Z indonéské Surabaji vypluje loď naftařské společnosti Petrox, která míří k malému ostrůvku, slibujícímu nová bohatá ložiska ropy. Na palubu však pronikne černý pasažér, paleontolog Jack Prescott, který je přesvědčen, že na ostrůvku čeká na své objevení dosud neznámý živočišný druh. Cestou přibude na palubu také krásná trosečnice Dwan. Ta je po přistání u břehů ostrůvku unesena z lodi domorodci, kteří ji chtějí obětovat Kongovi, obrovské opici žijící za vysokou hradbou. Je zorganizována záchranná výprava, která se vydá do tajuplné části ostrova obývané podivnými tvory. Dívka je zachráněna, ale protože naděje naftařského bosse Wilsona se ukázaly jako liché, rozhodne se ziskuchtivý naftař King Konga ulovit a vydělat aspoň na něm, jako na ojedinělé atrakci. Přes varování Prescotta je gigantický op uspán a převezen do New Yorku. Při okázalé show se však rozběsní, utrhne se z řetězů, jimiž je spoután, zmocní se Dwan a prchá. Ničí při útěku vše, co mu přijde do cesty, aby nakonec skončil na střeše mrakodrapu v domnění, že dívku chrání. (TV Nova)

zurivymlok

Ze začátku jsem si říkal, že vzhledem k tomu, že se mi v dětství tento King Kong líbil, tak dám 3 hvězdičky. Pak jsem si ale vzpomněl, že jsem dal 3 hvězdičky i King Kongovi Petera Jacksona (důvody viz kritika) a dát tomuto filmu stejné hodnocení by bylo tak trochu urážkou jeho filmu. Proto mi vycházejí 2 hvězdičky. ()

Filatov

Jako malej jsem se u King Konga dojímal, to si ještě pamatuju a tak mě zajímalo, co to se mnou bude dělat po letech. Říkal jsem si, že by mě to mohlo zase ždímat, ale ono ne, krom scény při převážení v nádrži na naftu. První hodina byla docela bez akce a nic moc se nedělo. Kong je vizuálně zdařilej, ale v divočině mi byl nesympatickej. To se změnilo s přesunem děje do města, kde začal bejt sympaťák, jak se z něj stalo monstrum. I tak se ale film občas nevyhne logickým chybám. No, Kongu strašně jsem ti po těch letech fandil a chtěl jsem v hodnocení přitlačit, ale už mě to nedostalo tak, jako za mlada, takže dávám silnější průměr a nezlob se. Máš dobrý srdce :-) ()

vodnarik

Po dlhých rokoch (ak ma pamäť neklame, prvý-krát videné v kine) som si tento snímok opäť pustil. Chcel som si pripomenúť atmosféru tohto dobrodružstva, ktorú si pamätám z doby, kedy tento príbeh pre mňa predstavoval jeden z najsilnejších filmových zážitkov (spolu so Súbojom Titanov a Nekonečným príbehom). A úprimne priznávam, že sa mu to (opäť) z veľkej časti podarilo. Samozrejme, efekty je potrebné brať s istou rezervou a neporovnávať ich príliš s tými, ktoré nám o mnoho rokov neskôr ponúkol Peter Jackson vo svojej verzii. No som presvedčený, že na tú dobu to musela byť senzácia (i ja som vtedy na to "civel" s otvorenými ústami). Ako scifi dobrodružný film poteší s prihliadnutím na dobu, v ktorej vznikol. ()

PaulBarva

King Konga objektivně zhodnotit neumím, pojí mě k němu značná nostalgie...v roce 1984 to byl náš první film natočený ze západoněmecké ZDF na nově pořízené video....chodili se k nám dívat kluci ze třídy...bylo mi dvanáct let :-D ()

pirate

Tento film jsem naposledy viděl asi před dvanácti lety a tehdy se mi velice líbil. Dnes už bych se na něj vzhledem k vyspělosti doby určitě znovu nepodíval, jelikož by mě nudil. Moje zhruba 12 let staré hodnocení 80%. ()

Mark1983

Pamatuji si,že jsem na téhle verzi byl tenkrát,a to už je dávno,v kině. A jako děcko jsem se na to díval zcela jinak,avšak časem moje klasifikace této verze je spíše průměrná,a ani to nevyhledávám. ()

avalonek

Co to,jak to,kdo to??To byl vtip??Ten děj byl úplně šílený..Jak se mohlo stát,že to mělo nominaci na Oscara??Za Jeffa dávám dvě hvězdy,ale nechápu,jak se k tomu dokázal propůjčit.. ()

Miroslav.Zac

Jako malý jsem tenhle film žral. Po Jacksonově verzi z 2005 u mě těžce propadl a ne jen proto, že Jackson vytvořil prakticky dokonalý svět, do kterého Konga už jen zasadil, ale že z opičáka udělal mnohem lidštější bytost, než byli lidé, kteří ho lovili. To se tvůrcům remaku z 1976 nepovedlo, ti vytvořili jen obřího opičáka se základními opoidními vlastnostmi, které si jen s velkou dávkou fantasie přetavíte do jakéhosi lidského cítění. ()

MYSTERIEUS

Hodnotenie by som dal normálne 3 ale film na tú dobu vedel pre mňa spraviť dobrú atmosféru. Pred pár dňami om videl nového king kong-a ale tam som sa skôr nudil.takže 4. ()

funesfilm

Filmy podobného žánru patria medzi moje najobľúbenejšie. Tento je na špici môjho záujmu, pretože mu na svoju dobu takmer nič nechýba. Hudba, dej...To všetko mnohým filmom súčastnej kinematografie chýba. Videl som ho niekoľkokrát s "klasickým" českým dabingom a bez neho si to neviem ani už predstaviť. ()

andy60

Film ze mě dokázal ždímat emoce, teď mám na mysli samotný závěr, který se povedl. K hereckým výkonům nemám připomínek, snad jen Jessica Lange na mě chvílemi působila až moc naivně. Triky na svou dobu dobré, s dnešní produkcí se však srovnávat nedají. Jasný průměr. ()

Wiceman

Ne, fakt ne .... Postava Dwan (!!!) je i přes krásu fakt stupidní. Přijde mi, že během natáčení jí pravidelně sjížděli všim možnym, aby působila imrvére tak zfetovaně a vypatlaně. Jeff Bridges ... mno, dejme tomu za ten tarzanovskej vzhled :D Z původního natáčení filmu skočit na ropnej průmysl .... no katastrofa. Nebejt Konga (kterej vypadá jako obří, nadrženej úchyl, co chodí po zadních !!!) tak to vypnu už v půlce. 2/5 víc fakt ne. ()

Duffman 97 odpad!

Je to trapný.Film vůbec nerespektuje originál,což by ani nevadilo kdyby tvůrci měli v rukávu nějaký smysluplný děj.Verze z roku 2005 sice děj kopíruje,ale je vidět že Peter Jackson do svého King Konga vložil srdce.Tady se přes půlku filmu nudíte při scénách na lodi a pak když se už k něčemu schyluje,tak zjistíte že film za 20minut končí. ()

PanIncognito

Pro některé není dílo zdařilé, ovšem dle mého jde o ideální film. Zamiloval jsem si hlavně Jessicu Lange. Vizuální efekty jsou na svou dobu obdivuhodné. Scénář nabízí emoce a herectví je taky zajímavé... ;-) (viděno v původním znění) ()

PRASÁK

V 70. letech 20. století Fred Wilson (herec Charles Grodin), výkonnej ředitel ropný společnosti Petrox Oil Company, zjistí díky infračervenejm snímkům, že na jednom dosud neobjeveným ostrově v Indickým oceánu, kterej je zahalenej neustálou mlhou, se nachází velký množství ropy. Vytvoří tedy průzkumnou expedici, která se k tomuto ostrovu na lodi vypraví. Paleontolog primátů Jack Prescott (herec Jeff Bridges) se vplíží na loď expedice a pokouší se varovat tým před cestou na ostrov s odvoláním na zlověstnou závěrečnou zprávu o „řevu největší šelmy“ od předchozích průzkumníků odsouzených k záhubě. Wilson nařídí Prescotta zavřít, protože se domnívá, že je špionem z konkurenční korporace, ale nakonec z Prescotta udělá fotografa expedice. Cestou průzkumná loď vytáhne ze záchrannýho voru krásnou trosečnici Dwan (herečka Jessica Lange). Ta Prescottovi sdělí, že je ctižádostivá herečka, která byla na palubě režisérské jachty, která náhle explodovala. Když loď dorazí ke břehům onoho ostrova, celej průzkumnej tým tam objeví primitivní kmen domorodejch obyvatel, kteří žijí v mezích gigantické zdi, postavený na jejich ochranu před TAJEMNÝM BOHEM ZNÁMÝM JAKO KONG. Průzkumníci zjišťují, že i když je tu velký ložisko ropy, je tak nízký kvality, že je nepoužitelná. Posléze dojde k tomu, že domorodci unesou Dwan, nadrogují ji a nabídnou jako oběť Kongovi. Monumentální opice popadne Dwan od oltáře a odejde zpět do džungle. Dwan se však s Kongem sblíží, protože její nesouvislej monolog obludnou šelmu uklidňuje a fascinuje. Mezitím Prescott a první důstojník Carnahan (herec Ed Lauter) vedou záchrannou misi na záchranu Dwan. To se jim povede, ale Kong je pronásleduje zpět do domorodý vesnice, kde spadne do pasti a je uspán chloroformem. Fred Wilson se rozhodne převézt Konga do Ameriky jako propagační trik své společnosti. A tak se také stane a Kong se najednou objeví v New Yorku… Tenhle dobrodružnej snímek se stopáží 134 minuty natočil britskej režisér, scénárista a producent John Guillermin (11. 11. 1925 – 27. 9. 2015). Divákům je známej díky svejm pohyblivejm obrázkům jako: „Skleněné peklo“ (1974), „Smrt na Nilu“ (1978) nebo „Kong Kong žije“ (1986). Celosvětová premiéra filmu „King Kong“ se uskutečnila 8. září 1976 ve Francii a do československejch kin se stejným názvem „King Kong“ snímek v premiéře dorazil 26. července 1984. ()

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin