Z indonéské Surabaji vypluje loď naftařské společnosti Petrox, která míří k malému ostrůvku, slibujícímu nová bohatá ložiska ropy. Na palubu však pronikne černý pasažér, paleontolog Jack Prescott, který je přesvědčen, že na ostrůvku čeká na své objevení dosud neznámý živočišný druh. Cestou přibude na palubu také krásná trosečnice Dwan. Ta je po přistání u břehů ostrůvku unesena z lodi domorodci, kteří ji chtějí obětovat Kongovi, obrovské opici žijící za vysokou hradbou. Je zorganizována záchranná výprava, která se vydá do tajuplné části ostrova obývané podivnými tvory. Dívka je zachráněna, ale protože naděje naftařského bosse Wilsona se ukázaly jako liché, rozhodne se ziskuchtivý naftař King Konga ulovit a vydělat aspoň na něm, jako na ojedinělé atrakci. Přes varování Prescotta je gigantický op uspán a převezen do New Yorku. Při okázalé show se však rozběsní, utrhne se z řetězů, jimiž je spoután, zmocní se Dwan a prchá. Ničí při útěku vše, co mu přijde do cesty, aby nakonec skončil na střeše mrakodrapu v domnění, že dívku chrání. (TV Nova)

Israha

Na profláklého sedmdesátkového Konga mám z dětství dost nejasné a nekonkrétní vzpomínky, a teď, po dalším shlédnutí po letech, už chápu proč. Film sice disponuje rozmáchlou výpravou, zdařilým vizuálem a solidním obsazením (které ale nemá moc co hrát), a i přes štědrou stopáž je natočený tak, aby nikdy na delší dobu nenudil, jen v něm má ta zatracená obří opice strašně málo prostoru a v první půlce není pro děj vlastně ani moc důležitá. Jde spíš o takovou ukecanou dobrodružnou vztahovku, ve které Kong neplní důstojně ani roli děsivého netvora, ani roli tragické existence, osamělé a uvězněné v krutém světě. V podstatě se svým významem smrskl do role přerostlého dobráckého zvířátka, které se občas rozzlobí a rozerve chřtán velehadovi nebo rozmlátí pár budov, ale jinak dějem filmu proplouvá v napůl pasivní roli, a jeho důležitý vztah s postavou Jessicy Lange (která zaujme vzhledem, ale už méně herectvím) postrádá onu osudovost a v mnoha momentech vyznívá poněkud přihlouple (viz scéna s hádáním Kongova znamení, wtf jako?). To znamená, že chybí i tajemno a napětí při prozkoumávání Skull Islandu, trikových záběrů je pomálu a i slavná závěrečná pasáž v New Yorku je víc o rozebírání, co s Kongem, než o jeho vlastní aktivitě. Zkrátka a dobře film, který nese jméno svého slavného monstrózního protagonisty, ale on sám v něm hraje až druhé housle. Špatné to není, ale nijak zvlášť zapamatováníhodné taky ne. ()

zdeny99

Kde je legendární ostrov s lebkou a kultovní souboj King Konga s tyranosaurem? A s dalšími dinosaury jako s triceratopsem, stegosaurem a pterodaktylem? Tady Kong bojuje jen s tím obrovským hadem, kterému alespoň po vzoru kultovního filmu z roku 1933 rozlomí čelist. Už tohle vynechat oproti dřívějšímu filmu znamená, že je to mnohem slabší a mnohem méně poutavé než Cooperův Kong. Do toho ten naprosto odlišný začátek, ve kterém žádní filmaři nejsou, co by jeli natáčet film o Kongovi. Nýbrž jsou tu těžaři ropy, kteří hledají ostrov s ropou. Blondýnu najdou opuštěnou na moři ve člunu na samotném moři. Prostě to téměř hlavní tu chybí. S tím prvním filmem to má snad jen společné, že je tu Kong, blondýna, rozlomená čelist, velká dřevěná zeď a tak malinko ten příběh. Co se mi ale líbilo, tak to byla ta scéna s vlakem. V prvním snímku mě neupoutala, tady jo. A pak i to, jak Konga chytili na ostrově do jámy, to zde také bylo lepší. Samozřejmě grafické zpracování Konga je rapidně lepší, těch víc jak 40 let je skutečně znát. A oceňuji, jak si upravili tu hlavní scénu filmu, že Empire Stade Bulding vyměnili za Dvojčata. Ve výsledku o hodně slabší než ten starý snímek, ale pořád se na to dá dívat. King Kong je prostě King Kong a ten neomrzí. [5718. hodnocení, 170. komentář, 64%] ()

