Výborná scéna souboje Konga s Hadem a závěrečná honička ve městě. Spoře oděná Jessica Lange v první své roli a Jeff Bridges jako její ochránce. Skvělý český dabing Vašut, Postránecký a Šplechtová.. ()

koza3

King Kong ve středu u snídaně, to jsem ještě nažral. Zkouknul jsem to na třikrát a až v tom třetím kuku se objevil ten veliký opičák. Příběh známe všichni, je to po století pořád stejné, mění se pouze ten finální mrakodrap na který se Kong vyškrábe. Ladné křivky Dwan, vtipný Jeff s dabingem Vašuta tomu daly fajn punc, jinak průměr. ()

Nikolas__

Příjemný film, který má ze začátku dobrou atmosféru, ovšem postavy se často chovají nelogicky (hlavně ve finále), a pár dalších negativ ten film zbytečně shazuje. Natočeno OK, efekty super, občas zapamatovatelná cool scéna - například výborné zpracovaná část s vlakem. S King Konga tu nedělají tak velkého chudáčka jako ve verzi 2005 a celkově jsou to takové slabší čtyři hvězdy. S odřenýma ušima. Za mě asi nejlepší King Kong. ()

TesterX

Triky, natoz dej, me nezaujaly ani pred deseti lety. Neda se tu vlastne nic vyzdvihnout, ani zcela zatratit. Avsak do zanru horror tohle dilko urcite nespada. ()

tee

Film postrádá poutavější děj a akci. Chybí mu výraznější podstata. Nenabízí důvod, kvůli kterému byste ho chtěli vidět znovu. Zaměřuje se hlavně na city, na něž se snaží zapůsobit oběť lidské samolibosti a chamtivosti. Opičák Kong je také jediná část filmu, která si získala mé vřelé sympatie. ()

Kozlowski8

Klasika ze 70.let. Není moc co dodat - skvělá kamera,nádherné přírodní scenérie v první polovině filmu, na svou dobu výborné zvláštní efekty... Hezká podívaná. 70%. ()

Baldrick

Sebereflexivní žánrovky potěší. Kdo u dobrodružné pohádky pro dospělé hledá filosofická poselství, zůstane pochopitelně neukojen. Pohádka pro dospělé, tak trochu Avatar 70. let, i když Cameron si dal víc záležet (a vměstnal tam i tu pseudofilosofii). Kong to ale nahrazuje notnou dávkou vtipu, skvělým hudebním podkresem Johna Barryho, podmanivými lokacemi a řadou aluzí na dobovou společenskou realitu. Mile polidštěný Kong z časů mezi loutkovými průkopníky a digitálním pornem současnosti. ()

zigy

Vašut, Postránecký a Novotný.....sexy Jessica a vilný Kong......místy zdlouhavé, avšak atmosféra zejména tajemného ostrova zpočátku mňam. ()

karnifex

Film má vynikající atmosféru i dobré herecké obsazení. Snímku, který byl patrně výborný už v době svého vzniku, přidal čas nános patiny, který se k němu hodí a pro mě celkový dojem ještě zvyšuje. ()

daleba

Absolutně nechápu, proč má Jacksonova verze vyšší hodnocení?! Tohle je klasika! Navíc ta úžasná hudba... ()

PTuranyi

Dobrá akčná dobrodružná dráma s prekvapivo dobrou animatronikou. Samotná postava King Konga je veľmi dobre urobená. Horšie je to s jej pohybom, ktorý príliš pripomína človeka. Produkcia má problém aj so scénam pred zeleným plátnom, ktoré dnes už nepresvedčia. Najslabším miestom trikovej práce je súboj s veľhadom a dnes vyzerá skutočne smiešne, ale aspoň mi je jasné odkiaľ je to trhanie tyranosaurích čeľustí v novej verzii. Scenár nie je žiadne veľdielo a obsahuje pár logických lapsusov, ale na to sa v tomto žánri až tak nehľadí. Herecky tu hviezdi hlavne Jeff Bridges. Jessica Lange vo svojej prvej filmovej úlohe hrá hlavne prednosťami, no atmosféru nekazí. Tá celkom napätá a v dramatických momentoch celkom dobre hudobne podfarbená. ()

Denuna

Tento film jsem viděl tak v 7 - 8 letech, byl jsem na něm se 2 stejně starými kamarády. Bylo to večer a v kině. Tehdy jsem byl "nejstatečnější" z naší trojice a jediný z té "hrůzy" nebrečel :-). Fakt jsme se tehdy báli, o to víc, že jsme nic podobného nečekali. Po letech jsem viděl film znovu a nepřišel mi jako nic zvláštního, takový průměr, který dnes už bohužel nikoho neoslní, i když jako malému mi přišel hodně sugestivní. ()

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin