Z indonéské Surabaji vypluje loď naftařské společnosti Petrox, která míří k malému ostrůvku, slibujícímu nová bohatá ložiska ropy. Na palubu však pronikne černý pasažér, paleontolog Jack Prescott, který je přesvědčen, že na ostrůvku čeká na své objevení dosud neznámý živočišný druh. Cestou přibude na palubu také krásná trosečnice Dwan. Ta je po přistání u břehů ostrůvku unesena z lodi domorodci, kteří ji chtějí obětovat Kongovi, obrovské opici žijící za vysokou hradbou. Je zorganizována záchranná výprava, která se vydá do tajuplné části ostrova obývané podivnými tvory. Dívka je zachráněna, ale protože naděje naftařského bosse Wilsona se ukázaly jako liché, rozhodne se ziskuchtivý naftař King Konga ulovit a vydělat aspoň na něm, jako na ojedinělé atrakci. Přes varování Prescotta je gigantický op uspán a převezen do New Yorku. Při okázalé show se však rozběsní, utrhne se z řetězů, jimiž je spoután, zmocní se Dwan a prchá. Ničí při útěku vše, co mu přijde do cesty, aby nakonec skončil na střeše mrakodrapu v domnění, že dívku chrání. (TV Nova)

KASUGI

Tak jsem docela v šoku. Po těch dvou hovnách Godzilla II: Král monster a Godzilla vs Kong jsem šel tomuto mistrovskému kousku zvednout ze čtyř na pět hvězd v domnění, že kliknu na červený film cca 75%. A zatím klikám na film s modrým hodnocením 64%... Ty vole to jako fakt? Nejlepší monster movie předCGI dekády (z té CGI jednoznačně Cloverfield) a snad jediný film s obrem, který se pohybuje normálně a ne idiotsky zpomaleně (viz můj koment Godzilla vs Kong). A nechci být neustále sprostý, ale kurva do piče jediné monstum, ke kterému jsem měl při sledování respekt a ze kterého jsem měl strach !!!!!!!!!! Do dneška mám noční můry ze scény s kmenem přes rokli. Bez prdele. Ten film má úplně všecho, co by měl každý správný katastrofický film o obřím monstru mít. A na rozdíl od utahaného nabubřelého Jacksovova Konga se ani o nic jiného nesnaží. To hodnocení tady je facepalm jak sviňa. Nejde mi o hodnocení filmu samotného, ale o celý kontext žánrového měřítka. Ty vole, kdybychom tu měli nějaký absolutní masterpiece jako třeba historický film má své Statečné srdce, válečný má svého Ryana, thriller má svou Se7ven a tak dále... tak neřeknu ani půl slova, ale nic tak převratného tady nemáme!  Tak jak mohou davy lidí toto dát na stejnou úroveň jako ty nové bezkrevné digitální hovna? Nevidíte v tom ten obří rozdíl? Nebo už se pro vás filmařina stala tupým klikáním na hvězdy podle nálady? K pláči. ()

fiLLthe3DD

Byť mne k tomuto snímku neváže tak silné citové pouto jako k "Jacksonově" remaku, či trikově revolučnímu (a kupodivu i dějově dynamickému) originálu z roku 1933, tak ze všech tří počinů má právě tento asi tu nejlepší "myšlenku" a zdůvodnění, proč se vlastně naši hrdinové na ostrov vydali - těžba ropy a nenasytné korporace jako základ pro film o obří opici jsou mi totiž milejší než děj z prostředí filmařského zákulisí. Rovněž musím ocenit i technické zpracování - byť se zub času na vizuálních efektech viditelně podepaal, není to tak okaté jako například v japonských "Godzillách" (což je logické, jednak měli amíci vyšší rozpočet a jednak se vyvarovali vyloženě přepáleným akčním sekvencím). Na druhou stranu mi vadilo dosti rozvláčné tempo, kvůli kterému je zde řada hluchých a až tristně nudných pasáží, které pak musejí zachraňovat ikonický "Kong," podmanivá hudba a naivně roztomilá Jessica Lange. Slabší čtyři hvězdičky, vím že by se to dalo zpracovat i hůř (mám na mysli tu sra**u "Kong: Skull Island"). ()

Braddy

Dávám za "3". Děj dost pokulhává, ale opička je přesvědčivá. Nemůžu bohužel srovnávat s originálním filmem. Ale vzhledem k tomu, že jsem ho viděl jako malý kluk (poprvé sám v kině), tak je to pro mě kus nostalgie. ()

herr_carter

Moje dětská hororová klasika, ze které jsem vždy jako malinký viděl asi tak 20 % (zbytek jsem si zakrýval rukama oči)..............moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

kenkaku

Toto je King Kong, který u mě utvářel pravidla "jak má vypadat správný King Kong" (právě se všichni ortodoxní kinofilové osypali, protože jsem zazdil Konga z roku 1933). Toto je laťka a tu mimochodem modernější remake z roku 2005 nepřekonal. SIce nevím proč je to King nebo Kong (v Kongu se to neodehrávalo), ale pro moji dětskou duši to stačilo. Doporučení všem co ještě neviděli: nedívejte se na něj, budete se smát trikům. A všem co již viděli přeji příjemné vzpomínky... ()

Tejkina

Ty scény, kdy drží obrovský King Kong v ruce malou Dwan jsou úžasné a krásně vizuálně propracované (např. scéna u vodopádů). Naopak na zabití King Konga jsem se nemohla ani dívat, jak mi ho bylo líto. To je asi všechno, co si časem z tohoto filmu vybavím. Jinak mě to ale nechytlo, nebavilo mě to. Film se strašně pomalu rozjíždí, zaujalo mě to až když přišel na scénu King Kong. Konec mě ale opět velmi zklamal, proto hodnotím takhle. Nicméně musím zde vyzdvihnout, že efekty ve filmu jsou na tehdejší dobu téměř dokonalé. ()

iXtr3m3

Vo svojej dobe to muselo svojou animatronikou fakt urobiť divy, neviem si to ani predstaviť. Ja som to videl ako decko a stále si pamätám určité "zmodernizované" scény viď. boj s hadom, boj s pechotou atď. Možno sa k tomu ešte niekedy dostanem. ()

Han22

Tak tenhle film jsem neviděl dobré čtvrtstoletí. A je to pořádný rest, protože King Kong je sice formou dobrodružný film, ale obsahem klasický monster horor, což se projeví především ve finále v New Yorku. Tudiž nechápu proč mě to procházení classic hororů uniklo. Každopádně je to film plný překvapení hlavně u herců, které jsem kdysi neznal - krásná smyslná blondýnka je překvapivě přitažlivá Jessica Langeová, ve fousatém archeologovi jsem poznal Jeffa Bridgese, záporák je zas Charles Grodin z různých komedií. Efekty jsou místy působivé (samotná maska a kostým opice) a místy trošku úsměvné, hlavně ty dokreslovačky do prostředí. A začátek na lodi se trošku moc pomalu rozjíždí, než se objeví opice trvá to 50 minut. Ale jak se objeví, tak vypuká parádní dobrodružný/hororový film který vrcholí nesmrtelným finále na WTC. Sexuálního jsem na tom neviděl nic, Kongovi jsem fandit nikdy nedokázal když během filmu povraždí spoustu lidí, a na 5* to není, ale solidní podívaná na 4* rozhodně ano. ()

wosho

Ani originál nebyl po dějové linii kdoví jak zajímavý. Ale čas mu byl hodně nakloněný a dnes je klasikou. Což bohužel se nadá říci o tom to prvním remaku. Sice příběh trošičku tvůrci předělali, ale nějak né moc zásadně. Triky má na svou dobu velice podařené. Bohužel této verzi chybí onen dobrodružný nádech co mají verze z roku 1933 a 2005. Opravdu škoda, protože mladá Jessica Lange byla fakt kočka a Jeff Bridges je sympaťák. ()

Prochy38

Přemýšlím, proč tak slabé hodnocení. Od roku 1933 uběhla řada desetiletí a tento snímek bych řekl je velmi povedený a důstojný remake. Hlavní herecká dvojice je skvělá. Zvláště část filmu v džungli je impozantní. Na to, že jde o rok 1976 luxus jak blázen. ()

Paldiny

Blockbaster, ktorý sa s rokom vzniku vysporiadal veľmi šikovne. Tie najväčšie scény sa odohrávajú pod rúškom noci, v žiadnom prípade nepôsobia neprehľadne. Tento trik vyšiel tvorcom dokonale, čím použité miniatúry aj praktické efekty s mechanickou rukou nevyznejú smiešne ani dnes. Dokonca chlap v opičom kostýme má viac osobnosti než kdejaká star z Hollywoodu. Na zvyšok sa rovnako dobre pozerá, príbeh je síce priamočiary, ale so sympatickými hercami udrží napätie ako v dobrodružnej časti z ostrova, tak aj tej akčnej z New Yorku. A posolstvo? Za najväčšie zviera tak nepasujeme Konga, ale chamtivosť z rodu primátov, aká zas a znovu matičke prírode dokázala, kde je jej miesto v evolúcii. ()

mira007

Sedmdesátkový remake černobílé legendy King Kong ve své době nebyl špatný, ale dnes působí jako kuriozita spíš z kategorie pohádek než hororu. ()

Lilloos

Už od samého začátku si film drží poutavou atmosférou, poměrně odlišnou od ostatních verzí. Kong se moc povedl, přestavuje jakýsi kompromis mezi původní zastaralou loutkou a neosobní digi-příšerou, navíc z něho jde v některých momentech opravdu respekt. Krásně je tu rozebrán taky vztah mezi opičákem a kráskou (jenom mně přijde ta holka trhlá?). Škoda toho zdržování v prostřední pasáži (zpáteční cesta lodí), protože konečné vyvrcholení opravdu stojí za to. A je jen pro otrlé, zabití zvířete a následná hysterie kolem něj na člověka silně zapůsobí (a to i bez klasické závěrečné hlášky). ()

sanninka

Premyslim, jestli postava Jessicy Lange je ve scenari napsana jako naivni blbka nebo si tvurci rekli, ze v jejim pripade krasa staci a hereckeho vykonu si nikdo vsimat nebude. Ostatni herci dobri a byl by to celkem zdarily film, ale hlavni hrdinka mi bohuzel dojem z nej dost zkazila a dost mozna pujdu jeste o hvezdu dolu. Jacksonova verze je kazdopadne ve vsech smerech lepsi a "pouto" mezi Naomi Watts (a celkove jeji vykon) a Kongem o moc verohodnejsi. ()

Zemřel herec Charles Grodin

Zemřel herec Charles Grodin