Hapretor

Film s obří opicí není zrovna můj oblíbený šálek čaje. Nicméně zabavilo dobře. Příště radši něco jako Alien. ()

Rathalos

Tak tato zalezitost mi nesedela,pri porovnani s inymi verziami King Konga a to konkretne z rokov 1933 a 2005 to bolo ovela slabsie,aspon pre mna bola najvacsim kamenom urazu nesympaticka Jessica Lange,liezla mi hrozne na nervy a pocas celeho filmu som sa modlil,aby ju obrovsky opiciak zasliapol ako muchu,zostal by po nej len mastny flak a taktiez Jeff Bridges vyzeral ako bezdomovec,jedine stastie,ze sa tento movie tocil v roku 1976,na tu dobu to bolo aspon v celku dobre natocene,takze za tri hviezdy...:⁠-⁠) ()

Denny

Další verze slavného filmu, natočená s použitím nejmodernějších technických možností, výsledek je ale rozpačitý. Nejvíc asi vadí přenesení filmu z roviny horroru do roviny milostného příběhu. Kong symbolizuje panenskou přírodu, nemilosrdně ničenou chamtivým člověkem. ()

Besyn

Popravě řečeno nic moc.Největší chybou zde bylo,že nám tvůrci představují King Konga jako veskrze kladnou figuru a tak to nemá být.King Kong má být obrovská bestie !!! Z nostalgie za tři. ()

Torgal

Triky, na svoju dobu nepochybne kvalitné, zostarli tak strašným spôsobom, že druhá polovica filmu kedy King Kong takmer nezlezie z plátna je v dnešnej dobe len veľmi ťažko pozerateľná. Bonusová obluda vo forme gigantického hada je až desivo ohyzdná a jej súboj s Kongom je niečo otrasné. Veľa zachraňuje telo Jessicy Lange a to, že filmový štáb odviedol veľmi slušnú prácu (aj keď patina 70-tych rokov je citeľná). Cez tú gumovú opičiu masku čo vie vylúdiť len paródiu na emóciu a väčšinou vyzerá creepy sa ale k titulnej beštii žiadny vzťah vybudovať nedá. Zlatá Jacksonova verzia. 5+/10 ()

PEZ

Svojho času veľký hit a trikové hody. Dnes už len reklama na sexy Jessicu Lange, ktorá týmto filmom debutovala. Vlastne som mal pocit, že režisér stavil na dráždivé scény s ňou, keďže väčšinu času bola polonahá a ešte aj King Kong to chcel s ňou robiť. Ok, boli to 70. roky. :) Dnes už sú triky na smiech a tempo je málinko pomalé. Ale dobrodružný feeling, ako aj nenásytnosť petrolejárskej korporácie držia film nad vodou. No a samozrejme spomínaná Jessica Lange a mladučký, i keď mierne nevýrazný, Jeff Bridges. 6/10 ()

tranquill

"Taková milá sladká opička..." Ano, také jsem to tak cítil :-) Já tyhle příšerky rád a tohle zpracování je klasika. Vizuální zpracování až na souboj s hadem je na dobu vzniku kvalitní, k tomu ta opo-humánní romantika s kouzelnou Jessicou Lange. ()

helraiser

Kvalitně zpracovaná látka. Bavilo ve všech směrech, dobré herecké výkony, slušná atmosféra a na svou dobu výborné triky a Kong vypadal opravdu pěkně. Na tohle se člověk vždycky rád podívá znovu. ()

sarfian

Ako malý som si rád pozrel filmy s nejakými obrými zvieratami. Zostalo mi to aj dodnes, len je škoda že kvalita týchto filmov v dnešnej dobe nieje bohvieaká. Tento film je výnimka a dá sa v pohode pozrieť. Ale po 35 rokoch je vidieť rozdiel oproti dnešným filmom, čo u Indiana Jonsa sa nedá povedať, lebo tam je kvalita príbehu rovnako dobrá ako aj kvalita vizuálna. Tak preto neberiem ohlad na odstup času. VIDENÉ minimálne 3x ()

Armin82

S odstupem času si říkam jestli v roce 1976 nebrali nějaký silnější drogy než dneska!!Tahle verze Konga absolutně postrádá logiku!Příběh Konga jako takovýho,by se měl odehrávat v první třetině dvacátého století,takže tahle verze je trošičku mimo klasiku...vůbec se to nemělo jmenovat King Kong,protože to s původní verzí z roku 1933 nemá nic společnýho...JE to celý strašně nepřirozený a odfláknutý!Už jen ty ateliéry,jak je vidět v dálce,že nejsou vůbec v džungli a to kongovo řvaní to jen potvrzuje!Aspoň to mohli poupravit ,protože ta ozvěna,jak někde ve fabrice, je fakt strašná...:)Kongovo nepřirozený usmívání,to jak se snaží odhalit přednosti své milované, konče jeho zápasem s hadem mi přijde jako úlet a ty dialogy??No to je úplně zabito... jako chápu,že to byl rok 1976,ale to pro mě není argument,když rok předtim natočili film,kde hlavní roli taky sehrálo zvíře a přesto je kvalitou úplně někde jinde (i neznalec ví o jakým filmu mluvim--->Čelisti)...ta závěrečná scéna,jak King Konga sundá helikoptéra s rotačákem je sice efektní,ale už to zachránit nemohla...debutující Jessica Lange je tak neskutečně toporná a nepřirozená,že se na ní skoro až nedá koukat...já prostě z nostalgie dam jednu hvězdu a druhou dam za tu opici,která nebyla zas tak špatně udělaná,ale víc ani omylem a jak řekl Jack ve filmu...tohle není fraška,to je tragedie a o týhle verzi King Konga to platí dvojnásob!!!Zlatá Jacksonova verze z roku 2005 nebo klasika z roku 1933!!Nebudu radši ani psát,kolik % dávam z nostalgie,ale končim na 40% ()

Sweat55

Fuck it, vzpomínky vítězí. Tohohle Konga jsem si jako malej pouštěl několikrát do měsíce a neskutečně jsem se bavil. ()

bearmeedek

Dnes už skoro "klasický" Kong. Nejzajímavější na celém filmu je vidět mladého Bridgese a potom rozvernou Jessicu Lange v době plavby a vylodění. ()

Likan7

Monster movie a přitom je nejlepší těch prvních 50 minut, kdy Kong vůbec na scéně není. Do té doby to bylo pěkný, dobrodružný, Bridges je fajn, Lange krásná a překvapivě to šlape. Jenže jak se ve druhý hodiny ukáže přerostlá opice, přestalo mě to bavit. Originálu to poctu nedělá, triky nestojí za nic a ošklivě nestárly (narozdíl od originálu), stejně jako celý film. A stopáž přes 2 hodiny je přepálená, až běda. ()

Marek06

Původní černobílá verze je samozřejmě mnohem lepší, ale tahle není špatná. Bohužel tady nejsou dinosauři, takže King Kong nebojuje s tyrannosaurem, ale s obřím hadem, děj není tak svižný, jako v původní verzi, závěrečný útok helikoptér nevypadá tak dobře, jako nálet dvouplošníků, ale i tak jsem se bavil. ()

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin